8980 відвідувачів онлайн

Смерть біля зачиненого укриття: апеляційний суд скасував вирок сторожу поліклініки Деснянського району Києва Мошкіну

Вадим Мошкін

Київський апеляційний суд скасував обвинувальний вирок колишньому сторожу Вадиму Мошкіну. Рішення ухвалили ще 28 травня.

Як інформує Цензор.НЕТ, про таке рішення пише "Судовий репортер" з посиланням на ухвалу суду. 

Що передувало

У ніч проти 1 червня 2023 року сторож не відкрив укриття поліклініки в Деснянському районі, через що від ракетного удару загинули троє людей. 

У липні минулого року суд першої інстанції визнав Мошкіна винним у залишенні у небезпеці, що призвело до загибелі людей, і призначив йому 4 роки позбавлення волі.

Мошкін провини не визнав. В апеляційному суді він говорив, що не чув, що стукають у двері, а коли почув, то пішов їх відчиняти, але стався вибух. Приміщення поліклініки не було обладнано гучномовцем, відстежувати ситуацію він мусив самостійно у своєму телефоні.

Основний вхід у поліклініку був і входом в укриття. Оскільки Мошкін та інші сторожі несли матеріальну відповідальність, тому двері на ніч зачиняли, а наказу вночі тримати двері відкритими на момент події не було.

Апеляційний суд дійшов висновку, що слідство і суд першої інстанції не перевіряли версію захисту щодо реальної можливості вчасно зреагувати на повітряну тривогу. Слідчий експеримент за участю обвинуваченого не проводили.

Вирок визнали необґрунтованим

Суд першої інстанції начебто неналежно проаналізував докази, не пояснив, чому відкинув версію обвинуваченого і не зазначив, з яких причин не взяв до уваги доводи захисту.

Як повідомлялося, в ніч на 1 червня 2023 року під час ракетної атаки російських окупантів у столиці загинуло троє людей, серед яких 9-річна дитина. Мешканці намагалися потрапити до укриття поліклініки у Деснянському районі, але двері були зачинені.

Один з місцевих мешканців говорив, що розбудив охоронця в укритті після того, як пролунав вибух, - за його словами, той мав ознаки сп'яніння.

Згодом влада Києва повідомила, що укриття в столиці будуть постійно відчиненими.

Президент Володимир Зеленський заявив, що конкретні люди відповідатимуть за те, що у Києві під час повітряної тривоги було зачинене укриття і біля нього загинули та були поранені мешканці міста.

Увечері 1 червня було затримано першого заступника Деснянської РДА, директора медзакладу та його заступника, а також охоронця поліклініки. 2 червня їм було оголошено про підозру.

3 червня трьом посадовцям суд призначив два місяці цілодобового домашнього арешту, а охоронця відправили в СІЗО.

Топ коментарі
+6
чому ж ні ?
на четвертому році війни двери бомбосховищ мають бути обладнані автоматичними замками, які автоматично відкриваються при сигналі тривоги.

але ж міністру цифровізації Фьодорову не до того

.
показати весь коментар
01.09.2025 21:25 Відповісти
+4
Тут суддю впіймали на хабарах, ну по його словах там майже лям баксів. І от що присудили.
Читайте це----

https://censor.net/ua/news/3571117/suddya-z-bilgoroda-dnistrovskogo-scho-dopomagav-uhylyantam-otrymav-umovnyyi-termin#comment_f2bc88dc-454e-432c-b861-fa2831188d43
показати весь коментар
01.09.2025 21:24 Відповісти
+4
Як і винного, у зриві покарання вагнерівців, після дзвоника зеленського самозванному! Хто воно, ото телебенело з опу??
показати весь коментар
01.09.2025 21:32 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А керовніки поліклініки, як там, одним ну-ну-ну і випраним ісподнім обійшлося?? Чи портновські у мантіях з «доброчесністю», ще й інвалідність отримають від керовнікаф або благодійні внески для суддів??
показати весь коментар
01.09.2025 21:14 Відповісти
Тут суддю впіймали на хабарах, ну по його словах там майже лям баксів. І от що присудили.
Читайте це----

https://censor.net/ua/news/3571117/suddya-z-bilgoroda-dnistrovskogo-scho-dopomagav-uhylyantam-otrymav-umovnyyi-termin#comment_f2bc88dc-454e-432c-b861-fa2831188d43
показати весь коментар
01.09.2025 21:24 Відповісти
Портновські з «доброчесністю», по-іншому незнають як правильно!!
Підрахуй з лукаш та генпрокурорами, що повтікали з млн доларів, можуть усьо ж обусолить на ЗМІ для лохторату!! Бо вони беруть усе, що оте «насєлєніє», їм неколядовує та напосіває за 34 роки Незалежності України. Тому і беркутня ригоАНАЛІВ, уся відпущена, з 2019 року!!
показати весь коментар
01.09.2025 21:30 Відповісти
І винуватих не знайти.
показати весь коментар
01.09.2025 21:22 Відповісти
чому ж ні ?
на четвертому році війни двери бомбосховищ мають бути обладнані автоматичними замками, які автоматично відкриваються при сигналі тривоги.

але ж міністру цифровізації Фьодорову не до того

.
показати весь коментар
01.09.2025 21:25 Відповісти
Наталія.
По перше це було 1 червня 2023 року.
По друге не обов*язково автоматтично.
Варто просто поставити чергового, в поліклініках це можливо.
показати весь коментар
01.09.2025 21:29 Відповісти
навіщо взагалі на бомбосховищі висить замок? зможете пояснити?
показати весь коментар
02.09.2025 07:42 Відповісти
Читайте уважно. Вхід в поліклініку був і входом в бомбосховище. Замок на бомбосховищі не вісів, а на ніч була зачинена поліклініка
показати весь коментар
02.09.2025 08:18 Відповісти
а на поліклініці замок навіщо?
показати весь коментар
02.09.2025 08:24 Відповісти
для того для чого і на інших установах в нічний час
показати весь коментар
02.09.2025 08:34 Відповісти
Як і винного, у зриві покарання вагнерівців, після дзвоника зеленського самозванному! Хто воно, ото телебенело з опу??
показати весь коментар
01.09.2025 21:32 Відповісти
"Спам*ятала баба як молодою була!"
Не забудь ще "шашлики".
Друже при я був проти зе.
Та я був тоді вже там який маю прапорець.
Як казав козляра кравчук- "маємо те що маємо".
І дякувати, навіть незнаю кому, що хоч це.
Так звана "вов" проходила коло 1400 днів.
Зраз Україна тримається 1285 днів, не рахуючи з лютого 2014 року.
Тримається поти москви.
Маючи в 2014 році армію від слова немає.
Ніт, у мене є УБД за перші 30 місяців цієї війни.
показати весь коментар
01.09.2025 21:39 Відповісти
Але ж, у «Так звана "вов" проходила коло 1400 днів», брало участь насєлєніє, аж «15 республік свабодних», за усілякої підтримки ленд-лізу від США та ще від Канади!! І це, лише один з епізодів ДСВ!
А Українці, з 2014 року, боронять державу від московського лайна ****** з тютіною!! Борімося і убережемо Українців, від нових московських ГУЛАГІВ2!! А вони, уже готові у ******!
показати весь коментар
01.09.2025 21:49 Відповісти
Як варіант, АБЕРВАЛ від шарікова….
показати весь коментар
01.09.2025 22:52 Відповісти
Ви забули додати що на лютий 2014 року не було армії в України.
Від слова зовсім.
Досить глянути відос де доблесні озброєні десанти віддають і бмд і нони алкашам на весні 2014 року.
показати весь коментар
01.09.2025 23:10 Відповісти
А ось тут перші Воїни України які захистили одне із міст Донецькаю Це покровськ на травень 2014 року.

https://youtu.be/oFr57ZcTFZU?si=s7LZ3TxosWk1ACjT
показати весь коментар
02.09.2025 01:02 Відповісти
Завчасно виготовити ключі від свого найближчого укриття, відкривати їх самому, бо люди забігають, закривають двері (бо страшно), а ти бігаєш - закрито. Бомбосховище на 3 сходових марші вниз, всі просто туди залітають, стояти біля дверей якийсь відповідальний не буде, бо небезпека. Свій власний ключ від свого підвалу
показати весь коментар
01.09.2025 21:35 Відповісти
Ні, нормально. Дядько виявляється не спав, а відслідковував ситуацію по телефону. Гучномовця ж нема... Отак...
показати весь коментар
01.09.2025 21:48 Відповісти
Звідки вам заливають, це московське, смердюче лайно у чисту макітру??
Невже ****** з тютіною??
показати весь коментар
01.09.2025 22:53 Відповісти
Тобто судили тільки стрілочника?
Тобто вина безумовно є !! Але ж ніхто не надрочить начальників, які дають такі тупі накази = ігнорують безпеку громадян
показати весь коментар
02.09.2025 01:18 Відповісти
Звичайний "совок" !!!Щоб не трапилось винен стрелочник.Ось за це голосувало стадо у 2019році.
показати весь коментар
02.09.2025 04:42 Відповісти
Ніхто ні за що не відповідає і відповідати не буде. Суди і судді це просто бутафорія по викачуванню як легального так і нелегального бабла. Чому так? В тому що все відбувається згідно гівнячої конституції і гівнячого законодавства. Немає жодної відповідальності у жодного. Ні в кого немає обов'язків. Лише триндьож і куча прав і свобод. Ха ха ха.
показати весь коментар
02.09.2025 08:45 Відповісти