У Чернігові повалили Ханукальну менору: невідомі залишили дискримінаційний напис. ВIДЕО
У понеділок, 22 грудня, невідомі пошкодили символ єврейського свята Хануки - менору - та залишили напис із закликом до порушення рівноправності громадян.
Про це повідомила Національна поліція України, передає Цензор.НЕТ.
За даними правоохоронців, на місці події працює слідчо-оперативна група Чернігівського районного управління поліції.
Наразі вирішується питання щодо правової кваліфікації події. Поліція вживає заходів для встановлення осіб, причетних до пошкодження релігійного символу та нанесення напису.
Ханука
Ханука у 2025 році тривала з вечора 14 грудня до вечора 22 грудня. Свято присвячене відновленню Єрусалима та повторному освяченню Другого Храму в II столітті до нашої ери.
Ханука відзначається протягом восьми днів і ночей запалюванням свічок у спеціальному канделябрі - ханукії або менорі. Свято також відоме як свято світла і має важливе релігійне та культурне значення для єврейської громади.
- А тобі навіщо?
- Так у нас у дворі хлопчик ровера класного продає. Ось я і думаю, мені поторгуватися і купити, або відібрати і зламати?