9960 посетителей онлайн

ЕС предлагает 40-километровую буферную зону между Украиной и Россией, - Politico

сводка Генштаба

В Европе рассматривают возможность создания 40-километровой буферной зоны между украинскими и российскими войсками в рамках потенциального мирного соглашения.

Как информирует Цензор.НЕТ, об этом пишет Politico со ссылкой на пятерых европейских дипломатов.

Отмечается, что буферная зона является одним из нескольких предложений, которые обсуждают военные и гражданские чиновники для послевоенного урегулирования или перемирия в Украине. Однако между странами нет единой позиции относительно глубины такой зоны, и неясно, согласится ли на нее Киев, поскольку речь идет о потенциальных территориальных уступках. Соединенные Штаты, по сообщениям дипломатов, пока не участвуют в этих дискуссиях.

Но тот факт, что чиновники рассматривают возможность блокирования полосы украинской территории для обеспечения хрупкого мира, свидетельствует об отчаянии союзников по НАТО, отмечают в издании.

"Они хватаются за соломинку Россияне не боятся европейцев. И если они думают, что несколько британских и французских наблюдателей остановят их от вторжения в Украину, то они ошибаются", - говорит бывший высокопоставленный чиновник Пентагона Джим Таунсенд.

В издании отмечают, что разграничение имеет большое историческое значение. Европейские дипломаты не сравнивают его с тщательно охраняемой границей между Северной и Южной Кореей, которые технически все еще находятся в состоянии войны. Они больше сравнивают его с разделом Германии во время холодной войны.

Относительно количества военных для контроля буферной зоны, чиновники обсуждают цифры от 4 000 до 60 000 миротворцев. При этом ни одна страна не взяла на себя официальных обязательств. Президент США Дональд Трамп уже отверг возможность привлечения американских войск.

"НАТО уже пытается подготовить силы реагирования в составе 300 000 военнослужащих для защиты восточного фланга альянса от будущей российской атаки. По словам двух дипломатов, любые миротворческие силы будут выполнять двойную роль: патрулировать вблизи демилитаризованной зоны и одновременно обучать украинские войска", - пишет Politico.

Сейчас дискуссии продолжаются и относительно правил применения силы, возможных сценариев эскалации и роли третьих стран, если Кремль выступит против присутствия сил НАТО.

По словам двух европейских чиновников, французские и британские войска, вероятно, составят основу иностранного военного контингента, и эти страны убеждают других союзников оказать военную поддержку.

В то же время в Польше и Германии выступили против направления войск в Украину, опасаясь, что это сделает их уязвимыми к нападению России.

Европейские страны ведут переговоры с Вашингтоном о предоставлении спутниковой разведки и авиационной поддержки. США, которые имеют наибольшие технические возможности в этой сфере, могут играть ключевую роль в мониторинге соблюдения Россией договоренностей.

Высокопоставленные чиновники Пентагона уже сообщили своим европейским коллегам, что США будут играть минимальную роль в любых гарантиях безопасности Украины, сообщает Politico.

"Все ждут, пока руководители Министерства обороны США прояснит, насколько далеко они готовы зайти, и позволяют европейцам показать свои карты", - сказал один из европейских чиновников.

Топ комментарии
+26
Президент Португалії назвав Трампа "російським агентом"
показать весь комментарий
29.08.2025 07:30 Ответить
+24
На територіі параші.
показать весь комментарий
29.08.2025 07:22 Ответить
+23
Це все не більше ніж пердіння в калюжу від КАаЛіції потужних.
Вони сцються без дозволу ******* навіть інструкторів сюди прислати але про якісь лінії розмежування патякають.
показать весь комментарий
29.08.2025 07:27 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Ліпше до Уралу з Китаєм
показать весь комментарий
29.08.2025 07:21 Ответить
така історія вже була між Кореями
Але цієї зоною має бути вся та територія,
яку хочуть кацапи.
Хай забирають своїх какаючих в пакетики на росію
А Крим на засіданні ООН зробити республікою
Киримли і віддати лише кримським татарам,
а не казанским.
показать весь комментарий
29.08.2025 07:22 Ответить
На територіі параші.
показать весь комментарий
29.08.2025 07:22 Ответить
Я згоден !
показать весь комментарий
29.08.2025 07:24 Ответить
Так, від офіційно визнаного кордону і вглиб на 40 кілометрів по території Параши.
показать весь комментарий
29.08.2025 08:34 Ответить
І це буде правильно: вони почали війну, тож нехай буде їм наука, а за зруйновані території кацапи повинні платити по повній. Все інше - лише напівміри, які нічого не вирішать.
показать весь комментарий
29.08.2025 09:22 Ответить
за рахунок території раши
показать весь комментарий
29.08.2025 07:23 Ответить
Це все не більше ніж пердіння в калюжу від КАаЛіції потужних.
Вони сцються без дозволу ******* навіть інструкторів сюди прислати але про якісь лінії розмежування патякають.
показать весь комментарий
29.08.2025 07:27 Ответить
Президент Португалії назвав Трампа "російським агентом"
показать весь комментарий
29.08.2025 07:30 Ответить
Здається і не тільки він. Не пам'ятаю хто.
показать весь комментарий
29.08.2025 07:38 Ответить
Просто назвав речі своїми іменами
показать весь комментарий
29.08.2025 07:40 Ответить
І він НІТРОХИ не помилився !!!
показать весь комментарий
29.08.2025 10:02 Ответить
Це вже ж проходили, відходили на 12 км.в чисте поле із укріплень...? Така буферна зона вигідна тільки для тих хто буде наступати,...!
показать весь комментарий
29.08.2025 18:44 Ответить
REUTERS - «ОБМІН ТЕРИТОРІЯМИ», ЯКОГО НЕ СТАЛОСЯ: УСЕРЕДИНІ ШАЛЕНОЇ ГОНИТВИ ТРАМПА ЗА МИРОМ В УКРАЇНІ

суцільний песимізм

"І попри саміт європейців з Трампом , війна в Україні не наблизилася до завершення, підкреслив Курт Волкер, колишній посол США в НАТО і спецпредставник з питань України у першій каденції Трампа.

«Ми перебуваємо рівно там, де були до приходу Трампа до влади, - додав він. - Росія не змінила свою позицію ані на йоту. Війна триває... У нас немає чіткої стратегії, як змусити Путіна зупинити бойові дії».

"Віткофф - девелопер, який не мав жодного дипломатичного досвіду - порушив стандартний протокол, вирушивши на перемови без стенографіста Держдепартаменту. Тому після зустрічі він не мав жодного офіційного запису пропозицій Путіна, повідомило джерело, знайоме з внутрішніми процесами адміністрації."


"Покладаня Трампа на довірених радників на кшталт Віткоффа супроводжувалося агресивними «чистками» у середовищі американської нацбезпеки - звільненням або переведенням експертів із питань Росії та України в Пентагоні, Держдепартаменті й Раді національної безпеки."

"Найвідчутніший результат: Трамп і європейські лідери погодилися офіційно https://zn.ua/ukr/POLITICS/tramp-povidomiv-jevropu-shcho-ssha-hotovi-nadati-harantiji-bezpeki-ukrajini-politico.html розробити рамки майбутніх гарантій безпеки для України.

Та кінець війни все ще видається далеким."

бла-бла бла бла
"Волкер, колишній спецпредставник США, висловив обережний оптимізм, що Трамп зрештою змусить Путіна змінити позицію шляхом жорсткіших економічних санкцій і більшої військової підтримки України."
https://zn.ua/ukr/usa/zmi-povidomljali-shcho-vitkoff-chekav-bahato-hodin-na-zustrich-z-putinim-tramp-kazhe-shcho-tse-fejk.html

показать весь комментарий
29.08.2025 07:32 Ответить
Чітка стратегія вже зрозуміла навіть дитині - якнайбільше зброї Україні й санкцій рашці. Але західні перелякані імпотенти увімкнули павліка й шукають якийсь "особливий" шлях до миру.
показать весь комментарий
29.08.2025 09:34 Ответить
Тобто фактично вийти з Херсону?
показать весь комментарий
29.08.2025 07:32 Ответить
І не тільки Херсону......
по всій протяжності спільного кордону, від теперішньої лінії зіткнення....
Я б бувби згідний з таким планом, якби це було за рахунок території. Аляски, а бож ЄС....ідіоти.....
показать весь комментарий
29.08.2025 07:42 Ответить
Покровськ, Суми, Часів Яр і ще десятки міст де зараз рашисти б'ються лобом ЕС пропонує просто так здати рашистам відвівши з тих позицій українські війська. Це ж вже було
показать весь комментарий
29.08.2025 08:05 Ответить
Це жахлива деморалізація!!!
+ Втрата укріпрайонів, копалин-ресурсів , логістичних вузлів, молоді ( значна частина вірить раші у ТГ і буде гарматним м'ясом) і новий економічний удар хвилеє біженців
показать весь комментарий
29.08.2025 15:10 Ответить
Дійсно.... Острів де-факто вже втрачено. ( Офіційно "район Корабел")
показать весь комментарий
29.08.2025 15:12 Ответить
Європа дивиться на США а Трамп ні кує ні меле
показать весь комментарий
29.08.2025 07:38 Ответить
Він працює на Московію .
показать весь комментарий
29.08.2025 09:40 Ответить
Можна крейдої намалювати захисний магічний круг від нечистої сили. Результат буде той самий
показать весь комментарий
29.08.2025 08:13 Ответить
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
показать весь комментарий
29.08.2025 10:06 Ответить
Знову відводити наші війська з облаштованих рубежів, а кацапи миттєво займуть цю територію🤬🤬🤬 Це вже робив найвжеличніший, чим закінчилось??? 🤯 🤬 🤮
показать весь комментарий
29.08.2025 08:40 Ответить
Так , пам'ятаємо приїзд потужного до артелиристів де він забороняв відкривати вогонь...
показать весь комментарий
29.08.2025 19:07 Ответить
"САЛЮТО"- ЄВРОПЕЙСЬКІ ІМПОТЕНТИ"
показать весь комментарий
29.08.2025 09:08 Ответить
***, як вони заіпали. Буферна зона не допоможе, допоможе тільки подрібнення московії.
показать весь комментарий
29.08.2025 09:11 Ответить
"Вони більше порівнюють його з поділом Німеччини під час холодної війни." А що Україна програла війну в якій вона була визнана агресором?
показать весь комментарий
29.08.2025 09:15 Ответить
Це вже було. Тільки ми на метр відійдемо - москалі відразу його займуть, без жодного пострілу. Можно так робити буферну зону до самих західних кордонів
показать весь комментарий
29.08.2025 09:16 Ответить
На це Зеленський великий майстер !
показать весь комментарий
29.08.2025 09:25 Ответить
На це, власне, і розрахунок. Всі такі "пропозиції" - це просто відверте наї"алово українців, і нічого більше.
Бо, замість тупо додавити московію, затягти її далі, щоби вона вимушена була витрачати шалені гроші на війну, яку вона фактично вже не витягує (а за рік-другий, глядиш, вже й посипалися б) - хочуть зупинити додавлення московії, зняти з неї санкції, дати їй поновитися та знову вдарити по Україні з тим, щоб ту Україну вже остаточно добити. Щоь що - щоб зупиняти потім ціною неймовірних зусиль росіян-московитів біля західного кордону України чи десь в Польщі? Чи ще далі? А якщо, крім московії, будуть, присутні корейські, китайські війська? українців погонять з окупованих територій? Чи додавлять Луку і поженуть ще й білорусів?
Що їм та Україна, якщо московія залишить тут випалену землю? Хіба що - земля, без українців? Наші надра вже ж поділили, чи як?
І чи буде комусь діло до Європи та (тим більше) українців, коли Китай, натхненний індульгенцією для раші - полізе, наприклад, в Тайвань? Чи спустить свого "хом'ячка" Ина на Південну Корею, або підпалить ще десь в Азії, через Афганістан та Пакистан? Іран, наприклад, тільки й чекає цього - аби "остаточно вирішити єврейське питання" в Ізраїлі. Та й росія залюбки десь ще підпалить - від Ємену і Сирії, Африки, і, додатково - до Балкан - вони вміють і знають, як то робити.
показать весь комментарий
29.08.2025 14:32 Ответить
тільки буферна зона виключно на території Московії і кілька років неприпинення міжнародних санкцій проти окупанта..
показать весь комментарий
29.08.2025 09:23 Ответить
Одна маленька поправочка: на бурні хвантазії євроімпотентів, путіну й компашці, абсолютно плювати.
показать весь комментарий
29.08.2025 09:29 Ответить
а чого не по Ла-маншу???
показать весь комментарий
29.08.2025 09:34 Ответить
тільки по кордону України. 20км рашка, 20м Україна.
показать весь комментарий
29.08.2025 09:44 Ответить
Чим більше Захід бути тремтіти, тим більше і з більшою насолодою його будуть трахати у всі можливі позиції...
показать весь комментарий
29.08.2025 10:16 Ответить
Ця зона, навіть більша буде створена на території кацапстану коли Україна звільнить усі свої території та закінчить війну!
показать весь комментарий
29.08.2025 10:22 Ответить
Це так не працює. Без військової, чи економічної поразки однієї із сторін ніяка 40-кілометрова, чи навіть 5-кілометрова буферна зона у ******** війні за участю дронів неможлива. При її створенні одразу почнеться боротьба за контроль над нею. Чим швидше на Заході зрозуміють, що гарантією безпеки від здичавілих кацапів є лише їх розчленування на дрібні національні улуси і тим самим позбавлення імперської жаги до зааоювань, тим меншою буде ціна за мир.
показать весь комментарий
29.08.2025 10:24 Ответить
В статье не написали что европейцы хотят чтобы буферную зону патрулировала "третья сторона", а европейские солдаты будут расположены в "глубине Украины". Тобто сразу можно считать что ее будут контролировать кацапы.
показать весь комментарий
29.08.2025 10:48 Ответить
войовничі коментатори з цензора не згодні - всу, відміняйте буферну зону. Коментатори повертаються до ЗСУ
показать весь комментарий
29.08.2025 10:25 Ответить
засраха болт клала на всі ці пропозиції. Невже в ЄС цього не розуміють?
показать весь комментарий
29.08.2025 10:53 Ответить
Єдиний ЕФЕКТИВНИЙ засіб переконати Європейських політиків допомагати Україні захистити Україну це - перервати постачання рашисткої нафти до Європи = руйнувати нафтові термінали в Новоросійську і сюди де з'являється "тіньовий флот" рашки - бомбардувати нафтові термінали, що наповнюють нафтою.

Досить опалювати Європу рашисткою нафтою та українськими життями.
На даному етапі Європа боягузливий союзник.
а США з Тармпом і Вітькофом фактично союзник Пуйла
показать весь комментарий
29.08.2025 12:06 Ответить
Нiззя, тому трамп i не дозволяе вiдв`затися по повнiй, бо штатiвський газ-нафта iз Казахстану йде кацапськими трубами.
показать весь комментарий
29.08.2025 13:25 Ответить
Європа боягузливий союзник Україні
показать весь комментарий
29.08.2025 12:16 Ответить
До дупи ці сцикливі пропозиції!
показать весь комментарий
29.08.2025 13:19 Ответить
Каарочi, 40-ка километровая зона, с лунным пейзажем, - на мкадовском 101-ом км., от эпицентра, протяженностью всего в 109 км, та й годi.
показать весь комментарий
29.08.2025 13:21 Ответить
ЗЫ-ыыыыыыыыыыыы... чуть не забув, навкруги буферноi зони - рiв , зi 100 м завглибшки , з алiгаторами та пiраньями... i щоб вода - не вода, а якась там HCN.
показать весь комментарий
29.08.2025 13:33 Ответить
и чтоб ров выкопали с водой а туда кроколилов запустили и забором отгородиться от рашки 5 метровым!сверху колючую проволоку натянуть и напряжение дать по ней 3 тысячи вольт!
показать весь комментарий
29.08.2025 14:57 Ответить
Краще не крокодилів а щірих патріотів, які так ненавидять русню. Правда для цього їх прийдеться спочатку повернути з Польщі.
показать весь комментарий
29.08.2025 16:10 Ответить
Ой мля...
У виданні зазначають, що розмежування має велике історичне значення. Джерело: https://censor.net/ua/n3571106

А могли, як Рейган завалити рашку потужними темпами - від 3,5 до 4,5 років ....
показать весь комментарий
29.08.2025 15:00 Ответить
Они снова отказались марать руки. Хитровы**банность европейцев начинает раздражать. Таким в любой компании бьют морду.
показать весь комментарий
29.08.2025 15:26 Ответить