4561 посетитель онлайн

"Безопасность - за безопасность": США получат больше влияния в Гренландии за гарантии Украине

ЕС может получить жесткие гарантии безопасности в отношении Украины, обменяв это на расширенную роль США в Гренландии.

Европейский Союз предлагает США расширить свою роль в Гренландии в обмен на предоставление гарантий безопасности для Украины. Формат обсуждается странами ЕС.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом сообщает Politico.

По информации источников интернет-издания, одним из вероятных сценариев является пакетное соглашение "безопасность - за безопасность", в рамках которого Европа получает более твердые заверения от Белого дома в отношении Украины в обмен на расширенную роль США в Гренландии.

По мнению собеседников издания, это может быть "горькой пилюлей, но ее легче проглотить, чем альтернативу – раздражать Трампа, который может ответить введением санкций, выходом из мирных переговоров или поддержкой Путина в переговорах с Украиной".

Позиция США и заявления Дональда Трампа

Ранее вице-президент США Джей Ди Вэнс призвал европейских лидеров серьезно относиться к намерениям Дональда Трампа в отношении Гренландии. Он также сообщил, что госсекретарь Марко Рубио планирует провести официальные встречи с руководством Дании и Гренландии для обсуждения будущего острова.

Сам Дональд Трамп в недавнем интервью подчеркнул стратегическую важность Гренландии для Соединенных Штатов. Он не исключил, что вопрос контроля над островом может повлиять даже на будущее НАТО.

По оценкам экспертов, такие заявления могут осложнить трансатлантические отношения и вызвать новую волну напряженности между США и их европейскими союзниками.

Топ комментарии
+12
Нагадую - саме ці люди вже четвертий рік обіцяють Україні свої гарантії безпеки)
показать весь комментарий
09.01.2026 09:45 Ответить
+6
Складно домовлятись з шахраєм.
показать весь комментарий
09.01.2026 09:46 Ответить
+5
Зупиніть землю, я зійду нафіг....
показать весь комментарий
09.01.2026 09:41 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Зупиніть землю, я зійду нафіг....
показать весь комментарий
09.01.2026 09:41 Ответить
Встаньте в очередь. Вот ваш номерок - вы 25480934ый
показать весь комментарий
09.01.2026 09:47 Ответить
вибачте, та в мене і блат і зарання домовленість згідно моєї національності-українець.
показать весь комментарий
09.01.2026 18:17 Ответить
Нагадую - саме ці люди вже четвертий рік обіцяють Україні свої гарантії безпеки)
показать весь комментарий
09.01.2026 09:45 Ответить
Складно домовлятись з шахраєм.
показать весь комментарий
09.01.2026 09:46 Ответить
Про які гарантії vмова коли трмп заявив про відмову рахуватися з міжнародним правом?

Президент США Дональд Трамп заявив, що його дії як головнокомандувача обмежені лише власною мораллю. Джерело: https://censor.net/ua/n3594554
Міжнародне право не обмежує мої рішення Джерело: https://censor.net/ua/n3594554
показать весь комментарий
09.01.2026 09:52 Ответить
Ви ще звертаете увагу на те що він говорить?
показать весь комментарий
09.01.2026 09:55 Ответить
Так, чогось не розумію, начебто США надалі гарантії у Парижі?! Чи хтось знову бреше?
показать весь комментарий
09.01.2026 09:55 Ответить
Я пропоную ще радикальніше, Трамп отримує Гренландію в заміні повністю відновлює захист Европи. А може навіть і Україну взяти в оренду під американську юрисдикцію по типу Пуерто Ріко.
показать весь комментарий
09.01.2026 09:57 Ответить
апетит надихається під час жертя... а там - суцільний шлунок, навіть в голові...
показать весь комментарий
09.01.2026 10:02 Ответить
важка ідея ,але вона того варта !...
показать весь комментарий
09.01.2026 10:04 Ответить
От Трампа ничего и никому получать не желательно, бо Рыжему полудурку скоро придётся нары греть и возможно даже быстрее чем мы думаем...
показать весь комментарий
09.01.2026 10:09 Ответить
Баш на баш?
показать весь комментарий
09.01.2026 10:11 Ответить
Ой дебіли... Вонихоча б думають що роблять?
показать весь комментарий
09.01.2026 10:35 Ответить
А завтра Тромб скаже своєму другу ***** щоб ще раз напав на Україну а за це Тромбу ще Канаду віддадуть і ще що він захоче. Задобрювання людоїдів тільки розпалює їхній апетит. Тільки в раніше Європа задобрювала московського людоїда а тепер прийдеться кормити вже двох людоїдів цнотливими дівчатами.
показать весь комментарий
09.01.2026 10:39 Ответить
Через імпотентність ООН, ЄС, НАТО світ попау пастку, коли людство має вибирати менше зло - діяти по стратагемі Меньше зло (меньше з двох зол) - етична https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%86%D0%B8%D1%8F концепція, принцип дій в ситуації выбору з декількох https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0 альтернатив, кожна з яких не дає гарантії безпеки.

На світовій шаховій дошці так розстановка фігур, що або США, або Китай, або РФ - причому, поки що Китай виступає з РФ ніби єдиним фронтом ніби у свій час т. Сталін і т. Гітлер...

Якщо спрощувати, то на певній території діють три мафіозні угрупування, а поліціянти: колгоспи, дискусійні клуби "пікейних жилетів, ООН,ЄС, НАТО, папа з Риму по своїй суті опртуністичні, боягузливі, завжди готові перебігти на сторону переможця.

Тому обивателю нічого не залишається як прийняти захисток від якогось "чісто конкретного" мафіозного угрупування. Напевно, у нашому випадку меньше зло від Трампа США.

Справді Гренландія має велике, - ключове, - значення для національної безпеки Сполучених Штатів, і це справді життєво важливо для стримування наших супротивників в Арктичному регіоні. в якому можуть домінувати Росія, Китай, або Китай&Росія і колгосп ЕС, з імпотентним НАТО, яке не взмозі захистити себе самого (імпотентне як ООН), тим більше Данія.

Вибору немає, або Гренландія на стороні США, або Китаю, Росії - часи мир, дружба, суверенітет пройшли ще тоді, коли Росія окупувала частину Грузії.


Є надія що Данія, старушенція Європа і США знайдуть компромісне рішення щодо Гренландії дипломатичним шляхом...

Однак, людство чомусь більше прислухається до Грети Тумберг...
показать весь комментарий
09.01.2026 11:47 Ответить
Та трампу жопа. почекайте виборів у Конгрес. Ним вже як демократи так і республіканці, мяко кажучи «ге довольні», бо там всередині країни сеоро громадянська війна буде через вбивства ІСЕ
показать весь комментарий
09.01.2026 11:48 Ответить
Європа заграє того імбецила як хворого на всю голову. Можливо, хоч так дотягнуть до осені....а там, дай Бог і імпічнуть те риже гімно.
показать весь комментарий
09.01.2026 13:25 Ответить