10466 відвідувачів онлайн

Ексглава МЗС Польщі Чапутович розкритикував скандал з "Білим Орлом": "Це послабило позиції Варшави"

Колишній глава МЗС Польщі розкритикував дії Кароля Навроцького у конфлікті з Україною

Колишній глава МЗС Польщі Яцек Чапутович вважає, що Польща зазнала дипломатичної поразки у конфлікті з Україною навколо присвоєння українському підрозділу імені Героїв УПА та подальшого скандалу з орденом Білого Орла.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він заявив в ефірі Polsat News.

Чапутович розкритикував дії Навроцького

За словами дипломата, президент Польщі Кароль Навроцький обрав неефективний спосіб реагування на ситуацію.

"Ми не виграли цей обмін ударами", – заявив Чапутович.

Він наголосив, що Україна не відмовилася від рішення щодо назви підрозділу, тоді як дії польської сторони викликали критику та негативний резонанс.

"Позиція Польщі ослабла"

Колишній очільник польського МЗС переконаний, що наслідком конфлікту стало послаблення міжнародних позицій Варшави.

"Я говорю про зниження значущості Польщі. До нас ставитимуться з підозрою", – зазначив він.

На його думку, Польщу можуть рідше залучати до ухвалення рішень щодо України та переговорних процесів.

Водночас Чапутович підкреслив, що присвоєння українському підрозділу імені Героїв УПА не повинно було відбутися, оскільки це є болючою темою для польського суспільства.

Ексміністр назвав інші варіанти реагування

Дипломат вважає, що замість позбавлення нагород польська влада могла вдатися до традиційних дипломатичних кроків, зокрема направити ноту протесту, викликати посла або ухвалити відповідну резолюцію Сейму.

Також він застеріг, що можлива відсутність президента України Володимира Зеленського на конференції з відбудови України у Гданську може стати ударом по іміджу Польщі.

Топ коментарі
+18
УПА, національний український партизанський підрозділ, який діяв на окупованих Українських територіях, особливо на Волині, яка частково і досі під польською окупацією. що робили на українських територіях головорізи з польської АК? може досить полякам негативно хрюкати про УПА, а вивчити причинно-наслідкові моменти тих подій і шукати спроби примирення? тим більше, вже були кроки в цьому напрямку. чи варшавське недорозуміння - навроцький цього не знав?
показати весь коментар
23.06.2026 10:13 Відповісти
+17
Це правда. Шо всрались то всрались.
показати весь коментар
23.06.2026 10:02 Відповісти
+16
Це не "обмін ударами". Польща через свого обраного Президента Навроцького продемонструвала планеті свій латентний націоналістичний шовінізм і нестримне бажання самостверджуватися за рахунок "сусідів в біді". Фантомні болі "паньства" завжди позбавляли поляків здорового глузду щойно вони отримували найменшу можливість гонорово пхнути ногою слабшого... Стосунки з Польщею потрібно переглянути з калькулятором в руках. Оце і буде "обміном ударами". Вже на перший погляд очевидно що Польща на війні і біженцях заробила набагато більше ніж втратила на допомозі українцям. Польська промисловість та весь аграрний сектор повністю залежні від дешевої української сировини. Ми повинні, ні просто зобовязані за будь яку ціну створити власну переробну промисловість і годувати поляків нашою сировиною вічно! Яке зерно? Мука! Який на фіг рапс на 3 мільйони, коли можна самим хробити з нього масло і отримати 103 мільйни! І так у всьому. Польща і хоче дрімучу сировинну Україну. Для протидії таким здирницьким тенденціям потрібно розстрілювати і роздирати на шматки корупціонерів, які крадуть ліс з Закарпаття, а вся деревообробна промисловість Польщі знаходиться поряд з нашими кордонами. У них зеленіють ліси, а у нас "лисі Карпати", паводки і заробітчани сезонні за місяць на полуниці в Польщі стають інвалідами...
показати весь коментар
23.06.2026 10:19 Відповісти

Завантаження...