8357 відвідувачів онлайн

Міноборони розглядає ідею перерозподілу функцій між ТЦК та Нацполіцією, - ЗМІ

тцк

Міністерство оборони України розглядає ідею перерозподілу між ТЦК та Національною поліцією функцій з пошуку та доставлення порушників до Територіальних центрів комплектування.

Про це йдеться у матеріалі LIGA.net, передає Цензор.НЕТ.

Що пропонує Міноборони?

  • Суть зміни в мобілізації від Міноборони полягає в тому, що ТЦК продовжить займатись адміністративно-сервісною роботою та соціальною підтримкою, а розшукувати тих, хто не з'явився за отриманою повісткою, та доставляти їх до ТЦК пропонують виключно правоохоронцям.

"Реформи — це про необхідність привести систему у відповідність до закону, де ключову роль у доставленні має відігравати поліція. Або ж легалізувати фактичну практику, наділивши ТЦК відповідними повноваженнями й правовим захистом", - ділиться cпіврозмовник LIGA.net, який служив у тиловому ТЦК.

Про те, що Міністерство оборони планує зміни, щоб передати частину повноважень ТЦК до Нацполіції, раніше LIGA.net повідомив народний депутат з профільного комітету Роман Костенко. Наразі Міноборони офіційно цього не коментувало.

Реакція у МВС

"Найсумніше те, що немає чіткого обговорення позиції. Це виглядає недостатньо продумано. І радше схоже на спробу з боку колег з Міноборони просто позбутися проблеми, а не на "напрацювання нових підходів", - пояснили співрозмовники видання в МВС.

За їхніми словами, російська війна вже поклала на Нацполіцію численні додаткові функції.

Як приклад, співрозмовники зауважили: працівник ТЦК не може розслідувати злочини, здійснювати оперативні дії або розробляти спецоперації –– для цього необхідна фахова підготовка, і відповідні спеціалісти "не з’являються за день".

Також у МВС наголосили: через передання повноважень ТЦК є ризик того, що поліція втратить довіру українців.

"Не можна вирішувати питання мобілізації жертвоприношенням у вигляді поліції. Ідея Міноборони ефекту не принесе, натомість може розхитати найбільшу правоохоронну структуру, від якої залежить безпека кожної людини в цій державі", - додали співрозмовці LIGA.net.

Топ коментарі
+13
І балаклави знімуть? І боді-камера завжди працюватиме?
показати весь коментар
17.04.2026 18:32 Відповісти
+12
Здається, Україна єдина держава на планеті Земля,,де 50-річні заздрять 60-ти річним!!!
показати весь коментар
17.04.2026 18:43 Відповісти
+9
Логіки я цьому буде більше але у загальному нічого не зміниться, хіба що акцент ненависті зміститься з ТЦК на Нацпол. Ну і бусифікувати будуть в поліцейські машини і воронки. Змінювати треба не акценти, а повністю підхід - бусифікації бвти не првинно, повинне бути стимулювання.
показати весь коментар
17.04.2026 19:20 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
І балаклави знімуть? І боді-камера завжди працюватиме?
показати весь коментар
17.04.2026 18:32 Відповісти
А що, в Італії балаклавами ловлять?
Дуже правильна постановка питання до Верголовкому. Організуй, верхоголовком, процес приводу і розшуку ухилянтів до воєнкоматів, що б військові цим не займалися, або надай віськовим відповідних прав..
Але, малий клоп ховаєця від відповідальності. Робить вигляд клоп, що то його як верхлголовкома не стосуєця.
" Пусть там как нібудь самі рєшат, мнє рєйтінгі важнєє, чем праблємі камплоєктації сіл абароні..:"
показати весь коментар
17.04.2026 21:56 Відповісти
І зараз всі будуть виливати бруд на ТЦК і поліцію. А основне гальмо і основне здо - це Верховний і його офіс.
показати весь коментар
17.04.2026 18:35 Відповісти
Тцк це первинний проект москви щоб зганьбити військову форму і не дати військовим шанса на виборах, єрмак і зелень цей проект виконали.
показати весь коментар
17.04.2026 18:39 Відповісти
Проект москви? А чому ж тоді міжнародна демократична спільнота, дивлячись на беззаконня з боку тцкунів, як води в рота набрала? Жодне правозахисне падло і рота не розкрило.
показати весь коментар
17.04.2026 21:39 Відповісти
Тому що на фєрмах, за словосполучення "тцк", велікі преміальні плотють
показати весь коментар
17.04.2026 21:58 Відповісти
Яке,щастя,коли тобі 60 років! Здав військовий квиток на штамп:"Виключений з військового обліку за віком"! І проблем немає: військову присягу дав один раз в житті! Як що хтось накшалт тут присутніх мріє дві або три присяги:- вперед за ординами!!!
показати весь коментар
17.04.2026 18:40 Відповісти
Оце гівно дало присягу совку а потім просрало ядерну зброю. Таким треба давати аусвайс унтерменша.
показати весь коментар
17.04.2026 18:43 Відповісти
А коли до 60ти три роки і куча хвороб ?
показати весь коментар
17.04.2026 18:44 Відповісти
Ну так якісь дебіли при владі ж вирішили, що до 60-ти чоловіки "як огірочки". До 2014-го року моб. вік був адекватним.
показати весь коментар
17.04.2026 20:09 Відповісти
Воно нам потрібно - ми втратим довіру в населення - Нацполіція
показати весь коментар
17.04.2026 18:41 Відповісти
хто ж такую кормуху добровольно отдаст?
показати весь коментар
17.04.2026 18:41 Відповісти
А де ж відповідальність держсекретарів з Міноборони за такий НЕДОЛУГИЙ акт законодавства щодо ТЦК, які так нахрапом розробляли його і проводили ФАХОВУ експертизу та погодження згідно з Регламентом КМУ, про кругову БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ отих члЄНАв уряду!!
показати весь коментар
17.04.2026 18:41 Відповісти
Здається, Україна єдина держава на планеті Земля,,де 50-річні заздрять 60-ти річним!!!
показати весь коментар
17.04.2026 18:43 Відповісти
Це краще ніж ганьбити форму справжніх військових.
показати весь коментар
17.04.2026 18:44 Відповісти
1. Пропоную зробити тцк окрему форму, щоб не ганьбити нікого іншого.
2. Пропоную державі зробити офіційний відкуп - 10к доларів, щоб ці гроші йшли офіційно в бюджет а не в карман тцк і наверх.
показати весь коментар
17.04.2026 18:51 Відповісти
А влізання на чужі приватні території та виламування дверей у сільських хатах це як припинить?
показати весь коментар
17.04.2026 18:52 Відповісти
Цікаво а кого думають бусифікувати? Вже всіх кого могли вигребли..
показати весь коментар
17.04.2026 18:54 Відповісти
Тебе ж ще не вигребли. Я тебе бусифікую сєрґєй
показати весь коментар
17.04.2026 18:56 Відповісти
Ти само здриснуло від тцкунів за кордон. Бусифікує воно...
показати весь коментар
17.04.2026 21:40 Відповісти
Царство відбувайлами влада вирішила зробити поліцію, про..бавши мобілізацію в 2022 році. Одній особі головне - рейтинг, а не підготовка до захисту України.
показати весь коментар
17.04.2026 18:56 Відповісти
А розшукувати тих, хто не з'явився за отриманою повісткою, та доставляти їх до ТЦК пропонують виключно правоохоронцям.

Так а хіба зараз за законом не так?
показати весь коментар
17.04.2026 19:09 Відповісти
вірно, так і є по закону.
але закони тут не діють.
показати весь коментар
17.04.2026 19:50 Відповісти
За законом- ніяк.
Зеленьський навмисно не врегулював питання мобілізації. Так " рєйтінгь збєрігаєца".
Скинув проблєму комплектації СИЛ ОБОРОНИ на Сухопутні Війська замість аїврегулювати питання, заставити владу розшукувати і приводити до воєнкоматів ухилянтів, прийняти закони і постанови кабміну про обмеження прав ухилянтам на користування держпослугами, рахунками, прав водіння, працевлаштування..
Це не бірульки, бронювати по 3 млн придатних до мобілізації, розпускати за кордон 18- 25, потакати ухилянтам і робити вигляд- " пускай там ваєнеіє как то самі разбєруцца".
І в цей час, ЗСУ з кожним тижнем обезкровлюється..
показати весь коментар
17.04.2026 22:07 Відповісти
ТЦК де-факто став силовим органом, який наразі вирішує питання дотримання законодавства про військовий облік і мобілізацію. З властивими такому органу функціями: зупиняти громадян, перевіряти документи, при необхідності - затримувати, виносити постанови про адмінстягнення тощо.
Проте, на даний момент право у ТЦК здійснювати адмінзатримання порушників правил військового обліку, а тим більше фактично ув'язнювати військовозобов'язаних, утримуючи її під вартою в своїх приміщеннях, в законі не прописано.
Міноборони планує скинути дану функцію на поліцію, яка вбачає в цьому покладання на неї невластивих й шкідливих для себе обов'язків. Тому всіляко уникає такої роботи.
З іншої сторони, ТЦК, переймаючи на себе цю функцію за відсутності законних повноважень, чинить протиправно.
Тож, потрібні чіткі правила згідно закону, які б розмежовували дані правовідносини і правозастосовчу практику.
Якщо б зебіли вчасно ввели дії ТЦК, які стихійно перейшли у практику, у правове поле, то й критики зі сторони громадськості поменшало б, а силові інциденти за участі тцкашників та ухилянтів звелись би до мінімуму.
.
показати весь коментар
17.04.2026 19:10 Відповісти
Тут ще діло в тому, що у поліції який не який, а існує профвідбір, а в тцк набирають не пойми кого - там тобі й петесеерщики-нафронтники без башні, усілякі рагулі-колгоспники, яким влада вдарила у голову, бандити, та й взагалі люди з низьким рівнем інтелекту.
показати весь коментар
17.04.2026 20:31 Відповісти
Логіки я цьому буде більше але у загальному нічого не зміниться, хіба що акцент ненависті зміститься з ТЦК на Нацпол. Ну і бусифікувати будуть в поліцейські машини і воронки. Змінювати треба не акценти, а повністю підхід - бусифікації бвти не првинно, повинне бути стимулювання.
показати весь коментар
17.04.2026 19:20 Відповісти
то які ж це реформи, якщо по закону воно так і має бути?
показати весь коментар
17.04.2026 19:38 Відповісти
Ту всю нечесть яка устроїв геноцид Українцям в інше місце треба відправити
показати весь коментар
17.04.2026 20:12 Відповісти
Не подобається поліцаям-вперед на передову
показати весь коментар
17.04.2026 20:16 Відповісти
А потрібно було всього-навсього гниді виконувати закон про мобілізацію - там все чітко написано - перевод фінансово-економічних складових на військові рейки, призов у першу чергу всіх тих хто давав клятву на вірність Україні - мусора, сбу, прокурори, судді, всі працівники держустанов.... і тіки в останню чергу інших громадян.
показати весь коментар
17.04.2026 20:22 Відповісти
хочеш по Закону? ну давай,

Стаття 22. Обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації

1. Громадяни зобов'язані: - надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом;

Віддасиш машину для моб групи ППО чи хату під спостережний пункт за повітряною обстановкою? Це так, шоб пацюче рило не розкривав - виконувати закон. А про першу чергу там взагалі такого немає. Як знайдеш викладай статтю Закону з цим у відповідь.
показати весь коментар
17.04.2026 20:40 Відповісти
Також у МВС наголосили: через передання повноважень ТЦК є ризик того, що поліція втратить довіру українців. Джерело: https://censor.net/ua/n3611083 вони вже давно її ВТРАТИЛИ. І повернення не буде. Всіх на нуль. А новий Офіс внутрішніх справ з чистого листа і на роботу тільки тих у кого не було мусарських слідів до діда, краще прадіда. Бо там і ВЧК вже тінь
показати весь коментар
17.04.2026 20:25 Відповісти
ну обойдется дороже, всем платить нужно
показати весь коментар
17.04.2026 21:06 Відповісти
Це не мобілізація а казна що, який президент така і "мобілізація"🤦 навіть рашка зрозуміла що патріотизмом на лбз не заманиш ваньок чисто за гроші.
показати весь коментар
17.04.2026 21:31 Відповісти
Зара мусарня має зарплати більші ніж військові, окрім тих хто має бойові, ще більші зарплати мають чиновники, депутати, прокурори та судді, тому все рівно мобілізацію не виконати, як мінімум будуть сзч ще більшими, бо проблема полягає в несправедлиоті і захищати мусорів, чиновників, депутатів, прокурорів та суддів бажання ні в кого нема, від слова зовсім.
показати весь коментар
17.04.2026 21:32 Відповісти
ви головне пам'ятайте про відповідальність, бо колись уся ота вистава закінчиться і хтось буде відповідати. Мєнти воно вам дісно треба? Ви з там цз юиосвітою тож сроки не треба нагадувати😏
показати весь коментар
17.04.2026 21:35 Відповісти
Ідея Міноборони ефекту не принесе, натомість може розхитати найбільшу правоохоронну структуру, від якої залежить безпека кожної людини в цій державі", - додали співрозмовці LIGA.net.

шо таке , 100% заброньовані бубочки мусора хвилюються?
показати весь коментар
17.04.2026 22:01 Відповісти
З пустого та в порожнє?
показати весь коментар
17.04.2026 22:15 Відповісти