9477 посетителей онлайн

Германия выдала ордера на арест шестерых украинцев, подозреваемых в подрыве "Северных потоков", - СМИ

Подрыв Северных потоков: Германия подозревает 7 украинцев

В Германии выданы ордера на арест всех подозреваемых в диверсиях на газопроводах"Северный поток" в 2022 году. Все они - граждане Украины.

Об этом говорится в расследовании ARD, Süddeutsche Zeitung и Zeit, передает Цензор.НЕТ.

Немецкое следствие считает, что установило всех исполнителей операции - в атаке участвовали семь человек.

Среди них - четыре водолаза, человек, ответственный за взрывчатку, капитан и координатор (арестованный в Италии Сергей Кузнецов, который ждет решения суда об экстрадиции в Германию и официально отрицает обвинения).

Кого идентифицировали?

По данным немецких СМИ, среди участников операции - инструктор по дайвингу Владимир С. Он находился в Польше, где руководил компанией, но после немецкого ордера покинул страну.

Он скрылся от следствия на автомобиле украинского военного атташе, пишут СМИ.

В группу также якобы входил 53-летний военный Всеволод К., который, как предполагается, погиб в бою на востоке Украины в конце декабря 2024 года.

Еще один подозреваемый, Евгений У., который якобы отвечал за взрывчатку.

Журналисты также установили информацию о профессиональной драйверке Валерии Т. и капитане Юрии Т.

Так, по данным школы дайвинга, где работает Валерия, она является рекордсменкой Украины по глубоководным погружениям среди женщин в специализированной дисциплине - 104 метра. Для сравнения: трубопроводы "Северный поток" расположены на глубине примерно 80 метров.

В состав экипажа яхты "Андромеда", которой группа воспользовалась для совершения диверсии, входил шкипер Юрий Т. из Одессы. Это опытный спортсмен, который участвовал в соревнованиях по парусному спорту по всему миру.

На него следователи вышли из-за отпечатков пальцев, найденных на яхте.

По данным ARD, SZ и Zeit, когда-то у этого человека были проблемы с въездом в Нидерланды и, очевидно, ему пришлось сдать отпечатки пальцев.

Журналисты утверждают, что Юрий Т. имеет два поддельных паспорта на имена "Михаил Попов" и "Юрий Котенко".

В расследовании добавили, что есть признаки того, что подозреваемые действовали при поддержке украинских государственных органов. Однако окончательных выводов о причастности Украины у Германии пока нет. Украина обвинения в причастности отвергает.

Подрывы "Северных потоков"

26 сентября 2022 года на трубопроводах "Северный поток - 1" и "Северный поток - 2", которые пролегают по дну Балтийского моря от России до Германии, произошли три взрыва, которые вызвали массовые утечки газа.

Правительства США, Великобритании и ЕС заявили о целенаправленной диверсии.

В начале февраля 2024 года Швеция закрыла расследование подрыва "Северного потока" из-за отсутствия юрисдикции.

Топ комментарии
+58
Стісняюсь спитать: хто ж здав цих відчайдушних хлопців та дівчат? Хоча після "вагнергейту" годі й дивуватися...
показать весь комментарий
27.08.2025 21:48 Ответить
+51
я, пишаюсь українцями, що спроміглися підірвати це кончене уйобство імені комсомолки анжелки!!!
всі у всьому всесвіті сцялися другої армієїсвіту з танковим кулаком! українці ні!
всі у всьому всесвіті дрочили на дешевий газ з болот! українцям насрати!
показать весь комментарий
27.08.2025 22:01 Ответить
+49
Як не треба, Ти диви які спритні слідчі органи, а як парашенську агентуру шукати, то соплі жують
показать весь комментарий
27.08.2025 21:47 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Як не треба, Ти диви які спритні слідчі органи, а як парашенську агентуру шукати, то соплі жують
показать весь комментарий
27.08.2025 21:47 Ответить
Цих слідопитів потрібно ознайомити з матеріалами Нюрнберського трибуналу, на якому визначено, що любі дії, які жертва агресії використовує під час боротьби проти агресора є законними.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:24 Ответить
німці повинні українських Героїв заарештувати, допросити, вибачитись і нагородити

щоб був повний орднунг

.
показать весь комментарий
28.08.2025 00:47 Ответить
до речі, партайгеносси, один із організаторів військової операції за дружньою чаркою горілки був пан Генерал Залужний - адреса: город Лондон Бі-Бі-Сі українська амбасада

фас !

.
показать весь комментарий
28.08.2025 00:51 Ответить
гур та сбу пряма підпорядкованість преЗЕденту
зсу діверсій не робе
не ті задачі
заслужений туту ні до чого
не створюйте собі кумира знову, ідіоти
показать весь комментарий
28.08.2025 05:47 Ответить
Пише ж людина, "за дружньою чаркою горілки". А те, що представники різних структур разом "відпочивають" та мають багато спільних справ, ніколи не було таємницею.
Це як генерал СБУ Вітюк "попросив" колег-тцкшників приборкати настирливого журналіста.
Всі пов'язані спільним "бізнесом".
показать весь комментарий
28.08.2025 09:48 Ответить
я слухи не збираю
я суджу по справах
хто з ким бухае посрати
усі гніди живі та глумляться
це моя оцінка роботи наших спеців
ВСЕ, крапка
показать весь комментарий
28.08.2025 14:30 Ответить
Стісняюсь спитать: хто ж здав цих відчайдушних хлопців та дівчат? Хоча після "вагнергейту" годі й дивуватися...
показать весь комментарий
27.08.2025 21:48 Ответить
Польща, бо ця операція явно була проведена при сприянні та часткової участі Польщі. Зміна влади в Польщі змінило її позицію і дала добро на переслідування в обмін на неоприлюднення сприяння польською стороною цієї операції. Не 100% впевнений що так все було, але думає все так і є.
показать весь комментарий
27.08.2025 22:16 Ответить
Навіщо дурню писати? Ці байки про " яхту" і перелік осіб що був на ній вже був оприлюднений у 2023- му році.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:55 Ответить
не факт -о дного українського Героя поляки після одержання ордеру на арешт від німців відвезли до нашого кордону

.
показать весь комментарий
28.08.2025 00:45 Ответить
Даремно шукати чорну кішку у темній кімнаті опівночі, коли місяць зайшов за хмари, особливо, коли тої кіщки там нема і ніколи не було.
показать весь комментарий
27.08.2025 21:50 Ответить
І тим більше, якщо це кішка Шредінгера...
показать весь комментарий
27.08.2025 21:59 Ответить
Героям Слава! А 53-річному Всеволоду К. - Вічна Пам'ять!
Але дай, Боже, щоб був живим.
показать весь комментарий
27.08.2025 21:58 Ответить
Національні ГЕРОЇ!! Живим -СЛАВА, полеглим-Вічна Пам'ять!!
показать весь комментарий
27.08.2025 22:00 Ответить
показать весь комментарий
27.08.2025 22:01 Ответить
Дойче фантазёриш.
показать весь комментарий
27.08.2025 22:03 Ответить
Рашисти- неофашисти, Х вам задній прохід.
показать весь комментарий
27.08.2025 22:17 Ответить
Це ті суки які 8 років не бачили на дамбасі разійські війська називаючи їх зеленими чоловічками, так швидко вичислили хто взірвав північні потоки? Зате хто взірвав кабеля інтернет і інші в Балтійському морі так і не знайшли?
показать весь комментарий
27.08.2025 22:21 Ответить
Не знайшли бо страшно знаходити. Це ж не Україну паплюжити.
показать весь комментарий
28.08.2025 01:21 Ответить
Героям, які всупереч страхів і зойків головного фігуранта "вагнергейту" самостійно провели цю найвидатнішу в історії підводну диверсійну операцію проти рашистської пітьми - Слава!
показать весь комментарий
27.08.2025 22:24 Ответить
У листопаді 2023 року Der Spiegel та WP писали, що координатором вибуху газопроводу «Північний потік» був полковник, колишній командир однієї з частин Сил спеціальних операцій України Роман Червинський.
показать весь комментарий
27.08.2025 22:27 Ответить
кацапи самі взірвали ці потоки, щоб не платити багатомільярдні штрафи за те, що газ не качали вони тоді у Європу тими потоками уже більше двох місяців перед тими вибухами. вони ж **********, щоб ******* європейці платили за газ. а європейці сказали, що будуть платити тою валютою, яка була прописана у контрактах на поставку газу. ну кацапи почали бикувати і почали спочатку зменшувати тиск у тих газопроводах, а потім і взагалі почали перекривати вентиль, типу там якісь ремонтні роботи роблять.. а європейці їм пригрозили судовими позовами за непоставку газу на десятки мільярдів доларів. ну кацапня і рвонула тоді ці потоки, типу форс-мажор, ніякі позови визнавати вони не будуть і ніяких штрафів платити теж не будуть. ось головний мотив підриву тих потоків. українцям тоді не було взагалі резону підпивати їх, оскільки газ і так не йшов уже 2 місяці у Європу тими потоками.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:05 Ответить
Про це німці самі спочатку і писали в DW.
Схоже, що зараз німці допомагають кремлю відмазатись щоб знову купувати дешевий російський газ.
Це сталось, коли Трамп нагнув європейців своїми тарифами і дорогим американським зрідженим газом.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:43 Ответить
ти ж сам тут вище пишеш, що німці писали тоді про Червінського. Червінський же не кацап. та й щось я не зустрічав тоді в новинах, щоб німці писали, що це кацапи підірвали ті потоки. а от кацапський тг канал "генерал свр" буквально через кілька днів після підриву тих потоків у себе на каналі написав, що підірвали ці потоки специ із ГРУ. тоді якраз перед тими вибухами проходили навчання кацапського флоту у тому районі моря.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:45 Ответить
DW
30.08.202330 августа 2023 г.

"Газпром" перекрыл "Северный поток" почти за месяц до диверсии на газопроводе. Как это было? И к чему привело окончание полувекового газового сотрудничества РФ и ФРГ?

Версия, согласно которой в разрушении газопровода была заинтересована Россия, основана, в частности, на предположении, что тем самым Москва попыталась избавить "Газпром" от будущих многомиллиардных исков со стороны немецких и других европейских импортеров российского газа из-за срыва контрактных обязательств, ведь подрыв газопровода - это тот форс-мажор, на который можно упирать в арбитражных судах. Тем не менее целый ряд энергокомпаний намерены через суды потребовать от российского госконцерна компенсировать им убытки из-за непоставленных объемов.

Ведь прописанные в долгосрочных контрактах объемы не поступали не только между 31 августа и 26 сентября. "Газпром" еще в июне резко сократил прокачку: с 14 июня Германия получала на 40% меньше газа, с 16 июня - на 60% меньше. Тогда же прекратились поставки во Францию и уменьшились в Италию. Это день в день совпало с приездом в Киев 16 июня Олафа Шольца, Эмманюэля Макрона и Марио Драги. В ходе этого визита политические лидеры трех ведущих стран Евросоюза выступили за предоставление Украине статуса кандидата на вступление в ЕС.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:49 Ответить
Итак, миф о том, будто поставки по "Северному потоку" прекратились из-за разрушения газопровода, опровергается простым сопоставлением дат. Нет, их сознательно прекратила российская сторона. Утверждение, будто Германия сама себя наказала, отказавшись от дешевого российского газа, тоже является мифом, поскольку правительство ФРГ, поддержав введение санкций ЕС против угля, нефти и нефтепродуктов из России, выступало против ограничений на российский газ.

Собственно, санкций на него нет по сей день, поэтому партии сжиженного газа по-прежнему доставляются в порты Западной Европы, а трубопроводный газ продолжает поступать через Украину в Австрию и по "Турецкому потоку" в юго-восточные страны ЕС, хотя в несравнимо меньших объемах, чем раньше.

Иными словами, Германия, доведя в предшествующие годы свою зависимость от российского газа до 55%, вовсе не хотела прекращения сотрудничества с "Газпромом". Об этом свидетельствует и то, что крупнейший немецкий импортер Uniper даже согласился на то, что в России назвали "оплатой в рублях": он открыл специальный счет в евро в "Газпромбанке" и в конце мая 2022 года произвел через него первый платеж.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:51 Ответить
Да и Россия, даже после разрушения "Северного потока", могла бы, если захотела, продолжить поставки в Германию. Для этого можно было бы увеличить транзит через Украину в Австрию и/или возобновить поставки по газопроводу "Ямал-Европа" через Беларусь и Польшу.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:52 Ответить
от тільки ця стаття від серпня 23-го року, а потоки ці підірвали у вересні 22-го року.
показать весь комментарий
28.08.2025 00:20 Ответить
Писали і раніше, я цитую де це краще написано.
показать весь комментарий
28.08.2025 00:24 Ответить
а твій допис про те, що німці допомагають кремлю відмазатись, щоб знову купувати дешевий цапський газ - це теж ти когось цитуєш чи то є твої домисли?
показать весь комментарий
28.08.2025 00:48 Ответить
Я так оцінюю ситуацію.
Німці могли вже давно запустити цю "гру" з українцями, але вичікували, і "збісились" саме після угоди ЄС з Трампом.
показать весь комментарий
28.08.2025 00:57 Ответить
та хірова ця твоя оцінка. німці не будуть купувати у каців газ у найближчі десятиліття. ось це реальність.
показать весь комментарий
28.08.2025 00:59 Ответить
Час покаже.
Байден вже обіцяв підтримувати Україну скільки потрібно.
І де Байден?
І де підтримка?
показать весь комментарий
28.08.2025 01:04 Ответить
до чого тут Байден, коли мова йде про німців і кацапів?
показать весь комментарий
28.08.2025 01:06 Ответить
DW
Hа тлі зусиль, спрямованих на припинення війни, з'явилися і спекуляції щодо можливої ​​реінтеграції російського газу в енергетичний баланс Європейського Союзу.

Вже кілька місяців деякі члени німецького правоцентристського Християнсько-демократичного союзу (ХДС), який є основою нового уряду Німеччини, наполегливо роблять натяки на підтримку такої пропозиції, зокрема трубопроводів "Північний потік". Останню таку заяву озвучив прем'єр-міністр федеральної землі Саксонія від ХДС Міхаель Кречмер.
В інтерв'ю Zeit Online він назвав трубопроводи "Північний потік" "можливою відправною точкою для розмови з Росією" і навіть уточнив, що з Росії має надходити 20 відсотків від поставок всього газу до Німеччини.
показать весь комментарий
28.08.2025 01:49 Ответить
У березні деякі його колеги схвально оцінили ідею ремонту обох труб пошкодженого "Північного потоку-1" та єдиної пошкодженої труби "Північного потоку-2". Загалом три трубопроводи було пошкоджено після акту саботажу у вересні 2022 року, одна труба залишилася неушкодженою.
показать весь комментарий
28.08.2025 01:50 Ответить
3гідно з повідомленнями ЗМІ, зацікавленими в угоді про відновлення постачання газу трубопроводами є Росія і Сполучені Штати Америки. Міністр закордонних справ Росії Лавров підтвердив, що на переговорах зі США йшлося про "Північний потік".
За деякими даними, американські інвестори зацікавлені у купівлі "Північного потоку-2" - номінально швейцарської дочірньої компанії російського державного енергетичного монополіста "Газпром", яка володіє трубопроводом "Північний потік-2".
показать весь комментарий
28.08.2025 01:53 Ответить
ти в курсі, що на рівні ЄС документально зафіксували неможливість прокачування цапського газу тими потоками поки раша продовжує вторгнення в Україну. тому заяви якогось прем'єра Саксонії просто до сраки. Німці не будуть фінансувати кацапів, коли зберігається загроза атаки Німеччини ху йлостаном. а ті всі розмови - то просто накидування гімна на вентилятор.
показать весь комментарий
28.08.2025 09:58 Ответить
повний абсурд , в той час шановний , полковник Роман Червінський , сидів в сізо ! Зе&Ермак переслідує Героя за правду , яку він не побоявся оприлюднити проти їх зради і на , той час торгівлі державними посадами братків ермаків
показать весь комментарий
28.08.2025 01:44 Ответить
німцям прийдеться виписувати чек на велику суму, щоб озброювати Україну, після того як трамп відмовився це робити

тепер німці порахують збитки від підриву "північного струму", і відповідно зменшать суму на цьому чекові

це називається "дружба дружбой а тютюнець врозь !"
показать весь комментарий
27.08.2025 22:31 Ответить
Німці вже таке заявили , чи це вологі фантазії ?
показать весь комментарий
27.08.2025 23:07 Ответить
так, мені вчора доручили розшукати максима перепелицю і персонально доставити бандероль
показать весь комментарий
27.08.2025 23:50 Ответить
Задався питанням сам до себе: знаючи, що я такого наворотив в Європі, чи я би там проживав надалі? Думаю, що вони теж про це думали і вважаю, що ці ордери-вистріл в пустоту.
показать весь комментарий
27.08.2025 22:33 Ответить
Сподіваюсь...
показать весь комментарий
27.08.2025 23:04 Ответить
Ми згодом зведемо памʼятник цим людям і назвемо вулиці на їх честь! Герої
показать весь комментарий
27.08.2025 22:45 Ответить
Ліплять справу з гівна і палиць на замовлення фсб. Ніхто не винний до вироку суду. А навіть якщо щось і дійде до суду, у суді все розвалиться.
показать весь комментарий
27.08.2025 22:47 Ответить
Хотелось бы верить, что это Украина подорвала. Но как яхцмену и дайверу мне сложно представить, как это можно осуществить, учитывая, что парусную яхту позиционировать на долгое время, а именно не менее нескольких часов, не возможно. Якорь на глубину 80м не вероятно. Вода же не прощоачна, течения. Нужно погоузиться, найти и заминировать. Без декомпрессии не выйдет, даже с учетом ускоренной.
показать весь комментарий
27.08.2025 22:48 Ответить
шось ЄС хоче допомогти втримати в кріслі президента 🤡... чекають шо він підпише капітуляцію ...після таких арештів українських героїв ,зрозуміло шо в них будуть винуваті і Залужний і Порошенко ,і тьотя з дядею ,аби тільки втримати цю зелену потвору при владі ...
показать весь комментарий
27.08.2025 22:59 Ответить
Здали їх українськи спецслужби з потрохами.
показать весь комментарий
27.08.2025 22:59 Ответить
Якщо це справді ця група підірвала -- єдина помилка цих людей це те, що вони не переїхали хоча б років на 10 до Уругваю.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:04 Ответить
Навіть самі ж кацапи в це не вірять .
***** ще три роки тому заявив що мовляв - спеціалістів з таких диверсій ,в усьому світі одиниці , і що їх можна порахувати на пальцях .
показать весь комментарий
27.08.2025 23:12 Ответить
Невже всі вони в нас?))))
показать весь комментарий
27.08.2025 23:43 Ответить
Хотілося щоб це було - так . !!
показать весь комментарий
27.08.2025 23:47 Ответить
Молодці УКРАЇНЦІ!! Гордість наша.. На ордери НАСРАТИ! Німці й шукати наших хлопців не будуть.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:42 Ответить
Замість того аби подякувати цим величним людям,які здійснили неймовірну по складності роботу, їх розшукують і звинувачують. Ніякі юридичні пояснення про майнову приналежність трубопроводу якійсь там країні, не виправдовують злочинне рішення німецького уряду про початок його будівництва. Це був поштовх у бездну війни для московитів, запрошення до нападу на Україну. Сама операція по підриву- сюжет для фільму, який колись ми знімемо, а всіх учасників нагородимо вищими державними відзнаками.
показать весь комментарий
27.08.2025 23:42 Ответить
Пишаюся своїми співвітчизниками!
показать весь комментарий
27.08.2025 23:44 Ответить
якщо доведуть, що замовлення було державним - у нас великі проблеми. Дуже великі.

На х* було сидіти в Європі з таким багажом???
показать весь комментарий
28.08.2025 00:26 Ответить
Та нехай ці "ордери" "німецьке слідство" засуне собі в сраку, х%йлу, меркель і всім "сєвєрним патокам" одразу. А наші хлопці і дівчата (якщо це вони зробили) - Герої.
показать весь комментарий
28.08.2025 00:26 Ответить
А не было такого, что водолазы потом осматривали и сказали, что взрыв был как бы изнутри трубы? Или я что-то путаю?
показать весь комментарий
28.08.2025 00:48 Ответить
Я тоже такое помню. Более того, в прессе проскакивала гипотеза, что взрывчатка была размещена ВНУТРИ труб сразу при монтаже трубопровода, чтобы в случае необходимости форс-мажора дистанционно привести её в действие.
показать весь комментарий
28.08.2025 09:39 Ответить
Если это украинцы, то этих героев нужно спрятать и ни в коем случае не выдавать.
показать весь комментарий
28.08.2025 01:07 Ответить
Брешуть , цє підірвали рашисти
показать весь комментарий
28.08.2025 01:49 Ответить
Слідчий експеримент легко доведе, що таку операцію здійснити з яхти неможливо. Це те саме, якщо непомітно для фермера вспахати його поле викруткою. засіяти вручну чимсь і потім серпом зібрати врожай. Для цього потрібне спеціальне обладнення, яке є у росіян, а саме підводний човен для таких диверсій. Росіяни лякають захід, що можуть підірвати трансатлантичні кабелі. Але схоже, що дуже багатьом вигідно, щоб звинуватити українців. Вигідно і росіянам, і німцям, і американцям, і навіть українській владі.
показать весь комментарий
28.08.2025 06:19 Ответить
І ще одне. Характер пошкоджень такий, що вибухи стались не ззовні, а з середини. А це взагалі знімає будь які підозри українцям, бо це могли зробити тільки росіяни, запустив у порожню трубу дрон з вибухівкою. А як лазити по газовим трубам росіяни знають, бо лазили успішно в Суджу після того. І вибухівки були тони, а то і десятки, судячи по пошкодженням.Теоретично це могли утнути німці, але це ще більший абсурд, ніж підрив з яхти