7699 відвідувачів онлайн

Іран погодився на повернення інспекторів МАГАТЕ на ядерні об’єкти, - Венс

Венс про ядерну програму Ірану

США досягли домовленості з Іраном щодо повернення інспекторів МАГАТЕ до країни.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у заяві віце-президента США Джей Ді Венса на пресконференції в швейцарському Бюргенштоку у понеділок, 22 червня.

Повернення інспекторів і ядерне питання

За словами Венса, Іран погодився знову запросити інспекторів МАГАТЕ. Він назвав це важливим кроком у напрямку стримування ядерної програми країни.

"Іранці погодилися запросити інспекторів МАГАТЕ назад до своєї країни. Це важлива віха для американського народу і перший крок до повної денуклеаризації або остаточного припинення програми ядерної зброї в Ірані", – зазначив Джей Ді Венс.

Він також додав, що США очікують швидкого початку роботи інспекторів і розраховують на нові контакти між сторонами вже найближчим часом.

Переговори та ситуація на Близькому Сході

Венс повідомив, що інспектори МАГАТЕ можуть розпочати роботу в Ірані вже цього тижня, а частина контактів може відбутися найближчим часом.

Окремо він зазначив, що США працюють над механізмом зниження напруги між Ізраїлем, Хезболлою та Ліваном.

За його словами, сторони мають координувати дії у разі інцидентів, щоб уникати ескалації.

Також США заявили, що прагнуть одночасно забезпечити безпеку Ізраїлю та суверенітет Лівану, зокрема через стримування Хезболли та зміцнення державних інститутів у регіоні.

Нагадаємо, раніше США зняли санкції з іранської нафти на 60 днів.

Топ коментарі
+4
Перемога!
Все повертається до того ж рівня відносин, які зруйнував Трамп.
Правда Іран прихватизував міжнародну протоку, але це таке.
показати весь коментар
22.06.2026 21:04 Відповісти
+1
Навіть у Рубіо мало шансів , а хто такий Венс -- нуль повний ! Є Ліндсі Грем - його виберуть на праймериз . Нехай вже то руде опудало дошкандиба до 2028 -- бо Венс йще гірий за віслюка Доні ... А якщо віслюк раптово , то те єдинй шанс Венса стати першим номером . Іншого нема ... А що у Рубіо в одній звилині , то у венсіх усіх разом нема . Тупа потвора той Венс ...
показати весь коментар
22.06.2026 21:24 Відповісти
+1
У 2015 році Іран і шість світових держав - США, Китай, Франція, Росія, Німеччина та Велика Британія - досягли угоди щодо ядерної програми, відомої як Спільний всеосяжний план дій (СВПД), після багаторічних переговорів.

Окрім обмеження діяльності Ірану в його ядерній програмі, угода надала МАГАТЕ доступ до всіх іранських ядерних об'єктів і право інспектувати підозрілі об'єкти.
У 2018 році, під час свого першого терміну, Трамп вивів США - які були ключовим стовпом угоди - з СВПД.
Трамп мотивував це, сказавши, що це «погана угода».
показати весь коментар
22.06.2026 21:32 Відповісти

Завантаження...