11172 відвідувача онлайн

10-річний хлопчик з інвалідністю помер від голоду на Вінниччині. Соцслужби бачили погіршення, але не втрутилися, - ОГП. ФОТОрепортаж

На Вінниччині помер 10-річний хлопчик із інвалідністю через тривалий голод та бездіяльність дорослих, які були зобов’язані піклуватися про дитину.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Офіс генпрокурора

Смерть 10-річного хлопчика на Вінниччині

Хлопчика знайшли мертвим 16 грудня у будинку, де він проживав із матір’ю. Судово-патологоанатомічна експертиза встановила, що причиною смерті стало тривале голодування: дитину майже 60 днів не годували, вона отримувала лише воду у дуже малих кількостях. За словами експертів, дитину можна було врятувати за умови надання медичної допомоги та належного нагляду.

Недбалість спецслужб

Хлопчик мав інвалідність з народження і потребував постійної сторонньої допомоги. Соцслужби та медичні працівники відвідували сім’ю з серпня по грудень, констатували погіршення стану дитини та неналежні умови проживання, однак рішення про вилучення дитини та забезпечення лікування не ухвалили.

Генпрокурор Руслан Кравченко заявив, що смерть дитини сталася через байдужість дорослих і перебуває під його особистим контролем.

прокуратура
прокуратура

Підозри

Мати дитини, 39-річна жінка, затримана. Їй повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 135 та ст. 166 ККУ; обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Раніше її вже притягували до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дітей.

Крім того, повідомлено про підозру працівнику соціальної служби за ч. 2 ст. 137 ККУ, а сімейному лікарю - за ч. 2 ст. 140 та ч. 3 ст. 362 ККУ. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані за ч. 3 ст. 367 КК України щодо службової недбалості соцслужб та інших уповноважених органів.

прокуратура
прокуратура

Наразі правоохоронці з’ясовують усі обставини та встановлюють інших осіб, бездіяльність яких призвела до тяжких наслідків.

Топ коментарі
+37
Соцслужби бачили погіршення, але не втрутилися Джерело: https://censor.net/ua/p3591181
А вони, до речі, за НАШІ податки утримуються, ті самі служби. І робота їх саме в тому, щоб ось такого не ставалось.
показати весь коментар
18.12.2025 13:12 Відповісти
+36
Майже не знаю випадків коли б ці служби-дармоїди виконували свою роботу..
показати весь коментар
18.12.2025 13:16 Відповісти
+18
Що ж це за мати? Кота годувала, а дитину голодом морила, не інакше, як навмисно.
показати весь коментар
18.12.2025 13:17 Відповісти

Завантаження...