9599 посетителей онлайн

На создание Архива нацпамяти перебросят 34 млн с программ Минкультуры, - Дробович

На создание Архива нацпамяти перебросят 34 млн с программ Минкультуры, - Дробович

На начало строительных работ по созданию Архива национальной памяти перебросят 34 миллиона с программ Министерства культуры и информационной политики.

Об этом в интервью Цензор.НЕТ рассказал глава Украинского института национальной памяти Антон Дробович.

В связи с уменьшением бюджета Украинского института нацпамяти из-за пандемиии коронавируса на создание Архива национальной памяти вновь ничего не предусмотрено.

меньшили средства на проведение мероприятий. Если до секвестра бюджета мы имели меры чуть более 9 млн, то в этом - менее 5 млн. Однако наиболее тревожное - отсутствие капитальных расходов на создание Архива национальной памяти. Он должен стать флагманом декоммунизации, мировым центром разоблачения коммунистических тоталитарных преступлений. Туда должно быть передано около 4 миллионов дел коммунистических репрессивных органов. Такого больше нигде в мире нет. Разве что в Москве, но все мы понимаем, что их архивы в ближайшее время вряд ли будут расшифрованы.

Мы с министром договорились, что уже в этом году 34 миллиона на архив будет переброшено с другой министерской программы. Это позволит хотя бы выбрать подрядчика и начать первые строительные работы - элементарно дорогу к нему построить, подготовить стройплощадку", - отметил глава УИНП.

Дробович напомнил, что в целом работы по созданию Архива национальной памяти 650 миллионов. То есть если удастся перебросить эти 34 миллиона, то это составит 5%. 

Полное интервью с Антоном Дробовичем читайте здесь.

Комментировать
Сортировать:
...а в результаті - скрізь руїни

Понад 200 культурних діячів та організацій звернулись до президента України Володимира Зеленського із видкритим листом на захист культурних інституцій. Повний текст листа розміщено на https://pen.org.ua/vidkrytyj-lyst-na-zahyst-kulturnyh-instytutsij-2/ сайті Українського ПЕН.
Серед підписантів листа - правозахисник Мирослав Маринович, письменники Андрій Курков, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірена Карпа, Оксана Забужко, режисер Олег Сенцов, художник Олександр Ройтбурд, голова правління ПАТ НСТУ Зураб Аласанія, Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу, ГО «Українер», Рух «ЧЕСНО», Українська гільдія режисерів та інші.
У своєму листі до президента вони висловили стурбованість долею українських культурних інституцій, що постали або вийшли на новий рівень завдяки Революції Гідності: це Український культурний фонд, Український інститут, Довженко-Центр, Український інститут книги, Державне агентство України з питань кіно, Мистецький Арсенал. Вони є успішними провідниками державної культурної політики навіть у надскладні часи війни і пандемії, зазначається у зверненні.
«Ми обурені згортанням підтримки та наступом на деякі з культурних інституцій у вигляді прямого й непрямого тиску, обмеження фінансування, повернення практики ручного управління і "телефонного права", залякування перевірками та перспективами рейдерського захоплення. Ми обурені перетворенням конкурсів на заміщення посад керівників на імітацію прямих, чесних і відкритих виборів, де мав би перемогти найдостойніший, а "перемагає" попередньо узгоджений. Ми знаємо, що може трапитися далі, а це - нехтування європейськими цінностями, саботаж реформ, замикання України в "пострадянському" просторі», - йдеться у листі.
Зокрема йдеться про конкурс на посаду голови Держкіно минулого року та про проведений цьогоріч із порушеннями конкурс на визначення складу Ради з державної підтримки кінематографії, сформованої з учасників телеринку, наближених до влади.
Окрім того, упродовж 2020 року чинився також тиск на Довженко-Центр, що ледве не призвело до колапсу інституції. Нині ж під загрозою «перетворення на порожній фасад» опинився Український культурний фонд.
«Ми стаємо в обороні цих культурних інституцій та цінностей нової України і вимагаємо негайно припинити тиск і нападки, повернути фінансову підтримку їхньої діяльності, а також забезпечити прозорі та чесні конкурси на посади нових керівників. Такі інституції, побудовані за кілька років з нуля, слід захищати і берегти. Ми не дозволимо, щоб у середовищі культурної спільноти поширювалися апатія чи розчарування, зростав відтік культурних та інтелектуальних сил за межі України. Ми готові публічно відстоювати європейські цінності, як-от право на відкритість, демократичність, професійність і прозорість, які сповідуємо разом із новими пост-Майданними культурними інституціями», - зазначають автори документа.
Повний перелік підписантів - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qfkMbTdQ2nmYsbpYyiNaW1LBz9jaChuYny5tHZGUNl4/edit#gid=1343237101 тут .
Додати свій підпис можна https://docs.google.com/forms/d/e/1*************************-kG0PQRSGwmC-VRZqj2f1TYGWotV6w/viewform тут .
показать весь комментарий
05.04.2021 16:00 Ответить