4753 посетителя онлайн

Массовые убийства украинцев в Буче: The Sunday Times установила имена 13 российских офицеров, ответственных за военные преступления

Буча

Британская газета The Sunday Times опубликовала имена 13 российских офицеров, ответственных за массовые преступления в Буче в начале полномасштабного российского вторжения.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на статью The Sunday Times.

Издание пишет, что масштабы убийств и пыток гражданских российскими оккупантами в Буче в течение 29 дней оккупации настолько значительны, что город навсегда стал синонимом военных преступлений.

"За те 29 дней в начале 2022 года они совершили такие зверства, что этот украинский город навсегда станет синонимом военных преступлений", - сказано в статье.

В публикации упоминается, что подвал детского летнего лагеря оккупанты превратили в застенок, где женщин и детей систематически насиловали российские солдаты. Оккупанты также перерезали горло, калечили жертв и убивали родителей на глазах у их детей. После отступления России в Буче нашли более 500 тел гражданских украинцев, а еще десятки до сих пор считаются пропавшими без вести.

The Sunday Times называет имена 13 российских командиров, ответственных за военные преступления в Буче.

Их личности установили независимые юристы и следователи, используя открытые источники. Все 13 были подтверждены Службой безопасности Украины. Отмечается, что следователи смогли использовать записи с камер видеонаблюдения, видео с телефонов и социальные сети для расследования военных преступлений.

Восемь из 13 имен подтвердили в Офисе генпрокурора Украины, этим российским военным было объявлено о подозрении для возможного официального преследования в украинских судах и Международном уголовном суде.

Еще пятеро мужчин были идентифицированы с помощью сообщений их подчиненных, сопоставленных с общедоступными российскими военными записями. Сейчас им не объявлено о подозрении.

Отмечается, что более 80 солдат, которые на момент совершения преступлений находились под их командованием, уже официально идентифицированы. Однако преступления совершало значительно больше лиц, но их пока не идентифицировали.

The Sunday Times отмечает, что для предъявления обвинения командиру в международном суде необходимо доказать, что он должен был знать, что его подчиненный совершает преступление и не принял меры, чтобы это предотвратить.

Имена 13 российских командиров

Газета The Sunday Times подтвердила имена этих офицеров, используя переводы официальных сообщений о подозрении, выданных украинскими прокурорами, а также документы, предоставленные Службой безопасности Украины и Офисом генпрокурора, и интервью с ними. Также журналисты проверили информацию, опубликованную самими российскими военными и в российских социальных сетях.

военные преступники

Среди подозреваемых - генерал-полковник Александр Чайко, командующий Восточным военным округом РФ. До полномасштабного вторжения России в Украину он возглавлял российские войска в Сирии и попал под санкции за приказ атаковать больницы и школы в сирийской провинции Идлиб.

Ему инкриминируют преступление агрессии. Однако прокурорам нужно было также доказать, что он знал, что делают его войска, и мог их остановить.

Одним из его подчиненных был Сергей Чубарикин, командир 76-й дивизии РФ. На момент совершения преступлений в Буче ему был 41 год, он командовал 76-й гвардейской десантно-штурмовой дивизией, входящей в состав Восточного военного округа. До этого, как и Чайко, он воевал в Сирии, поддерживая существование диктатуры Башара Асада.

Чайко и Чубарикину было объявлено о подозрении в совершении военных преступлений. Им докладывал Артем Городилов, командир 234-го полка. Городилову не объявляли подозрение, но в СБУ считают, что он был соучастником преступления своих подчиненных.

На видео с камер наблюдения, впервые полученном The New York Times и проверенном Офисом Генерального прокурора, Городилова можно увидеть стоя на улице Яблунской, когда солдаты под его командованием казнят мирных жителей средь бела дня, пишет издание.

Одна из гражданских женщин, которая проезжала на велосипеде мимо улицы Яблунской, погибла после того, как танк выпустил по ней снаряд. Это произошло меньше, чем в ста метрах от места, где на тот момент находился Городилов, сказано в статье.

Через несколько дней после завершения оккупации Бучи Городилова повысили в звании до полковника, но сейчас он находится под судом в Москве за мошенничество.

The Sunday Times пишет, что подполковник Азатбек Омурбеков был одним из самых кровавых российских командиров в Буче. Ему дали прозвище "Мясник из Бучи". В США заявили, что он лично совершил грубые нарушения прав человека, включая внесудебные казни. Украина обвиняет Омурбекова в преступлениях против человечности. Ему также сообщено о подозрении.

Известно, что диктатор РФ Владимир Путин присвоил Омурбекову звание героя России.

Среди 13 подозреваемых в военных преступлениях в Буче - есть 28-летний лейтенант 5-й гвардейской танковой бригады Николай Соковиков, он заочно приговорен в Киеве к пожизненному заключению, но маловероятно, что когда-то он действительно попадет в тюремную камеру в Украине, говорится в статье.

Также правозащитники идентифицировали командира Соковикова как полковника Андрея Кондрова, ему не сообщали о подозрении. Его личность также установила СБУ.

В перечне российских командиров, которые причастны к убийствам и пыткам в Буче также генерал-полковник Валерий Солодчук, генерал-полковник Александр Санчик, полковник Денис Суворов, полковник Алексей Толмачев, генерал-майор Владимир Селивестров, генерал-майор Вадим Панков, полковник Сергей Карасев.

The Sunday Times добавляет, что генеральный прокурор Украины Руслан Кравченко намерен идентифицировать как можно больше российских солдат, совершавших убийства украинцев в Буче и других городах Украины.

"Если мы и дальше будем иметь поддержку Соединенного Королевства, Европейского Союза и Соединенных Штатов Америки, мы обязательно достигнем справедливого мира, и каждый военный преступник будет наказан. Пусть это произойдет через десять лет или через двадцать, но это произойдет", - подчеркнул генпрокурор.

Топ комментарии
+12
Горіти всім рашистським вбивцям у пеклі...
показать весь комментарий
28.09.2025 18:48 Ответить
+12
Русня - біосміття на планеті Земля
показать весь комментарий
28.09.2025 18:58 Ответить
+11
До списку цих кацапських істот, яких назвали офіцерами мають увійти і наші - Боневтік і Василевська-Смаглюк, які брехали, не організували евакуацію і не захистили.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:13 Ответить
Комментировать
Сортировать:
у сбу та гур є шанси змити трохи лайна міндіча зі своїх пик
алло, хлопці!
показать весь комментарий
28.09.2025 18:48 Ответить
Для СБУ жопа Міндіча і Гундосого більш важлива.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:29 Ответить
Горіти всім рашистським вбивцям у пеклі...
показать весь комментарий
28.09.2025 18:48 Ответить
Вони звідти і прийшли. Це їхній дім.
показать весь комментарий
28.09.2025 18:54 Ответить
Треба повернути назад додому
показать весь комментарий
28.09.2025 18:57 Ответить
заочні осудження то як плювок у лице родичів жертв
ви зелені мразі це не розумієте чи що?
показать весь комментарий
28.09.2025 18:49 Ответить
Яка падаль не сдохне на війні-приийдемо "на зачистку"
показать весь комментарий
28.09.2025 18:51 Ответить
"Йому інкримінують злочин агресії. Однак прокурам потрібно було також довести, що він знав, що роблять його війська, та міг їх зупинити. " Командир зобов'язаний знати, де знаходяться і що роблять його пілеглі. І віннесе заце особисту відповідальність.
показать весь комментарий
28.09.2025 18:52 Ответить
тут навіть нема чого установлювати,
всі кацапи вбивці і офіцери і ні,
і ті мамки які з себе таку шелупонь вишморгнули теж вбивці.
показать весь комментарий
28.09.2025 18:53 Ответить
Русня - біосміття на планеті Земля
показать весь комментарий
28.09.2025 18:58 Ответить
пацанів, бажано з кацапськими коріннями, в закрите приміщєння і навчити їх окати і чтокати і не гикати,
а потім летить, голуба ви наші, і робіть на кацапії срач!
мамуля Україна завжди і всюди за вами!
показать весь комментарий
28.09.2025 19:01 Ответить
Це все робиться простіше. За 5000 доларів можна виконавців і на рашці знайти. Он Парубія убив місцевий, за обіцянку прийняти на пмж в парашу. Але в нас 40 працівників СБУ хочуть НАБУшника посадити, задіяни зробити підозру. Тому їм не має часу такими дрібницями займатися.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:33 Ответить
Нашему ГУР следует найти возможность подарить им по самокату. Или кто этим занимается.
Готов внести посильное финансовое вложение.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:01 Ответить
Задоначу на благе діло.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:08 Ответить
ви вибрали свій неперевиборний вирок.
в нас хоч б надія є на перевиборняк через 4 рочки.
в України навіть і тiєї слабкої надії нема - ви вибрали свій вирок.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:08 Ответить
на тепер можна все шо завгодно писати,
в сухому остатку - ви вибрали свій неперевиборний вирок.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:23 Ответить
https://www.youtube.com/watch?v=JcOgwKP7gvc&t=761s

хочеться запропонувати Вам - запитання до гостя з 13 хв й чітка його відповідь по "американську надію" на наступні вибори... Можна сказати пророча!

Якщо Венс та Ко з Трампом збережуть Палату за собою у 2026 му ( а політтехнологи вже перформатовують округи під перемогу влади ) - то США прийдуть до копіювання Апартеіду
показать весь комментарий
28.09.2025 19:25 Ответить
Журналіст громадянин США Залмаєв , гість - Портніков
показать весь комментарий
28.09.2025 19:27 Ответить
Маю надію що "небілі"таки відкотять свої голоси.
Поляки Вісконсіну , наприклад або ті ж з давніх українських мігрантів теж задумаються ( хоча не усі)... Ні , у них ситуація складна - головне Україні до зими цим скористуватися на полі бою... Але з ким - гнійнозЄльона шобла думає ПРо свій порятунок та вибори. теж..
показать весь комментарий
28.09.2025 19:53 Ответить
Слухала Червінського - немає надії бо Татарівщина рулить !А головне це гниль спецслужб та судів
показать весь комментарий
28.09.2025 19:54 Ответить
надія ваша така собі "небілі" за трампа ше сильніше голоснуть, з надією, пробачте тафтологію, що їх не висшлють в гандурас...
показать весь комментарий
28.09.2025 22:23 Ответить
знаєте маршрут вашого донату до зеленої кишені?
показать весь комментарий
28.09.2025 19:17 Ответить
тільки цільове - родині воїна, ті все зроблять і перешлють...
показать весь комментарий
28.09.2025 19:19 Ответить
сало на всіх!
і побратимам носочкі звяжуть!
показать весь комментарий
28.09.2025 19:41 Ответить
скільки пар?
показать весь комментарий
28.09.2025 19:42 Ответить
порядні бабусіки, ночями спати не будуть, але звяжуть пацанам всі ті носочки і рукавички, завжди шо би була пара!
Племіннику мому треба тільки одну рукавичку...
показать весь комментарий
28.09.2025 19:50 Ответить
Зе вважає це непотрібним...А от що вважають,чим і що думають родичі і близькі загиблих...велика загадка,схоже,вони,як курі,через хвилину все забувають і безтурботно гребуться,шукають червячків..
показать весь комментарий
28.09.2025 19:37 Ответить
не женіть пургу! про вендетту чули? а про древній принцип кров за кров,зуб за зуб?а ви тут мені якусь фігню про псіхалагічєскіє травми і депрессії втираєте...вважаєте мене тупішим за себе? травмою буде осознавать,що твої близькі давно в могилі а кацапська потолоч живе і квітує...
показать весь комментарий
28.09.2025 19:50 Ответить
Трампу повідомили? Він має щось сказати.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:07 Ответить
Хотілось би вірити , що завдання помсти рашистозвірам не покладена під сукно спецами задля преференцій політичного служіння зЄТатарівщині

Саме про це прекрасні по-офіцерськи чіткі короткі доповоіді героя Червінского в інтерв"ю олександуру Билзнюку
посилання нижче.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:09 Ответить
https://www.youtube.com/watch?v=6PNNC5ChuwE https://www.youtube.com/watch?v=ЧЕРВИНСКИЙ: правда об увольнении Залужного ВСПЛЫЛА ТОЛЬКО СЕЙЧАС! Главной причиной отставки было...
показать весь комментарий
28.09.2025 19:10 Ответить
До списку цих кацапських істот, яких назвали офіцерами мають увійти і наші - Боневтік і Василевська-Смаглюк, які брехали, не організували евакуацію і не захистили.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:13 Ответить
100% але з зепідаром його чмоня баканов, а ця ***** просто пішак...
показать весь комментарий
28.09.2025 20:10 Ответить
Треба створювати український Мосад.Вироки приводити до виконання.Ефект буде колосальний,а користь ще більшою.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:16 Ответить
Теперішнє керівництво не Моссад, а швидше Моксель створює.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:28 Ответить
Вийде НКВД, як завжди.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:30 Ответить
Так вже створено український мосад. Подивіться, що тільки витворяють міндічі, чернишови, шурми? За місяць замутили з оборони 5 мільярдів евро і так заховалися, що свій в доску генпрокурор Боневтіка і все СБУ, яке обслуговує Боневтіка не можуть їх знайти.
показать весь комментарий
28.09.2025 19:31 Ответить
Він вже був- ГУР в часи Бурби і Червінського (що зараз під арештом бо влада шиє справи) знищувала Моторил, Гіві та інших, а Цемаха взагалі через лінію фронту притягли в Київ для суду в Гаазі по збитому боінгу...
А ЗЕйло його відпустив в обмін на наших моряків яких ітак би відпустили бо інакше русні б заблокували вхід кораблів в свої порти всі країни згідно морського права...
показать весь комментарий
29.09.2025 02:41 Ответить
І половина має українські прізвища!... Але це не дивно - зрадники завжди старалися виділиться своєю ненавистю та жорстокістю, до своїх одноплемінників, щоб показать своїм господарям свою відданість... Томмазо Торквемада, головний інквізитор Іспанії, нещадно відправляв на вогнище тисячі "єретиків, переважно хрещених насильно євреїв, будучи сам сином єврея-марана... Ієремія Вишневецький, потомок Байди Вишневецького, внук фундаторки Києво-Могилянської академії, став катом українського народу...
показать весь комментарий
28.09.2025 19:26 Ответить
Я вважаю,що повинна бути кровна помста. Зрозуміло,цих чуваків родичі загиблих,згвалтованих у Бучі та інших місця,не дістануть. Алу скрізь повно російських церков,повних росєпископів,попів і церрковного активу,це такі ж я і ця офіцерня ! Але кровників щось не видно,схоже,вони,як курі,через хвилину все забувають і безтурботно гребуться,шукають червячків..
показать весь комментарий
28.09.2025 19:42 Ответить
тут деякі диваки пишуть,що мовляв,треба створити укрМоссад,зверніть увагу не СБ №2,а саме пейсатий Моссад . доповідаю,укрМоссаж був створений ще в 1992 році,його керівниками і чільними бойовиками були і є: Рабіновіч,Фуксман,Кучма,Фірташ,Коломойскій,Пінчук,Табачнік,Боголюбов,Зелєнскій,Міндічі,Шефіри,Суркіси,Медведчук,Чернишов,Рєзніков..інших не запам"ятав...До них із запитаннями,милі,ботанічні,диванно-тилові любителі моссадів!
показать весь комментарий
28.09.2025 19:46 Ответить
Все они должны понести наказание . Если останутся живыми. До конца жизни должны сидеть в тюрьме. Слава Украине!
показать весь комментарий
28.09.2025 19:58 Ответить
ВАСИЛЕВСЬКІЙ-СМАГЛЮК
Смілива Олєчка з людьми!
Не драпанула з Бучі.
Єдиний промінь із пітьми,
Стала на край до кручі.

Як депутат і влада там,
Для багатьох знайома.
Дала пораду для всіх мам,
Сидіти в себе вдома.

Російські мальчікі такі,
Що б'ють тільки військових.
Вони всі добрі та м'які,
Любити мають нових.

Всі, хто послухав цю козу,
Загинули в квартирах.
Ніхто не витер їм сльозу,
Вбивали наче в тирах!!!
11.01.2023
Анатолій Березенський
показать весь комментарий
28.09.2025 20:22 Ответить
Не можу поставити лайк цій пліснявій українофобній нелюді.


У січні 2024 року Василевську-Смаглюк https://zn.ua/ukr/POLITICS/rada-zamist-dubinskoho-priznachila-novu-zastupnitsju-holovi-finansovoho-komitetu-deputat.html призначили заступницею голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
показать весь комментарий
28.09.2025 20:44 Ответить
Ох і рила. Жодної істоти з інтелектом в очах. Нащадки антропофагів (людожерів) та снохацтва.
показать весь комментарий
28.09.2025 20:30 Ответить
Потрібно викрадати їхніх дітей. Щоб ці кати самі приїзджали на суд. В обмін на життя дитини.
показать весь комментарий
28.09.2025 20:42 Ответить
ніт ,дітей викрадати не можно ...а знищювати батьків вбивць українців ,обовязково потрібно ...
показать весь комментарий
28.09.2025 20:50 Ответить
Самокат...
показать весь комментарий
28.09.2025 21:16 Ответить
а головні виродки на чолі з путлєром не причетні?
показать весь комментарий
28.09.2025 21:20 Ответить
яке пожжиттеве, тільки страта