10943 відвідувача онлайн

Про участь ЄС у переговорах США-Україна-РФ наразі говорити зарано, - Єврокомісія

Мирні перемовини Чи братиме ЄС участь у переговорах

У Єврокомісії вважають, що наразі зарано говорити про можливість участі представників Євросоюзу у майбутніх переговорах на рівні лідерів США, Росії та України.

Про це заявила речниця Європейської комісії Аріанна Подеста, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Що стосується цих можливих тристоронніх мирних переговорів, то терміни, формат, логістика ще належить з'ясувати, тому ще дуже зарано говорити точно, що станеться. Якщо і коли з'явиться додаткова інформація, ми, звичайно, будемо раді поділитися нею з вами", - пояснила вона.

Речниця наголосила, що ЄС "підтримує справедливий і міцний мир для України, і наші зобов'язання щодо цього жодним чином не змінилися".

За її словами, президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн не брала участі у телефонних розмовах, проте її детально поінформували інші лідери країн-членів Європейського союзу, з якими відповідні телефонні розмови провів президент України Володимир Зеленський.

"Інші лідери, а також посадовці Комісії беруть участь у переговорах та контактах на інших рівнях, поки ми говоримо, як з європейськими, так і з українськими партнерами", - додала Подеста.

Вона зазначила, що наразі "немає жодного запиту та жодного рішення щодо формату".

"Ми вже сказали, що формат, терміни, логістика на цьому етапі абсолютно незрозумілі. Вони все ще обговорюються", - повторила вона.

Подеста також наголосила, що ніхто не хоче миру більше, ніж Україна та ЄС.

"Цілком очевидно, що Росія не зацікавлена в жодному мирі як такому, бо ми бачили це в їхніх діях, а не в словах. З огляду на це, звичайно, ми вітаємо будь-який тиск, коли йдеться про забезпечення присутності Росії за столом переговорів. Ми вітаємо будь-яку роботу, спрямовану на досягнення сталого припинення вогню. З нашого боку, ЄС підтримує Україну протягом усього процесу. Ми також співпрацюємо з усіма нашими міжнародними партнерами, щоб забезпечити якомога сильнішу Україну на полі бою, аби вона могла бути найсильнішою і за столом переговорів", - підсумували у Єврокомісії.

Топ коментарі
+4
"У Єврокомісії вважають, що наразі зарано говорити про можливість участі представників Євросоюзу у майбутніх переговорах" Джерело: https://censor.net/ua/n3567490

Звісно, що зарано. Треба дочекатися, коли буде запізно. От тоді - самий час.
показати весь коментар
07.08.2025 14:36 Відповісти
+3
Без участі єс нам не просто дупа а повна дупа.Трамп з ****** домовляться а нашого потужного політика міжнародника перед фактом поставлять
показати весь коментар
07.08.2025 14:45 Відповісти
+2
Сусідня видача від Зеленського за сьогодні:

>> Домовилися ще переговорити з Фрідріхом..... ми вже й у перемовинах щодо вступу у Євросоюз. Тому Європа має бути учасницею відповідних процесів.

Пилять, ну за що Україні такий діпломіруваний юриЗД на посаді Президента???
показати весь коментар
07.08.2025 14:47 Відповісти

Завантаження...