8398 відвідувачів онлайн

Атаки РФ на енергетику України можуть кваліфікуватися як воєнні злочини, - заява міністрів країн Нордично-балтійської вісімки

країни Нордично-балтійської вісімки

Міністри закордонних справ Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії та Швеції засуджують постійні атаки Росії на українські міста, житлові райони та критично важливу інфраструктуру.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна, про це йдеться у спільній заяві щодо знищення Росією енергетичної інфраструктури в Україні.

Посилення обстрілів

Зазначається, що вісім країн висловили стурбованість нещодавнім загостренням обстрілів, попри міжнародні зусилля щодо завершення війни, і закликали Росію припинити удари по енергетичних об’єктах.

Також міністри звернули увагу, що атаки на електричні підстанції загрожують безпечній роботі атомних електростанцій та критично впливають на життєзабезпечення населення.

Воєнні злочини

У заяві наголошується, що обстріли, спрямовані на відключення українців від електрики, опалення та водопостачання в умовах суворої зими, порушують міжнародне гуманітарне право і можуть кваліфікуватися як воєнні злочини.

Зауважується, що Росія та її керівництво повинні нести відповідальність за ці дії.

Спецтрибунал для РФ

Крім того, міністри привітали прогрес у створенні механізму компенсації жертвам війни та спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії, що, на їхню думку, є важливим кроком до справедливості та покарання винних.

Топ коментарі
+14
БО ЦЕ ВОНО І Є. Тільки толку з того хто там що признає.

Вся історія Расеї - це історія геноцидів і військових злочинів і для них це всього лише привід для гордості
показати весь коментар
24.01.2026 16:13 Відповісти
+13
"Можуть кваліфікуватись як військові злочини."Чому не кваліфікуїте?Очікуєте куди чаша терезів перетягне?Світ повинен зрозуміти що скаженого звіра треба знешкоджувати,бо він багато горя принесе.
показати весь коментар
24.01.2026 16:22 Відповісти
+11
Як завжди. Млява заява імпотентів. Чому зразу не об'явити воєнним злочином, якщо такі обстріли це пряме порушення узгоджених правил ведення війни. Які до речі і Кацапія срана підписала!
показати весь коментар
24.01.2026 16:48 Відповісти

Завантаження...