12904 відвідувача онлайн
5 381 19

МКС може вжити безпрецедентних заходів проти Монголії через відмову арештувати Путіна, - ОП

Путін може отримати ще один ордер арешту від МКС через дії Монголії

Міжнародний кримінальний суд (МКС) може застосувати безпрецедентні заходи до Монголії через її відмову виконати обов'язок співпраці та заарештувати президента Росії Володимира Путіна.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла заступниця голови Офісу президента України Ірина Мудра, інформує Цензор.НЕТ.

Вона зазначає, такий крок можливий через серйозність порушення норм Римського статуту, яке було зафіксоване у вересні 2024 року.

Монголія, яка є учасницею Римського статуту, була зобов’язана арештувати Путіна на підставі ордера, виданого МКС у березні 2023 року, та передати його до Гааги. Однак країна проігнорувала запит суду, прийнявши російського лідера без жодних заходів затримання.

З огляду на цю ситуацію, Палата попереднього провадження МКС у жовтні 2024 року визнала дії Монголії порушенням міжнародного права. Справа була передана до Асамблеї держав-учасниць, найвищого органу МКС, яка може розглянути питання виключення Монголії з Римського статуту.

За словами Ірини Мудрої, подібний крок фактично позбавить Монголію доступу до інструментів міжнародного кримінального правосуддя.

"Засідання асамблеї, як нам відомо, відбулося на початку грудня, але, на жаль, в мене відсутня якась інформація щодо рішення Асамблеї", - наголосила вона.

Візит Путіна до Монголії

Монголія визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС), який видав ордер на арешт Путіна. Раніше у Міжнародному кримінальному суді зазначили, що Монголія є країною, яка ратифікувала Римський статут. Відповідно до нього, вона зобов'язана заарештувати диктатора РФ Путіна за ордером, який видав суд в Гаазі.

Арештувати російського диктатора Монголію закликало і Міністерство зовнішніх справ України. У відомстві нагадали, що Путін є воєнним злочинцем.

Своєю чергою агентство Bloomberg писало, що російського диктатора Володимира Путіна запевнили перед запланованим візитом до Монголії, що він не буде заарештований за воєнні злочини за ордером Міжнародного кримінального суду. Це буде його перший візит до країни, яка ратифікувала Римський статут.

У Європарламенті закликали високого представника ЄС Жозепа Борреля відреагувати на поведінку Монголії, якщо вона не заарештує російського диктатора Володимира Путіна.

Згодом Монголія пояснила, що не виконала ордер Міжнародного кримінального суду на арешт диктатора РФ Володимира Путіна, оскільки залежна від імпорту російських енергопродуктів.

Європейський Союз висловив жаль з приводу того, що влада Монголії проігнорувала ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна.

Топ коментарі
+11
Заголовок зовсім не відповідає тексту.
показати весь коментар
07.01.2025 12:09
+9
"...заступниця голови Офісу президента України Ірина Мудра..." - це помічниця завгоспа по закупівлі туалетного паперу в ОПу?
показати весь коментар
07.01.2025 12:18
+6
І де в статті хоч слово про "новий ордер арешту"?
А ху#лу поки що вистачає й першого ордеру, котрим він користується після використання "спецчемоданчика".
показати весь коментар
07.01.2025 12:10
Коментувати
Сортувати:
***** приїджало в монголію на істарічєскую родіну.
показати весь коментар
07.01.2025 12:07 Відповісти
Заголовок зовсім не відповідає тексту.
показати весь коментар
07.01.2025 12:09 Відповісти
І де в статті хоч слово про "новий ордер арешту"?
А ху#лу поки що вистачає й першого ордеру, котрим він користується після використання "спецчемоданчика".
показати весь коментар
07.01.2025 12:10 Відповісти
Чого ти переживаєш? У Жечі Паспалітай, часів Хмельницького", був шляхтич. Прізвище, здається, Ліщинський. Він був таким собі "бєспрєдєльщиком" - мав свою банду, що напалала на інші маєтки та грабувала шляхтичів. Сейм йому неоднократно виносив "баніції" (судові вироки). Але так як виконання таких вироків, стосовно шляхти, покладалося на потерпілих, то Лещинський на них "болт клав". Навіть підшив свого плаща пергаментними сувоями з тими вироками. Скаржився, що їх мало - на весь плащ не вистачає...
А тут - "божевільний з ядерною зброєю"... Так щ "віддуваться" буде Монголія...
показати весь коментар
07.01.2025 12:39 Відповісти
Ще ніколи так смачно болотний цар не плював Міжнародний кримінальний суд, як зараз.
показати весь коментар
07.01.2025 12:10 Відповісти
В інші країни ліліпутін побоявся їздити
А Монголію по-любому накажуть - цей нігілізм Монголії просто так не залишать
показати весь коментар
07.01.2025 12:25 Відповісти
Жуйня! Він вибрав державу, якій, практично, просто діватися було нікуди. Та й то Монголія ризикує відгрести.
показати весь коментар
07.01.2025 12:31 Відповісти
Хто не ризикує - той не пє шампанське сидить в Гаазі.....
показати весь коментар
07.01.2025 12:15 Відповісти
"...заступниця голови Офісу президента України Ірина Мудра..." - це помічниця завгоспа по закупівлі туалетного паперу в ОПу?
показати весь коментар
07.01.2025 12:18 Відповісти
Символічне у неї прізвище, геть не відповідає сутності. Нести таку маячню... Сама придумала, чи Йєрмак дав вказівку?
показати весь коментар
07.01.2025 16:15 Відповісти
Чергова маячня від нікчемної ОП для віслюків.
показати весь коментар
07.01.2025 12:20 Відповісти
Ну, то есть, предполагается, что переговоры (о которых все бубнят) будут проводиться с уголовным претупником, который в розыске?
показати весь коментар
07.01.2025 12:25 Відповісти
3,14здец що тепер буде....
показати весь коментар
07.01.2025 12:28 Відповісти
Та, то фігня, он у Бубочки є колекція з 4 повісток!
показати весь коментар
07.01.2025 12:29 Відповісти
За ***** зрозуміло.Чому немає ніяких дій до їхніх представників влади які приймають та одобрюють накази свого призедента-3,14дараса.
показати весь коментар
07.01.2025 12:50 Відповісти
от цікаво, як санкції (які не факт, що застосують) проти улан-батора полегшить оперативне становище наших військ у кураховому?! от просто цікаво...