3893 посетителя онлайн

Энергосистему Украины нужно адаптировать из-за устаревшего советского оборудования, - Еврокомиссия

в Украине не прогнозируют отключение света из-за похолодания

Энергетическую инфраструктуру Украины необходимо адаптировать из-за устаревшего и уязвимого оборудования советского образца.

Об этом заявила еврокомиссар Аджа Лябиб, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на РБК-Украина.

"Что касается ремонта энергетической инфраструктуры, то, во-первых, ее нужно адаптировать. Мы посетили, например, ТЭЦ-4. Это старая инфраструктура. Я встретилась с директором и инженерами", - отметила она.

По словам Лябиб, реконструкцию постсоветских объектов планировали еще до начала полномасштабной войны, однако реализовать эти планы не удалось.

"А теперь она старая, уязвимая, и россияне это знают. Именно поэтому они нацелились на нее, а также чтобы заставить украинцев капитулировать", - подчеркнула еврокомиссар.

Нужна совместная техническая помощь

Лябиб подчеркнула, что главная задача - найти техническую помощь, совместимую с советской инфраструктурой. Именно поэтому важна поддержка Эстонии, Литвы и других стран, которые имеют опыт работы с подобными энергосистемами.

Она также рассказала, что город Вильнюс передал Украине тепловую электростанцию весом 2400 тонн. Ее разделили на части и транспортировали в Украину.

По словам еврокомиссара, переданные генераторы и тепловая электростанция позволили обеспечить электроэнергией девять миллионов украинцев - примерно столько же составляет население Австрии.

Топ комментарии
+5
а своє перевіряли, адаптоване і не вразливе ? 😂🤓
показать весь комментарий
19.02.2026 16:26 Ответить
+5

я просто здивований таким відкриттям.
показать весь комментарий
19.02.2026 17:14 Ответить
+3
світова спільнота має обновити старе совкове енергетичне обладнання на котрому "гаманці куйла", не вкладаючи коштів у реконструкцію обладнання на тарифах прирівняних до європейського рівня оббирали український народ як липу....
показать весь комментарий
19.02.2026 16:36 Ответить
Комментировать
Сортировать:
а своє перевіряли, адаптоване і не вразливе ? 😂🤓
показать весь комментарий
19.02.2026 16:26 Ответить
Радянське обладнання вже давно потрібно пофарбувати та викинути.
Термін служби електроустаткування максимум 40 років, а вже після совка скільки років минуло?
показать весь комментарий
19.02.2026 16:43 Ответить

я просто здивований таким відкриттям.
показать весь комментарий
19.02.2026 17:14 Ответить
Так це треба було вже мінімум 20 років робити постійно модернізувати, а не гвалтувати радянське до останнього..
показать весь комментарий
19.02.2026 16:28 Ответить
так це і козі зрозуміло ,а Шмига зібрався відновлювати ТЕЦ
показать весь комментарий
19.02.2026 16:30 Ответить
Тре викинуть все радянське , а поставити все європейське . вироблене виключно у європі.
показать весь комментарий
19.02.2026 16:31 Ответить
світова спільнота має обновити старе совкове енергетичне обладнання на котрому "гаманці куйла", не вкладаючи коштів у реконструкцію обладнання на тарифах прирівняних до європейського рівня оббирали український народ як липу....
показать весь комментарий
19.02.2026 16:36 Ответить
Те старе зроблене з запасом тому й світло ще є.
показать весь комментарий
19.02.2026 16:39 Ответить
те старе зараз стоїть в руїнах
показать весь комментарий
19.02.2026 16:42 Ответить
В мене світло +2-4, до орків 30 км. Значить по отих руїнах з Правобережжя йде електроенергія аж сюди а в громадах де йдуть бої світло не вимикається. А якщо Ви про ТЕЦ то давно треба було розділити це і робити індивідуальне опалення і будинкові котельні. Була квартира в 9-поверхівці, котельня на даху. Ще одна, в якій живу, індивідуальне опалення в 5-поверхівці, як у всіх будинках в містечку.
показать весь комментарий
19.02.2026 18:51 Ответить
Вивести з експлуатації допоможе русня.
показать весь комментарий
19.02.2026 16:49 Ответить
Яка НЕСПОДІВАНКА...!!!
ЄВРОКОМІСІЯ ЗНАЄ скільки тисяч злодіїв та чиновників-альфонсів-махінаторі з усіх областей України, газових кантор, ГРМ та МІНІСТЕРСТВА НАФТОГАЗУ-узаконених державних злодіїв, ЖЕРУТЬ З ЦЬОГО газового КОРИТА...???!!!

Ця, державою узаконена- злодійська-махінаторська община ОЗУ, альфонсів-держслужбовців у НАФТОГАЗІ України, буде на смерть стояти і буде чинити різні спротиви, саботаж та опір, щоб не адаптувати застаріле та вразливе обладнання радянського зразка на ******* ЄВРОПЕЙСЬКЕ, бо НЕ ЗМОЖУТЬ БІЛЬШЕ БЕЗМЕЖНО КРАСТИ, газо-нафтові ресурси та списувати їх мільярдами кубів...!!!
******* Європейське обладнання, розрахує та проконтролює їм усе до копійки....!!!
100% назріває наступний "ГАЗОВИЙ-ШЛАГБАУМ-ГЕЙ" з цими міністерськими передастами ОЗУ з НАФТОГАЗУ в усіх областях УКРАЇНИ...!!!
показать весь комментарий
19.02.2026 20:00 Ответить