10525 відвідувачів онлайн

НПЗ "Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез" знову атакований та горить у Кстово, - ЗМІ. ВІДЕО+ФОТО

НПЗ "Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез" у Кстово Нижньогородської області знову був атакований. На підприємстві пожежа.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на OSINT-аналіз ASTRA.

Що відомо?

Як зазначається, вранці 20 травня мешканці Кстово повідомляли про вибухи та пожежу. Місцева влада заявила, що школярів Кстовського району перевели на дистанційне навчання, а батькам рекомендували не відправляти дітей до дитсадків.

За кадрами очевидців OSINT-аналітики ASTRA встановили, що ураження припало на південно-західну частину НПЗ "Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез", ймовірно на установку ЕЛОУ-АВТ. Це базова установка первинної переробки нафти, яка забезпечує підготовку сировини та її поділ на основні фракції - бензин, керосин, дизельне пальне, вакуумний газойль і гудрон.

Кстово атака
Кстово атака

Раніше цей НПЗ вже зазнавав атаки.

На чому спеціалізується підприємство?

"Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез" є одним із ключових нафтопереробних заводів РФ і забезпечує, зокрема, постачання для Московського регіону. Його потужність первинної переробки становить близько 17 млн тонн нафти на рік. Підприємство випускає понад 50 видів продукції, включно з автомобільним, авіаційним і дизельним пальним, а також бітумами та парафінами.

Що передувало?

За даними Генштабу, 18 травня Сили оборони України уразили нафтопереробний завод "Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез" у Кстово (Нижньогородська область РФ), а 19 травня - нафтоперекачувальну станцію "Ярославль-3" (Ярославська область РФ).

Топ коментарі
+15
Самі сєбя бамбят
показати весь коментар
20.05.2026 08:06 Відповісти
+15
Курять де попало ось і мають результат.
показати весь коментар
20.05.2026 08:10 Відповісти
+6
Палять де не попадя, а Мінздрав же ж попереджує шо це шкідливо для вашого нпз.
показати весь коментар
20.05.2026 08:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Самі сєбя бамбят
показати весь коментар
20.05.2026 08:06 Відповісти
ЮКОС ********.
показати весь коментар
20.05.2026 12:36 Відповісти
Курять де попало ось і мають результат.
показати весь коментар
20.05.2026 08:10 Відповісти
Чогось Капотню вонючу не хочуть бомбить,треба повторити! 😁
показати весь коментар
20.05.2026 09:14 Відповісти
Треба курити де не попало…
показати весь коментар
20.05.2026 10:15 Відповісти
Палять де не попадя, а Мінздрав же ж попереджує шо це шкідливо для вашого нпз.
показати весь коментар
20.05.2026 08:10 Відповісти
У орксінтеза підгоряє.
показати весь коментар
20.05.2026 08:11 Відповісти
Це вам за Кременчуцький НПЗ потвори!
показати весь коментар
20.05.2026 08:16 Відповісти
І що?
показати весь коментар
20.05.2026 08:49 Відповісти
І що? Завтра/післязавтра полетить ще сотня-друга дронів по $55-60 k, і там звону щось палатиме...
показати весь коментар
20.05.2026 09:37 Відповісти
Палатиме - потушать. Далі що? Бензін в Росії закончіться? Про що розказували останній рік в Єдиному марафоні. Чи експорт нафти виросте, як він виріс в квітні?
показати весь коментар
20.05.2026 09:55 Відповісти
Судячи з супутникових фото, то там нам ще працювати і працювати... (
показати весь коментар
20.05.2026 09:40 Відповісти
Знаєш, не обовʼязково руйнувати весь потяг, достатньо знищити локомотив. Так і в нафтопереробці
показати весь коментар
20.05.2026 12:49 Відповісти
Згоден. Це якщо ми вцілили в локомотив.
показати весь коментар
20.05.2026 14:34 Відповісти
Этому НэПэЗэ должен прийти кстец!
показати весь коментар
20.05.2026 11:29 Відповісти
Тим для кого цей удар «ні про що»: йдіть вчить уроки. Уражено установку первинної обробки. Я розумію, шо вам надивившись відеоігор має все виглядати як марсіанське плато, але без цієі установки не буде переробки. Тобто завод встане. Надовго.
показати весь коментар
20.05.2026 11:40 Відповісти