5665 посетителей онлайн
4 397 25

Исторические проблемы Польши с Украиной не должны решаться путем "бесцеремонного шантажа", - Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда

Между Польшей и Украиной должен произойти "прорыв" в проблемных исторических вопросах, в частности относительно эксгумации жертв Волынской трагедии, но это не должно быть результатом "бесцеремонного шантажа".

Об этом президент Польши Анджей Дуда заявил в интервью Polsat News, передает Цензор.НЕТ.

Он рассказал, что во время визита в Нью-Йорк на 79-ю сессию Генассамблеи ООН в штаб-квартире Организации он провел короткую встречу с президентом Украины Владимиром Зеленским.

Отвечая на вопрос об исторических проблемах в двусторонних отношениях, польский лидер отметил, что неоднократно говорил об этом с украинским коллегой.

Результатом этих разговоров было, в частности, совместное участие двух лидеров в экуменическом богослужении в кафедральном соборе в Луцке (в июле 2023 года - ред.), где чествовали жертв Волынской трагедии.

Дуда отметил, что будет продолжать эту работу до конца своего президентства - до августа 2025 года.

На вопрос о том, что Украина не дала согласия на эксгумацию жертв Волынской трагедии, Дуда ответил, что "эти согласия на эксгумацию уже были", и что вопрос получения согласия на дальнейшие эксгумационные работы был темой его разговора с Зеленским во время недавнего визита в Киев по случаю 33-й годовщины Независимости Украины.

В ответ на вопрос, будет ли какой-то "прорыв" в этом вопросе до конца его президентства, Дуда выразил надежду, что это произойдет.

В то же время он подчеркнул, что не хотел бы, чтобы это произошло "путем бесцеремонного шантажа", который, по его мнению, "не принесет Польше ничего хорошего в публичном пространстве".

Дуда подчеркнул, что вопрос проведения эксгумаций нужно решать не путем "угрозы заблокировать интеграцию Украины с Западом".

"Помните, что блокирование интеграции Украины с Западом является одной из причин, почему Путин напал на Украину", - добавил он.

Напомним министр обороны страны Владислав Косиняк-Камыш ранее заявил, что Украина не вступит в Евросоюз, если не решит "Волынский вопрос". Он также подчеркнул, что на пути евроинтеграции Украины Варшава должна "поставить Киеву ультиматум".

Топ комментарии
+17
Волинська трагедія - це результат безцеремонної політики польської держави, яка заохочувала переселення поляків на Волинь. Цьому передував безцеремонний терор польської влади українського населення. Поляки поводили себе щодо українського населення як окупанти
показать весь комментарий
27.09.2024 11:59 Ответить
+9
А де зустрічні позови від України з приводу концтаборів пшековських?? Де катували й вбивали українців??

Політики з дипломатами язики в дупи позасовували??? До істориків зверніться вони вам нададуть матеріалу не на одну кримінальну справу!

Нехай нагадають про лагідну пацифікацію! Звірства на Холмщені, Підляшші. польсько-радянські угоди.

За що дипломати отримують зарплатню??
показать весь комментарий
27.09.2024 12:08 Ответить
+7
Ну так давайте тоді говорити паралельно з "Операція Вісла", щоб одразу дві "проблемки" вирішити, а то чомусь про Волинь говоримо і шантажуємо, а про Віслу якось тихо.
показать весь комментарий
27.09.2024 12:42 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Полякам цю тему потрібно кожен підіимати?
показать весь комментарий
27.09.2024 11:50 Ответить
день
показать весь комментарий
27.09.2024 12:47 Ответить
То в них такі політичні змагання і спекуляції. Сікорський говорить одне, Дуда - інше. Бо один представляє громадянську платформу Туска, другий право і справедливість Качинського. Як один хтось зарветься, другий починає змащувати гайки. І навпаки. Ті заяви то у них взагалі більше для внутрішнього споживання, ну і частково для перевірки нашої реакції.
показать весь комментарий
27.09.2024 15:10 Ответить
Треба створити групу вчених-істориків, які б підняли пласт історичної правди наших відносин з Польщею, щоб не було гри в одні ворота! Наприклад:

"У зв'язку із цим звертаємося до керівництва Польщі із закликом узяти участь у вшануванні пам'яті в 74-ту річницю військових злочинів, жертвами яких стали громадяни Польщі української національності", - йдеться в заяві ОУП.

Як наголошують, у березні виповнюється 74-та річниця акцій польських Армії Крайової і так званих Хлопських батальйонів проти українських населених пунктів у Грубешівському і Томашівському повітах Польщі. Зокрема, з 9 по 11 березня 1944 року поляки знищили 11 населених пунктів, де проживали українці, в результаті чого загинули щонайменше 1228 осіб. Пізніше, з 19 по 22 березня, знищили ще 21 українське село. Найбільше людей тоді загинуло в селі Сагринь і його околицях 10 березня 1944 року - 606 осіб (227 жінок і 151 дитина), а також у селі Бересть 21 березня 1944 року - щонайменше 239 осіб (104 жінок і 50 дітей). Усього в березні і квітні 1944 року в східній частині Люблінського воєводства тоді загинули щонайменше 2220 українців, зокрема 850 жінок і 422 дитини.
показать весь комментарий
02.10.2024 20:23 Ответить
Все вірно.
Шантаж може бути тільки через зерно...
показать весь комментарий
27.09.2024 11:56 Ответить
Ти поцікався - повернули валютну виручку з цього зерна в Україну?
показать весь комментарий
27.09.2024 11:58 Ответить
Я зрозумів! Поляки блокували кордон, щоб домогтися повернення валютної виручки в Україну!
показать весь комментарий
27.09.2024 15:46 Ответить
Волинська трагедія - це результат безцеремонної політики польської держави, яка заохочувала переселення поляків на Волинь. Цьому передував безцеремонний терор польської влади українського населення. Поляки поводили себе щодо українського населення як окупанти
показать весь комментарий
27.09.2024 11:59 Ответить
Ексгупольща.
показать весь комментарий
27.09.2024 12:00 Ответить
показать весь комментарий
27.09.2024 12:01 Ответить
А є ще серіл "слуга польського народу" типа франшиза..він ще дебільніший. По Г+Г крутили десь півроку тому..ще гірше гівно..
показать весь комментарий
27.09.2024 12:10 Ответить
Якщо так і піде далі, то мрію про вступ до ЄС можна викреслювати. Невідомо які ще країни і що нам придумають, аби не брати нас до своєї родини.
показать весь комментарий
27.09.2024 12:03 Ответить
Може б відкласти всі ці розборки до після війни? Якось перетерпіли 80 років - ще потерпіти трохи, чи щось чухається?
показать весь комментарий
27.09.2024 12:03 Ответить
Та ви задовбали. Прорив вже був. А ви, суки, знову починаєте ковирятися в могилах.
Трохи освіжу памʼять:

"

Президенти обох країн Олександр Кваснєвський та Леонід Кучма взяли участь у літургії на польському кладовищі і в панахиді на православному цвинтарі. Довгий час родичі тих, хто загинув в часи лихоліття, і українців, і поляків, не мали змоги навіть приїхати на рідні могили як в Україні, так і в Польщі. Тому так схвально гості з-за Бугу зустріли слова Президента Польщі Олександра Кваснєвського: "…що місцевим жителям слід оберігати могили і тут, на Волині, і в Польщі..."

Постав на згорьованій землі і пам'ятник українсько-польського примирення " Пам'ять. Скорбота. Єднання", в підмурівок якого сьогодні була вкладена капсула із спільною заявою Леоніда Кучми і Олександра Кваснєвського, в якій глави держав рішуче і однозначно засуджують злочини, вчинені у минулому проти обох народів... "

https://www.holosameryky.com/a/a-49-a-2003-07-11-4-1-86921587/223373.html
показать весь комментарий
27.09.2024 12:06 Ответить

За що дипломати отримують зарплатню??
показать весь комментарий
27.09.2024 12:08 Ответить
українським наказали стулити писок, щоб не псувати "нормальні" відносини з Польщею!
а поляки це зрозуміли і тепер постійно оприлюднюють свою версію історії, де вони виключно "старадальці"
показать весь комментарий
27.09.2024 12:48 Ответить
А коли в нас з ними були нормальні відносини? Навіть зараз, вони нашим біженцям прихисток дали виключно через дешеву рабсилу. Бо їх працівники, кваліфіковані, роз'їхались працювати до Австрії, Німеччині, Швейцарії..
показать весь комментарий
27.09.2024 13:11 Ответить
О, то якого ви дідька шантаж влаштували?!
показать весь комментарий
27.09.2024 12:12 Ответить
показать весь комментарий
27.09.2024 12:20 Ответить
Шта? )
показать весь комментарий
27.09.2024 13:50 Ответить
Ну так давайте тоді говорити паралельно з "Операція Вісла", щоб одразу дві "проблемки" вирішити, а то чомусь про Волинь говоримо і шантажуємо, а про Віслу якось тихо.
показать весь комментарий
27.09.2024 12:42 Ответить
Пілсудський фактично окуповував Волинь, переселяючи в "креси" поляків. Це була окупація України. Так само була окупація Польщі, яка була поділена між Гітлєром і Сталіним, наслідком чого були розстріли десятків тисяч польських офіцерів. І реальний теракт в Смолєнську, де загинула вся польська еліта. Поляки виглядають окупантами, яких окупували. Українці нікого не окуповували. Але українці б'ються з окупантами поляків. Може полякам час припинити бути окупантами?
показать весь комментарий
27.09.2024 13:21 Ответить
в тому то й справа, що це проблеми польщі, самі придумали, самі й розгрібайте, а україну не чіпайте, бо відгребете не тільки від україни
показать весь комментарий
27.09.2024 14:32 Ответить
Дуда , тверезий і адекватний політик на відміну від більшості популістів у Польщі. В польских медіа смакується Волинська трагедія, і як багато поляків загинуло. Але всі ті покидьки, що піднімають це питання замовчують, про злочини поляків. Пересічні поляки не знають про нацистську політику "Речі Посполитої" перед 2ю сівітовою війною: полонізацію, колонізацію, пацифікацію, депортації і конц табори. У палачів свідомо формується образ жерви. Так само як кацапам пропагандисти внушали "нас обидели".
В будь якому разі ,навіть, якщо Україні доведетьс визнати всі забаганки поляків, після вступу в ЄС можна все це буде відмінити і вимагати репарації за геноцид і окупацію. І тоді нарешті це питання їм доведеться вирішувати справедливо. Найголовніше зараз вистояти.
показать весь комментарий
27.09.2024 15:13 Ответить