4188 посетителей онлайн

Чернышов строил коттеджный городок во время войны в Козине. НАБУ провело десятки обысков, - СМИ. ВИДЕО

Бывший вице-премьер-министр Алексей Чернышов во время полномасштабного вторжения строил 4 дома общей площадью около 1000 кв. м. каждый.

Об этом говорится в материале журналиста УП Михаила Ткача, передает Цензор.НЕТ.

Обыски у Чернышова

По словам журналиста, в конце сентября НАБУ и САП провели около 20 обысков у людей и компаний, связанных со строительством имений.

"Досудебным расследованием установлено, что Чернышов, будучи должностным лицом центрального органа исполнительной власти и его супруга Чернышова Светлана, действуя через подконтрольные им юридические лица ООО "Блум девелопмент" и обслуживающий кооператив "Солнечный берег", а также их должностных лиц, приобрели недвижимое имущество в виде земельных участков и домов, расположенных по адресу Киевская область, Обуховский район, пгт Козин. Чем, возможно, совершили преступление, предусмотренное ч.3 ст. 209 УК Украины, то есть действия направленные на сокрытие, маскировку происхождения имущества в особо крупном размере в отношении которого фактические обстоятельства свидетельствуют о его получении преступным путем, владения им, прав на такое имущество, источников его происхождения", - цитирует Ткач.

Строительство имений

В 2021 году на гугл-картах уже было видно 4 дома. Во второй половине 2022 года строительство имений возобновилось, говорят источники в правоохранительных органах.

Ткач обратил внимание, что у Чернышова отсутствовали легальные средства на строительство 4-х имений площадью около 1000 кв. м каждый.

Даже во время сообщения ему о подозрении строительство имений продолжалось. Продолжилось оно и после того, как он покинул пост вице-премьера.

"Источники в политических и деловых кругах имеют информацию о том, для кого именно могли строиться эти дома. Дома, которые достраивались в одном из самых дорогих поселков стран уже во время полномасштабного вторжения России. Но не имеют доказательств", - подытожил журналист.

Что известно о коррупции в Минобновления во времена Чернышова?

Накануне НАБУ сообщило о подозрении пяти лицам по делу о коррупционной сделке в строительной сфере с участием топ-чиновников государства.

В частности, подозрения в злоупотреблении служебным положением, получении и предоставлении неправомерной выгоды в особо крупном размере получили член правления НАК "Нафтогаз Украины" Василий Володин, директор по коммерческим вопросам АО "Укргаздобыча" Максим Горбатюк, бывший директор госпредприятия "Укркоммунобслуживание" Алла Сушон и застройщик Сергей Копыстыра.

13 июня ВАКС арестовал Горбатюка с возможностью внесения 25 млн грн залога, 17 июня суд арестовал Володина с альтернативой в виде залога в размере 20 млн грн, а 20 июня меру пресечения в виде ареста с альтернативой внесения 100 млн залога получил застройщик Копыстыра.

На время совершения преступления Володин был госсекретарем Мингромад, а Горбатюк - советником главы министерства Алексея Чернышова, который впоследствии возглавил "Нафтогаз", куда перешли на работу и его соратники. Сейчас Чернышов возглавляет Министерство национального единства.

По данным следствия, застройщик разработал схему незаконного получения земельного участка в Киеве под строительство жилого комплекса. Для этого обратился к топ-чиновникам Минрегиона, которые создали условия для передачи земли подконтрольному госпредприятию. Оно же незаконным способом заключило с "нужной" строительной компанией инвестиционные договоры. При этом землю и имеющиеся на ней здания оценили почти в пять раз дешевле, а разница между такой оценкой и рыночной стоимостью превысила 1 млрд грн.

По данным УП, по этому делу детективы НАБУ планировали провести обыск у самого Чернышова еще год назад, но его отменили по просьбе директора Бюро Семена Кривоноса. При этом Чернышов тайно встречался с Кривоносом, позже объяснив эту встречу обсуждением антикоррупционной программы "Нафтогаза". Сам Кривонос причастность к отмене обысков у Чернышова отрицал.

Топ комментарии
+26
А люди останнє донатять. Особливо ті, чиї родичі воюють...
показать весь комментарий
23.10.2025 16:36 Ответить
+13
Маєтки, мля...
Агов, ЗЕ-виборці!
Як вам ваші нові барє, що з грязі в князі?
Це вже кінець епохи бідності, чи ще треба почекати?
показать весь комментарий
23.10.2025 16:40 Ответить
+12
Лінія оборони
https://defence-line.info/?p=6561 Про наши гроші.


Наша тупа зелена влада на протязі всього свого царювання робить одну й ту ж помилку - всіляко роздмухує позитивні очікування у громадян, а потім гучно сідає в калюжу. Так сталось і на цей раз. Майже місяць з кожного унітазу лилось про історичну зустріч Транпа і Зе, про передачу нам ракет і про примус московії до миру. А вийшов пук. Розповідали красиво, а вийшло як завжди.

І от цікаво, а навіщо нам ці Томагавки? Пускових наземних всього декілька штук, вчитися на них треба місяці, кожну ціль треба узгоджувати з Пентагоном, та й не дадуть нам багато. У нас же є Фламінго! І летить далі, і несе більше! І виробляють їх аж 7 штук на день! І узгоджувати нічого не треба. А ще є Пекло, Рута, Трембіта, Паляниця, Нептун. Чи президент Зеленський постійно і нахабно бреше, і ракет наших немає? Кожен українець має сам відповісти на ці питання і зробити висновки.

До речі, зустріч Зе з Транпом як раз пройшла на річницю, чи на роковини, потужного плану перемоги з 5 пунктів та 3 секретних, який Зе урочисто оголосив 16 жовтня 2024 року. І як там цей план? І шось про перемогу нічого не чутно вже.

Ці діячі вміють тільки в шоу і в презентації. І зовсім не вміють і ніколи не навчаться в планову системну роботу. Вони невиліковні, як і більшість їх виборців.

А головний підсумок від всіх цих швидких рухів в етері влади один - розчарування українців. Наше суспільство все більше і більше розчаровується. І це відображається в цифрах міграції населення з України. Чим більше влада бреше і піариться, тим більше українців шукають свою долю в інших країнах:
2022 рік - приблизно 5 700 000 мешканців покинули Україну;
2023 рік - приблизно 300 000 українців покинули країну;
2024 рік - приблизно 700 000 українців покинули країну;
2025 неповний рік - приблизно 800 000 українців покинули країну.

Тут немає даних громадян, які повернулись в Україну. Але я хотів показати просто тенденцію - чим більше часу влада бреше і не виконує свої обов'язки, тим менше людей хочуть жити в такій країні. Бумеранг він такий, зовсім не поважає того, хто його запустив.

Влада діє в своєму стилі. Їм не дали здати Україну московитам - вони знайшли новий спосіб знищити Україну зсередини. І вперто продовжують нищити. Ось один із багатьох резонансних скандалів, який тільки почав розкручуватись.
https://defence-line.info/?p=6561
показать весь комментарий
23.10.2025 16:40 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А люди останнє донатять. Особливо ті, чиї родичі воюють...
показать весь комментарий
23.10.2025 16:36 Ответить
Чекав на ********* з шашликами, а воно, он, як тепер неловко перед Захисниками України!! Барига зелупенський, на крові та грошах Українців!
показать весь комментарий
23.10.2025 17:47 Ответить
Планували - скасували - таємно зустрічались Чернишов і Кривоніс - шо за підкилимна гра?
показать весь комментарий
23.10.2025 16:37 Ответить
Лінія оборони
https://defence-line.info/?p=6561 Про наши гроші.


https://defence-line.info/?p=6561
показать весь комментарий
23.10.2025 16:40 Ответить
https://rp.gov.ua/PressCenter/News/?id=2804 Рахункова палата, 15 жовтня 2025 року:
Рахункова палата на засіданні 13 жовтня 2025 року ухвалила Звіт за результатами аудиту відповідності на тему «Реалізація експериментального проекту із захисту критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору». Відповідальним за звіт є заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка.

З метою подолання наслідків атак і забезпечення стійкості енергосистеми у 2023-2024 роках Кабінет Міністрів України (Уряд) реалізував експериментальний проект із будівництва, реконструкції та інших інженерно-технічних заходів із захисту об'єктів паливно-енергетичного комплексу. Координатором і виконавцем якого виступило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
Загалом на фінансування проекту протягом 2023-2024 років було передбачено 35,9 млрд грн, із яких фактично надійшло 29,97 млрд грн, а було використано лише 18,71 млрд грн.
Аудитори встановили, що проект:
- мав належну нормативно-правову основу та визначену мету, але неповною мірою відповідав вимогам ********* проектного менеджменту;
- мав недосконалу систему моніторингу та звітування;
- містив прогалини на етапі формування бізнес-кейсу:
- не були оцінені вимоги до проекту;
- не були визначені обсяги людських, фінансових та матеріальних ресурсів, необхідних для реалізації проекту;
- не визначені показники, яких необхідно досягти;
- не визначено ролей учасників та механізми їхньої координації;
- мав фінансове забезпечення з непрогнозованих та несталих джерел.
При цьому Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, не будучи профільним органом у сфері захисту критичної енергетичної інфраструктури, не мало досвіду у розробці спеціалізованих інженерних рішень. Аналогічний брак досвіду наявний і у службах відновлення в регіонах, що виступали замовниками робіт, а також у підрядників.
Проект реалізовувався за спрощеною процедурою «проектуй-будуй», яка не має належного законодавчого врегулювання. Підхід, коли функції забезпечення проведення проектування, експертизи та здійснення авторського нагляду покладаються безпосередньо на підрядника, суттєво знизив рівень прозорості та конкуренції. Закупівлі здійснювались через прямі договори без відкритих торгів. Незважаючи на спрощені процедури, на кінець 2024 року роботи з захисту об'єктів критичної інфраструктури залишилися незавершеними, а більшість фортифікаційних споруд - недобудованими.
Так за результатами аудиту було встановлено, що за весь час реалізації експериментального проекту було забезпечено середній рівень готовності захисних споруд від безпілотних літальних апаратів менш, ніж на три чверті від запланованого, а фортифікаційних споруд протиракетного захисту - менше, ніж на чверть.
Також аудитом було виявлено такі наслідки недостатнього контролю з боку замовників - Служб відновлення та розвитку в областях, як:
завищення договірної ціни;
завищення виду, обсягу та вартості робіт;
невідображення в обліку сум боргових зобов'язань.

Звіт містить інформацію з обмеженим доступом.
показать весь комментарий
23.10.2025 16:41 Ответить
Нагадаю, що Рахункову палату України очолює велика дружбайка особисто родини Зе Ольга Піщанська, так що можна впевнено казати, що вся Рахункова палата лежіть під опою і регентом Йєрмаком. І навіть ці повністю лояльні рахункові нукери в своєму цьому коротенькому звіті показали повний безлад, дурість і відвертий саботаж всіх рівнів зеленої влади - від опи до місцевих чінуш. Вони навіть вже виділені гроші не змогли засвоїти, невігласи!

А тепер Зе розказує, що у блекауті Києва винен Клічко. Тобто центральна влада попиляла майже 19 млрд. гривень, не спромоглась побудувати захист навіть чверті енергооб'єктів від ракет, ракети і дрони продовжують руйнувати енергетику, а винні в цьому Кличко і мабуть інші мери. А чому не Порошенко?

Наші західні партнери дивляться на все це, і вже все голосніше задають питання, а дійсно в Україні немає грошей? І починають поступово скорочувати вже обіцяне і узгоджене фінансування України. По деяким даними, обсяг фінансування ЄС держбюджету України с початку цього року скоротився вже більш ніж на 30%. Тобто на початку року Захід обіцяв одні обсяги фінансування, а потім, коли побачив радісне царювання зелених покидьків на свої гроші, Захід почав скорочувати обсяги.

А фахівці, що аналізують зелений держбюджет на 2026 рік, кажуть про дивні цифри. Наприклад, бюджет на оборону зріс на 1.5%, а бюджет ДБР зріс на 23% в порівнянні з попереднім 2025 роком. Чітко прослідковуються пріоритети зелених утирків. Так може нехай ДБР теж повоює? Нарізати ДБР ділянку біля Покровська, відправити туди цих захисників батьківщини, хай покажуть звитягу!

Наостанок приємна новина. Щоб закінчити на позитивній ноті.

Телеграм - канал Печера дракона:
Схоже Захід таки взявся за чинну українську владу.
Всесвітньо-відома компанія "Kroll", що спеціалізується на фінансових та корупційних розслідуваннях, щойно отримала замовлення на масштабну перевірку руху за кордоном статків українського походження.
Пишуть що всередині "Kroll" створено відділ який займатиметься ТІЛЬКИ Україною.
Ідеться про капітали виведені за кордон, про операції з криптовалютою та закордонною нерухомістю, а також про зв'язки з низкою українських високопосадовців.
Повідомляють про новини з Лондону (!!) про закрите засідання на якому було затвердженно список пріоритетних осіб яких перевірятиме агенція.
Якщо це не качка (а не схоже на те), дуже схоже, що ЗЕвлада таки дістала західних партнерів. Але тепер вони будуть не оприлюднювати компромат. І не погрожувати. Вони готують арешти майна і криптогаманців.
Упевнений - ця новина в зеленому ОПУ багатьох розстроїла.

Президент Зеленський - вирок Україні.
https://defence-line.info/?p=6561
показать весь комментарий
23.10.2025 16:42 Ответить
показать весь комментарий
23.10.2025 16:40 Ответить
Маєтки, мля...
Агов, ЗЕ-виборці!
Як вам ваші нові барє, що з грязі в князі?
Це вже кінець епохи бідності, чи ще треба почекати?
показать весь комментарий
23.10.2025 16:40 Ответить
показать весь комментарий
23.10.2025 20:06 Ответить
Чим взагалі думють такі добвоящери? Це ж не на Кіпрі будинки, а під Києвом - і ти для того, щоб їх побудувати, послаблюєш армію, яка захищає і тебе, і твої будинки....
показать весь комментарий
23.10.2025 16:41 Ответить
Такі як Чернишов і під кацапом будуть жити приспівуючи.
показать весь комментарий
23.10.2025 17:01 Ответить
Кацапи не для того захоплюють території, щоб залишати майно в руках місцевих корупціонерів.
показать весь комментарий
23.10.2025 17:16 Ответить
Вони домовляться.
показать весь комментарий
23.10.2025 17:22 Ответить
Бачив я вже багато відео, як бізнесмени і корупціонери, які навіть відверто підтримували "русскій мір" на окупованих кацапнею територіях, потім плакалися, що окупанти відбирають у них майно...а багато хто й не плакався - бо пристрелили і все. Тому потрібно бути повним ідіотом, щоб планувати домовитися.
показать весь комментарий
23.10.2025 17:46 Ответить
Можна посилання на ці відео? Теж хочу побачити.
показать весь комментарий
23.10.2025 17:53 Ответить
У Казанського подивись. Я посиланнь не зберігав
показать весь комментарий
23.10.2025 18:08 Ответить
У кого? Ти серйозно?
показать весь комментарий
23.10.2025 18:12 Ответить
А що не так? Тільки соловйова дивишся і скабєєву?
показать весь комментарий
23.10.2025 18:13 Ответить
А хіба пропагандистів обов"язково дивитись?
показать весь комментарий
23.10.2025 18:19 Ответить
Дивно правда ? Дурачкі якісь...
А якщо визнати що це зрадники? що всі зелені зрадники?
вони готові жити з кацапами
показать весь комментарий
23.10.2025 17:13 Ответить
Ти ж сама жила з кацапами до 91-го, зрадниця. І до цих пір би жила якби союз не розпався.
показать весь комментарий
23.10.2025 18:17 Ответить
Чєрнішов безперечно нєувіновєн! Я впевнений, що керуючи міністерством відновлення, ці коттеджі він будував для переселенців, які втратили житло!!!
Хоча ні, брешу! Це мої фантазії і Чернишов - це таки зелений мародер.
показать весь комментарий
23.10.2025 16:42 Ответить
Чого це одразу зелений мародер? Чоловик крутиться як може, щоби сімью прогодувати. Знову ж таки на бензин пару гривень...
показать весь комментарий
23.10.2025 17:05 Ответить
показать весь комментарий
23.10.2025 17:10 Ответить
Звичайні держсекретарі з Секретаріату КМУ, ЦОВВ та керівники територіальних громад, все зробили щоб будівництво йшло під час московської війни!!! А ВОЛОНТЕРИ збирають гроші на закупівлі самого необхідного для поранених Захисників України!!
А дивна група осіб зелупнів, з Урядового кварталу, під орудою шмигаля-свириденко-чирнишова та умерова з РНБОУ, бували СВОЇ фортифікаційні споруди!! Тому зеленський, так «суворо і слухав», їх теревені на СТАВЦІ!!
Усьо ж по ригламенту КМУ і ВРУ??
показать весь комментарий
23.10.2025 18:19 Ответить
а при чому тут він? то будинки його жон, кожній по одному належить. там ще десь є чотирі тещі. просто він скромняжка і свої "чотири весілля" не афішував, як це роблять провінціали!
показать весь комментарий
23.10.2025 16:46 Ответить
В 2019році - після приходу до влади банди Зеленського - в харківського жирафа Чернишова з конюшні Фельдмана Барабашово - ''закінчилась епоха бідності''.
показать весь комментарий
23.10.2025 16:48 Ответить
Це ще раз підтвердило наміри і цілі ''слуг'' і всіх, хто до них примкнув.
показать весь комментарий
23.10.2025 16:48 Ответить
У Гундосого свій ккоператив Озеро. У всьому копірує плєшивого...
показать весь комментарий
23.10.2025 16:49 Ответить
+100500!!!
показать весь комментарий
23.10.2025 17:11 Ответить
Пухнастий українобот 🇺🇦⚓️
@UaArtem
·
22 жовт.
Яка різниця як називається вулиця, якщо на ній нема освітлення та опалення...
Країна мрій, за яку голосували. Раніше з Борисполя на Київ заходив лоукост Wizzair, зараз крилаті ракети.
Це теж самі обрали.
Вибачте такий настрій, можете навалювати в коментарях.
показать весь комментарий
23.10.2025 17:11 Ответить
Покажи, де в програмі блазня були крилаті ракети і саме за них голосували, тріпло.
показать весь комментарий
23.10.2025 17:55 Ответить
Покажи програму блазня,за яку голосували,нетріпло.
показать весь комментарий
23.10.2025 18:55 Ответить
https://files.ze2019.com/assets/program.pdf Програма зе.

Покажи, де тут проо крилаті ракети, тріпло.
показать весь комментарий
23.10.2025 19:02 Ответить
так для КОГО строил эти дома чернышов и что такое "подконтрольные им юридические лица"???
показать весь комментарий
23.10.2025 17:13 Ответить
Для ********** з мордовії!!
Міндіч та ГПУ, проектували з аброхамієм??
показать весь комментарий
23.10.2025 17:51 Ответить
1000 квадратів кожен... У мене лише питання: *****? У мене був будинок на 140 м2, і були, бляха, зайві (непотрібні) кімнати. Ну ладно 300-400 м2, але нахіба комусь будинок на 1000 м2? В хованки грати?
показать весь комментарий
23.10.2025 17:14 Ответить
Скотина.
показать весь комментарий
23.10.2025 17:18 Ответить
Він будував , не через те, що знає , що Київ не візьмуть. А будує через те, що знає, що переобується швидко при зустрічі кацапів
показать весь комментарий
23.10.2025 17:50 Ответить
Перевзується 99% населення. І?
показать весь комментарий
23.10.2025 17:56 Ответить
В якій країні він зараз консул чи дипломат?
показать весь комментарий
23.10.2025 17:51 Ответить
За що гинуть наші хлопці? За от таких гандонів?
показать весь комментарий
23.10.2025 18:14 Ответить
І головне шо прикриваються дітьми, дружинами, батьками - бо їх жеж треба захищати шоб зеленский з своїм шакаліним кодлом грабував ніщіх.
показать весь комментарий
23.10.2025 18:17 Ответить
То он переселенцам будував, сук@
показать весь комментарий
23.10.2025 18:40 Ответить
... ось і вся правда про патужних ,для них головна мета це нагребти повні кишені.
Тому і не вистачає коштів на ракети, нажаль.
показать весь комментарий
23.10.2025 19:08 Ответить
І знову друг бариги Порошенко🐑🐑🐑
показать весь комментарий
23.10.2025 20:21 Ответить
До чого "ЗЕЛЕНА ПАДАЛЬ ОБНАГЛІЛА"💀 Так і хочеться "цю сволоту-забаранить" Лучші Українці зараз гинуть за Україну; головне потім цих потвор "не випустить" Суди Лінча чекають "зелене бидло"
показать весь комментарий
23.10.2025 20:27 Ответить
Дело Виктора Фёдоровича в надёжных руках. Тот правда в Сухолучье обживался . Зелёные ушлёпки решили в Козине домишки построить.
показать весь комментарий
23.10.2025 21:18 Ответить
Оце з'єднав так з'єднав....покидьок зелений...
показать весь комментарий
23.10.2025 22:46 Ответить
zn.ua

Україна сумновідома тим, що рівень оплати праці українців є одним із найнижчих серед країн Європи, і за цим показником нас уже випереджають Молдова та деякі африканські країни…
Згідно з даними Міжнародного валютного фонду, Україна є найбіднішою країною в Європі!
Середня заробітна плата в Україні за 2024 рік становила 20964 грн, що еквівалентно 500 євро.
Для порівняння: за даними Євростату, у Євросоюзі від 1100 євро (Болгарія) до 4542 євро (Австрія), Польща - 1650 євро, Німеччина - 4100 євро.
Найгострішою соціальною проблемою України є критично великий розрив між високою вартістю життя і низькою оплатою праці.
показать весь комментарий
23.10.2025 23:48 Ответить
Cама держава причетна до ошукування найманих працівників, бо в нас податкове навантаження на фонд оплати праці є надмірним - 41,5%.

Крім того, неможливо оминути увагою таку значну статтю витрат вітчизняних підприємств, як їхня корупційна складова, що, за різними оцінками, становить 10-20% доходів підприємців.
У житловому будівництві ця корупційна частка ще більша - 30-40% від собівартості.
показать весь комментарий
23.10.2025 23:50 Ответить
Кожен четвертий найманий працівник в Україні перебуває за межею бідності.
У квітні 2025 року середня зарплата в сферах освіти, охорони здоров'я, культури становила 55% від середнього рівня по економіці.
показать весь комментарий
23.10.2025 23:52 Ответить
За розрахунками профспілок і незалежних експертів, мінімальна заробітна плата вже зараз має становити не менш як 16 000-20 000 грн.
Якби у влади вистачило бажання і волі закрити чорні офшорні та криптодіри, стимулювати власне виробництво та детінізувати економіку, то вже найближчим часом середня зарплата досягла б 1000 дол...
показать весь комментарий
23.10.2025 23:53 Ответить