48% росіян скаржиться на нестачу грошей. Російська влада запевняє, що громадяни стають багатшими

48% працюючих жителів Росії стикаються з фінансовими труднощами. За чотири минулі роки цей показник зріс: у 2020 році про регулярні проблеми з грошима повідомляли лише 35% росіян.
Про це свідчать результати дослідження аналітичного центру російського Національного агентства фінансових досліджень, передає The Moscow Times.
34% опитаних росіян зазначили, що відчувають фінансові труднощі часто, 14% сказали, що дуже часто. 45% заявили, що в них рідко виникають проблеми із грошима, у 5% – ніколи.
При цьому найстійкіші до фінансових труднощів – молоді росіяни до 25 років і люди з вищою освітою. У цих категоріях чаастка тих, хто відзначив відсутність проблем із грошима, становила 17% і 9% відповідно.
Серед тих, хто відчуває проблеми з фінансами, 55% повідомили, що це негативно впливає на ефективність їх роботи. Найнегативніші наслідки – це зниження мотивації (23%), погіршення уваги та концентрації (19%), загальне падіння працездатності (17%), витрата робочого часу на вирішення особистих фінансових проблем (11%), посилення дратівливості (8%).
Втім, якщо вірити російській владі, громадяни Росії з кожним роком стають все багатшими.
За останніми даними Росстату, зростання реальних зарплат мешканців РФ у вересні прискорилося до 8,4% у річному вираженні проти 7,7% місяцем раніше.
Номінальна середньомісячна заробітна плата досягла 84,32 тис. руб., збільшившись на 17,8% відносно аналогічного періоду 2023 року.
При цьому в Мінекономрозвитку РФ прогнозують, що до 2027 року середньомісячні номінальні заробітні плати росіян збільшаться до 119 тис. руб. Такі цифри відомство представило у оновленому прогнозі соціально-економічного розвитку Росії.
Водночас дані Росстату, опубліковані в жовтні, свідчили про те, що переважній кількості російських сімей не вистачало грошей на всі необхідні витрати. Так, лише 4,9% домогосподарств у квітні-червні 2024 року мали кошти для закриття всіх потреб.
У вересні у Держдумі РФ заявляли, що кожна п'ята сім'я з дітьми не може дозволити собі нічого, окрім їжі.
"Від 45% до 60% сімей отримують достатньо для покупки їжі та одягу, але вже не можуть купити холодильник та телевізор. Іншими словами, дійсно бідних сімей з дітьми – 70% від загальної кількості всіх сімей з дітьми, які проживають у країні", - говорила голова думського комітету із захисту сім'ї, питань батьківства, материнства та дитинства Ніна Останіна.
Як повідомлялося, в середні грудня голова комітету Держдуми Росії з фінансового ринку Анатолій Аксаков підтримав ідею повернення продуктових талонів, як у СРСР.
Перед тим стало відомо, що продукти харчування в Росії наступного року можуть подорожчати ще на 8-20% через загальну інфляцію, зростаючі транспортні витрати та високу ключову ставку Центробанку РФ.
Президент РФ Владімір Путін під час телешоу "Пряма лінія" 19 грудня заявив, що зростання ціни на продукти в Росії пов'язане з тим, що росіяни збільшили їх споживання.
До того стало відомо, що російський бізнес вимушений різко підвищувати ціни на свої товари через кадровий голод, проблеми з платежами і кредити, що дорожчають. Так, індекс цінових очікувань бізнесу, який розраховує Центробанк Росії на підставі опитування 15 тис. компаній зі всіх ключових галузей, цього місяця досяг максимуму з травня 2022 року.
Раніше Путін заявив, що в російській економіці зберігаються "складності". За його словами, причиною проблем стали "непрості умови", в яких знаходиться країна.
Перед тим повідомлялося, що останні перед засіданням Центробанку Росії за ключовою ставкою дані про інфляцію підтвердили: ні про яке уповільнення росту цін не йдеться й близько.
друкуйте ще..