13983 відвідувача онлайн

Українські чоловіки призовного віку в ЄС збережуть тимчасовий захист після 2027 року, - Єврокомісія

виїзд,чоловіки

Країни-члени Європейського Союзу досягли згоди щодо необхідності продовження статусу тимчасового захисту для українських біженців після березня 2027 року. При цьому будь-яка втрата статусу або примусове позбавлення захисту українським чоловікам мобілізаційного віку, які вже перебувають в ЄС, не загрожує.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це під час засідання "круглого столу" в Європарламенті офіційно заявила представниця Генерального директорату Єврокомісії з питань міграції й внутрішніх справ Корінна Улльріх, цитує Радіо Свобода.

Захист для українців в ЄС

За словами посадовиці, попри попередні плани завершити дію директиви, європейські столиці змушені адаптуватися до реалій та прораховувати варіанти довготривалої підтримки українців.

"Звісно, ми всі прагнемо миру, але мусимо планувати, виходячи й з альтернативного сценарію", – зазначила Улльріх.

Кого можуть торкнутися обмеження?

Представниця Єврокомісії підтвердила, що в Раді ЄС дійсно тривають внутрішні дискусії щодо можливого обмеження категорій громадян, які матимуть право на прихисток. Зокрема, розглядається варіант урізання прав для чоловіків з України мобілізаційного віку.

Однак Корінна Улльріх наголосила: всі потенційні обмеження розглядаються виключно в контексті майбутніх хвиль біженців і жодним чином не зачеплять тих, хто вже легально перебуває в Європі.

"Коли ми говоримо про майбутні прибуття, то йдеться не про продовження статусу для тих, хто вже перебуває під захистом, а саме про нових заявників… Це не стосувалося б тих, хто вже має тимчасовий захист", – пояснила вона.

  • Таким чином, згідно з офіційними даними Євростату, понад 1 мільйону 150 тисячам українських чоловіків, які наразі мають чинний статус тимчасового захисту в країнах ЄС, абсолютно нічого не загрожує — анулювання документів чи примусового видворення не буде.
Топ коментарі
+25
Очікується великий гриб від одночасного вибуху пердаків нафронтників .
показати весь коментар
02.06.2026 17:29 Відповісти
+17
Всьо... нема перемогі у потужників які раділи 10 тем назад де писалось про позбавлення захисту чоловіків що виїхали(
показати весь коментар
02.06.2026 17:30 Відповісти
+11
Нафронтики як вам ця новина? Чому самі не йдете в зсу?
показати весь коментар
02.06.2026 17:37 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Багато галасу - даремно.
показати весь коментар
02.06.2026 17:28 Відповісти
Як даремно?
"Дайте тоді ще 90 ярдів, на що небудь!"©Зе
показати весь коментар
02.06.2026 17:39 Відповісти
Статус «військовозобов'язаний», від цього не зникає!!
Конституція та законодавство України треба зеленському і стефанчуку вивчати і знати, але ж вони «остєпєньонниє», а це все пояснює про таких осіб в Україні! Це такі ж кандідати ваєнних безНаук, яких наштамповано в Україні, за часів кучми-кузьмука, в усих силових структурах, як саранчі …. Криваві наслідки цих остєпєньонних безНаук вчьоних, весь Світ побачив з 2014 року, та в підписанні Харківських зрад!
показати весь коментар
02.06.2026 19:08 Відповісти
Очікується великий гриб від одночасного вибуху пердаків нафронтників .
показати весь коментар
02.06.2026 17:29 Відповісти
😁😁😁
показати весь коментар
02.06.2026 17:30 Відповісти
☢️💥
показати весь коментар
02.06.2026 17:33 Відповісти
Ротація через 90 днів відміняється,віновати партньори
показати весь коментар
02.06.2026 17:31 Відповісти
І до речі,навіть не видно,що головнокомандувача будуть міняти.
показати весь коментар
02.06.2026 17:32 Відповісти
Всьо... нема перемогі у потужників які раділи 10 тем назад де писалось про позбавлення захисту чоловіків що виїхали(
показати весь коментар
02.06.2026 17:30 Відповісти
Воно і так було все зрозуміло, оскільки в ЄС права людини понад усе, а не крики дурних політиків і блогерів.
показати весь коментар
02.06.2026 17:33 Відповісти
показати весь коментар
02.06.2026 17:34 Відповісти
при зєліних погранцях, "не всякая птіца, безкоштовно!!!, долетить до середини тиси!" )))
показати весь коментар
02.06.2026 18:19 Відповісти
Дорогувато зараз каву пити за кордоном. Росте прайс на каву.
показати весь коментар
02.06.2026 18:25 Відповісти
Нафронтики як вам ця новина? Чому самі не йдете в зсу?
показати весь коментар
02.06.2026 17:37 Відповісти
Щось поки немає їх тут. Може прочитали новину і зрозуміли, що на "європейський резерв" розраховувати не варто і пішли самі записуватися у військо.

Щось я нафантазував неможливого🤣.
показати весь коментар
02.06.2026 17:40 Відповісти
вони зараз самі всі в ах у є! чекають на потужні вказівки, та в попихах міняють ніки )))
показати весь коментар
02.06.2026 18:21 Відповісти
Облом.
показати весь коментар
02.06.2026 17:41 Відповісти
Уявляю, як у деяких незламістів зараз підгоріло після читання цієї новини 🤣
показати весь коментар
02.06.2026 17:50 Відповісти
Подоляк буде розчарований, а його прайівники засумують, без виплат за висери! 😁
показати весь коментар
02.06.2026 18:05 Відповісти
Отже, відтік української молоді буде наростати ще більшими темпами.
показати весь коментар
02.06.2026 18:06 Відповісти
рішення по цьому питанню біженців з України будуть приймати тільки у вересні. зараз проходять лише обговорення і від тих обговорень і зливають у пресу різні заяви. в тому числі і цю заяву.
показати весь коментар
02.06.2026 20:13 Відповісти
"вот это поворот!"(С) )))) очікуваний! в правові, демократичні країни женеську конвенцію по зєлічціної шобл забаганках, під його диктаторські хотєлки переписувати не буде!!! ))))
показати весь коментар
02.06.2026 18:17 Відповісти
Статус временной защиты будет действоваать по меньшей мере ещё два дополнительных года - до марта 2029, просто вопрос объявят ли об этом после встречи в четверг... или же опять будут тянуть по году.. делая многим стресс кто с таким статусом
показати весь коментар
02.06.2026 18:18 Відповісти
нова "семирічна війна"! мінімум, при нових реаліях! )))
показати весь коментар
02.06.2026 18:22 Відповісти
В 9-м году большинство паспорта уже будет иметь и работу постоянную. В Европах не дураки рулят. От такого ресурса никто не откажется.
показати весь коментар
02.06.2026 18:28 Відповісти
Штурмовик ЗСУ 2029

показати весь коментар
02.06.2026 18:35 Відповісти
от це точно! незабаром вийде постанова "вік набору в штурмовики піднімається до 75 років"
показати весь коментар
02.06.2026 19:02 Відповісти
Шах і мат.
показати весь коментар
02.06.2026 19:20 Відповісти
Отак, Євросоюз (як і США, між нішим ) грає на стороні Пуйла!

Ні, щоб допомогти їх зібрати та мобілізувати в Українське Військо,
вони тупо підтримують ухилянтів!
показати весь коментар
02.06.2026 19:59 Відповісти
Ухилянтам, і бздюхам радість.....
показати весь коментар
02.06.2026 20:04 Відповісти
Поплач... Допомагає. А взагалі розпоряджатись чужими життями ніхто не має права.
Людина сама вирішує що і як їй робити. Тому що народилась вільною на своїй землі, яка їй належить по праву народження.
показати весь коментар
02.06.2026 20:53 Відповісти
Це однозначно перемога всіх прогрессивних сил. Нас тільки хто залишився шкода, але є як є.
показати весь коментар
02.06.2026 20:41 Відповісти