8283 посетителя онлайн

87% украинцев остаются дома, несмотря на проблемы с энергетикой, - опрос

выезд, граница, мужчины

Несмотря на массированные атаки России на энергетическую инфраструктуру и связанные с этим бытовые трудности, большинство украинцев не меняют место жительства.

Об этом свидетельствуют данные социологического опроса, передает Цензор.НЕТ.

Согласно исследованию, 87% респондентов остались жить там, где были, даже несмотря на проблемы со светом, водой и отоплением.

Кто уезжал чаще всего?

Наиболее мобильными оказались жители регионов, которые больше всего страдают от атак на энергетику - Востока Украины и Киева. Из этих территорий временно выехали 21% и 18% респондентов соответственно.

Среди 13% украинцев, которые были вынуждены сменить место жительства из-за энергетических трудностей, большинство остались в пределах своей области (60%), а половина переехала в другую область Украины.

Планируют ли возвращаться?

Подавляющее большинство тех, кто временно уехал, планируют вернуться домой после потепления или когда позволит ситуация с безопасностью. В то же время часть жителей Восточного и Северного регионов (16% и 22%) пока не видят возможности для возвращения.

Миграционные настроения остаются стабильными

Менее 10% респондентов заявили о намерении выехать из Украины в течение ближайших шести месяцев. Этот показатель соответствует результатам предыдущих опросов и свидетельствует, что даже интенсивные удары по энергетике не вызвали нового всплеска миграции.

Главными причинами для возможного выезда остаются угроза жизни и здоровью, возможная оккупация региона или потеря жилья. Бытовые трудности - отсутствие света, воды или отопления - пока не являются решающим фактором.

Вместе с тем, 43% опрошенных допускают смену места жительства в случае дальнейшего ухудшения условий: температура в доме ниже 10 градусов, а также отсутствие электричества, воды или канализации более 48 часов. Однако ключевой причиной для выезда остается ситуация с безопасностью.

Топ комментарии
+22
а шо, зелена шобла вже забезпечила Українців теплими будиночками, у які можна переїхати?
чи знов усе скиздили та людям нема куди їхати?
показать весь комментарий
29.01.2026 15:52 Ответить
+19
Бо ми потужні та незламні їхати нема куди
показать весь комментарий
29.01.2026 15:52 Ответить
+17
зелена орда
показать весь комментарий
29.01.2026 16:06 Ответить
Комментировать
Сортировать:
а шо, зелена шобла вже забезпечила Українців теплими будиночками, у які можна переїхати?
чи знов усе скиздили та людям нема куди їхати?
показать весь комментарий
29.01.2026 15:52 Ответить
Бо ми потужні та незламні їхати нема куди
показать весь комментарий
29.01.2026 15:52 Ответить
Їхати є куди, тільки там ти такий красівий без грошей не потрібен.
показать весь комментарий
29.01.2026 15:58 Ответить
там і з грошима нема куди влізти

показать весь комментарий
29.01.2026 16:11 Ответить
З грошима місце у будь-якій країні знайдеться.
А от без грошей...
показать весь комментарий
29.01.2026 16:12 Ответить
казбєк підтвердить
місце знайшлося
показать весь комментарий
29.01.2026 16:13 Ответить
Мадрід нє рєзіновий, але за певну суму можна трохи потягнути.
показать весь комментарий
29.01.2026 16:17 Ответить
87% українців залишаються вдома

Прям як за часів каранавіраса. Тоді теж хто багато залишався вдома. І навіть у фейзбуку собі на аву це ******* геш тех "ай стей ет хоум". Спочатку нас як скотину вдягли в намордники, а через 3 рочкі їбонули війну. Шось усе це не випадково, вам ні кажится. крєстітса нє буду
показать весь комментарий
29.01.2026 15:59 Ответить
прогнозуй далі, друже дуже цікава картина вимальовується
показать весь комментарий
29.01.2026 19:22 Ответить
Забув додати жидомасонів та рептилоїдів.
Таких співпадінь (чи не співпадінь) можна нарахувати десятками або сотнями для будь-якої події.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:00 Ответить
Потрібно вистояти - орда веде війну на винещення українців
показать весь комментарий
29.01.2026 15:59 Ответить
зелена орда
показать весь комментарий
29.01.2026 16:06 Ответить
дай грошей - вистоїмо.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:43 Ответить
"куда бєжать когда такая встрєча"
показать весь комментарий
29.01.2026 16:04 Ответить
Стійко і потужно замерзнем удома.
Влада заведе собі більш пристойний нарід.
показать весь комментарий
29.01.2026 16:05 Ответить
В окопах/бліндажах немає ні тепла, ні світла !
Підтримуємо один одного, труднощі тимчасові.....
показать весь комментарий
29.01.2026 16:08 Ответить
Дітей та старечу ж у бліндажі не запхаєш. Не всі можуть витримати тимчасові труднощі..і на наступному тижні -27 обіцяють
показать весь комментарий
29.01.2026 16:22 Ответить
дай грошей - вистоїмо.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:44 Ответить
Восьмидесяти семи відсоткам українців нема куди і нема за який хєр кудись їхати.
Багато хто з цих українців отримує пенсію/зарплату, яка майже не відрізняється від щоденного рахунку за вечерю наших "слуг" у ресторані.
показать весь комментарий
29.01.2026 16:52 Ответить
і куди поїхати?
на дачу?
ніхто дачі не будував під зимові умови
їздять тільки літом
а зараз на дачі .... ну таке....
показать весь комментарий
29.01.2026 16:57 Ответить
В нас дача є..але там варіант - підпалити й грітись..літня..
показать весь комментарий
29.01.2026 18:21 Ответить
😁
показать весь комментарий
29.01.2026 20:26 Ответить
..треба було утеплювати дачі (як заздалегідь робили притомні люди, аналізуючи "таланти" зеленських манагерів-мародерів) та робити кілька альтернатив енергозабезпечення електрика-газ-дрова, тА навіть простий, глибокий погріб зігріє (перевірено дачею-2022 під Гостомелем) - там завжди буде пристойний ПЛЮС градусів (+10+16Со), навіть без ніяких додаткових дороговартісних енерговитрат., а не слухати побрехеньки прездобола про шашлики і тепер оцЕ бідкатися "усьо прапалО"..
показать весь комментарий
29.01.2026 18:43 Ответить
Ну..в мене дід дачу наприкінці 60х будував
показать весь комментарий
29.01.2026 20:07 Ответить
а гроші на це міндіч дасть?
бо я утримую мати жінку та брата який від тцк ховаеться та не працює
розумник знайшовся...
показать весь комментарий
29.01.2026 20:25 Ответить
Ні, я прикинула. Як на Осокорках, біля старого русла Дніпра..я заглиблюю погреб)))
показать весь комментарий
29.01.2026 20:58 Ответить
зараз дуже класно копати, поки відлига
показать весь комментарий
29.01.2026 21:00 Ответить
показать весь комментарий
29.01.2026 21:01 Ответить
..зато у вас шикарні умови з водою.. бо у нашій місцевості усі старі колодязі вже кілька років стоять сухі, вода опустилася більш ніж на 2 метри і процес зневоднення не припиняється..
у вашому випадку тепловий насос "на воді", навіть самопальний, - один з реальних альтернативних варіантів обігріву..
тільки хоча б ви не просіть у мене гроші, як дехто тут з особливообдарованих халявщиків..
показать весь комментарий
29.01.2026 22:06 Ответить
А, ну то бажаю Вам води, як в мене. У бутилях.
показать весь комментарий
29.01.2026 22:17 Ответить
..насправді халявщики та "розумники" - то ви та ваш сцикливий брат, якщо аж так бережете свою цноту для кацапів..
показать весь комментарий
29.01.2026 21:32 Ответить
ти спражній герой! Хоч і проклятий вищорасівець.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:52 Ответить
Хоча з зарплатнею у 100тис баксів - тобі їх утримувати легко.
показать весь комментарий
29.01.2026 22:31 Ответить
дай грошей.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:47 Ответить
"От мертвого осла уши. Получишь у Пушкина. До свидания, дефективный"(с)
показать весь комментарий
29.01.2026 21:54 Ответить
Пані Близнюк вдалось зробити неможливе - шкварку з гівна.
показать весь комментарий
29.01.2026 17:14 Ответить
ну якби кордони відчинили, то люди би рятувались у країнах де є світло, а так заперти як худоби і потім робити опитування.. це типове зелене знущання.
показать весь комментарий
29.01.2026 17:34 Ответить
А ті країни примуть?? І на чому їхати, у всіх транспорт є?
показать весь комментарий
29.01.2026 18:22 Ответить
приймуть. Ті у кого немає транспорту могли б користуватись автобусами чи потягами..
показать весь комментарий
29.01.2026 18:24 Ответить
Які ***********?
показать весь комментарий
29.01.2026 18:27 Ответить
шо, прям кожен автобус ***********? Дурню не пишить. Проблема не у транспорті, а у зачиненому кордоні.
показать весь комментарий
29.01.2026 19:57 Ответить
То й не пишіть дурню. Чи то змитися вам так треба?
показать весь комментарий
29.01.2026 19:58 Ответить
у чому саме дурня? Є сумніви що люди масово звідси б поїхали? Якщо так, то чому не відкрити кордони і не подивитись? Ви хоча б самій собі не брешить, ви ж розумієте правду..
показать весь комментарий
29.01.2026 20:54 Ответить
Я собі не брешу.

Нехай їдуть.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:00 Ответить
так не випускають чоловіків, а з ними і жінок які не бажають кидати родину.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:05 Ответить
Не брешіть.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:13 Ответить
проклята нафронтниця! нелюдина!
показать весь комментарий
29.01.2026 21:53 Ответить
?
показать весь комментарий
29.01.2026 22:00 Ответить
Що за маячня ?? Хіба кордони в Україні зачинені ?
Якщо ти не чоловік мобілізаційного віку - їдь куди хочеш .
показать весь комментарий
29.01.2026 21:07 Ответить
Дивує, чому при катастрофічній ситуації не долучають іноземні ремонтні бригади...
показать весь комментарий
29.01.2026 17:41 Ответить
Воно їм треба? Ви ще МЧХ запитайте..
показать весь комментарий
29.01.2026 18:25 Ответить
Бо там справи не тільки в самому ремонті, а ще й у реальній загрозі життю. Рашисти ********** бити повторно у те саме місце, де вони вже нашкодили.
показать весь комментарий
29.01.2026 19:38 Ответить
я вдома.. І нікуди тікати не збираюсь!!!
показать весь комментарий
29.01.2026 18:30 Ответить
в Дніпрі! Слава ЗСУ!
показать весь комментарий
29.01.2026 18:31 Ответить
круто. От тільки у мене в 5.1 світло 2 години через 8-9 відключення. Якось не потужно.
показать весь комментарий
29.01.2026 19:58 Ответить
Графік на завтра надіслали..2 години ЕЕ буде)))
показать весь комментарий
29.01.2026 20:43 Ответить
у мене сьогодні було з 12:30 до 16:00 по графіку, а по факту з 13 до 15:40. Завтра мабуть ще потужніше буде..
показать весь комментарий
29.01.2026 20:59 Ответить
Я вже так подумала..дешевше прилад нічного бачення купити)) щоб шось готувати)) майстершеф))
показать весь комментарий
29.01.2026 21:21 Ответить
Кацапе, рота помий. Й йди скульптури з гівна ліпи.
показать весь комментарий
29.01.2026 19:02 Ответить
саме прикре що він то правий. Якби кордони відкрили чи багато бажаючих було б тут потужно мерзнути та сидіти без світла по 8-9 годин?
показать весь комментарий
29.01.2026 19:59 Ответить
Тобто?? Я можу виїхати. Син може зі мною. Прям зараз. Світла по 20 годин немає. Я хочу жити в Україні.
показать весь комментарий
29.01.2026 20:04 Ответить
рад за вас що ви людина першого гатунку. Але люди другого гатунку - чоловіки, не можуть. І жінки які не бажають кидати тут своїх чоловіків як сміття (так, такі ще існують, хоч і мало) теж не можуть виїхати.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:01 Ответить
Я людей на гатунки не розшаровую. Мій чоловік загинув. Не сміття. Я не ходжу. Але не покину Україну.

Фільтруйте вже тексти.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:03 Ответить
так і не ви віруєте кому можна виїхати. А от ті що вирішують - рахують саме так.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:06 Ответить
Вивчайте вже українську. Очі ріжуть тексти від Вас.
показать весь комментарий
29.01.2026 21:12 Ответить
Що **** за пі*деш поширюють, та всі задоволені і спокійні, люди окуєвілі від ЗЕ і всієї шобли, від такого убогого життя ...
показать весь комментарий
29.01.2026 19:09 Ответить
мля, а що є куди виїхати? Може кордони відкриті для простого народу? Чи куди ви пропонуєте їхати?
показать весь комментарий
29.01.2026 20:04 Ответить
та вони просто знущаються.

Іде мужик повз двір свого кума, а той виклав на ганку гарний кусок сала, цибулі, поставив миску борщу, графинчик із горілкою. Мужик слиною давиться та й каже:
- Куме це ви обідать зібралися?
- Так куме.
- А можна з вами?
- Можна.
- То у вас же злий пес у дворі бігає.
- Так отож...
показать весь комментарий
29.01.2026 21:02 Ответить
І неам куди і нема за що. Але, головне - ніяк. У пастці.
показать весь комментарий
29.01.2026 22:30 Ответить