Стаття FT про українську енергосистему має ознаки дезінформації та ІПСО в інтересах Росії, - Міненерго

5 червня видання Financial Times опубліковало статтю під назвою "Росія знищила більше половини енергетики України". Вона має ознаки інформаційно-психологічної операції, носить маніпулятивний характер та просуває наративи ворога.
Про це заявили у фейсбуці Міністерства енергетики України, передає Цензор.НЕТ.
"У статті використовуються посилання на анонімні джерела в українському Уряді. Це ставить під сумнів достовірність наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами. Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними", - йдеться в заяві.
Крім того у статті міститься неправдива інформація, яка подається як факт. А саме, констатується, що 31 травня було ухвалено рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення у 2 рази.
"Це є відвертою брехнею і маніпуляцією. Адже розмір тарифу збільшився на 63%", - наголошують в міністерстві.
В заяві зазначається, що наразі в українському інфопросторі значно збільшилась кількість інформаційних вкидів, пов’язаних з темою енергетики, які мають ознаки ІПСО і спрямовані на створення соціальної напруги, залякування українців і формування недовіри до дій влади у складний період.
Нагадаємо у статті FT стверджувалось про те, що електроенергетичні потужності України впали нижче 20 ГВт внаслідок російських обстрілів. Росія вивела з ладу більшу частину електростанцій України, що призвело до відключень електроенергії й посилило побоювання щодо майбутнього енергопостачання українських міст.
Син знайомих до початку війни поїхав до Польщі працювати, звідти пише: тут ніяких мотоциклів, що ревуть! Їх просто вмить скрутять і ще відберуть мотоцикл. А штраф буде величезний.
Там - держава.
Тут є територія. Безсоромність і беззаконня незважаючи на сотні відеокамер; перейти дорогу навіть на переході все небезпечніше для життя.
1)
https://hromadske.ua/ru/posts/ukrenergo-prizyvaet-ne-ispolzovat-kondicionery-po-vecheram-iz-za-nagruzki-na-energosistemu В Украине увеличилось потребление электроэнергии на фоне повышения температуры воздуха. В «Укрэнерго» просят не использовать кондиционеры и другую мощную технику в вечернее время.
2) https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-06-03-004002-a тендер
39710000-2 Електричні побутові прилади Кондиціонери для потреб апарату управління
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ "УКРЕНЕРГО"
тому стаття маніпуляція, енергія буде, тільки не у всіх
Укренерго точно знає, що в нього буде енергія, та треба купляти додаткові кондиціонери