7752 відвідувача онлайн

Хімзавод у Тульській області РФ зупинив роботу після нічної атаки дронів

У Тульській області призупинив роботу завод Щокіноазот після атаки дронів

У Тульській області Росії призупинив роботу хімічний завод "Щекіноазот" після нічної атаки безпілотників.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Telegram-канал Astra.

Зазначається, що у ніч на 17 липня щонайменше чотири БпЛА влучили по заводу, виникла пожежа.

Після атаки на підприємство була пошкоджена одна з ректифікаційних колон, сталася розгерметизація та пожежа, розповіли працівники заводу.

Крім цього, на заводі пошкоджено паропровід високого тиску між сховищем і ТЕЦ. Він транспортує перегріту пару до виробничих установок. Також пошкоджено дах печі на лінії виробництва метанолу.

Через атаку БПЛА завод тимчасово припинив роботу, працівників евакуювали.

На сайті підприємства зазначається, що "Щекіноазот" є одним із провідних виробників промислової хімії в Росії. Компанія виготовляє метанол, капролактам, мінеральні добрива та сірчану кислоту. До її складу також входить ВАТ "Хімволокно".

Як зазначив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, це важливе підприємство з виробництва аміаку, метанолу та карбаміду. Всі ці речовини — основа вибухівки, твердого ракетного палива, синтетичних матеріалів для ВПК РФ.

"Без цього підприємства порушується цикл виробництва ракет, дронів та вибухівки для армії РФ", - пояснив він.

Нагадаємо, у ніч проти 17 липня Росію атакували безпілотники, зокрема під ударами були Воронеж і Тульська область.

Топ коментарі
+7
Щоб вся московія згоріла нахер !
показати весь коментар
17.07.2025 23:31 Відповісти
+4
Дуже добре! Якби ще співробітники хімзаводу призупинили жити - було б ідеально.
показати весь коментар
17.07.2025 22:59 Відповісти
+3
пошкодження/зупинка блоку розділення повітря не зупинить всі технологічні процеси. Виробництва метанолу, та формальдегіду від блоку розділення не залежать. А от виробництво карбаміда і уротропіна стане. Для повної зупинки виробництва компонентів (метанол, формальдегіід, аміак, і відповідно уротропін та карбамід) які далі використовуються для виготовлення військової вибухівки, треба вдало влучити в установку М-450 і А-135, які виробляють відповідно 450 тис. тон метанолу і 135 тис. тон аміаку (обидві установки знаходяться ось тут - 54°02'21.0"N 37°32'33.0"E). Тоді гарантовано не буде ніякої сировини для заводу ім. свердлова у Дзержинську.
Відновити весь цей комплекс з обома установками вже не зможуть, бо йго будувала (дуже давно) данська компанія Haldor Topsoe.
показати весь коментар
18.07.2025 01:03 Відповісти

Завантаження...