5572 відвідувача онлайн

Макрон про російські літаки над Естонією: новий етап провокацій Кремля

Франція відреагувала на появу літаків РФ над Естонією

Президент Франції Емманюель Макрон назвав політ російських військових літаків у повітряному просторі Естонії небезпечною провокацією. 

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у дописі Макрона у Х та заяві МЗС Франції.

"Я рішуче засуджую вторгнення російських літаків в Естонію. Воно є новим етапом у низці провокацій та безвідповідальних дій Росії", - написав французький президент.

Він запевнив, що у відповідь на ці неодноразові порушення буде вжито заходів безпеки.

"Франція з найбільшою рішучістю засуджує це небезпечне й безвідповідальне вторгнення в повітряний простір держави - члена Європейського Союзу та союзника НАТО, яке становить нову провокацію з боку Росії та є грубим порушенням міжнародного права", - заявили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві вказали, що це вторгнення в Естонію є безпрецедентним за понад 20 років.

"Франція безпосередньо сприяє безпеці Естонії завдяки розгортанню військових сил у цій країні з 2017 року, зокрема шляхом дислокації французького батальйону. Наразі цей батальйон бере участь у багатонаціональних навчаннях разом з іншими союзниками, чим робить прямий внесок у захист європейської території", - наголосив речник МЗС Франції.

Нагадаємо, 19 вересня, три російські винищувачі МіГ-31 без дозволу залетіли в повітряний простір Естонії над Фінською затокою, залишившись там на 12 хвилин.

Очільниця дипломатії Євросоюзу Кая Каллас засудила порушення повітряного простору Естонії трьома російськими винищувачами.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала лідерів ЄС якнайшвидше схвалити 19-й пакет санкцій проти РФ.

Через інцидент Естонія попросила консультації НАТО.

Міноборони Росії заявило, що їхні МіГи нібито "не порушували" повітряний простір Естонії.

Топ коментарі
+14
птаха видно по польоту, а НАТО по соплях
показати весь коментар
20.09.2025 08:01 Відповісти
+11
Ти диви які сміливі заяви .
показати весь коментар
20.09.2025 08:10 Відповісти
+8
Він рішуче засуджуе .....
Оце москалі всрались з переляку!
Оце моцна відповідь НАТО!
Ердогану респект.
показати весь коментар
20.09.2025 08:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
птаха видно по польоту, а НАТО по соплях
показати весь коментар
20.09.2025 08:01 Відповісти
...над Турцією вже не літають...
показати весь коментар
20.09.2025 09:31 Відповісти
Ти диви які сміливі заяви .
показати весь коментар
20.09.2025 08:10 Відповісти
Він рішуче засуджуе .....
Оце москалі всрались з переляку!
Оце моцна відповідь НАТО!
Ердогану респект.
показати весь коментар
20.09.2025 08:11 Відповісти
Це не провокація, а порушення повітряного простору НАТО.
показати весь коментар
20.09.2025 08:12 Відповісти
НАТО вже ж сказало шо це якісь любителі залітали
показати весь коментар
20.09.2025 08:12 Відповісти
В Естонії ж є ядерно рішуча Яна Каллас? Куди вже рішучіше? Ще є рішучий Макрон + рішуча Данія і можно рішуче захищати Гренландію від Трампа.
показати весь коментар
20.09.2025 08:15 Відповісти
Це такі у нас будуть боневтикові гарантії безпеки, коаліція рішучіх в великих та потужних памперсах.
показати весь коментар
20.09.2025 08:47 Відповісти
Мало того, що зелений імбецил призначив партнерами у війні повних сцикунів, він ще й гарантії від них вимагає. Які гарантії можуть дати сцикуни?
показати весь коментар
20.09.2025 10:11 Відповісти
Якби у Естонії був французький ВПК... І на Данію я би теж не крошив круасан, вони нам значно допомагають, у порівнянні з іншими країнами.
показати весь коментар
20.09.2025 09:17 Відповісти
- Ей, французік! Ось тобі спічки, піди Москву спали! А я тобі жабу дам! Сма а-ачну...
показати весь коментар
20.09.2025 08:15 Відповісти
Ти такий кумедний Макрон)
показати весь коментар
20.09.2025 08:18 Відповісти
Цей повітряний простір вже включено до захiдного округа та конституцii москалiв. Прошу отнєстiсь с понiманiєм!
показати весь коментар
20.09.2025 08:44 Відповісти
Ердоган міг би навчити еврогеїв, но вони невиліковні.
показати весь коментар
20.09.2025 08:45 Відповісти
В них поетапні хвилювання,які на другий день зникають.Навіть не памятають.
показати весь коментар
20.09.2025 08:58 Відповісти
Ну констатував, молодець. У вас же ядерна зброя є, та і майже все ви виробляєте самі, тобто залежність від Трампа мінімальна. Чого боятись? Превентивні дії краще, ніж потім відбиватись на своєї території. А ще намагались стати країною №1 в Європейськой (а ще залишилась інша?) частині НАТО.
показати весь коментар
20.09.2025 09:23 Відповісти
Нарешті вони це зробили!!! Відповідь Потужна!!
Ось вона: Я рішуче засуджую вторгнення російських літаків в Естонію. Джерело: https://censor.net/ua/n3575160
показати весь коментар
20.09.2025 12:09 Відповісти
Думаю, це вплине на Москву. Бо все ж таки французи засуджують рішуче. Без рішуче не проканає.
показати весь коментар
20.09.2025 12:18 Відповісти
З такою "реакцією" вам росіянці скоро ще й на голови срать почнуть.
показати весь коментар
20.09.2025 13:27 Відповісти