Критично для економічної безпеки: Найбільший у світі виробник чипів почав виробництво на своєму першому заводі в Японії

Компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) – найбільший у світі виробник чипів – розпочала масове виробництво напівпровідників на своєму першому заводі в Японії.
Про це пише Kyodo News.
Як повідомляється, завод у префектурі Кумамото виробляє мікросхеми з техпроцесом від 12 до 28 нанометрів для використання в автомобілях і датчиках зображення для таких клієнтів, як Sony Group Corp. і виробника автозапчастин Denso Corp.
TSMC за контрактом планує побудувати свій другий завод у Японії поруч із першим заводом, що вироблятиме більш досконалі 6-нанометрові чипи.
Очікується, що будівництво розпочнеться до березня наступного року, а компанія прагне запустити підприємство в роботу до кінця 2027 року.
Уряд Японії погодився запропонувати TSMC субсидії на суму понад 1 трлн єн ($6,3 млрд), вважаючи внутрішнє виробництво чипів критичним для своєї економічної безпеки, оскільки сильна залежність від основного постачальника Тайваню створює геополітичні ризики, що виникають "через зростання напруженості між США та Китаєм через цей острів".
Раніше повідомлялося, що Тайвань цього року може збільшити виробництво мікросхем на 22% завдяки штучному інтелекту.
У вересні стало відомо, що експорт Тайваню в серпні зріс більше, ніж очікувалося, – до історичного місячного максимуму в майже $44 млрд. Причиною став зростаючий попит на мікросхеми для індустрії штучного інтелекту.
На початку вересня повідомлялося, що Китай витратив на обладнання для виробництва мікросхем за перше півріччя більше, ніж Південна Корея, Тайвань і США разом узяті.
До того стало відомо, що експорт чипів пам'яті з Південної Кореї на Тайвань у першому півріччі зріс більш ніж на 225% порівняно з роком раніше завдяки стрибку попиту на високопродуктивну пам'ять із високою пропускною здатністю (HBM) для штучного інтелекту.
На початку грудня повідомлялося, що США збираються ввести нові обмеження на поставки вдосконалених напівпровідникових мікросхем та інструментів для виготовлення чипів 140 компаніям Китаю з метою запобігання їх використанню на шкоду нацбезпеці США.
Перед тим Міністерство торгівлі США повідомило про завершення виділення державної субсидії для американського виробника процесорів Intel на суму до $7,86 млрд.