Представники Московського патріархату вивозять речі з Лаври, - Ткаченко

Представники Московського патріархату почали процес виїзду з Києво-Печерської Лаври.
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі національного телемарафону, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УП.
"Процес виїзду відбувається. Це може засвідчити будь-який перехожий в Лаврі. Вивозять бойлери, столи, стільці. Якийсь процес розпочався. Зараз працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого і рухомого майна, музейних експонатів, які знаходилися в користуванні УПЦ МП. Як тільки комісія завершить свою роботу, можна буде чітко сказати, що було не так", - зауважив посадовець.
Якщо комісія виявить, що у Лаврі чогось не вистачатиме, то представники УПЦ МП нестимуть відповідальність згідно із законом
"Всі ці голосні заяви не відповідають реаліям, тобто потроху вони виїжджають. Є представники МВС та СБУ, є перевірки на виїзді з Лаври. Процес контролюється", - наголосив Ткаченко.
За його словами, заяви УПЦ МП про "почорніння куполів" та "перекриття печер назавжди" також є неправидими.
Нагадаємо, 10 березня у Києво-Печерській Лаврі заявили про розрив договору про оренду з УПЦ МП з 29 березня поточного року.
Згодом у Мінкульту уточнили, що розірвання договору здійснюється на підставі виявлених порушень умов користування державним майном.
Патріарх Кирил поскаржився Папі Римському й іншим релігійним лідерам через "утиски" ченців УПЦ МП та виселення їх з Києво-Печерської лаври. У відповідь Франциск закликав до "поваги" до релігійних об’єктів.
У Лаврі заявили, що ченці не залишать територію після 29 березня