11504 посетителя онлайн

В России значительно подорожает бензин, - СВР

В России вырастет стоимость бензина - разведка

Российские власти готовятся к значительному повышению стоимости топлива в стране. Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом заявила Служба внешней разведки Украины.

Переход на новую систему ценообразования

По данным разведки, российское правительство хочет отказаться от привязки цен на топливо к уровню инфляции. Вместо этого планируется ввести так называемый композитный индекс, который будет учитывать более широкий перечень расходов в топливной отрасли.

Причиной такого решения стали проблемы в энергетике, увеличение разницы между оптовыми и розничными ценами, а также санкции против оборудования для НПЗ.

Композитный индекс будет включать расходы на повышение зарплат, акцизов, кредитов, тарифов, транспортировки, а также ремонт и модернизацию нефтеперерабатывающих заводов.

Прогноз роста цен и оценка разведки

В разведке пояснили:
"Это означает фактическое сворачивание неофициальной практики, при которой бензин не должен был дорожать быстрее инфляции".

Топливные объединения в России поддерживают инициативу и ожидают роста цен на 15–17% в ближайшие два года. В ведомстве отмечают, что власти РФ больше не способны сдерживать рынок без риска дефицита и перекладывают все расходы на население.

Ранее СЗР сообщала:

Топ комментарии
+10
Це все збс, шкода, що взагалі в них ще бензин є. Та коли пишеться така " підбадьорююча" новина то вибачте 15-17 % здорожчання в наступні роки від якої , хоча б, середньої суми? 10 20 30 ... дерев'яних вкладишів? Вибачте але такі клікбейкові заголовки після прочитання самої статті не підбадьорюють, а скоріше викликають сумну посмішку, що на стільки вже в нас опа, що бідним журналістам доводиться такими статтями перекривати *опу північної тварини, що суне на Україну.
показать весь комментарий
26.11.2025 23:39 Ответить
+5
На скільки копійок? Сподіваюсь, СЗР буде відстежувати даний процесс, це "дуже важливо" для нас, знати цю інформацію.
показать весь комментарий
26.11.2025 23:40 Ответить
+3
Коли кажуть про 15-17% "за даними засрашинських джерел", це означає, що в засрашці дупця з бюджетними доходами і реальні плани - підняття на 50-100%. Ти чим читаєш? Вони змінюють структуру ціни. І тепер ціна визначатиметься не ринковими чинниками, якими оперує продавець бензину, а регулюватиметься державою на основі "композитного індексу" - "Композитний індекс включатиме витрати на підвищення зарплат, акцизів, кредитів, тарифів, транспортування, а також ремонт і модернізацію нафтопереробних заводів".

Перекладаю спеціально для тебе: тобто ціноутворення на бензини повністю стає керованим чиновником.

А що буває, коли ціноутворення повністю керується чиновником особисто я знаю на прикладі 80х. Буквально: це коли ціна на ковбасу ніби і 2.20, а буханка хліба 20 копійок, але в 9/10 магазинів по країні ніхєра нічого такого не було і аби купити той хліб - ти вистоював 3годинну чергу, вихоплюючи його чи не з машини, що привезла - і не всім вистачало.

Коротше, добра новина.
показать весь комментарий
27.11.2025 06:35 Ответить
Комментировать
Сортировать:
показать весь комментарий
26.11.2025 23:40 Ответить
Ти чим читаєш? Перекладаю спеціально для тебе: тобто ціноутворення на бензини повністю стає керованим чиновником. Рожовую чим це добре (для нас) чи погано (для засрашки). В 1989 році хліб ніби коштував 20 копійок, по встановленій чиновником ціні. Але купити його в більшості магазинів було неможливо - його просто не виробляли в достатній кількості, бо було навіть "плановим виробникам" невигідно...

Новина означає, що вони не в змозі утримувати ціну на бензин в "пристойних не більше 10% здорожчання на рік" і вводять ручне управління. А отже - БУДУТЬ ДЕФІЦИТИ.
показать весь комментарий
27.11.2025 06:38 Ответить
Восхитительно. Главное не сравнивать наши цены и ихние даже после подорожания. А то можно расстроится.
показать весь комментарий
27.11.2025 00:56 Ответить
Ну так, головне нічого не порівнювати. І не згадувати, що то такеє "ручне керування цінами від чиновника", яке нічим, окрім дикого дефіциту не завершується - я в совку жив, я точно знаю. А ти, схоже, не жив і досвіду в тебе, як у рибки гуппі в цих питаннях...
показать весь комментарий
27.11.2025 06:40 Ответить
Хай спалять Унечу - і він ще більше здорожчає . Лука різко збільшив виробництво пального, і жене його, через Унечу, в Росію...
показать весь комментарий
27.11.2025 01:21 Ответить
Згадаємо совок - хліб ніби коштував 20 копійок. Але купити його в більшості магазинів було неможливо. Ручне керування цінами від чиновника нічим, окрім диких дефіцитів не завершується. У нас в 2022 році теж приблизно так же було, коли розбомбили всінафтобази і чиновники ввели "управління цінами" - бензину ніхєра не було, аж поки по руцям чиновників не надавали - і через місяць бензину і дизелю стало "хоч залийся" - і ціни до тями прийшли через деякий час.
показать весь комментарий
27.11.2025 06:43 Ответить
"хліб ніби коштував 20 копійок. Але купити його в більшості магазинів було неможливо" - ну і фантазьор. Що, що, а дефіциту хлібу точно не було
показать весь комментарий
27.11.2025 07:02 Ответить
В моєму шахтарському селищі (5000 населення) за 26 км від Луганська і в 20 км від райцентру (і це ще близько по тамтешнім міркам "від цивілізації") - я взимку в 80х стояв в черзі з 200-300 людей з 17:00 до 21:00 - в очікуванні на машину з хлібом. І останній чверті черги черги хліба не діставалось. І хлібний магазин стояв пустий тижнями - бо хліб розбирали за годину, прямо під час вивантаження. І таке було в тисячах селищ в Україні тоді.

А ще, для "а в мене все було" повідомляю, що карткова система розподілу продуктів в низці районів Чернігівської та Сумської областей була відмінена тільки в 1984 році.
показать весь комментарий
27.11.2025 10:40 Ответить
НЕ БРЕ-ШИ!!! Я виріс на Черкащині. Найдешевший, "сірий" хліб коштував 14 коп. Кращий - 16. Був по 22 - білий. По 26 - житній круглий. Кругла хлібина - 26 коп. Велика кругла 36-38... Їздив гостювать до родичів, на Вінничину та Одещину... Приблизно та сама картина...
На Чернігівщині живу з 1995-го... Контактую з великою кількістю людей. Ні разу не чув, що при СРСР десь були картки у 80-ті роки...
Ну, про те, що ти "фантазер", я тобі писав уже не раз - тому не дивуюся...
показать весь комментарий
27.11.2025 15:01 Ответить
Ну, звісно, якщо ти особисто "карток" не бачив в своєму дитинстві чи юнацтві - то нічого такого в Україні в 80-ті не існувало... Цікаво, як воно живеться на світі, коли ти впевнений, що ти абсолютно правий, а ніякої реальності, окрім тієї, яку ти особисто спостерігав, не існувало? Поділися, Ян. Бо я от у всьому сумніваюсь. І перевіряю.

Правда в наступному: офіційно "карткова система" була відмінена в 1947 році. В реальності - в тих чи інших формах не зникала повністю до розпаду совка. Просто назви в неї були інші. Дуже добре пам'ятаю, що то такеє "запрошення" з від руки писаним текстом і з печаткою - батьку на шахті видавали щомісяця в 1982-1984 роках на декілька видів продуктів - і ті продукти ні в райцентрі, ні в Луганську купити неможливо було - тільки по "запрошенню", у відповідному місці, у відповідний час. Остаточно в різних формах воно в Україні тимчасово зникло в 1984 році. А знов з'явилось масово на багато чого, від круп до мила, вже в 87-88 роках. І всі цю херню знають під назвою "талони". Остаточно зникло в 1992 році в Україні, на фоні початку гіперінфляції.
показать весь комментарий
27.11.2025 17:36 Ответить
У тебе "з головою" порядок? Ти навіть не розумієш "предмету спору"! Мелеш дурниці, з розумним виглядом"...
"Карткова система" -це система РОЗПОДІЛУ "продуктів повсякденного попиту". А те, про що ти пишеш, це "розподіл окремих товарів обмеженого попиту", що стосувалося , в основному, автомобілів, побутової техніки, килимів, меблів, попит на які не встигала задовольнить вітчизняна промисловість, та високоякісного імпортного одягу та взуття... Те, що твоїм "шахтарям" підкидали "продовольчі набори", свідчить тільки про їх лінощі - бо вся Україна непогано жила за рахунок власного присадибного господарства. На сільських ринках було повно м"ясної продукції, молочної, овочів.. Я ці "набори" бачив у Сибіру... Але там - "ледачі кацапи"... Саме тому, вибираючи останнє місце служби, відмовився від Луганська... Бо там я побачив "скацаплену Україну"...
показать весь комментарий
27.11.2025 18:10 Ответить
Бач, ти почав чіплятись до слів і трактувань. "Карткова система" - це і є обмеження в доступі до продуктів і товарів (а "запрошеннями" воно називається, "талонами" чи "зошитами" - це не важливо). Ті продукти і товари звичайна людина не могла ніяк купити, без розподілу державою. І мова не про чеські чоботи, а про повсякденне - ковбасу, крупи, масло, консервацію звичайних овочів, горошок, кукурудзу, м'ясо. В моєму шахтарському селищі не було достатньо хліба, ковбаси, м'яса, масла, картоплі, інших звичайних овочей.

Повідомляю невігласу Яну Холодному: в совку все забезпечення продовольчими та промисловими товарами ділилося на 4 категорії: 1 категорія - то столиці (совка, республік і такі міста спеціалізовані, як члєнінград, владік та Сєвастополь, 2 категорія - то все військове, закриті містечка типу Курчатова тощо, 3 категорія - то "важливі промислові об'єкти" - наприклад, як місто Лутугіно, де розташований завод прокатних валков, 4 категорія - то всі інші, і їх забезпечували "якщо вистачить, їстимуть, а ні - жратимуть кільку в томаті та завтрак туриста".

Якщо ти, "Ян-я-абсолютно-правий-у-всьому" не бачив в 1984 році, як з Краснодону (який забезпечувався за 4-тою категорією) до Лутугіно (який забезпечувався за 3ю категорією) в суботу зранку приїжджала електричка з "мішочниками" - яки згрібали з полиць ВСІХ магазинів Лутугіно АБСОЛЮТНО ВСЕ за 2 години, від круп до цвяхів - то ти ніхєра про продукти, "товари повсякденного вжитку" і карткову систему в совку НЕ ЗНАЄШ. Тож заспокойся і визнай свою неправоту.
показать весь комментарий
27.11.2025 19:23 Ответить
Скільки разів я уже зарікався з тобою вступать в суперечку - але ти настирливо "ліізеш, без мила, в задницю", до мене... Про що можна говорить з "обмеженою людиною", яка оперує поняттями, суті яких не розуміє?
"Іди лісом!" Тепер можеш попрацювать "голубом", з анекдоту:
"Не грайте в шахи з голубом... Він поеревертає фігури, насере на дошку, а потім полетить, голосно туркочучи, як він тебе переміг..."
Лети, "голубок", лети...
показать весь комментарий
27.11.2025 19:31 Ответить
Бач, "Ян-я-абсолютно-правий-у-всьому", тобі нема чого сказати по суті питання і ти, коли розумієш, що почав виглядати дурником з своїм "а там де я був такого не було, отже такого ніде не було", починаєш вигадувати якісь байки особисто про мене.

Тобі не соромно так вести дискусію? Я тобі пишу виключно те, що можна без проблем перевірити парою запитів в гуглі (про карткову систему, "запрошення", зошити, системи забезпечення в совку, потяги "мішочників" між райцентрами однієї області тощо) - і одразу лізуть назви документів, приклади "талонів" та "запрошень", свідчення людей - тисячами. А ти у відповідь "Я був там і там - там такого не було, ти брешеш".

Яка ж ти своєрідна людина все ж таки.
показать весь комментарий
27.11.2025 19:47 Ответить
Гарай! Мою "своєрідність" ти можеш перевірить по моєму профілю. І порівнять зі своєю "звичайністю". Мене читають - а ти сидиш тут П"ЯТИЙ РІК - і нікому не цікавий...
"Лети, "голубок", лети...
показать весь комментарий
27.11.2025 19:54 Ответить
Твій профіль та твої згадки про нього, як "аргумент" в будь-яких дискусіях, коли ти не правий і тобі немає чого сказати (а ти мені про свій профіль пишеш за останні півроку вже принаймні втретє), тільки є ще одним підтвердженням, що на свіжий і гідний продукт гнойові мухи не садяться, а от лайном - дуже цікавляться.
показать весь комментарий
27.11.2025 20:15 Ответить
"Іди лісом, голубок!"
показать весь комментарий
27.11.2025 20:17 Ответить
Відверто, "Ян-я-абсолютно-правий-у-всьому", з тобою дуже легко дискутувати. Ти зациклений на своїй правоті і нездатний ні визнати свою неправоту, ні навіть просто зупинитися в своєму скочуванні в перехід на особистості і потім просте і примітивне "бє-бє-бє, іди нахєр". Ти кожного разу так закінчуєш розмову, коли ти не правий. Я спеціально одного разу спитав свого знайомого психолога - хто і як так поводиться. Відповідь була доволі довга і я всю її не запам'ятав. Але слова "інфантильність", "самолюбовання" і "вірогідний початок деменції" - там точно були присутні.
показать весь комментарий
27.11.2025 20:32 Ответить
З моєю правотою згодна купа форумчан... З тебе вони просто насміхаються, та називають "фантазером" (брехуном). Тому, тобі - "лісом"... Не пиши мені більше... Відповідать не буду...
"Можеш стать перед дзеркалом, випнуть груди, надуть щоки, і уявлять, як ти мене "переміг у спорі"...
показать весь комментарий
27.11.2025 21:11 Ответить
показать весь комментарий
27.11.2025 19:07 Ответить
Не було дифіциту хліба.І моєму містечку був хлібзавод.Який в кінці 90-х загнувся.І я ще пам'ятаю,який був смачний хліб був,хоча ще малим був.''Кірпіч'' білий?аж хрустів,більше такого не їв.І це не похвала совків,це похвала українців,які там колись працювали.
показать весь комментарий
27.11.2025 07:54 Ответить
В твоєму був хлібзавод. А в моєму шахтарському селищі за 26 км від Луганська і в 20 км від райцентру (і це ще близько по тамтешнім міркам "від цивілізації") - я взимку в 80х стояв в черзі з 200 людей з 17:00 до 21:00 - в очікуванні на машину з хлібом. І останній чверті черги черги хліба не діставалось. І хлібний магазин стояв пустий тижнями - бо хліб розбирали за годину, прямо під час вивантаження.

А ще, для "а в мене все було" повідомляю, що карткова система розподілу продуктів в низці районів Чернігівської та Сумської областей була відмінена тільки в 1984 році.
показать весь комментарий
27.11.2025 10:38 Ответить
"15-17% у найближчі два роки"
то майже ні про що....
треба +33% за 3 місяці!
показать весь комментарий
27.11.2025 02:15 Ответить
тиждень тому читав, що через введене обмеження на експорт бензину, ціни почали знижуватися.

статтю не читав, але засуджую
показать весь комментарий
27.11.2025 06:43 Ответить
Не читай всяку фуйню
показать весь комментарий
27.11.2025 08:46 Ответить
Для нас головне - знищувати їх НПЗ, а не слідкувати за російськими цінами. А ось знищення щось загальмувались. Знов Америка заборонила?
показать весь комментарий
27.11.2025 07:33 Ответить
Відкрили Інтернет і знайшли цікаву новину.
показать весь комментарий
27.11.2025 08:54 Ответить
А если сравнить цены на путинской бензин и бензин гетьманцева?
показать весь комментарий
27.11.2025 09:01 Ответить
Чесно кажучи *****, наскільки у кацапів подорожчає бензин. Типу у нас він дешевший. Ми пристосувались і вони пристосуються якось заправлятися та їздити. Більше ніяких новин в СЗР немає?
показать весь комментарий
27.11.2025 09:12 Ответить
Це не новини, це вже якийсь сарказм.

У листопаді 2025 року, за даними різних джерел, середня ціна бензину А-95 в Україні коливається від 1,23 € до 1,25 € за літр. Ця ціна є однією з найнижчих у Європі.

Ціна бензину А-95 в Росії становить приблизно €0.71 - €0.73 за літр, згідно з даними різних джерел за листопад 2025 року.
показать весь комментарий
27.11.2025 10:47 Ответить