9517 посетителей онлайн

Греция ждет от Украины извинений из-за морского дрона у своих берегов

Греция ждет извинений от Украины из-за морского дрона

Министр обороны Греции Никос Дендиас заявил, что Украина должна предоставить официальные объяснения и принести извинения его стране за морской дрон у ее берегов.

Об этом сообщает CNN, передает Цензор.НЕТ.

Абсолютные гарантии

"Она должна принести нам свои самые глубокие извинения. И помимо извинений, она должна предоставить нам абсолютные гарантии, что подобное больше не повторится в этом регионе", - подчеркнул Дендиас.

Как отмечается, Афины "серьезно обеспокоены" инцидентом, поскольку греческое правительство считает, что "возникла серьезная угроза безопасности судоходства" в Средиземном море.

"Сколько погибших мы бы оплакивали? И насколько это допустимо в Средиземноморье?" - сказал Дендиас.

Пресс-секретарь греческого МИД Лана Зохиу назвала этот случай "особенно серьезным инцидентом".

Официальные шаги

По ее словам, Афины ожидают получения МИД результатов расследования от Генерального штаба национальной обороны, прежде чем предпринимать какие-либо официальные меры.

"После получения официального заключения Генерального штаба национальной обороны Министерство иностранных дел примет необходимые меры и официальные шаги на двустороннем и международном уровнях", - подчеркнула Зохиу.

Она добавила, что в настоящее время продолжаются двусторонние переговоры и Греция ожидает официального результата.

Что предшествовало?

  • Напомним, что 8 мая сообщалось о том, что в Греции обнаружили, предположительно, украинский морской дрон Magura V5 у южной части острова Лефкада в Ионическом море. Его передали береговой охране.
Топ комментарии
+17
перекладаю: грецькі олігархи роблять гарні гроші на схемах з російською нафтою.

війна в Україні , питання виживання українського народу? Та пофіг, принесіть глибокі вибачення та пообіцяйте, що російські рублі і далі капатимуть грекам в кишені.
показать весь комментарий
21.05.2026 14:59 Ответить
+15
А на ньому написано що він Український? А може то параша підкинула!!! Чи такі версії у потужній країні нати не розглядаються?
показать весь комментарий
21.05.2026 14:54 Ответить
Комментировать
Сортировать:
подякували б за безкоштовну перевірку їх дирявого кордону
показать весь комментарий
21.05.2026 14:51 Ответить
А на ньому написано що він Український? А може то параша підкинула!!! Чи такі версії у потужній країні нати не розглядаються?
показать весь комментарий
21.05.2026 14:54 Ответить
Трохи не так. Те, що він український, то не питання. Питання звучить так: "Яким чином український дрон опинився в Середземному морі? Бо у нас немає виходу до того моря."
показать весь комментарий
21.05.2026 20:52 Ответить
абсолютні гарантії Вам обов'язково нададуть на будапештському папірцю - не хвілюйтесь )
показать весь комментарий
21.05.2026 14:57 Ответить
"Скількох загиблих ми б оплакували? І наскільки це допустимо в Середземномор'ї?" - сказав Дендіас. Ага...А в Українi суцiльнi пiснi та танцi на цвинтарях...*****..
показать весь комментарий
21.05.2026 14:58 Ответить
перекладаю: грецькі олігархи роблять гарні гроші на схемах з російською нафтою.

війна в Україні , питання виживання українського народу? Та пофіг, принесіть глибокі вибачення та пообіцяйте, що російські рублі і далі капатимуть грекам в кишені.
показать весь комментарий
21.05.2026 14:59 Ответить
то ось які вони європейські цінності ! загиблі українці що не люди ? а те робиться в українських містах і селах допустимо ?
показать весь комментарий
21.05.2026 15:01 Ответить
багато хто симпатизує та любить кацапстан, але в голос про це не кажуть.
показать весь комментарий
21.05.2026 15:07 Ответить
тож треба зробити так щоб не було що любити . весь кацапстан має згоріти як НПЗ в Туапсе .
показать весь комментарий
21.05.2026 15:13 Ответить
Вибачень? За що!? Україна що планово їх туди запускала?
ідіоти🤦‍♂️
показать весь комментарий
21.05.2026 15:14 Ответить
Піндоси вони й в африці піндоси, як були продажними сцикливими курвами, так ними й залишаються. Греція ні з ким не воюючи, живе на утриманні ЄС, бо соціалісти, за яких десятиліттями голосував "мудрий грецький нарід", довели країну до повної сраки в економіці. Головними причинами були величезний державний борг, роздутий соціальний сектор, низька конкурентоспроможність та приховування реального дефіциту бюджету. Країна уникла дефолту лише завдяки тривалим програмам фінансової допомоги від міжнародних кредиторів (ЄС, МВФ).
показать весь комментарий
21.05.2026 15:23 Ответить
Смысл работать если деньги и так дают? Вполне естественная реакция, винить их нельзя.
показать весь комментарий
21.05.2026 15:59 Ответить
А те, що в Середземному морі швендяють підводні лодки параші з більш серьозною.начінкою та кораблі рашистськи йдуть.на дно з ядерною х...нею для кімчена, то все норм?

Щось не розумію з якого часу і чому Європа почала так знами розмовляти?!
То Греція, то Фінляндія, Латвія, Польща, Угорщина.
Що відбувається взагалі?
Я правильно розумію, що ми маємо тихенько і вельми обережно відбивртися від кривавої агресії параші, так щоб нікому навколо не псувати свято життя навіть нагадуванням про страждання українців?!
Хто пояснить як це і коли виникло?
показать весь комментарий
21.05.2026 15:25 Ответить
І це дуже страшно
показать весь комментарий
21.05.2026 16:24 Ответить
Выбачаюсь, Громадянын Украины! вид имени Украины. Достатьно?
показать весь комментарий
21.05.2026 15:36 Ответить
Теперь начнутся вопросы к Греции! Не совсем понятно как хрень туда попала! И почему Держава Украина должна перед Греками выбачатись?
показать весь комментарий
21.05.2026 15:41 Ответить
Нехай кацапстан вибачається що почав цю війну в Європі!
показать весь комментарий
21.05.2026 15:37 Ответить
У греків є докази, що саме Україна випустила цей дрон? Бо те що він український не означає що це зробила саме Україна. У нас немає прямого виходу до Середземного моря. То цей дрон могла випустити буль яка країна, що є вихід до нього, та придбала дрон у нас. Або кацапи могли скинути захоплений дрон з яхти якогось лаптеногого олігарха
показать весь комментарий
21.05.2026 15:38 Ответить
Хрена себе, губу закатайте обратно. Вообще вкрай обкурились там
показать весь комментарий
21.05.2026 15:56 Ответить
Простите засранцэв великодушно. Нельзя так неосторожно с белыми людьми
показать весь комментарий
21.05.2026 16:16 Ответить
"вона повинна надати нам абсолютні гарантії"

якщо вам не подобаються наші дрони - ми завжди можемо продати їх туркам.
А гарантії - там за нужником є смітник з папірцям, якщо пориєтесь там добряче - то знайдете Будапештський меморандун - ми вам на звороті розпишемось в усіх гарантіях, зуб Кучми даємо.
показать весь комментарий
21.05.2026 16:22 Ответить
А какие ваши доказательства?
показать весь комментарий
21.05.2026 16:23 Ответить
А може туди москалі якось завезли, бо не всі ж вибухають? Чи москалям греки традиційно грязні сраки лижуть?
показать весь комментарий
21.05.2026 16:26 Ответить
Мені все більше починають подобатися турки.
показать весь комментарий
21.05.2026 16:45 Ответить
Греція повинна вибачитися, що розвантажує тіньовий флот підсанкційного Путіна і гарантувати, що цього в її економічній зоні більше ніколи не трапиться, якщо наші дипломати не можуть цього донести, то значить морські дрони повинні нагадувати..