9048 відвідувачів онлайн

Свириденко про нові тарифи Трампа: Складно, але не критично

Тарифи Трампа. В Мінекономіки України відреагували

У Міністерстві економіки прокоментували запровадження тарифів Сполученими Штатами.

Про це повідомила віцепрем'єрка-міністерка економіки Юлія Свириденко, передає Цензор.НЕТ.

"Що означають для України нові мита від США? Складно, але не критично. Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає. Скільки ми експортували до США у 2024 році? $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн – труби. Натомість ми купили в США товарів на суму $3,4 млрд", - йдеться в повідомленні.

Українські мита на американські товари досить низькі - на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту - 0%, зазначила вона.

"Тому зараз в нас є шанси домовитись на інші умови — американська заява чітко говорить про таку можливість. Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови.

Ми експортуємо до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних – навіть гайкові ключі), з них 65 видів продукції — на суму більше $1 млн. Україна має, що запропонувати Сполученим Штатам Америки як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни", - підсумувала Свириденко.

Трамп запровадив тарифи

Нагадаємо, Трамп підписав указ про введення мінімального 10-відсоткового тарифу на майже всі товари, що надходять до США. Для деяких країн тарифи вищі. Зокрема, Китай - 34%, Євросоюз - 20%.

Згодом стало відомо, що Трамп оголосив надзвичайний стан в економіці країни.

Тарифи Трампа. В Мінекономіки України відреагували

Топ коментарі
+4
показати весь коментар
03.04.2025 10:15 Відповісти
+2
По барабану тобi, хiба що тому що ти неук, чи тебе банили на уроках економiки в 10-11 класах. Ти - нiчого американського не маеш.

А от наприклад фермер мае американську технiку, якою сiе-збирае умовно картоплю чи пшоницю.

Перевiзник, що везе цю умовну картоплю вiд фермера до магазину - наприклад мае Ford, що часто ламаеться i потребуе американських комплектуючих.

Магазин АТБ, що продае цю картоплю - мае американський Windows що крутиться на комп'ютерах з американським процесором Intel, якi диво-диво теж ламаються, потребують оновлення, замiни i iншого.

Бригада будiвельникiв або ремонтникiв, що надають АТБ послуги з ремонту, модернiзацii, замiни лампочок, iтд - теж користуються американським.

Звiсно ти не знаеш, що в нас на АЕС використовуються ТВЕЛи американськоi Westinghouse? Ну це такi велики хiрнi, якi виробляють електрику i чомусь коштують грошi (великi до речi). Це ж тобi не копiйчанi росатомiвськi.

Мабуть те що мобiльнi оператори використовують американськi Cisco i не менш американськi Motorola - ти теж мабуть не знаеш. Ой, мобiльного зв'язку ти ж теж не маеш.

Коротше, бери калькулятор i додавай цi 10% на кожну виробничу ланку вiд безпосередньо украiнського виробника i аж до кiнцевоi роздрiбноi точки.
показати весь коментар
03.04.2025 11:15 Відповісти
+2
Тарифи Трамп ввів на імпорт українських товарів до США, а не американських до України.
показати весь коментар
03.04.2025 11:42 Відповісти

Завантаження...