8706 відвідувачів онлайн

У Румунії розпочався саміт "Бухарестської дев’ятки", там очікують і Зеленського

Зеленський вирушає у Румунію на саміт Бухарестської дев’ятки

У Бухаресті стартує саміт країн "Бухарестської дев’ятки", який об’єднує держави східного флангу НАТО.

Про це йдеться у повідомленні Digi24, пише Цензор.НЕТ.

На зустрічі очікують генерального секретаря НАТО Марка Рютте та президента України Володимира Зеленського. Захід проходить у Румунії за участю лідерів країн регіону.

Першим до столиці Румунії прибув президент Польщі Кароль Навроцький. Його зустрів президент Румунії Нікушор Дан у палаці Котрочень, де відбулися двосторонні переговори. Обидва лідери спільно головуватимуть на саміті.

Лідери обговорять безпеку та координацію

Найближчим часом до Бухареста має прибути і генеральний секретар НАТО. У програмі передбачена робоча вечеря за участю керівництва Румунії та Польщі.

Також заплановані окремі зустрічі лідерів країн Північної Європи. Очікується, що основна увага буде зосереджена на питаннях безпеки, координації дій і підтримки України.

Формат "Бухарестської дев’ятки" створили у 2015 році для посилення співпраці у сфері оборони. До нього входять дев’ять країн Центральної та Східної Європи.

Топ коментарі
+4
Так, в Україні в нього вже справ немає. Подорожує, схованку шукає...
показати весь коментар
12.05.2026 19:56 Відповісти
+4
Турист ****.
показати весь коментар
12.05.2026 20:01 Відповісти
+4
У нього мабуть фобія страху і вдома він почувається в небезпеці. Може він боїться замаху, боїться суду або в'язниці,боїться втратити награбоване, боїться виборів. Тому ці часті подорожі Зеленого Колумба.)
показати весь коментар
12.05.2026 20:02 Відповісти

Завантаження...