9081 відвідувач онлайн

Вибори в Болгарії можуть привести до посилення проросійських сил у ЄС, - Reuters

Вибори у Болгарії 19 квітня

У Болгарії 19 квітня відбудуться парламентські вибори, які можуть суттєво вплинути на політичний курс країни та баланс сил у Європейському Союзі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Reuters, країна переживає тривалу політичну нестабільність.

Нинішні вибори стануть уже восьмими за останні п’ять років. На цьому тлі зростає підтримка політичних сил, які виступають за перегляд відносин із Росією.

Проросійський курс може посилитися

За даними соціологічних опитувань, лідером перегонів є політична сила, пов’язана з Руменом Радевим. Вона набирає близько 30% підтримки виборців і випереджає основного конкурента — проєвропейську партію ГЕРБ.

Радев виступає за боротьбу з корупцією, але водночас декларує необхідність відновлення більш тісних відносин із Москвою. Він також скептично ставиться до приєднання Болгарії до єврозони та не підтримує укладення безпекових угод з Україною.

Аналітики припускають, що у разі перемоги ця політична сила може змінити зовнішньополітичний курс країни та посилити проросійські настрої в ЄС.

Наслідки для ЄС і підтримки України

Reuters звертає увагу на те, що після ослаблення позицій Віктора Орбана в Євросоюзі, Радев намагається позиціонувати себе як політика, відкритого до діалогу з Кремлем. Це може вплинути на формування нового балансу сил усередині ЄС.

Нагадаємо, Болгарія від початку повномасштабного вторгнення РФ залишалася важливим партнером України. Країна надавала гуманітарну допомогу, постачала озброєння та військову техніку, а також долучилася до міжнародних ініціатив із підтримки української армії.

Експерти попереджають, що зміна політичного курсу Софії може вплинути як на європейську єдність, так і на подальшу військову підтримку України.

  • До слова, подібна ситуація спостерігається і у Словенії. Новообраний спікер парламенту Зоран Стеванович заявив про намір відвідати Москву та ініціювати референдум щодо членства країни в НАТО.
Топ коментарі
+6
Відправте туди Венса. І ніяких промосковських сил не буде.
показати весь коментар
16.04.2026 19:25 Відповісти
+5
В Болгарії совкізм знову піднімає голову, але в НАТО і ЄС бояться присутності в цих структурах чомусь не її, а України. Ні Словенія, ні Словакія, ні Угорщина, ні Болгарія так нікого й не злякали навіть коли пхають дрючки в колеса європейського діліжансу. Щоб вам, курва, всім повилазило.
показати весь коментар
16.04.2026 19:19 Відповісти
+4
Ну що місцеві геополітики, кого там болгари нам оберуть?
Знову будете з роззявленими ротами спостерігати за виборами в демократичній країні, і не звертати уваги, що в нас вже скоро восьмий рік піде п'ятирічного президента і вр?
показати весь коментар
16.04.2026 19:09 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну що місцеві геополітики, кого там болгари нам оберуть?
Знову будете з роззявленими ротами спостерігати за виборами в демократичній країні, і не звертати уваги, що в нас вже скоро восьмий рік піде п'ятирічного президента і вр?
показати весь коментар
16.04.2026 19:09 Відповісти
В Болгарії совкізм знову піднімає голову, але в НАТО і ЄС бояться присутності в цих структурах чомусь не її, а України. Ні Словенія, ні Словакія, ні Угорщина, ні Болгарія так нікого й не злякали навіть коли пхають дрючки в колеса європейського діліжансу. Щоб вам, курва, всім повилазило.
показати весь коментар
16.04.2026 19:19 Відповісти
Проблема в тому що лідер ГЕРБ Бойко Борисов одіозний корупціонер. ЄС його підтримує замість того щоб дозволити болгарам посадити його у в'язницю, тим самим звільнивши місце для нормального кандидата. Підтримує так само як і злодія-рецидивіста Кошту, який зараз голова ЄС. Як така політика може допомогти людям в європейських країнах полюбити ЄС потрібно запитати у Фон дер Ляєн.
показати весь коментар
16.04.2026 19:23 Відповісти
Відправте туди Венса. І ніяких промосковських сил не буде.
показати весь коментар
16.04.2026 19:25 Відповісти
😁
показати весь коментар
16.04.2026 19:40 Відповісти
Згадали , нарешті ...?
Можливо через 3 дні , для нас буде чергова "неочікувана несподіванка" ...
показати весь коментар
16.04.2026 19:27 Відповісти
Російські 'спеціалісти по виборам' терміново покинули Венгрію та рвонули в Болгарію ...
Бажаю їм чергового обісрання
Перед тим була Молдова
показати весь коментар
16.04.2026 19:47 Відповісти
Це там, куди найвеличніше "ескортницю" послом призначив?
А що, кваліфікація нашої "послиці" з "особливими вміннями" гірша за "московитський прутень"? Чи навіть в своїй колишній професії вона була нездарою? 🤔
показати весь коментар
16.04.2026 20:02 Відповісти
Опять за выборами следит в чужой стране. Задолбали. Сколько их там вообще этих партнеров в той Европе. ) Ну хоть за чужими последим. Как футбол, только по телевизору. )
показати весь коментар
16.04.2026 20:06 Відповісти
Давайте болгары, выбирайте там нормально. А то нам денег не дают, падлы. Субъектность в опасносте)
показати весь коментар
16.04.2026 20:08 Відповісти
та подивимося ,чи вистачить болгарам розуму , шоб замість поржати з мишебратами ,потім73% не прийшлося вмиватися, кривавими сльозми ...
показати весь коментар
16.04.2026 20:09 Відповісти
..сьогодні перетнув Болгарію з Румунії в Туреччину... Болгарським шляхам до українських...як до неба. У нас війна... дефіцит всього..Але Болгарія..це далеко за Україною... Все розвалене до дна. Навіть назва одного розваленого..але тліючого містечка ...ЗВІЗДЕЦЬ.... Румуни значно дальше пішли у розвитку..ніж болгари. Що не кажіть..але родичатися з братушками...це значить жити у лайні. От Болгарія і яскравий приклад.
показати весь коментар
16.04.2026 20:31 Відповісти
я знаю , і тому сумно ,шо болгари ,теж думають ,шо вони жили краще ,коли Україна була колонією московського лаптестану... але генній зеленського і тих хто голосував за новіє ліца ,зробили вже пів України ,схожей на Болгарію...
показати весь коментар
16.04.2026 23:28 Відповісти
Європа так і не навчилася протидіяти совкізму... Лютий пздець!
показати весь коментар
16.04.2026 20:54 Відповісти
схоже, що ЄС скоро втратить Болгарію. Люди в Болгарії бідні , тому розчаровані. Навіть більш- менш небідний південь страждає без туристів з росії, порівнюю як там було у 2017р , і як у 2024 році - дуже погано для місцевих. Де туристи з ЄС ? Чого їх там нема?
показати весь коментар
16.04.2026 23:08 Відповісти