11616 посетителей онлайн

Греция готовит ноту протеста Украине из-за морского дрона у острова Лефкада

греція

Дипломатические отношения между Афинами и Киевом оказались на грани серьезного кризиса. Греция готовится в ближайшие дни направить официальную ноту протеста Украине в связи с инцидентом, связанным с обнаружением якобы украинского морского беспилотника вблизи острова Лефкада.

Как сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Euractiv, об этом сообщили дипломатические источники в Афинах.

Греция требует извинений

По данным местных СМИ, неуправляемый морской дрон, который перевозил около 100 кг взрывчатки, в воде заметили рыбаки. Греческие спецслужбы предполагают, что он должен был атаковать суда российского "теневого флота", курсирующие в Средиземном море, однако потерял управление.

Инцидент спровоцировал громкий политический скандал в Греции. Местные чиновники опасаются за туристическую отрасль страны, в частности из-за угрозы безопасности круизных лайнеров.

Афины уже заявили, что не позволят превратить Средиземное море в зону боевых действий. Глава Минобороны Греции Никос Дендиас в начале мая заявил, что "Украина должна нам огромные извинения".

Нота протеста в связи с инцидентом

Министр иностранных дел Греции Георгиос Герапетритис проинформировал о происшествии главу европейской дипломатии Каю Каллас, пытаясь придать инциденту международный резонанс.

В Киеве заверили, что расследуют этот случай. В то же время украинские политики отмечают: Афинам стоит сосредоточить внимание не на претензиях к Украине, которая защищается, а на действиях России, которая и развязала эту войну.

Журналисты добавляют, что этот инцидент обнажил глубокий раскол в ЕС по поводу приоритетов безопасности: если страны Балтии четко видят агрессию РФ, то Греция больше склонна беспокоиться о собственных спорах с Турцией.

Что предшествовало?

  • Напомним, что 8 мая сообщалось о том, что в Греции обнаружили предположительно украинский морской дрон Magura V5 у южной части острова Лефкада в Ионическом море. Его передали береговой охране.
Топ комментарии
+9
Давно пора ставить самоліквідатор або якійсь самозатоплювач. Турки постійно виловлюють. Рано чи пізно його виловлять кацапи та підірвуть ним якійсь лайнер.
показать весь комментарий
29.05.2026 18:22 Ответить
+6
Насправді , це питання до нашого МЗС - в Греції , взагалі , знають що в нас війна ? Що там відбувається в їх медіа - просторі ?
показать весь комментарий
29.05.2026 18:29 Ответить
+6
Ще одні захребетники Європи вий@буються. Чим нікчемніша країна-тим більше дешевого гонору. Падли.
показать весь комментарий
29.05.2026 18:52 Ответить
Комментировать
Сортировать:
То кацапський !
показать весь комментарий
29.05.2026 18:22 Ответить
Греки ніяк не можуть натішитись морським дроном
показать весь комментарий
29.05.2026 18:22 Ответить
Та це вони від заздрощів пісяються.
Дрон пройшов майже 1800 км, через Босфор і Дарданели, між >1000 островами Егейського моря і Адріатики, втративши керування, з працюючим двигуном, один, без ансам***, сам ***...
Греки нам безкоштовно ро***ть рекламу за «ефектом Стрейзанд». Тайвань вже мабуть у захваті.
показать весь комментарий
29.05.2026 18:48 Ответить
показать весь комментарий
29.05.2026 18:50 Ответить
і да, дрон не ходив через Босфор і Дарданели - у нас база БЕКів прямо у Ез-Завія біля Тріполі.
показать весь комментарий
29.05.2026 20:11 Ответить
А помріяти? Що він сам такий розумний і ледь за пивом сам не бігає?
показать весь комментарий
29.05.2026 20:57 Ответить
ні, корені грецької істерики полягають в образі на висунуті нами вимоги щодо локалізації у Греції виробництва БЕКівБо ми висунули умову блокування систем, що включають наші технології. Така можливість, як вважається, може стати на заваді вільному використанню цього озброєння проти Туреччини, яка для України є важливим партнером. Водночас тоді, весь сенс в українських морських дронах для грецьких збройних сил зникає. Ця історія тягнеться з минулої осені. Тому всіх цих дендіасів і герапетрасів так плющить.
показать весь комментарий
29.05.2026 20:07 Ответить
Заздрять що самі зробити не можуть? Після облоги Сіракуз Архімеди скінчились?
показать весь комментарий
29.05.2026 21:00 Ответить
Давно пора ставить самоліквідатор або якійсь самозатоплювач. Турки постійно виловлюють. Рано чи пізно його виловлять кацапи та підірвуть ним якійсь лайнер.
показать весь комментарий
29.05.2026 18:22 Ответить
Нас там нема, пішли *****.
показать весь комментарий
29.05.2026 18:24 Ответить
Готовьте грекам ответную Ноту, про геноцид Трои!
показать весь комментарий
29.05.2026 18:25 Ответить
А не пішли б ви на"уй зі своїми нотами
показать весь комментарий
29.05.2026 18:27 Ответить
Насправді , це питання до нашого МЗС - в Греції , взагалі , знають що в нас війна ? Що там відбувається в їх медіа - просторі ?
показать весь комментарий
29.05.2026 18:29 Ответить
Ну от сьогодні в новинах показують. як пуйло в иправдовується. що дрон не їхній. А так....про війну й не згадують.
показать весь комментарий
29.05.2026 20:17 Ответить
Не хочуть перетворити Середземне море на зону бойових дій? Нехер пускати кацапсячий тіньовий флот у море. Ібаште їх самі.
показать весь комментарий
29.05.2026 18:32 Ответить
Православні сраколизи гундяя активізувалися після стимулу кацапським баблом!
показать весь комментарий
29.05.2026 18:35 Ответить
Покладіть цю ноту, під договір безпеки, який ви підписали с зеленським...
показать весь комментарий
29.05.2026 18:44 Ответить
А через Босфор він не міг дрейфувати до Греції? Чи Туреччина б його виявила і не пропустила б?
показать весь комментарий
29.05.2026 18:46 Ответить
ні, не міг, бо він місцевий, средиземноморський.
показать весь комментарий
29.05.2026 20:13 Ответить
Не хочете, щоб дрони некеровані плавали? Дайте ППО. У вас є 6 батарей петріотів, якими ви не користуєтесь? Ну ось і поділіться хоча б двома. Також можете підкинути С-300 та Crotale.
показать весь комментарий
29.05.2026 18:48 Ответить
Ага, не хочеш щоб я тобі срав під двері, дай штуку євро
показать весь комментарий
29.05.2026 20:42 Ответить
Ще одні захребетники Європи вий@буються. Чим нікчемніша країна-тим більше дешевого гонору. Падли.
показать весь комментарий
29.05.2026 18:52 Ответить
ля мінор?
показать весь комментарий
29.05.2026 19:06 Ответить
Чи не проблема , якщо греки незадоволені , віддати цей острів туркам .
показать весь комментарий
29.05.2026 19:07 Ответить
Розірвати відносини, вислати посла