9116 посетителей онлайн

Россия отказалась передать США контроль над Запорожской АЭС, - Reuters

Блэкаут на ЗАЭС

Россия не согласилась на передачу контроля над Запорожской АЭС США в рамках потенциального мирного соглашения.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом сообщает Reuters.

Согласно американскому плану, США должны были взять на себя управление Запорожской АЭС, в частности осуществлять распределение электроэнергии между Украиной и Россией. Однако Москва от этой инициативы отказалась.

Вместо этого РФ настаивает на самостоятельном контроле над станцией. В Кремле утверждают, что при таком подходе Украина могла бы получать электроэнергию по низким ценам.

"Москва настаивает, что контролирует станцию и готова продавать Украине электроэнергию по низким ценам. Официальный Киев на это не соглашается", - говорится в публикации.

По данным агентства со ссылкой на источники, вопрос контроля над ЗАЭС остается одним из самых спорных в переговорах. Стороны занимают принципиальные позиции: Россия не готова уступать станцию, тогда как Украина отвергает любые варианты совместного управления.

Что предшествовало?

  • Ранее сообщалось, что МАГАТЭ начало консультации по созданию временной зоны прекращения огня вблизи оккупированной Запорожской АЭС для проведения ремонтных работ.
  • Впоследствии МАГАТЭ договорилось с Россией и Украиной о локальном прекращении огня для ремонта последней имеющейся резервной линии электропередачи к временно оккупированной Запорожской АЭС.
Топ комментарии
+13
Цікаво, за всю кропітку роботу по здачі частини України кацапам, Вовік отримає хоча б звання Героя РФ, чи все закінчиться лише преференціями для його трьох кінокомпаній в РФ? На мій погляд, зання Героя РФ він заслужив, як гадаєте?
показать весь комментарий
07.02.2026 08:36 Ответить
+6
Це ж така класна біг діл. Кидання лохів - це улюблена справа рудого та плєшивого.
показать весь комментарий
07.02.2026 08:46 Ответить
+5
Подарками не разбрасываются, шашлычник подарил ее московиту от чистого сердца.
показать весь комментарий
07.02.2026 08:54 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Давайте будемо реалістами, маючі такий козир і агента у Вашингтоні... ну кацапи були б ідіотами, якби відмовилися
показать весь комментарий
07.02.2026 08:32 Ответить
Цікаво, за всю кропітку роботу по здачі частини України кацапам, Вовік отримає хоча б звання Героя РФ, чи все закінчиться лише преференціями для його трьох кінокомпаній в РФ? На мій погляд, зання Героя РФ він заслужив, як гадаєте?
показать весь комментарий
07.02.2026 08:36 Ответить
Всраті ковбойці з якогось перепугу вірішили, що ресурси та запаси літію для Лаудера за собачій пеніс це мало. А віддайте нам ще АЕС. Ну, тому що треба. А чо такого. закон джунглів.
показать весь комментарий
07.02.2026 08:41 Ответить
Це ж така класна біг діл. Кидання лохів - це улюблена справа рудого та плєшивого.
показать весь комментарий
07.02.2026 08:46 Ответить
Краще залишити кацапам?
показать весь комментарий
07.02.2026 08:54 Ответить
Не краще. Просто сама постановка питання віддати американцям. Це же просто фашизм звичайний. Гітлер захопив Прагу, а віддайте нам, США контроль над заводом Шкода.
показать весь комментарий
07.02.2026 09:17 Ответить
А почему вообще возникает такой вопрос? Почему он обсуждается? Разве бандюг интересует моё мнение, кому владеть отобранными у меня телефоном. Обсуждать со мной будут только одно. Кому я отдам шнур зарядки.
показать весь комментарий
07.02.2026 10:05 Ответить
А Баканова з Єрмаком обміняти не намагалися?? І раша буде задоволена і українці...
показать весь комментарий
07.02.2026 08:44 Ответить
Де ж тепер трампята будуть майнити кріпту?
показать весь комментарий
07.02.2026 08:44 Ответить
Ти впевнений, що Залужний причетний до окупації ЗАЕС? Чи то така нова методичка?
показать весь комментарий
07.02.2026 08:50 Ответить
Якби в нас була дипломатія і стратегічне бачення а не пісюнковий піаніст з його ларьочниками - можна було б сміливо напарити Донні що ми згодні передати Донбас під контроль США, разом з тою частиною що під русньою. Ще й наплести йому про поклади літію і рідкоземів там.
І хай би Рижий з ************ тоді собачились і свинопарашка отримувала санкції за непоступливість.
показать весь комментарий
07.02.2026 08:46 Ответить
В цьому щось є . Можна спробувати створити якесь достовірне відео-аудіо з допомогою ШІ (типу 'виток інформації'), граючи на особливостях психології Трампа, щоб він дуже сильно психанув. А далі все піде саме собою шляхом ескалації за принципом ланцюгової реакції чи сніжного кому.
показать весь комментарий
07.02.2026 08:57 Ответить
неймовірно - світовий злочинець-терорист, грабіжник ресурсів по усьому Світі, Московія внАглу висморкалася та послала нАбуй світового поліцая, США епохи Трумпа.. Трумп підтерся і обпльований пішов собі..
трумпівська Омерика знову стала великою..
показать весь комментарий
07.02.2026 08:50 Ответить
Подарками не разбрасываются, шашлычник подарил ее московиту от чистого сердца.
показать весь комментарий
07.02.2026 08:54 Ответить
«Добрым словом и пистолетом можно добиться большего, чем одним только добрым словом»
показать весь комментарий
07.02.2026 08:54 Ответить
З якого це дива кацапи мають віддати США (читай-Трампу) контроль над ЗАЕС. Це Зєлєнскій би віддав. Вдруге. А кацапи крадене не віддають. Добровільно. Тим паче, що США перестали бути світовим жандармом. Забрати крадене у злодія може лише жандарм. Злий жандарм.
показать весь комментарий
07.02.2026 08:55 Ответить
Чи психанутий жандарм. Напівбожевільний в Білому домі вже є, залишилося спрямувати його божевілля в потрібному напрямку.
показать весь комментарий
07.02.2026 09:00 Ответить
Навколо станції має бути "кілл зона" і все кацапське що туди потрапляє має знищуватися. Зараз, коли Маск щойно вимкнув старлінк для кацапів, саме час винищувати кацапню. Кацапи втратили ******** звязок та можливості геолокації (тобто не здатні наводити свої ракети, дрони і керувати військами) і якщо ми цим негайно не скористаємось то це буде свідчити про зраду на найвищих рівнях "зеленої влади".
показать весь комментарий
07.02.2026 09:04 Ответить
Сорвали мирные переговоры!!! Доколе, Трамп, томагавк им в печень?!
показать весь комментарий
07.02.2026 09:05 Ответить
показать весь комментарий
07.02.2026 09:17 Ответить
Это даже хорошо. Теперь без полутонов и оговорок. Кацапы так устроены, что всегда и везде, где не оказываются, тут же начинают рыть себе яму. А потом глубже и глубже...
показать весь комментарий
07.02.2026 09:17 Ответить
Навіщо ж було віддавати АЄС,щоб зараз не погоджуватися з цим.
показать весь комментарий
07.02.2026 09:23 Ответить
Фактично рашисти не погодились на жодні компроміси в рамках ''переговорів''. Зате Тромб і Х'уйло тупо давлять на Україну по всім пунктам. Це не переговори а просто примушення України до капітуляції. Якщо у наших так званих партнерів, якщо їх можна назвати партнерами, немає зараз сили примусити Сосію піти даже на невеликі поступки, то яким хером ви вирішили що ці так звані ''гаранти міру'' змусять Сосію виконувати ''мірну угоду''? Чи ви думаєте що черговий папірець зупинить московських людоїдів? Тим більше рашисти відкрито заявляють що срали вони на всі ваші угоди і їхня ціль захоплення всієї України щоб їти далі війною на Європу і вже українців використовувати для м'ясних штурмів
показать весь комментарий
07.02.2026 09:30 Ответить
Ну власне, вони коломийки такі танцюють по кожному пункту, бо їм треба затягування
показать весь комментарий
07.02.2026 09:33 Ответить
А если немного дожать? Может тогда согласиться?
показать весь комментарий
07.02.2026 09:50 Ответить
Росія передала сишиа черговий "х@й по морді"