10907 відвідувачів онлайн
2 935 74

Україна та США обговорюють спільний інвестфонд, фінансові внески будуть 50 на 50, - Шмигаль про угоду щодо копалин

Шмигаль про угоду про копалини

Україна наразі домовляється зі США про створення спільного інвестиційного фонду для розвитку економіки та безпеки. Наша сторона інвестуватиме в нього доходи від видобутку мінералів, а США надаватимуть фінансування.

Про це заявив врем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час спеціальної зустрічі YES "Три роки - Час перемагати", інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

За його словами, ведуться переговори щодо створення спільного інвестиційного фонду, до якого Київ інвестуватиме доходи від видобутку критичних мінералів, а Вашингтон вноситиме готівку на розвиток різних напрямків.

Шмигаль також зазначив, що Україна не розглядає питання щодо видобутку критичних мінералів без гарантованої безпеки та мирного плану. У процесі переговорів з США фокус робиться на двох важливих аспектах: забезпеченні безпеки та економічному співробітництві.

"Ми пропонуємо однакові умови для європейських партнерів, для партнерів G7, - тобто для всіх, хто бере участь у підтримці України протягом цих трьох років", - зазначив прем'єр.

Фонд буде поділений на два основні внески: Україна інвестуватиме доходи від видобутку критичних мінералів, тоді як США надаватимуть готівку для інвестицій у безпеку, економічний розвиток та інфраструктуру України. Усі фінансові внески будуть розподілені приблизно рівно, 50 на 50.

Цей фонд буде спільно управлятися урядами України та США, і перша угода про наміри щодо його створення вже готується. Шмигаль наголосив, що угода не є нічим екстраординарним і не містить елементів, які можуть бути порівняні з колоніальними умовами.

Прем'єр також підкреслив, що створення фонду не суперечить існуючим угодам України з Європейським Союзом та міжнародними фінансовими організаціями, такими як МВФ та Світовий банк.

Що стосується критичних мінералів, Шмигаль уточнив, що Україна вже дослідила родовища 22 з 30 видів мінералів, які є важливими для ЄС, та має кілька меморандумів з європейськими партнерами.

Угода про копалини зі США

Нагадаємо, Трамп заявив, що хоче укласти із президентом України Володимиром Зеленським угоду на 500 млрд доларів про доступ до рідкісноземельних ресурсів та природного газу в Україні в обмін на гарантії безпеки в будь-якому потенційному мирному врегулюванні.

Президент Зеленський заявив, що угода зі США про корисні копалини буде підписана на рівні міністрів за готовності і за умов гарантій. Наразі цей документ не готовий, щоб захистити інтерес України.

Згодом Трамп сказав, що Україна зірвала угоду щодо рідкісноземельних металів. Угода була потрібна, щоб США могли повернути витрачені на підтримку України кошти.

Адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини, яка "відповідає українському законодавству".

Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо США хочуть бачити в угоді про корисні копалини конкретні цифри, то згідно з українським законодавством необхідна буде ратифікація Верховною Радою.

Топ коментарі
+14
нагуя?
трумп ні цента не дасть, крапка. Тягніть час, нічого не затверджуйте.
показати весь коментар
25.02.2025 15:33 Відповісти
+7
Хай теперішне США пі#здує на х#й. Спробуйте тільки підписати,те лайно,що самі трампу і підсунули, зегниди всранні.
показати весь коментар
25.02.2025 15:37 Відповісти
+6
Взагалі, коли бачу в одному реченні слова "Шмигаль, інвестфонд, фінансові внески", відразу якесь підозріло нездорові відчуття з'являються. Лікування голови потрібно. Тільки не знаю, мені чи ні.
показати весь коментар
25.02.2025 15:42 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
нагуя?
трумп ні цента не дасть, крапка. Тягніть час, нічого не затверджуйте.
показати весь коментар
25.02.2025 15:33 Відповісти
США це країна третього світу, закінчуйте вже цю історію з копалинами, сверхдержави не грабують своїх союзників!
показати весь коментар
25.02.2025 15:40 Відповісти
Взагалі, коли бачу в одному реченні слова "Шмигаль, інвестфонд, фінансові внески", відразу якесь підозріло нездорові відчуття з'являються. Лікування голови потрібно. Тільки не знаю, мені чи ні.
показати весь коментар
25.02.2025 15:42 Відповісти
Було: Примус! Признание Америки! Москвошвея! Примус! Пивная! Ещё парочку! Буржуи! Не толкайся, подлец, слезай с подножки! Я тебе покажу, твою мать!

Стало: Шмигаль, інвестфонд, фінансові внески

Прогрес, однако
показати весь коментар
25.02.2025 15:46 Відповісти
а много тебе дали каламойши, ахметки и пинчуки? а с америкой хоть какие-то правила будут
показати весь коментар
25.02.2025 15:59 Відповісти
Не зовсім зрозуміло для чого "тягнути час"? Щоби що? Щоби Трамп плюнув та припинив будь-яку підтримку? Геніальний плян.

Щодо угоди, як на мене, краще був американський варіант з 100 відсотковим контролем США.

Щодо Фонду. Багато країн мають Національні фонди майбутніх поколінь, куди інвестують частку прибутків з торгівля ресурсами, що логічно. Ми проїдаємо надбання нащадків, то ж мали хоча б частку з цього передати нащадкам коштами. Тут питань немає. Є лише питання збереження коштів Фонду.
показати весь коментар
25.02.2025 16:21 Відповісти
на даний момент адміністрація трумпа виділила 0 доларів 0 центів, а збирається виділити 0 доларів 0 центів.
А фонд на копалинах створять коли? Невідомо. Отже ще 0 доларів 0 центів.
показати весь коментар
25.02.2025 18:02 Відповісти
Про це говорилося з самого початку, але тема про "трамп все забирає" дуже медіно приваблива і дозволяє підняти рейтинг...Все буде підписано...
показати весь коментар
25.02.2025 15:35 Відповісти
Чому ти радієш? Що зегниди віддадуть підору - трампу копалини безкоштовно? Чи сам трампіст?
показати весь коментар
25.02.2025 15:39 Відповісти
Почекай трошки, щоб побачити, як борці з Трампом з СН перевзуються, розповідаючи про круту угоду та далекоглядність преЗЕдента...
показати весь коментар
25.02.2025 15:44 Відповісти
давити треба Трампа далі ,було 500 лярдів стало 60 ,надо додавить шоб Трамп нам був винний
показати весь коментар
25.02.2025 15:39 Відповісти
трумпа катком давити треба, буквально, а не фігурально.
показати весь коментар
25.02.2025 15:41 Відповісти
Тобто треба було по вашому підписатися під намальованому зі стелі боргу в 500 мільярдів?
Чи то дрібничка?
показати весь коментар
25.02.2025 15:51 Відповісти
Треба дочекатися подробиць офіційних, а не слухів..Зараз Шмигаль тихенько підводить до факту, що буде підписана угода з якою приїздив міністр фінансів США...Поки розігрувалося шоу про " борг на 10 поколінь", Стефанишина регулярно звітувала про близьке підписання..
показати весь коментар
25.02.2025 15:56 Відповісти
Якщо буде якийсь договір на створення спільного фонду з нульовою сумою - тобто Україні не треба віддавати якісь міфічні 500 лярдів.
Якщо фонд наповнюватися буде з двох боків:
1) Зі сторони України рента за видобуток і порт
2) Зі сторони Америки поставки (нові) зброї - і сума зброї буде зараховувуватися як їх внесок в фонд

То така схема для мене прийнятна.
показати весь коментар
25.02.2025 16:07 Відповісти
Попередня домовленість була проаналізована і відкинута бо вона була гірша за репарації накладені на Німечину
https://forbes.ua/news/vimogi-trampa-pro-dostup-do-resursiv-ukraini-girshi-za-reparatsii-nakladeni-na-nimechchinu-the-telegraph-17022025-27259
Якщо ця домовленість включатиме
1) Зі сторони України рента за видобуток і порт
2) Зі сторони Америки поставки (нові) зброї - і сума зброї буде зараховувуватися як їх внесок в фонд
То це - вже можна буде прийняти
Але бо це вже геть інша розмова
показати весь коментар
25.02.2025 16:31 Відповісти
Якщо ти не бачиш різниці між новиною і цим
Пропозиції Трампа про доступ до ресурсів України виглядають гірше за репарації, накладені на Німеччину - The Telegraph
https://forbes.ua/news/vimogi-trampa-pro-dostup-do-resursiv-ukraini-girshi-za-reparatsii-nakladeni-na-nimechchinu-the-telegraph-17022025-27259
То ти дійсно тупий ,МАГА-бот
показати весь коментар
25.02.2025 16:30 Відповісти
Хай теперішне США пі#здує на х#й. Спробуйте тільки підписати,те лайно,що самі трампу і підсунули, зегниди всранні.
показати весь коментар
25.02.2025 15:37 Відповісти
Ви що маленькі... ? США хочуть цим договором закріпити борг Україні... а такі партнерські, прозорі угоди їх не цікавлять... Тому і був цей рекетирський наскок, на все опрацьоване у них не має апетиту....
показати весь коментар
25.02.2025 15:38 Відповісти
Що ж будуть робити наші рідненькі олігархи?
показати весь коментар
25.02.2025 15:38 Відповісти
Олігархи будуть проти будь-якої угоди щодо надр. Це ясно.
показати весь коментар
25.02.2025 16:23 Відповісти
показати весь коментар
25.02.2025 15:38 Відповісти
Ясно. Оскільки в держави Україна в кишенях вітер - то мова йде знову про наших рідненьких п'явок-олігархів. Шмигаль - людина Ахмєтки. Ви воюйте, воюйте, не відволікайтеся - відбивайте копалини для Ахмєтки - поки Ахмєтка домовляється з амерами знову залізти на шию країні і доїти надалі.
показати весь коментар
25.02.2025 15:39 Відповісти
Одні воюють ,другі торгують, третім покую...
показати весь коментар
25.02.2025 15:42 Відповісти
у результаті США нам будуть вині
показати весь коментар
25.02.2025 15:43 Відповісти
Пересічні українці так перймаються ,ніби будуть мати ренту з тих копалин. Мабуть єдине на ,що пересічний українець може розраховувати - це на обов'язок захищати ці шахти від москаля.
показати весь коментар
25.02.2025 15:47 Відповісти
Так а куди по вашому іде саме рента зараз?
показати весь коментар
25.02.2025 15:53 Відповісти
"Для того щоб надати дозвіл на надрокористування, його треба мати. Але не секрет, що за 30 років всі дозволи на комерційно цікаві родовища вже роздані "поважним" людям. Тобто пропонувати партнерам нема чого або майже нема чого", - розповів Гетманцев.

https://epravda.com.ua/power/getmancev-proponuye-provesti-reviziyu-ukrajinskih-rodovishch-803036/
показати весь коментар
25.02.2025 16:02 Відповісти
- Ви написали "Пересічні українці так перймаються ,ніби будуть мати ренту з тих копалин."
- Я вас написав, куди по вашому зараз іде гроші - плата за ренту.
- Ви відповіли про те, що для майбутніх договорів про видобуток вже немає місця - все розподілено.

От я і питаю, ви самі дійсно рахуєте ото шо ви написали відповіддю на питання "куди по вашому іде саме рента зараз з існуючих договорів про видобуток"?
показати весь коментар
25.02.2025 16:10 Відповісти
"поважним" людям
показати весь коментар
25.02.2025 16:25 Відповісти
І ви ж, мабуть, ще й в виборах приймаєте, з таким вашим баченням світу. Будь-який популіст - схоже, ваш кандидат номер один. Хоч би поцікавились спочатку, як працює ринок видобування в Україні.

Надра по Конституції належать народу, і держава Україна від їх імені здійснює управління цими ресурсами.

Ринок працює так:
1) Держава надає дозвіл (ліцензію) на видобуток конкретного ресурса на конкретній ділянці - тобто надає такий дозвіл будь-якій компанії, будь-якої власності - державна типу Укрнафти, комерційна від якоїсь "поважної" людини чи той же американський Шелл

2) Компанія згідно цієї ліцензії видобуває ресурс - стільки, скільки зможе. Несе витрати на видобуток, але продавши ресурс, отримує дохід. Назвемо цю суму "сума1"
Ще раз, отой дохід - то їх справа - він нікого не стосується, окрім податку на прибуток

3) Податок. Оскільки така компанія має українську реєстрацію (місцева дочірня фірма для іноземців), то вона як і всі бізнеси, сплачує податок в казну держави - тобто по суті "пересічним українцям", хоча ви то заперечили. Назвемо цей податок "сума2".

4) Є кілька видів ліцензій, але рентна плата спрощено - то якась обумовлена сума за одиницю об'єма ресурсу. Тому, якщо компанія видобула мільйон одиниць ресурсу, то рентна плата буде пропорційна вийнятому з надр ресурсу. Це є "сума3"
Ця сума зараз також іде в казну держави - тобто "пересічним українцям". І це ви також заперечуєте

У разі видобутку державною компанією ця сума3 більша, ніж у випадку комерційної структури. Тобто державна компанія-видобувач платить більше на користь "пересічних українців"

Що на зараз:
сума1 - то не ваш клопіт (ви ж не питаєте у продавця сигарет в ларьку, куди цей підар витрачає свій дохід)
сума2 (податок) + сума3(рента) зараз ідуть на користь "пересічних українців"

Що пропонують змінити американські поціновувачі римських салютів:
сума1 (дохід видобувача) - залишається як є.
сума2 (податок на дохід) - залишається як є
сума3 (рента) - в новому баченні або 50%, або вже 100% в іншій візії, іде не на користь "пересічних українців", а у вигляді відплати американцям за 500 мільярдів намальованого зі стелі неіснуючого боргу.

Так зрозуміло - різницю між підходами бачите? Чи досі є питання?
показати весь коментар
25.02.2025 16:49 Відповісти
Уважно я прочитав ваш допис . Все гарно на папері. Але реально ситуація на практиці виглядає так:

Державне підприємство або фірма потрібних людей - показує збитки або мінімальну дохідність .

Американська фірма показує РЕАЛЬНУ ПРИБУТКОВІСТЬ і платить з неї податки .

ПІДСУМОК : АМЕРИКАНСЬКІ БАРИГІ -СПЕКУЛЯНТИ СПЛАЧУЮТЬ ЗІ своїх 50 % БІЛЬШЕ ,ЧИМ УКРАЇНСЬКІ ДЕРЖАВНІ П-ВА чи П-ВА "ПРАВИЛЬНИХ " ЛЮДЕЙ з 100 %

Так зрозуміло РІЗНИЦЯ МІЖ ТЕОРІЄЮ І ПРАКТИКОЮ ? Чи ще є питанння?
показати весь коментар
25.02.2025 16:57 Відповісти
Ну, ок.

1) З одного боку є існуючи правила видобутку надр. І ми не винні нікому зайвих 500 мільярдів доларів (це шалена сума)

2) От просто на рівному місці визнаємо, що ЗБІЛЬШУЄМО В ЧОТИРИ РАЗИ ДЕРЖ_БОРГ України (з 152,2 до 152,2 + 500), аби "АМЕРИКАНСЬКІ БАРИГІ -СПЕКУЛЯНТИ СПЛАЧУВАЛИ ЗІ своїх 50 % БІЛЬШЕ ,ЧИМ УКРАЇНСЬКІ ДЕРЖАВНІ П-ВА чи П-ВА "ПРАВИЛЬНИХ " ЛЮДЕЙ з 100 %"

Як заманливо! Який же варіант вибрати?!!!
показати весь коментар
25.02.2025 17:11 Відповісти
Дякую вам за надану інформацію та за витрачений час . Це було пізнавально . Дай Бог ,щоб все було так ,як ви кажете - і щоб ,ці ресурси пішли на благо народу. Але на жаль ,я не такий оптимістичний . Хай би я помилився ,а праві були б ви ))
показати весь коментар
25.02.2025 17:14 Відповісти
Чому я так впевнено пишу ? Тому ,що про це розповідала людина ,яка працювала в одному з обленерго - де власниками були спочатку американці - а потім її продали укромоскалям ...
показати весь коментар
25.02.2025 16:59 Відповісти
З 1 січня 2018 року рента, яку сплачують видобувні компанії, розподіляється так: 95% зараховується до загального фонду Державного бюджету України, а 5%надходять в громади. За визначеною в законі формулою вони розподіляються до місцевих та обласних бюджетів. 2% "місцевої" ренти надходить до бюджету обласної ради, а 3% надходить громаді.
показати весь коментар
25.02.2025 16:27 Відповісти
Я розписав вам по пунктам роз'яснення щодо вашого помилкового бачення щодо справ з видобутком копалин в Україні. Дуже прошу уважно прочитати.

І тим паче оце ваше "95% зараховується до загального фонду Державного бюджету України, а 5%надходять в громади." - хіба то не рахується, що ці гроші ідуть "пересічним українцям", бо то все іде в наповнення держ-казни, ні? Чи треба поквартирне розподілення доходів?
показати весь коментар
25.02.2025 16:54 Відповісти
Читайте мою відповідь зверху
показати весь коментар
25.02.2025 17:00 Відповісти
Пересічний мага-бот не переймається, бо гниль продала Україну за полушку від агента кремля трампона
показати весь коментар
25.02.2025 16:32 Відповісти
Ви з тих "поважних " людей ? )) які захищають Україну в еміграції?
показати весь коментар
25.02.2025 16:39 Відповісти
Я з тих поважних людей , що а) Не голосував по приколу у 2019 б) Не використовую ВПН
Ви схоже не пройшли по жодному з цих пуктів ?
показати весь коментар
25.02.2025 16:45 Відповісти
Витрішили тут покаятися - розповісти свої гріхи?))
показати весь коментар
25.02.2025 16:46 Відповісти
У вас дислексія ? Сумно
показати весь коментар
25.02.2025 16:49 Відповісти
Дивлюся на вас крізь призму Карла Густава Юнга
показати весь коментар
25.02.2025 17:01 Відповісти
Та ви я бачу приклад ефекту Даннінга-Крюгера
показати весь коментар
25.02.2025 17:03 Відповісти
Нічого собі - ви навіть такі слова знаєте, то може не такі безнадійні .
Хоча по питанням не скажеш.
Адже в мене український прапорець - який тут може бути віпіен?
А стосовно Зе - всі притомні люди ще до виборів бачили , що народ,який вибирає блазнів - приречений . І для цього потрібно чекати 5 роіків ,рік чи 1 місяць. Це зрозуміло з простого аналізу ,його особистості та вчинків..
Добре ,дякую вам за дискусію . Давайте на цьому закінчимо , щоб і далі не змагатися як принизити один одного якнайінтелектуальніше )))
показати весь коментар
25.02.2025 17:10 Відповісти
Оце бомбанув. Ти що водолій. Стіки води налив в лонг-ріді своєму
І не зачисляй себе до "притомних" або "свідомих" - твої пости свідчать про інше
показати весь коментар
25.02.2025 17:15 Відповісти
Як казав Карл Густав Юнг - кожна людина намагаючи образити іншу - приписує властиві собі вади. ))Це так - для загального розвитку Звичайно ,що я - не "свідомий" . Адже будучи таким ,я б навіть не став би вступати з вами дискусію)))
показати весь коментар
25.02.2025 17:20 Відповісти
Чому коли я говорю генію , що він геній - він не ображається, а коли дурню та моральному виродку , що він - дурень та моральний виродок. Він - починає істерити
Де логіка ? Адже в обох випадках була сказана лише правда
показати весь коментар
25.02.2025 17:22 Відповісти
В обох випадках в говорите свою суб'єктивну думку ,яка скоріше за все не співпадає з об'єктивною реальністю. Недаремно кажуть - що мудрий сумнівається ,а дурень - завжди твердо впевнений в своїй правоті )))
показати весь коментар
25.02.2025 17:28 Відповісти
В обох випадках базуюсь на фактах , тому не скигли і не виправдовуйся, а само вдосконалюйся, якщо тобі це не приємно.
Шах і мат
показати весь коментар
25.02.2025 17:31 Відповісти
P.S. І не прикидайтесь , що викорустовуючи VPN не знаєте як він працює.
Вигляда дешево ,як ваше жалюгідне намагання виправдати кабальний ультиматум срампа
показати весь коментар
25.02.2025 17:17 Відповісти
Думаю вам в районі 20 плюс мінус
показати весь коментар
25.02.2025 17:21 Відповісти
Ми ж вже зрозуміли, що думати - то не твоє. Не роби незвичні речі , ти в них - профан
показати весь коментар
25.02.2025 17:23 Відповісти
На "ти " незнайомим людям ))) Ви же доповнили свій образ - молодого ,самозакоханого, але одночасно з комплексами неповноцінності , який намагається вдавати сильну та розумну особистість ))
п.с . 20 - це не про фізичний вік , це про рівень розумового розвитку ))).Хоч зараз я схиляюся до 15 -16 )))
показати весь коментар
25.02.2025 17:32 Відповісти
"ви" ознака - поваги. Ти втратив мою. Вини лише себе. І не істери ,як баба
показати весь коментар
25.02.2025 17:41 Відповісти
Яка нафіг угода,люди схаменіться,найвеличніша невтікла нетряпка казала що ніякої угоди про корисні копалини не буде,бо то є народне. Невже він збрехав???
показати весь коментар
25.02.2025 15:48 Відповісти
Ще один. Людям наче пороблено. Сказано було, що не буде угоди, яка закріплює за нами неіснуючий борг перед США в 500 мільярдів - чи ви не проти такого намальованого боргу?
показати весь коментар
25.02.2025 15:55 Відповісти
Нахріна? Щоб узаконити крадіжки з окупованих територій? Безпекових гарантій трамп не дає.

Євросоюз запропонував Україні власну угоду щодо рідкісноземельних металів, - Politico

"Трамп відповів, що гарантії безпеки для України в угоді про копалини надасть Європа".
показати весь коментар
25.02.2025 15:48 Відповісти
Всетаки ставлять на лічильники і заганяють в борги наступні покоління українців. Агент КДБ - ФСБ Дональд Трамп (Краснов) дотискає наших зрадників.
показати весь коментар
25.02.2025 15:50 Відповісти
Всі ці рідкозимельні мінерали з усім цим шумом то "Фата-моргана",коли дійде до справи, лопне як мильна бульбашка
показати весь коментар
25.02.2025 15:51 Відповісти
А давайте просто подамо заяву до вступ до США замість Канади та Гренландії в якості 51 штату? Ото буде двіжуха.
показати весь коментар
25.02.2025 15:59 Відповісти
з внесками до фонду все зрозуміло,50\50..як прибутки будуть ділити,от що цікаво?..
показати весь коментар
25.02.2025 16:01 Відповісти
Розслабтесь

"Для того щоб надати дозвіл на надрокористування, його треба мати. Але не секрет, що за 30 років всі дозволи на комерційно цікаві родовища вже роздані "поважним" людям. Тобто пропонувати партнерам нема чого або майже нема чого", - розповів Гетманцев.
показати весь коментар
25.02.2025 16:03 Відповісти
не знаю что там и к чему в этом договоре, но просто уверен на все 100%, если нашим уродам дать хоть маленькую возможность спиз...ть, то они сделают это, и потом патриотично *****...ся на расию. Украину может спасти только полное внешнее управление как Германия после 1945, от судов, прокуратуры, министерств ... до кабмина! мы уже 35 лет прыгаем на одни и те же грабли. то Леня то Вити, Йуля, то 73%.
показати весь коментар
25.02.2025 16:05 Відповісти
Україна віддасть США копалини в обмін на те що половину доходів від копалин США забере собі, а половину Україна вкладе в американський фонд?
показати весь коментар
25.02.2025 16:11 Відповісти
Не скавчи мага-чорт. Вас послали двічі і пошлють знов ,якщо буде не по нашому
Зрозумій, бидло
ФША make weak again при срампі
показати весь коментар
25.02.2025 16:34 Відповісти
Якщо Україна-це Ахмєтов, чи Фірташ, то для простих Українців байдуже в кого скільки відсотків. Американці хоч щось залишать, а бандюки зроблять так, як з сертифікатами.
показати весь коментар
25.02.2025 16:40 Відповісти
Подписание соглашения с трампо-xyйловской шайкой будет не только большой ошибкой, но и почти что преступлением. Также как неготовность к paшистскому вторжению 24.02.2022.
показати весь коментар
25.02.2025 17:03 Відповісти