12073 відвідувача онлайн

ЄС пропонує 40-кілометрову буферну зону між Україною та Росією, - Politico

зведення Генштабу

У Європі розглядають можливість створення 40-кілометрової буферної зони між українськими та російськими військами в рамках потенційної мирної угоди.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише  Politico з посиланням на п’ятьох європейських дипломатів.

Зазначається,  що буферна зона є однією з кількох пропозицій, які обговорюють військові та цивільні чиновники для післявоєнного врегулювання або перемир’я в Україні. Проте між країнами немає єдиної позиції щодо глибини такої зони, і неясно, чи погодиться на неї Київ, оскільки йдеться про потенційні територіальні поступки. Сполучені Штати, за повідомленнями дипломатів, наразі не беруть участі в цих дискусіях.

Але той факт, що чиновники розглядають можливість блокування смуги української території для забезпечення крихкого миру, свідчить про відчай союзників по НАТО, зазначають у виданні.

"Вони хапаються за соломинку Росіяни не бояться європейців. І якщо вони думають, що кілька британських і французьких спостерігачів зупинять їх від вторгнення в Україну, то вони помиляються", – каже колишній високопосадовець Пентагону Джим Таунсенд.

У виданні зазначають,  що розмежування має велике історичне значення. Європейські дипломати не порівнюють його з ретельно охоронюваним кордоном між Північною і Південною Кореєю, які технічно все ще перебувають у стані війни. Вони більше порівнюють його з поділом Німеччини під час холодної війни.

Щодо кількості військових для контролю буферної зони, чиновники обговорюють цифри від 4 000 до 60 000 миротворців. При цьому жодна країна не взяла на себе офіційних зобов’язань. Президент США Дональд Трамп вже відкинув можливість залучення американських військ.

"НАТО вже намагається підготувати сили реагування у складі 300 000 військовослужбовців для захисту східного флангу альянсу від майбутньої російської атаки. За словами двох дипломатів, будь-які миротворчі сили виконуватимуть подвійну роль: патрулюватимуть поблизу демілітаризованої зони та одночасно навчатимуть українські війська", - пише Politico.

Наразі дискусії тривають і щодо правил застосування сили, можливих сценаріїв ескалації та ролі третіх країн, якщо Кремль виступить проти присутності сил НАТО.

За словами двох європейських чиновників, французькі та британські війська, ймовірно, становитимуть основу іноземного військового контингенту, і ці країни переконують інших союзників надати військову підтримку.

Водночас у Польщі та Німеччині виступили проти направлення військ в Україну, побоюючись, що це зробить їх вразливими до нападу Росії.

Європейські країни ведуть переговори з Вашингтоном про надання супутникової розвідки та авіаційної підтримки. США, які мають найбільші технічні можливості в цій сфері, можуть відігравати ключову роль у моніторингу дотримання Росією домовленостей.

Високопоставлені чиновники Пентагону вже повідомили своїм європейським колегам, що США відіграватимуть мінімальну роль у будь-яких гарантіях безпеки України, повідомляє Politico.

"Усі чекають, поки керівники Міністерства оборони США прояснить, наскільки далеко вони готові зайти, і дозволяють європейцям показати свої карти", – сказав один з європейських чиновників.

Топ коментарі
+26
Президент Португалії назвав Трампа "російським агентом"
показати весь коментар
29.08.2025 07:30 Відповісти
+24
На територіі параші.
показати весь коментар
29.08.2025 07:22 Відповісти
+23
Це все не більше ніж пердіння в калюжу від КАаЛіції потужних.
Вони сцються без дозволу ******* навіть інструкторів сюди прислати але про якісь лінії розмежування патякають.
показати весь коментар
29.08.2025 07:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ліпше до Уралу з Китаєм
показати весь коментар
29.08.2025 07:21 Відповісти
така історія вже була між Кореями
Але цієї зоною має бути вся та територія,
яку хочуть кацапи.
Хай забирають своїх какаючих в пакетики на росію
А Крим на засіданні ООН зробити республікою
Киримли і віддати лише кримським татарам,
а не казанским.
показати весь коментар
29.08.2025 07:22 Відповісти
На територіі параші.
показати весь коментар
29.08.2025 07:22 Відповісти
Я згоден !
показати весь коментар
29.08.2025 07:24 Відповісти
Так, від офіційно визнаного кордону і вглиб на 40 кілометрів по території Параши.
показати весь коментар
29.08.2025 08:34 Відповісти
І це буде правильно: вони почали війну, тож нехай буде їм наука, а за зруйновані території кацапи повинні платити по повній. Все інше - лише напівміри, які нічого не вирішать.
показати весь коментар
29.08.2025 09:22 Відповісти
за рахунок території раши
показати весь коментар
29.08.2025 07:23 Відповісти
Це все не більше ніж пердіння в калюжу від КАаЛіції потужних.
Вони сцються без дозволу ******* навіть інструкторів сюди прислати але про якісь лінії розмежування патякають.
показати весь коментар
29.08.2025 07:27 Відповісти
Президент Португалії назвав Трампа "російським агентом"
показати весь коментар
29.08.2025 07:30 Відповісти
Здається і не тільки він. Не пам'ятаю хто.
показати весь коментар
29.08.2025 07:38 Відповісти
Просто назвав речі своїми іменами
показати весь коментар
29.08.2025 07:40 Відповісти
І він НІТРОХИ не помилився !!!
показати весь коментар
29.08.2025 10:02 Відповісти
Це вже ж проходили, відходили на 12 км.в чисте поле із укріплень...? Така буферна зона вигідна тільки для тих хто буде наступати,...!
показати весь коментар
29.08.2025 18:44 Відповісти
REUTERS - «ОБМІН ТЕРИТОРІЯМИ», ЯКОГО НЕ СТАЛОСЯ: УСЕРЕДИНІ ШАЛЕНОЇ ГОНИТВИ ТРАМПА ЗА МИРОМ В УКРАЇНІ

суцільний песимізм

"І попри саміт європейців з Трампом , війна в Україні не наблизилася до завершення, підкреслив Курт Волкер, колишній посол США в НАТО і спецпредставник з питань України у першій каденції Трампа.

«Ми перебуваємо рівно там, де були до приходу Трампа до влади, - додав він. - Росія не змінила свою позицію ані на йоту. Війна триває... У нас немає чіткої стратегії, як змусити Путіна зупинити бойові дії».

"Віткофф - девелопер, який не мав жодного дипломатичного досвіду - порушив стандартний протокол, вирушивши на перемови без стенографіста Держдепартаменту. Тому після зустрічі він не мав жодного офіційного запису пропозицій Путіна, повідомило джерело, знайоме з внутрішніми процесами адміністрації."


"Покладаня Трампа на довірених радників на кшталт Віткоффа супроводжувалося агресивними «чистками» у середовищі американської нацбезпеки - звільненням або переведенням експертів із питань Росії та України в Пентагоні, Держдепартаменті й Раді національної безпеки."

"Найвідчутніший результат: Трамп і європейські лідери погодилися офіційно https://zn.ua/ukr/POLITICS/tramp-povidomiv-jevropu-shcho-ssha-hotovi-nadati-harantiji-bezpeki-ukrajini-politico.html розробити рамки майбутніх гарантій безпеки для України.

Та кінець війни все ще видається далеким."

бла-бла бла бла
"Волкер, колишній спецпредставник США, висловив обережний оптимізм, що Трамп зрештою змусить Путіна змінити позицію шляхом жорсткіших економічних санкцій і більшої військової підтримки України."
https://zn.ua/ukr/usa/zmi-povidomljali-shcho-vitkoff-chekav-bahato-hodin-na-zustrich-z-putinim-tramp-kazhe-shcho-tse-fejk.html

показати весь коментар
29.08.2025 07:32 Відповісти
Чітка стратегія вже зрозуміла навіть дитині - якнайбільше зброї Україні й санкцій рашці. Але західні перелякані імпотенти увімкнули павліка й шукають якийсь "особливий" шлях до миру.
показати весь коментар
29.08.2025 09:34 Відповісти
Тобто фактично вийти з Херсону?
показати весь коментар
29.08.2025 07:32 Відповісти
І не тільки Херсону......
по всій протяжності спільного кордону, від теперішньої лінії зіткнення....
Я б бувби згідний з таким планом, якби це було за рахунок території. Аляски, а бож ЄС....ідіоти.....
показати весь коментар
29.08.2025 07:42 Відповісти
Покровськ, Суми, Часів Яр і ще десятки міст де зараз рашисти б'ються лобом ЕС пропонує просто так здати рашистам відвівши з тих позицій українські війська. Це ж вже було
показати весь коментар
29.08.2025 08:05 Відповісти
Це жахлива деморалізація!!!
+ Втрата укріпрайонів, копалин-ресурсів , логістичних вузлів, молоді ( значна частина вірить раші у ТГ і буде гарматним м'ясом) і новий економічний удар хвилеє біженців
показати весь коментар
29.08.2025 15:10 Відповісти
Дійсно.... Острів де-факто вже втрачено. ( Офіційно "район Корабел")
показати весь коментар
29.08.2025 15:12 Відповісти
Європа дивиться на США а Трамп ні кує ні меле
показати весь коментар
29.08.2025 07:38 Відповісти
Він працює на Московію .
показати весь коментар
29.08.2025 09:40 Відповісти
Можна крейдої намалювати захисний магічний круг від нечистої сили. Результат буде той самий
показати весь коментар
29.08.2025 08:13 Відповісти
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
показати весь коментар
29.08.2025 10:06 Відповісти
Знову відводити наші війська з облаштованих рубежів, а кацапи миттєво займуть цю територію🤬🤬🤬 Це вже робив найвжеличніший, чим закінчилось??? 🤯 🤬 🤮
показати весь коментар
29.08.2025 08:40 Відповісти
Так , пам'ятаємо приїзд потужного до артелиристів де він забороняв відкривати вогонь...
показати весь коментар
29.08.2025 19:07 Відповісти
"САЛЮТО"- ЄВРОПЕЙСЬКІ ІМПОТЕНТИ"
показати весь коментар
29.08.2025 09:08 Відповісти
***, як вони заіпали. Буферна зона не допоможе, допоможе тільки подрібнення московії.
показати весь коментар
29.08.2025 09:11 Відповісти
"Вони більше порівнюють його з поділом Німеччини під час холодної війни." А що Україна програла війну в якій вона була визнана агресором?
показати весь коментар
29.08.2025 09:15 Відповісти
Це вже було. Тільки ми на метр відійдемо - москалі відразу його займуть, без жодного пострілу. Можно так робити буферну зону до самих західних кордонів
показати весь коментар
29.08.2025 09:16 Відповісти
На це Зеленський великий майстер !
показати весь коментар
29.08.2025 09:25 Відповісти
На це, власне, і розрахунок. Всі такі "пропозиції" - це просто відверте наї"алово українців, і нічого більше.
Бо, замість тупо додавити московію, затягти її далі, щоби вона вимушена була витрачати шалені гроші на війну, яку вона фактично вже не витягує (а за рік-другий, глядиш, вже й посипалися б) - хочуть зупинити додавлення московії, зняти з неї санкції, дати їй поновитися та знову вдарити по Україні з тим, щоб ту Україну вже остаточно добити. Щоь що - щоб зупиняти потім ціною неймовірних зусиль росіян-московитів біля західного кордону України чи десь в Польщі? Чи ще далі? А якщо, крім московії, будуть, присутні корейські, китайські війська? українців погонять з окупованих територій? Чи додавлять Луку і поженуть ще й білорусів?
Що їм та Україна, якщо московія залишить тут випалену землю? Хіба що - земля, без українців? Наші надра вже ж поділили, чи як?
І чи буде комусь діло до Європи та (тим більше) українців, коли Китай, натхненний індульгенцією для раші - полізе, наприклад, в Тайвань? Чи спустить свого "хом'ячка" Ина на Південну Корею, або підпалить ще десь в Азії, через Афганістан та Пакистан? Іран, наприклад, тільки й чекає цього - аби "остаточно вирішити єврейське питання" в Ізраїлі. Та й росія залюбки десь ще підпалить - від Ємену і Сирії, Африки, і, додатково - до Балкан - вони вміють і знають, як то робити.
показати весь коментар
29.08.2025 14:32 Відповісти
тільки буферна зона виключно на території Московії і кілька років неприпинення міжнародних санкцій проти окупанта..
показати весь коментар
29.08.2025 09:23 Відповісти
Одна маленька поправочка: на бурні хвантазії євроімпотентів, путіну й компашці, абсолютно плювати.
показати весь коментар
29.08.2025 09:29 Відповісти
а чого не по Ла-маншу???
показати весь коментар
29.08.2025 09:34 Відповісти
тільки по кордону України. 20км рашка, 20м Україна.
показати весь коментар
29.08.2025 09:44 Відповісти
Чим більше Захід бути тремтіти, тим більше і з більшою насолодою його будуть трахати у всі можливі позиції...
показати весь коментар
29.08.2025 10:16 Відповісти
Ця зона, навіть більша буде створена на території кацапстану коли Україна звільнить усі свої території та закінчить війну!
показати весь коментар
29.08.2025 10:22 Відповісти
Це так не працює. Без військової, чи економічної поразки однієї із сторін ніяка 40-кілометрова, чи навіть 5-кілометрова буферна зона у ******** війні за участю дронів неможлива. При її створенні одразу почнеться боротьба за контроль над нею. Чим швидше на Заході зрозуміють, що гарантією безпеки від здичавілих кацапів є лише їх розчленування на дрібні національні улуси і тим самим позбавлення імперської жаги до зааоювань, тим меншою буде ціна за мир.
показати весь коментар
29.08.2025 10:24 Відповісти
В статье не написали что европейцы хотят чтобы буферную зону патрулировала "третья сторона", а европейские солдаты будут расположены в "глубине Украины". Тобто сразу можно считать что ее будут контролировать кацапы.
показати весь коментар
29.08.2025 10:48 Відповісти
войовничі коментатори з цензора не згодні - всу, відміняйте буферну зону. Коментатори повертаються до ЗСУ
показати весь коментар
29.08.2025 10:25 Відповісти
засраха болт клала на всі ці пропозиції. Невже в ЄС цього не розуміють?
показати весь коментар
29.08.2025 10:53 Відповісти
Єдиний ЕФЕКТИВНИЙ засіб переконати Європейських політиків допомагати Україні захистити Україну це - перервати постачання рашисткої нафти до Європи = руйнувати нафтові термінали в Новоросійську і сюди де з'являється "тіньовий флот" рашки - бомбардувати нафтові термінали, що наповнюють нафтою.

Досить опалювати Європу рашисткою нафтою та українськими життями.
На даному етапі Європа боягузливий союзник.
а США з Тармпом і Вітькофом фактично союзник Пуйла
показати весь коментар
29.08.2025 12:06 Відповісти
Нiззя, тому трамп i не дозволяе вiдв`затися по повнiй, бо штатiвський газ-нафта iз Казахстану йде кацапськими трубами.
показати весь коментар
29.08.2025 13:25 Відповісти
Європа боягузливий союзник Україні
показати весь коментар
29.08.2025 12:16 Відповісти
До дупи ці сцикливі пропозиції!
показати весь коментар
29.08.2025 13:19 Відповісти
Каарочi, 40-ка километровая зона, с лунным пейзажем, - на мкадовском 101-ом км., от эпицентра, протяженностью всего в 109 км, та й годi.
показати весь коментар
29.08.2025 13:21 Відповісти
ЗЫ-ыыыыыыыыыыыы... чуть не забув, навкруги буферноi зони - рiв , зi 100 м завглибшки , з алiгаторами та пiраньями... i щоб вода - не вода, а якась там HCN.
показати весь коментар
29.08.2025 13:33 Відповісти
и чтоб ров выкопали с водой а туда кроколилов запустили и забором отгородиться от рашки 5 метровым!сверху колючую проволоку натянуть и напряжение дать по ней 3 тысячи вольт!
показати весь коментар
29.08.2025 14:57 Відповісти
Краще не крокодилів а щірих патріотів, які так ненавидять русню. Правда для цього їх прийдеться спочатку повернути з Польщі.
показати весь коментар
29.08.2025 16:10 Відповісти
Ой мля...
У виданні зазначають, що розмежування має велике історичне значення. Джерело: https://censor.net/ua/n3571106

А могли, як Рейган завалити рашку потужними темпами - від 3,5 до 4,5 років ....
показати весь коментар
29.08.2025 15:00 Відповісти
Они снова отказались марать руки. Хитровы**банность европейцев начинает раздражать. Таким в любой компании бьют морду.
показати весь коментар
29.08.2025 15:26 Відповісти