4059 відвідувачів онлайн

УПЦ МП має усунути статутні зв’язки з РПЦ до 24 серпня, - Держетнополітики

онуфрій,кіріл

Київська митрополія УПЦ МП отримала припис, що зобов'язує організацію усунути зв'язки з РПЦ упродовж місяця — до 24 серпня.

Про це повідомив очільник Держетнополітики Віктор Єленський, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Припис полягає в тому, що Київська митрополія повинна забезпечити вихід УПЦ зі складу РПЦ. Припис не вимагає від УПЦ зрадити православ’я, змінити якісь віроповчальні положення, змінити мову богослужіння, змінити календар, чи стати частиною іншої православної церкви. Все, що вимагається — це вийти зі складу РПЦ і надати відповідні рішення статутних органів УПЦ", — сказав голова ДЕСС.

Єленський зазначив, що УПЦ має усунути порушення до 24 серпня. Хоча раніше повідомлялося, що термін сягав 18 серпня. "Вони отримали припис поштою 24 липня. Таким чином УПЦ має місячний термін — до 24 серпня", — повідомив він.

Голова Держетнополітики додав, що за обґрунтованого прохання УПЦ може продовжити цей термін на додаткових 60 днів.

"Якщо впродовж цих 30 днів (до 24-25 серпня) не буде виконано припис та не буде звернення щодо надання додаткових 60 днів, то ДЕСС зможе звернутися до суду з позовом про припинення Київської митрополії. Це означає, що Київська митрополія втратить статус юридичної особи та втратить правосуб'єктність", — сказав посадовець.

Окрім цього, очільник служби зазначив, що УПЦ подала позов до суду, спрямований на зрив виконання припису. На його думку, це демонструє, що в церкві не мають наміру усувати ознаки, які пов'язують УПЦ з РПЦ.

Нагадуємо, з 20 травня до 8 липня Держетнополітики провела дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості КМ УПЦ (МП) з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до статті 3 Закону України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій". За результатами дослідження у службі дійшли висновку, що КМ УПЦ є частиною РПЦ, діяльність якої в Україні заборонена законом, у статуті КМ є ознаки її належності до УПЦ, яка пов’язана з РПЦ, РПЦ має право ухвалювати обов’язкові для КМ рішення з церковних і організаційних питань. Керівники КМ зобов’язані входити до органів управління РПЦ.

Топ коментарі
+23
ЇХ ТРЕБА ВИГНАТИ....а їм кажуть "ну типу перефарбуйтесь і все буде норм"
показати весь коментар
14.08.2025 17:45 Відповісти
+22
Влада шукає всілякі відмазки та юридичні заморозки для того, шоб не ліквідовувати легалізований філіал касапського фсб в Україні у вигляді рпцву.
Вибори близенько... а там ядерний лохторат младоовощноригів, сіреч слуг уродів... їх чіпати не хочуть, хоч і вороги вони...
показати весь коментар
14.08.2025 17:47 Відповісти
+14
Задовбали вже з цією УПЦ МП. Скільки можна з ними панькатись? Вони вороги України, невже не зрозуміло?!!!
показати весь коментар
14.08.2025 17:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
УПЦ МП отримає статус "катакомбной церькьві".
показати весь коментар
14.08.2025 17:44 Відповісти
показати весь коментар
14.08.2025 17:47 Відповісти
А чиї вони вороги? Якщо України, то тим більше чіпати їх не можна. Навіщо ж Єрмаку з його болонкою Зеленським своїх союзників у боротьбі проти України щемити?
показати весь коментар
14.08.2025 18:03 Відповісти
"дедлайн трампа" - значення див. вікіпедія
показати весь коментар
14.08.2025 18:15 Відповісти
Що ж це ви ФСБістську маму розлучаєте з її ФСБістською донькою? Заборонити як заборонили Комуністичну та Нацистськи ідеології!
показати весь коментар
14.08.2025 17:48 Відповісти
Задовбали вже з цією УПЦ МП. Скільки можна з ними панькатись? Вони вороги України, невже не зрозуміло?!!!
показати весь коментар
14.08.2025 17:49 Відповісти
Только вот покровители сидят в ОПе. Есть закон от 2018 года по которому ФСБ МП можно запретить. Там пройдены все судовые инстанции вплоть до КС. Уже прошли 90 дней даже по новому закону, уже были решения экспертных организаций. Что еще нужно чтобы сделать простой ход о запрете?
показати весь коментар
14.08.2025 17:58 Відповісти
Так а влада хто? Всі ж сваї люді - вороги України.
показати весь коментар
14.08.2025 17:58 Відповісти
Недвігу націоналізувати та продати іншим церквам, чи для інших розважальних закладів. Попам здача української мови та історії, поліграф на патріотизм. Хто не пройде - довічне з конфіскацією. ВотЪ і всі питання.
показати весь коментар
14.08.2025 17:49 Відповісти
Посадіть онуфрія на пляшку врешті-решт.
показати весь коментар
14.08.2025 17:53 Відповісти
Якийсь сюр. Вони що, змінивши статут перестануть бути підкацапниками?
показати весь коментар
14.08.2025 17:55 Відповісти
Зебанда кришує фсб-пархат, московські попи в погонах краще почуваються, ніж українські.
показати весь коментар
14.08.2025 17:56 Відповісти
УПЦ МП немає ніякого відношення до релігії!!!!
це, філіал ворогів, що хочуть нас знищити!!!
хочааааа...
про що це я?
зе!гніда була насаджена українцям, що б знищити нас.
сбу не бачить?
чи, сбу кормиться?
при бажанні, це робиться за тиждень, або самою сбу, або умовним корчинським, при співпраці з сбу.
до речі, після визволення бучі, місцеві віряни толпою ломануллися саме в кацапську церкву!!!
показати весь коментар
14.08.2025 18:02 Відповісти
Ахах!
Чекаю на прокльони і звинувачення від любителів свинособак москви.
Ой.
А вони вже є трішки вище))
Ніт.
За кордоном з 2017 року.
Ніт топив не за зе.
Тут мене гнобили тоді на роботі наші співвічизники.
Ну що був проти актора з відомого серіалу.
Але є одне але.
В цьому питанню я підтримую.
Нічого робити філії фсб в Українській церкві.
показати весь коментар
14.08.2025 18:03 Відповісти
Та тут і в інформаційних технологіях засилля 1с/bas та інших перефарбованих клонів , які по факту тримають облік Українських підприємств під контролем російський програм. Так сказати , база обліку українських підприємств вже в російській сфері.
Заходь , піджопниками виганяй українських бухгалтерів саджай привезнених з росії і все.
показати весь коментар
14.08.2025 18:16 Відповісти
Можно "вывести" УПЦ МП из параши. Но нельзя вывести парашу из УПЦ МП.
показати весь коментар
14.08.2025 18:16 Відповісти
Так вже давали 3 місяці, а потім ще 3 місяці!?
показати весь коментар
14.08.2025 18:31 Відповісти
Поміняти кацапських попів на полонених з " Азову "!
показати весь коментар
14.08.2025 18:36 Відповісти
УПЦ МП має усунути статутні зв'язки з РПЦ

Статєві?
)
показати весь коментар
14.08.2025 18:38 Відповісти
Та скільки вже можна з ними валандатись, тягають кота за яйця
показати весь коментар
14.08.2025 18:53 Відповісти
А в головах у них ,щось поміняється?
показати весь коментар
14.08.2025 18:53 Відповісти
Від того що ви замотаєте гівно в бумагу від цукерки, гімно смачніше не стане. Так як і не зміниться сутність московських попів яких ви назвате українською церквою. Потрібні чистки наших церков від московських попів
показати весь коментар
14.08.2025 18:53 Відповісти
Як це Зельоні своїх союзників ліквідують? ОПЗЖ і РПЦ, це ж їхні надійні партнери.

показати весь коментар
14.08.2025 19:04 Відповісти
А як усуне, то що, кацапи перестануть бути кацапами і ********* Україну?
показати весь коментар
14.08.2025 19:14 Відповісти
Вже другий рік просять колег сховати будьоновку за пазуху.
показати весь коментар
14.08.2025 19:31 Відповісти
Нехай просто перейменуються в ОПиЦ МП. Однак шкодять разом!
показати весь коментар
14.08.2025 19:49 Відповісти
Заборона сектантів знову відкладається?
показати весь коментар
14.08.2025 19:53 Відповісти
"упц мп" - що це таке? Відділи нквс організований сралinим?
Не існує ні якого "мп" - афера, тим більше "упц"! А православні церкви в Україні, є!!!
показати весь коментар
14.08.2025 20:19 Відповісти
РПЦ-МП має завершити своє існування. Агентам ворога нема чого робити в нашій державі.
показати весь коментар
14.08.2025 20:39 Відповісти
Кацапську церкву з попами -сатаністами треба було заборонити ще у 2014 році!!!
показати весь коментар
14.08.2025 21:56 Відповісти
Меня искренне удивляет - почему в первые дни вторжения их не смели просто? Или не прикопали в тайных Печерах ???!!!?? ну как так, братья??!!
Ведь тогда судьбу вершил вооруженный народ, в т.ч. опозиция "Е.С." с пулеметами. А менты и ермаки попрятались!! Дбр всякое аж во Львове криивку оборудовать помчалось
показати весь коментар
14.08.2025 23:03 Відповісти
... нічого не зміниться, вся верхівка влади, це пріхажанє їхні і любителі совка .
показати весь коментар
14.08.2025 22:57 Відповісти
Правильный вариант - устранить лишенцев!!!
Есть доказательства - в тюрьму без всяких скидок на иерархию в Секте!! Остальных просто люстрация + добиваться международных санкций
показати весь коментар
14.08.2025 23:00 Відповісти