9017 посетителей онлайн

Украина вскоре впервые получит истребители Gripen от Швеции, - Минобороны

Минобороны анонсировало передачу Украине шведских самолетов Gripen

В ближайшее время Украина получит шведские истребители Gripen, а также дополнительные самолеты F-16 и французские Mirage.

Об этом в интервью BBC заявил заместитель министра обороны Украины, генерал-лейтенант Иван Гаврилюк, информирует Цензор.НЕТ.

При этом он не стал уточнять, когда поступят самолеты и в каком количестве.

С августа вооружение из Соединенных Штатов начало поступать в Украину по новой программе приоритетных потребностей PURL. В рамках этого механизма европейские партнеры покупают оружие у США и передают его Киеву. К инициативе уже присоединились несколько стран ЕС и Канада, согласившись совместно выделить 2 млрд долларов.

Как отметил Гаврилюк, первые поставки по этой программе уже прибыли в Украину, однако он признал, что объемы и темпы помощи уменьшились.

"Раньше, по пакетам президентской помощи (PDA), мы получали помощь от США ритмично и в больших объемах. Сегодняшняя система, когда европейские страны закупают для нас оружие у американцев, требует определенного времени. Чем больше звеньев в цепи, тем больше времени теряется", - пояснил генерал.

Истребители Gripen для Украины

Ранее министр обороны Швеции Йонсон заявил, что некоторые страны просили Стокгольм повременить с отправкой истребителей Gripen Украине.

Глава МИД Швеции Бильстрем заявил, что передать Украине истребители Gripen смогут после того, как Киев получит F-16.

Топ комментарии
+16
ось ось! от от! незабаром!
фламінги по 30 в годину! але в лютому, можливо....
показать весь комментарий
29.09.2025 17:37 Ответить
+8
до кінця 2030 року може літаків стане більше. а поки пілоти ходять пішки
показать весь комментарий
29.09.2025 17:50 Ответить
+6
ну, взагалі треба було переходити на один тип літаків - очевидно, Ф-16, бо їх дофіга і на заході їх все одно списують і заміняють на Ф-35. А так буде дикий зоопарк (як і у всій техніці) - МіГи і Сушки, Міражі, Ф-16, тепер ще й Гріпени, і кожного аж по 5-10 штук. Замість уніфікації задля полегшення і здешевлення логістики, обслуговування і тренувань, маємо прямо протилежне. Звісно це краще ніж нічого, але це чудово показує, наскільки гарно все "планується" і Україною, і партнерами.
показать весь комментарий
29.09.2025 18:54 Ответить
Комментировать
Сортировать:
ось ось! от от! незабаром!
фламінги по 30 в годину! але в лютому, можливо....
показать весь комментарий
29.09.2025 17:37 Ответить
Так, не швидко і не реактивно. Але от, вже є новина, за якої, вірогідно, засрашинський Су-34 десь над окупованою частиною запорізької області був збитий ракетою AIM-120C/D.

Якщо це так - значить запрацювала фактично "система 4го покоління" - і засрашинські літаки будуть збиватись навіть за 70км від ЛБЗ, бо в Україні працюють літаки ДРЛО і винищувачу з ракетами "повітря-повітря" - не обов'язково світитись на радарах кацапів чи підлітати до ЛБЗ ближче 50+ кілометрів, а також не обов'язково "бачити" ціль на своїх радарах.

І щось мені підказує, що шведи з Gripen-ами та французи з Mirage заборсались (з новинами про "скоро-скоро передамо") саме з-за того, що Україна побудувала працюючу систему і якщо оперативно не вскочити в цей "потяг", то шведи і французи можуть і не встигнути отримати свій "шматок пирога" (читай - ЄС-івського фінансування парка винищувачів в Україні).
показать весь комментарий
29.09.2025 20:53 Ответить
До кінця року буде більше літаків, чим пілотів.
показать весь комментарий
29.09.2025 17:41 Ответить
до кінця 2030 року може літаків стане більше. а поки пілоти ходять пішки
показать весь комментарий
29.09.2025 17:50 Ответить
о це поперло !
показать весь комментарий
29.09.2025 17:45 Ответить
показать весь комментарий
29.09.2025 17:52 Ответить
Де Сало, там і Україна !!!

https://youtu.be/yJ2U-X7xS9w
показать весь комментарий
29.09.2025 18:26 Ответить
Незабаром значить скоріше " не за баром "
показать весь комментарий
29.09.2025 17:59 Ответить
згодом - через рік
показать весь комментарий
29.09.2025 18:06 Ответить
невдовзі
показать весь комментарий
29.09.2025 18:07 Ответить
11 липня 2024 11:30

Рішення про призупинення передання Україні шведських літаків Gripen ухвалив сам Київ, а не Стокгольм. Це пов'язано з тим, що зараз відбувається реалізація інших західних винищувачів - F-16.

Про це https://www.holosameryky.com/a/shveciya-gripen-ukraina/7692793.html розповів міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем в інтерв'ю українській службі «Голосу Америки».

За його словами, Україна дійшла висновку, що мати одночасно дві системи винищувачів - і F-16, і Gripen - «надто багато».
показать весь комментарий
29.09.2025 18:09 Ответить
ну, взагалі треба було переходити на один тип літаків - очевидно, Ф-16, бо їх дофіга і на заході їх все одно списують і заміняють на Ф-35. А так буде дикий зоопарк (як і у всій техніці) - МіГи і Сушки, Міражі, Ф-16, тепер ще й Гріпени, і кожного аж по 5-10 штук. Замість уніфікації задля полегшення і здешевлення логістики, обслуговування і тренувань, маємо прямо протилежне. Звісно це краще ніж нічого, але це чудово показує, наскільки гарно все "планується" і Україною, і партнерами.
показать весь комментарий
29.09.2025 18:54 Ответить
Хто ж сперечається. Не розумію, в чому проблема, що не можна повністю перейти на F-16 (я маю на увазі замість міражів та інших, радянська техніка, зрозуміло, що залишається).
показать весь комментарий
29.09.2025 19:04 Ответить
Наскільки відомо з відкритих джерел, то поставки нових літаків ну дуже розтягнуті по часу й можуть тривати роками. Навіть щоб отримати ті ф-16 які нам обіцяли, потрібно чекати декілька років. Тому мабуть, ми поступаємо з принципу що доступно тут й зараз.
показать весь комментарий
29.09.2025 20:11 Ответить
Кілька нардепів пропонують Раді висунути Трампа на Нобелівську премію миру
показать весь комментарий
29.09.2025 18:23 Ответить
🤣🤣🤣👍
показать весь комментарий
29.09.2025 18:28 Ответить
безугла? чи коля-катлєта?
показать весь комментарий
29.09.2025 18:38 Ответить
виявилось. я вгадав. Таки коля-катлєта.
показать весь комментарий
29.09.2025 21:18 Ответить
Ви ще вкажіть локацію за яким баром..ідіоти довбані..нахєра *******
показать весь комментарий
29.09.2025 18:55 Ответить
Ось, ось, как получим, да ка-а-ак... А самим за десять лет войны разработать и производить , шо не?
- Наверное все интеллектуальные силы брошены на "возрождение" отого са-а-амого большого летающего одоробла, - подумал Паффнутий.
показать весь комментарий
29.09.2025 19:23 Ответить
показать весь комментарий
29.09.2025 19:27 Ответить
Дурня якась...в де F16? Скінчились? Будемо збирати всього потрохи? Як їх обслуговувати, запчастини, пілоти?
показать весь комментарий
29.09.2025 20:10 Ответить
Гаврилюку--базіці потрібно язик підрізати рашка повинна це відчути на фронті Йолопи.
показать весь комментарий
29.09.2025 20:39 Ответить
Ну що за словесне нетримання!!!! Звідки оця холопська звичка всюди лізти своїм довгим язиком щоб барін оцінив і полушкою нагородив?
показать весь комментарий
29.09.2025 21:11 Ответить
Майже весь світ допомагає Україні і грошми і зброєю. Чому ж тоді армія відступає від армії країна котрої під санкціями світу.
показать весь комментарий
29.09.2025 21:18 Ответить
Wau... nezapivbarom?
показать весь комментарий
30.09.2025 01:10 Ответить