10457 посетителей онлайн

Более 40% переданных Украине когенерационных установок до сих пор не запущены, - СМИ. ИНФОГРАФИКА

когенерационная установка

За последние четыре года Украина получила от международных партнеров почти две сотни когенерационных установок, которые должны были смягчить последствия регулярного разрушения россиянами энергетической инфраструктуры. Впрочем, более 40% переданной американцами когенерации до сих пор не введена в эксплуатацию.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на аналитический материал издания ngl.media.

Пример Бердичева

По данным издания, за последние два года Бердичев получил пять когенерационных установок общей мощностью 1,24 МВт, что позволяет закрыть 40% потребностей коммунальщиков во время пиковых нагрузок отопительного сезона. Однако ни одну из этих пяти установок так и не запустили.

"Нам физически не хватило денег. Мы сделали проект подключения, залили фундаменты под КГУ. Взяли кредит на 13 млн грн, чтобы закупить автоматики плавного пуска, кабели. Однако оказалось, что для подключения газа нужно врезать отдельные узлы подачи, а это миллионы гривен. Мы из своих средств смогли оплатить только один узел. На этом процесс затормозился", - пояснил директор КП "Бердичевтеплокоммунэнерго" Сергей Приймак.

Пример Звягеля

В Звягеле успешно работают две КГУ общей мощностью 260 кВт. В конце декабря 2024 года местное КП "Звягельтепло" получило от USAID первую установку, а в июне прошлого года - вторую.

"У нас не было трудностей. В начале ноября 2025 года мы запустили эти установки. На монтаж и проектно-сметную документацию потратили почти три миллиона гривен, из них - 1,6 млн грн из местного бюджета, остальные средства нашего КП", - рассказала директор "Звягельтепло" Людмила Тодорович.

Мощность двух КГУ покрывает около четверти потребности предприятия в электроэнергии во время отопительного сезона.

Какие есть трудности?

КГУ нужно подключить к коммунальным сетям (газ, вода, электроэнергия) и трубопроводу для подачи теплоносителя потребителям. Такие установки иногда называют мини-ТЭЦ. Важно понимать, что КГУ не могут полностью заменить ТЭС, ведь они не настолько мощные. Преимущество когенерации в том, что она может быстро подхватить нагрузку в случае аварий или атак и поэтому обеспечивает устойчивость энергосистемы.

Другая причина длительного запуска КГУ заключается в том, что коммунальщикам нужно собрать десятки документов. За разработку проекта отвечает коммунальное предприятие, которому передали КГУ. В большинстве общин объявляли тендер и искали исполнителя для проектирования. Выполнение работ по установке КГУ полностью может занять несколько месяцев.

"Например, процесс установки открытых установок значительно дольше и дороже, чем установок контейнерного типа. Есть случаи, когда города подключали установки за два-три месяца, а есть такие, где процесс затянулся на годы. Влияют не только технические, но и финансовые и кадровые факторы", - объясняет издание.

Цена обслуживания

Кроме затрат на установку установок, их нужно обслуживать – это тоже недешево. К примеру, Львов получил восемь газопоршневых установок общей стоимостью 122 млн грн. Только на установку этих КГУ городской бюджет потратил 55,3 млн грн.

Согласно информации Минразвития, в целом USAID передал 188 когенерационных установок. Однако в министерстве отказались предоставлять детализированную информацию по регионам и количество неработающих КГУ.

Поэтому NGL.media разослали запросы во все областные военные администрации и получили ответы из всех областей, за исключением Тернопольской и Сумской. В результате мы собрали информацию о 137 когенерационных установках, полученных в 2022-2025 годах. По данным ОВА, введены в эксплуатацию только 59% КГУ, остальные - еще нет.

резервное питание
резервное питание

Топ комментарии
+31
а як тоді зе двушечку на мацкву відправляти
показать весь комментарий
02.03.2026 11:13 Ответить
+21
Ви Zебот не пересмикуйте .. фактично це пряма відповідальність влади ZеГнид
а не конкретно комунальників чи двірників.

"Нам фізично не вистачило грошей"

а гроші ZеГниди відправляли двушками на маскву .. відправляли шахраям за зброю .. в енергетиці відмили мільярди.............
показать весь комментарий
02.03.2026 11:28 Ответить
+20
влада Zельоних покидьків
показать весь комментарий
02.03.2026 11:17 Ответить
Комментировать
Сортировать:
а як тоді зе двушечку на мацкву відправляти
показать весь комментарий
02.03.2026 11:13 Ответить
Притягнути до кримінальної відповідальності за саботаж під час війни, мерів, заступників мера, керівників комунальних установ.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:51 Ответить
Так холодно було запускати. Зараз потеплішало і всі запускається.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:13 Ответить
не факт. скажуть що літом і так тепло та й світловий день довгий навіщо? "зима прийде - монтувати будемо!" ))
показать весь комментарий
02.03.2026 11:24 Ответить
******* треба. С конфіскацією.
Або вішати. Весна прийшла - на гілках мʼяса не вистачає.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:30 Ответить
+++++ і тільки так, вішати за одну ногу
показать весь комментарий
02.03.2026 13:40 Ответить
Чи знайдуться вони до наступної зими?
показать весь комментарий
02.03.2026 13:45 Ответить
А нахер нужно,от кого это зависит сидит в тепле и ничего на этих установках заработать он не сможет.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:14 Ответить
А чому не введена і хто за це буде відповідати ?
показать весь комментарий
02.03.2026 11:16 Ответить
1. Тому що місцеві "князьки" грошей хочуть за дозволи. У кожного свій "шлагбаум".
2. Ніхто за це не відповідатиме.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:29 Ответить
влада Zельоних покидьків
показать весь комментарий
02.03.2026 11:17 Ответить
Прийде нова влада, і поміняють всіх комунальників, всіх слєсарів і двірників. От тоді запануємо!
показать весь комментарий
02.03.2026 11:20 Ответить
Ви Zебот не пересмикуйте .. фактично це пряма відповідальність влади ZеГнид
а не конкретно комунальників чи двірників.

"Нам фізично не вистачило грошей"

а гроші ZеГниди відправляли двушками на маскву .. відправляли шахраям за зброю .. в енергетиці відмили мільярди.............
показать весь комментарий
02.03.2026 11:28 Ответить
Осла впізнати по вухах. А 73%-их - по коментах.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:28 Ответить
нарід - джерело влади..
його ж не поміняєш...
показать весь комментарий
02.03.2026 13:11 Ответить
і одночасно - нарід джерело корупції!
показать весь комментарий
02.03.2026 13:54 Ответить
одні несуть,
інші - беруть..
не джерело, а каналізація..
руϟϟкій мір..
показать весь комментарий
02.03.2026 13:59 Ответить
Чому Києва у таблицях немає? Кличко весь час як мантру повторює, що з 5 установок впровадили в експлуатацію 2, очевидно грошей не вистачає, як бердичівцям, а от Звягелю вистачило, мабуть, Звягель - український Лас-Вегас. Звягельці поділіться досвідом з Кличком, що треба зробити, щоб вистачило.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:19 Ответить
В Звягелі зе-органи також постійно кошмарять обшуками департаменти міськради, комунальні служби і вилучають їхню документацію?

"Інша причина тривалого запуску КГУ полягає у тому, що комунальники треба зібрати десятки документів. За розробку проекту відповідає комунальне підприємство, якому передали КГУ.
У більшості громад оголошували тендер і шукали виконавця для проектування. Виконання робіт по встановленню КГУ повністю може зайняти кілька місяців."
показать весь комментарий
02.03.2026 11:41 Ответить
У Звягелі успішно працюють дві КГУ загальною потужністю 260 кВт. На Джерело: https://censor.net/ua/n3603090

Це ні про що. Один мій будинок більше споживає.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:19 Ответить
Які саме установки отримав Київ і коли саме?

"Для прикладу, процес встановлення відкритих установок є значно довшим і дорожчим, ніж установок контейнерного типу."

Джерело: https://censor.net/ua/n3603090
показать весь комментарий
02.03.2026 11:42 Ответить
Київ отримав 5 когенераційних установок, ввели в експлуатації 2, чого тролінгом займаєтеся, якщо вас цікавить, які саме установки, то самі пошукайте, або якщо питання риторичне, і ви знаєте, чому Київ нездатний так довго їх встановити, то розпишіть з якими ж такими труднощами з їх установки зіткнувся київський мер, а до мене чого чіпляєтеся.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:52 Ответить
Писати на форумі "до мене чого чіпляєтесь", коли до вас особисто я не висуваю жодних претензій, а тільки ставлю уточнюючі питання до вашого коментаря, це дуже смішно. 😀
показать весь комментарий
02.03.2026 12:15 Ответить
у вас не було жодних підстав задавати мені "уточнюючі питання", все, що ви хотіли знати, ви могли дізнатися за кілька секунд чи хвилин за пошуком з інтернету, початкової інформаціх буль більш ніж достатньо, тому таки да, чіпляння, і зовсім несмішно
показать весь комментарий
02.03.2026 12:47 Ответить
Ви вирішили дорікнути Кличку досвідом Звягеля, але не маєте поняття про те, що саме отримав і запустив в експлуатацію Київ, а що Звягель.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:02 Ответить
А, так це образа за Кличка, може він і патріот, але дуже поганий господарник, і півсотні заступників, помічників і радників, які отримують від міста зарплату, не дуже рятують ситуацію, тому що й самі вони погані господарники.
Звісно, безнадійно розвивати цю тему, ми протилежної думки на проблему, давайте зафіксуємо розбіжності, ви думаєте, що він чудовий мер, я думаю, що поганий, кредит довіри вичерпано (і як людина не чужа місту маю для втрати довіри несприятливий фактаж його управління Києвом), хоч і голосував за нього у 2014 і 2019 рр.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:20 Ответить
Як багато пустих слів і НУЛЬ фактів, конкретики по темі обговорення.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:44 Ответить
Ви ж упереджЕна людина, але вкажу на очевидний загальновідомий факт, ваш кумир - брехун, адже якщо ви киянка, то чудово знаєте, що після місцевих виборів у жовтні 2019 р. одразу припинилося будівництво тих нещасних 2-х станцій київського метро, які у конвульсіях нібито будував (розкрадав) Київметробуд, до речі, їх нескоро побудують, але якщо відкриють через пару років, то завдяки героїчним зусиллям нового генпідрядника - Автостради, бо параліч поперереднього будівництва відбувся, тому що Кличко ще і після зупинки будівництва 2-ва роки публічно брехав, принаймні до літа 2021 р. , що метро будується, навіщо він це робив, адже брехня завжди стає явною (не мені дайте відповідь, адже ми глибоко не довіряємо один одному, дайте відповідь киянам, думка яких можливо для вас важлива), навіщо?
Стривайте, я прийшов до висновку, що ви жодного стосунку не маєте до Києва, здалеку строчите свої видумаси. Тому мені байдуже, що ви вкинете в тему, але заради киян, що мене підтримують, сподіваюсь може не буду сильно шкодувати про витрачений час, далі витрачати - не хочу, не буду, безглуздо.
З цікавістю прочитаю про факт, що Кличко надав якісь особисті кошти для захисту України, реабілітуйте його хоч такими фактами, хоч засранець все одно дуже поганий господарник.
показать весь комментарий
02.03.2026 14:19 Ответить
Ще раз - ваші "простирадла" абсолютно не містять конкретики з обговорюваного питання. Не напружуйте себе непотрібними діями.
показать весь комментарий
02.03.2026 15:15 Ответить
Трохи нижче вас спитали в якому районі Києва ви мешкаєте.
У вас є можливість обговорити конкретно і проблеми. Але ви ігноруєте це питання і обговорення по суті.
показать весь комментарий
02.03.2026 15:18 Ответить
В якому районі мешкаєте?
показать весь комментарий
02.03.2026 12:04 Ответить
"Львів отримав вісім газопоршневих установок загальною вартістю 122 млн грн"...
То USAID ці установки нам "продає"? Чи вже хтось з наших міндічів "нагрів руки"?
показать весь комментарий
02.03.2026 11:20 Ответить
Український народ отримав безкоштовно.але з його кишень влада стирить гроші вартості безкоштовного,та ще й оббере на тарифах.котрі будуть оплачені.як за вироблену енергетичними грабіжниками України
показать весь комментарий
02.03.2026 11:30 Ответить
Ще один приклад шкідництва цієї влади! Як красти мільярдами, то кошти є, а як щось корисне зробити, то «дєнєг нєту, но ви дєржитєсь»!
показать весь комментарий
02.03.2026 11:20 Ответить
готують до продажу!
показать весь комментарий
02.03.2026 11:20 Ответить
Судячи з тексту, львов'янам уже продали, навіть вартість у грн вказано.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:31 Ответить
Все виливається в гроші - які митєво розпорошуються по кишенях
показать весь комментарий
02.03.2026 11:21 Ответить
Тільки одне питання, на яке немає відповідей, ніхто не каже! За електрику яку вироблять ці підстанції за газ чи дизель, які воти витратять - хто і кому буде платити? Громада за витрати, "князьки" отримувати супервинагороду?
показать весь комментарий
02.03.2026 11:21 Ответить
Теплокомуненрго отримує кошти за надані послуги. В тарифак затрати і на електроенергію. Отримав електроенергію від Укренерго - заплатив Укренерго. Виробив самостійно - власні затрати.
Ну ніхрена ж складного
показать весь комментарий
02.03.2026 11:26 Ответить
"і почєму я такой нє удівльонний" ))) зато вже який зєлічкин прем'єр міністер_киня при теплому кріслі рубить бабло, від якого тільки центи наріду летять ))
показать весь комментарий
02.03.2026 11:21 Ответить
Відлежуються, щоб потім звиздити.
Не хочуть звиздити бувші у використанні... хочуть нові
показать весь комментарий
02.03.2026 11:22 Ответить
!!!!!!!!!!!!
показать весь комментарий
02.03.2026 11:30 Ответить
От курва, найбільша проблема в дозвільних папірцях і в погодженнях...
Перепрошую, в нас війна чи ми на прогулянку вийшли? Ну чому за ту всю херню ніхто не розстріляний?!
Хоча, яке, нахрін, чому, бо ж завдяки паржать і па-пріколу фактично знищена система державного управління. Всюди, на всіх ланах всіляка гниль, непотріб і відверті саботажники.
Як там було? країна ЙОГО мрій?
показать весь комментарий
02.03.2026 11:23 Ответить
А Ви би підписали ці паперці? Недивлячись? А біля свого вікна би поставили цю установку?
показать весь комментарий
02.03.2026 12:07 Ответить
От курва, то ж треба яку сучу натуру мати, щоб ось так?!
Мої вікна на територію теплокомуненерго чи стації фільтрації водоканалу НЕ ВИХОДЯТЬ! Там достатньо території і місця щоб не лише ту установку змонтувати, а й цілу електростанцію збудувати.
Тим більше, мова не про комфорт чи незручності, а про ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, придурку. Але ж ти в своєму світі живеш, правда? Там, де нема війни, нема обстрілів, не гинуть люди, не замерзають квартири... паралельна реальність якась у вас гнид... папірці, дозволи. погодження і і майже половина допомоги у вас під замком... А що, нехай буде, може й придасться. Вкрасти, бабла на тому загребти...
показать весь комментарий
02.03.2026 12:49 Ответить
Тобто із питання щодо підписання паперів з'їхали? Прекрасно розуміючи: навіть чорнила не встигне висохнути, як прийдуть «погони». Театральну істерику залиште для бабок на лавці під під'їздом. Паршива дозвільна система залишилась ще з радянських часів, зелена пліснява її вдало експлуатує собі «на карман» торгуючи дозволами та погодженнями не тільки в енергетиці - всюди, прикриваючись турботою про бідних українців. А тут ще така тема нарисовалася під «шумок» - напарити лохам малоефективну та дорогу в експлуатації розподілену енергетику, щоб вкрасти «вивільнену» атомну. Ну чисто іспанськи конкістадори туземцям в обмін на золото пропонують скляні буси.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:15 Ответить
А тобі реально щось пороблено...
Мова не про заміну атомної, мова про ЕКСТРЕННІ випадки. Які тижнями тривають після чергового обстрілу.
Але ж тупість то така справа, як є, то вже на завжди...
показать весь комментарий
02.03.2026 14:04 Ответить
Екстренні? Так я казав - Вам під вікна. А Ви: "...на територію теплокомуненерго чи стації фільтрації водоканалу..." А туди газ середнього тиску, якого наприклад на лівому березі немає, а прокладнання справа не одного року, а звідти тепло та електрику развезти, тобто побудувати резервну інфраструктуру? Політрук на пенсії?
показать весь комментарий
02.03.2026 15:33 Ответить
Японці були дуже здивовані коли українські "зелені" делегації агресивно відмовлялись від когенераційних установок і вимагали натомість примітивних генераторів. А все дуже просто - генератори можна масово продвати з гігантською маржею на ОЛХ, а от когеренаційні установки проблемні. Їх на ОЛХ не продаси. Тому те що є чекає на відкат від готелів, ресторанів, торгових комплексів і т.п. ...
показать весь комментарий
02.03.2026 11:27 Ответить
"Львів отримав вісім газопоршневих установок загальною вартістю 122 млн грн" - їх вже продали.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:33 Ответить
Там же фрідмановський Садовий мером досі. Як могло бути інакше?
показать весь комментарий
02.03.2026 11:35 Ответить
Було б краще, якщо б був якийсь зелеймановський...
показать весь комментарий
02.03.2026 11:45 Ответить
*какіє ваши доказатєльства*? Це просто ціна тих установок, що були поставлені, а не сума, за яку було куплено. Що тут неясно? Документи є? Інакше Вас можна притягнути до відповідальності за наклеп.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:25 Ответить
З якою метою вказано ціну безкоштовних гуманітарних установок, не відкриєте нам таємницю?
А потім я вам розповім, як такі генератори в Одесі опинялися в ресторанах та СТО у друзів мера.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:33 Ответить
Уважно слухаємо. Починайте.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:41 Ответить
https://dumskaya.net/news/odesskie-kommunalshchiki-razdali-gumanitarnye-ge-184798/ua/ Для початку
показать весь комментарий
02.03.2026 12:47 Ответить
А це все наша система.
В Запоріжжі ОНУР перед початком будівництва мосту дало заявку до енергетиків для підключення електроенергії, а ті назвали суму у декілька млн грн. ОНУР післав їх подалі, привезли два дизельних генератора і так працювали.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:36 Ответить
Тому що ЗЕ відправить їх на Москву
показать весь комментарий
02.03.2026 11:37 Ответить
40 % не подключили, а 60% сперли?
показать весь комментарий
02.03.2026 11:46 Ответить
60% гниють на складах і під огорожою
показать весь комментарий
02.03.2026 12:08 Ответить
А ну нагадайте, як карали саботажників під час війни?
показать весь комментарий
02.03.2026 11:48 Ответить
До стіни в усі часи було. Хоча були варіанти - до стовба наприклад 🤔
показать весь комментарий
02.03.2026 11:52 Ответить
Це пісдець. Воно так десь і є. За бумашки треба заплатити більше, ніж за роботу та матеріали
показать весь комментарий
02.03.2026 11:49 Ответить
Обленерго хочуть відкати за приєднання.
показать весь комментарий
02.03.2026 11:59 Ответить
Є правила приєднань. Це коштує якихось затрат для енергокомпаній. Чи вони з свого карману повинні це робити? Ви догадуєтесь, що енергетику кацапи просто знищують? Чи Ви в коконі сидите? А це, мабуть, гроші. Великі. Але, якщо підприємство викортстовує електростанцію тільки для власних потреб - ніякі обленерго не потрібні. А ці гаврики, мабуть, хочуть продавати електроенергію в загальну мережу. От і проблеми виникли.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:32 Ответить
Тому краще нехай ці установки припадають пилом на складі. А потім якісь гаврики їх комусь продадуть, коли про них вже всі забудуть. У цій державі все саме так відбувається. А про знищену кацапом енергетику ви розповідайте наємам та міндічам, а не нам.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:37 Ответить
Ви працюєте в енергетиці (тоді поспілкуємось), чи просто мимо проходили (тоді йдіть собі далі)?
показать весь комментарий
02.03.2026 12:40 Ответить
А яким боком питання енергетики до криміналу (а в тому що мутки з цими установками смердять криміналом, сумніви можуть бути лише у тих, хто залип у перегляді "єдиного зомбофону" і не має інших джерел інформації). Я там вище вже навів вам приклад, як розподіляють отримані у вигляді гум. допомоги генератори.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:44 Ответить
А про знищену кацапом енергетику ви розповідайте наємам та міндічам, а не нам.

Це прибульці написали, чи таки Ви?
показать весь комментарий
02.03.2026 14:20 Ответить
Тобто відповісти вам нічого, як я і думав.
Так і хочеться сказати - перелогінься, Галущенко
Чи може ви й цю сволоту будете захищати?
Нагадати, як він руками/ногами відмахувався від допомоги Японії?
Чого ж він так не хотів, щоб в Україні з'явились ці когенераційні установки?
показать весь комментарий
02.03.2026 16:48 Ответить
Я добре знаю нормативні документи, зокрема Кодекс системи розподілу і знаю яка плата стандартного приєднання і як розраховується вартість приєднання, яке не є стандартним. Знаю чому запроваджена ця плата на рівні ідеології. Це правильно, адже витрати обленерго, пов'язані з реконструкцією мереж при приєднанні не повинні перекладатись в тарифі на розподіл (раніше в тарифі на електроенергію) на всіх споживачів.У моєму дописі мова про те, що в обленерго створена корупційна система вимагання хабарів при приєднаннях крім встановлених оплат.
показать весь комментарий
02.03.2026 16:01 Ответить
******....енергетичний рамштайн.....а *****,підключити,використати те що нам вже дали не можемо.Хто винен?Трамп,байден,мерц,макрон,порошенко....всі винні крім кабміну.Кабміну прості по тисячі роздати
показать весь комментарий
02.03.2026 12:06 Ответить
Звягель за 3 млн. запустив 2 установки, Бердичів за 13 млн. не зміг запустити 5 установок, не вистачило коштів....Відповідь проста, у Звягелі напевно не крали....і двушку на мацкву не відсилали
показать весь комментарий
02.03.2026 12:06 Ответить
У Звягелі - 260 кВт? Серйозно?
показать весь комментарий
02.03.2026 12:11 Ответить
В Конче заспі запущені, не турбуйтесь)
показать весь комментарий
02.03.2026 13:17 Ответить
Понад 40% переданих Україні когенераційних установок досі не запущені ..
рузьге мір і малороси..
показать весь комментарий
02.03.2026 13:20 Ответить
Я так розумію що голосніше всіх кричать "Вкрали!" агенти всіляких держаних установ та пов'язаних з ними експертних контор "занедорого" торгуючих дозволами, погодженнями, сертифікатами та ліцензіями, відволікаючи увагу від справжнього кореня проблеми.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:25 Ответить
І ворогів не треба
показать весь комментарий
02.03.2026 13:26 Ответить
Міндіч-банді все ще жалко грошей на оборону витрачати.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:32 Ответить
тому наша влада шкаляе копійки по кішеням добродіїв, бо різні установки потрібно вкрасти а потім перепродати а гроші потім вкрасти, а грошенята одразу вкрасти можливо.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:42 Ответить
Дурні повинні страждати, тому нехай змінюються або здохнуть.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:49 Ответить
потрібен час) це ж треба відкати організувати, без цього ніяк..
показать весь комментарий
02.03.2026 13:54 Ответить
А знаєте чому так ? Тому що купують аби купити. Треба Продавцю обладнання, а такий в схемі завжди є, ставити умову: "Купимо, але з умовою, що Ви нам запустистие в експлуатацію". І це закласти в Контракті. А продати все що завгодно, хоч авіаносець чи Patriot може хто завгодно,
а довести до ума не кожен зможе, ба навіть і захоче. Треба чиновникам, які купують цацки аби
купити чи просто звітувати, що прийняли якусь допомогу, наказувати ввести в експлуатацію і
забезпечити сервіс. Як правило такими кінськими партіями таке дороговартістне обладнання продають ті, кому абсолютно байдуже, що з тим обладнання станеться.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:56 Ответить
Зі сторони Продавця бувають труднощі, наприклад у звязку з мтим, що у нас війна страхові компнії забороняють відправляти у відрядження спеціалістів Продавця. Але все це ерунда у порівнянні із труднощами із нашої строни: вселякі дозволи та погодження, санітарні норми, громадські слухання, будівельні роботи, підвод газу або рідкого палива, підготовка з нашого боку спеців із обслуговування (не забувайте, що там три вида обладнання: механична частина - двигун, електрична - генератор та розподільче обладнання, теплове обладнання), безпека, охорона і т.д. і т.п.
показать весь комментарий
02.03.2026 15:49 Ответить
Хочеться просто рвати цю владу і нею метати!
показать весь комментарий
02.03.2026 14:20 Ответить
Ось це треба слухати, аналізувати й вимагати від влади, а не зелений пі...дьож по відосіках про наші незламні успіхи.
показать весь комментарий
02.03.2026 15:18 Ответить
Зато планы энергетической незламности составили все области, гордо заявил Зеленский