9979 відвідувачів онлайн

Безпілотники атакували Волгоград: на місцевому НПЗ спалахнула пожежа. ВІДЕО+ФОТО

У ніч проти 19 серпня мешканці російського Волгограда заявили про атаку безпілотників та потужні вибухи. На нафтопереробному заводі спалахнула пожежа.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на російські ЗМІ.

Зазначається, що понад 15 вибухів почули сьогодні вночі жителі Волгограда і передмістя. За їхніми словами, було видно кілька спалахів від вибухів. Ймовірно, це результати роботи російської ППО, яка збивали українські дрони.

Через атаки українських безпілотників в аеропорту Волгограда введено план "Килим" - він не приймає і не відправляє рейси.

Згодом місцева влада заявила,  що уламки БпЛА впали на півдні міста. Це спричинило пожежу в лікарні №16 та на території нафтопереробного заводу.

Волгоград

"На півдні міста Волгограда внаслідок падіння уламків БпЛА виник спалах покрівлі будівлі одного з корпусів лікарні №16 та на території НПЗ. Для локалізації та гасіння загорянь на місці працюють пожежники", - розповів губернатор області Андрій Бочаров.

Він додав, що за попередніми даними, постраждалих немає.

Що відомо про НПЗ у Волгограді?

ТОВ "Лукойл-Волгограднафтопереробка" - найбільший нафтопереробний завод Волгоградської області та один із ключових активів ПАТ "Лукойл". Підприємство щорічно переробляють понад 15 млн. тонн нафти.

Завод спеціалізується на глибокій переробці нафти, виробництві бензину, дизельного та авіаційного палива, мазуту, бітуму та інших нафтопродуктів.

Днями видання Bloomberg  повідомило, що нафтопереробний завод ПАТ "Лукойл" у Волгограді припинив завантаження нафти і став третім великим НПЗ у Росії, який зупинився після серії ударів українських дронів. Адже НПЗ вже неодноразово опинявся під ударами безпілотників.

14 серпня сили ППО  начебто відбили масовану атаку БПЛА на територію Волгоградської області. Внаслідок падіння уламків виникло розлиття та займання нафтопродуктів на Волгоградському НПЗ.

Також невідомі безпілотники атакували нафтопереробний завод у Волгоград у ніч проти 15 березня.

У лютому місцевим жителям російського Волгограда заборонили знімати "прильоти" і їхні наслідки після атаки українських безпілотників 3 лютого та 31 січня 2025 року на один із найбільших у РФ нафтопереробний завод.

Топ коментарі
+19
тричі за тиждень - нормальна частота пішла.
показати весь коментар
19.08.2025 07:33 Відповісти
+18
Хто? рузкіе? Плювати Їм на своїх і на все на цій планеті
показати весь коментар
19.08.2025 07:22 Відповісти
+18
Гори гори ясно, щоби не погасло !
показати весь коментар
19.08.2025 07:26 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Потужно !
показати весь коментар
19.08.2025 07:21 Відповісти
Може після цього зупиниться?
показати весь коментар
19.08.2025 07:21 Відповісти
Хто? рузкіе? Плювати Їм на своїх і на все на цій планеті
показати весь коментар
19.08.2025 07:22 Відповісти
Зупинку НПЗ я мала на увазі.
показати весь коментар
19.08.2025 09:08 Відповісти
Гори гори ясно, щоби не погасло !
показати весь коментар
19.08.2025 07:26 Відповісти
тричі за тиждень - нормальна частота пішла.
показати весь коментар
19.08.2025 07:33 Відповісти
15 Лютих на один завод це гарно !
показати весь коментар
19.08.2025 07:37 Відповісти
ну, зовсім не факт, що туди Ан-196 прилетіли. Може якісь інші, асортименту вистачає.
показати весь коментар
19.08.2025 08:28 Відповісти
згоден, але масовано летять саме Лютий . мої діти кожного разу махають їм і бажають гарного полювання !
показати весь коментар
19.08.2025 08:42 Відповісти
от ви навряд чи у польоті зможете відрізнити Ан-196 від FP-1. Та і я теж. А деякі наші дрони не зможете відрізнити від кацапської "гєрані", тому вони ніколи і не отримують благословіння від ваших дітей.
показати весь коментар
19.08.2025 09:10 Відповісти
У нас позавчора, якась ЗАРАЗА круги намотувала над містом, трохи не цілий день... Чи-то розвідник, чи просто "картуз зірвало" у електроніки... Потім кудись щез. Вибуху не чули... Може, пальне закінчилося, та впав?
показати весь коментар
19.08.2025 14:15 Відповісти
акустичні датчики легко розрізняють звук двигунів "гербер" від "герані", тому часто коли не вистачає ресурсів ППО, то не витрачаються на "гербери", і тому інколи вони літають, поки не впадуть (що теж не є добре, бо інколи кацапи закладають у такий дрон б\ч кілограмів на п''ять.)
Крім того таке нарізання кругів використовують для накопичення кількості хибних цілей, які у певний момент вирушають у певний район, до якого вже рухаються "герані".
показати весь коментар
19.08.2025 23:40 Відповісти
Бажано тричі за годину
показати весь коментар
19.08.2025 09:30 Відповісти
та там за годину півтора десятка прилетіло. Головне шоб у темряві хоча б декілька влучили куди треба.
показати весь коментар
19.08.2025 09:35 Відповісти
Це, мабуть, з 2019 року, отими «РАКЕТАМИ», від зеленського, за 6 років його сидіння, на крипті та «дивними особами», в ОПУ КМУ ВРУ ГПУ ДБР СУДАХ ОДА ….
показати весь коментар
19.08.2025 07:36 Відповісти
Ніщо з ранку так не підбадьорює як новини по чергову палаючу нафтобазу на Московії.
показати весь коментар
19.08.2025 07:46 Відповісти
якось не коректно називати нафтобазою НПЗ, який займає площу у 600 гектарів.
показати весь коментар
19.08.2025 08:13 Відповісти
... большая нафтобаза.
показати весь коментар
19.08.2025 08:55 Відповісти
ну, це приблизно як хлібокомбінат назвати хлібним магазином. Але для профана проходить на ура. У нас і новинні журналсти нафтобазу у райцентрі називають нафтопереробним заводом. Для насєлєнія така локшина нормально заходить.
показати весь коментар
19.08.2025 09:05 Відповісти
Палати та вибухати має вся Моськовія, від Кенігсберга до Анадиря !!))
показати весь коментар
19.08.2025 07:54 Відповісти
Так це ж було вже? Вчора казали - цей завод тепер місяць не працюватиме.
показати весь коментар
19.08.2025 07:55 Відповісти
там окремі виробництва займають десятки гектарів, тому там вистачить ще на місяць довбати дронами. Хоча якщо колони АВТ і комплекс КМ-3 згорять, то подальші удари вже не будуть мати сенсу, бо сиру нафту підприємство переробляти вже не зможе.
показати весь коментар
19.08.2025 08:19 Відповісти
Я саме про це: "не має сенсу" бо нам вчора сказали, що він місяць не працюватиме. Є ж інші, що досі працюють. Чи нам вибухівку більше нема куди подіти? // Втім, я розумію, що це не моя компетенція. Вразили, та й добре. Можна лише привітати, в будь-якому випадку.
показати весь коментар
19.08.2025 08:35 Відповісти
не знаю, хто там вчора і де казав що місяць не буде працювати, але я дуже сумніваюсь, що у того журналіста, який ту локшину вішає, є воя агентура на Волгоградському НПЗ, і він достеменно знає, які були влучання 13-го і 14го серпня, і він взагалі має хоч якесь приблизне уявлення про нафтоперербне виробництво і його вразливі ланки. Ви ж бачите, що у будь-яких новинах про ураження НПЗ майже ніколи не пишуть які саме виробництва і установки були уражені. Кацапам взагалі заборонили будь-що з цього приводу коментувати. А ЦСО "А" теж нічого не коментує... туман війни...
показати весь коментар
19.08.2025 08:56 Відповісти
Висновок: "Ибо нехер строить НПЗ вокруг бальниц!". Хоча, куди їм діваться? Специфіка розбудови цього міста - вздовж узбережжя Волги. Воно "довге, як собача пісня"... На сьогодні - близько 140 км у довжину. Поки проїдеш на поїзді - обісраться можна, бо він насилу проповзає через нього, за три години... Сам колись упевнився, коли провідники закрили на три години туалети, не попередивши зарані, пасажирів... Там у вагонах, ТАКЕ творилося!!!
От вони, спочатку, будують промоб"єкти на окраїні міста, а потім, коли житло будувать ніде, продовжують будівництво уже ЗА промоб"єктом. І мають житлові райони, в перемішку з промисловими...
показати весь коментар
19.08.2025 07:57 Відповісти
Дорозвідка, та добивання...
показати весь коментар
19.08.2025 08:04 Відповісти
Ох уж ці уламки...
показати весь коментар
19.08.2025 08:46 Відповісти
А непогана ідея назвати якийсь БПЛА "обломок", то у россіян буде диссонанс, незнатимуть як подавати в новинах)
показати весь коментар
19.08.2025 16:13 Відповісти
Ваня пакуріл і вот на тєбє !!!
показати весь коментар
19.08.2025 08:56 Відповісти
https://defence-line.info/?p=3313 Продовження трьох історій (Частина 2)

ПРОДОВЖЕННЯ № 2

У другій половині дня з'явилися уточнені дані про те, якими виявилися втрати особового складу на пороховому заводі в Рязанській області. До останнього моменту там було 11 «двохсотих» і пара десятків «трьохсотих». Принаймні, так про це говорив військовий міністр Бєлоусов. А ще він сказав, що удари по військових заводах уже відчуваються на фронті. Його представник прямо сказав таке:

«За останні тижні було атаковано низку важливих підприємств. Я б навіть сказав, критично важливих. По Рязанській області - до кінця не зрозуміло, що сталося. Є офіційна версія - порушення техніки безпеки. Але є й інші - диверсія та шкідництво».


Дивно, але ні сам міністр, ні його представник не назвали третю і, напевно, найбільш обґрунтовану версію, яка виглядає так: «Це вам за те, що ви не молитеся». А тим часом у Мережі з'являються певні уточнення, що вказують на масштаб «розгулу стихії». Виглядають вони так:

«До 154 зросла кількість постраждалих під час вибуху на пороховому заводі «Еластик» у Рязанській області, - МНС. За уточненими даними, 20 осіб загинули, 154 постраждали внаслідок вибуху на пороховому заводі в селищі Лєсной Шиловського району».

Між іншим, у ворожому сегменті Мережі вже є досить цікаві, з погляду логіки, міркування на цю тему. Деякі експерти закликають не наполягати на версії про порушення техніки безпеки, бо насправді вона - найбільш небезпечна з усіх можливих. На їхню думку, немає нічого дивного й нового, якщо вибух стався внаслідок диверсії. Під час війни це звична справа, і таке трапляється в будь-який час і в будь-якому місці, де йде війна.

Інша справа - розмови про те, що йде посилена деградація технологічного рівня навіть на таких об'єктах, куди просто заливаються гігантські кошти. А є ж іще заводи, де виробляють порох, вибухівку, ********** та інше. Зрештою, є підприємства, де виробляється ядерна зброя, і через те що такі виробництва закриті для зовнішніх оцінок їхнього стану, то ніхто навіть близько не знає, наскільки там все погано в плані технологічної дисципліни і техніки безпеки.
Щось про це можна дізнатися лише після того, як сталася якась гучна подія. А з урахуванням того що на підприємствах ВПК пригоди йдуть валом, хоча про них не прийнято говорити вголос, то рано чи пізно станеться щось набагато важче, ніж те, що сталося з колишнім, злегка пороховим заводом. Тобто катастрофа значно масштабніша, з набагато тяжчими наслідками, вже «у стволі», і лише питання часу, коли це станеться.

ПРОДОВЖЕННЯ № 3

У товаришів Орбана і особливо - Сійярто стався напад після того, як ЗСУ розгромили насосну станцію «Унєча» на нафтопроводі «Дружба». Як відомо, на цій станції не просто піднімається тиск нафти у трубах, а потоки нафти поділяються на західний та північний напрямки. Перший забезпечує постачання нафти до тієї ж Угорщини, а другий дає можливість доставки нафти до морського порту Усть-Луга в Ленінградській області. І ось тепер цих постачань немає. У зв'язку з цим Сійярто заявив буквально таке:

«Україна знову атакувала нафтопровід, що веде до Угорщини, перервавши постачання. Цей черговий удар по нашій енергетичній безпеці обурливий і неприйнятний».

І це при тому, що всі три роки Угорщина вставляла палиці в колеса будь-якій ініціативі допомоги Україні. Обидва ці пацієнти без вазеліну вилизують прутіна просто до дзеркального блиску, а тут - на тобі. З іншого боку, вони мають свій ґешефт від товариша прутіна, і тому їх аж вивертає від такого перебігу подій.
https://defence-line.info/?p=3313

показати весь коментар
19.08.2025 10:28 Відповісти
ПРОДОВЖЕННЯ № 1
... «У неділю, 17 серпня, з'явилося повідомлення про те, що внаслідок удару по нашій колоні в Курській області було тяжко поранено героя росії, генерала еседуллу абачева. При цьому було прийнято рішення змовчати про загальні втрати, понесені через цей обстріл. За даними кількох наших джерел у Міноборони, внаслідок ворожого удару в Курській області загинуло 39 військових, п'ятеро з них - офіцери. Світла пам'ять загиблим! Ми вирішили, що в жодному разі не можна приховувати інформацію про таку тяжку втрату, це було б дуже неправильно. Чому колона потрапила під вогонь противника, з'ясовується».

https://defence-line.info/?p=3310
показати весь коментар
19.08.2025 10:31 Відповісти