7480 відвідувачів онлайн

Китай закликав США припинити підвищення мит і попередив про відповідь

Торгова війна між США та Китаєм загострюється

Китай закликав США припинити тиск через підвищення мит і попередив, що вживатиме заходів у відповідь, якщо Вашингтон продовжить обмежувальні дії.

Про це інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Bloomberg.

 Пекін наголосив на необхідності повернення до переговорів для врегулювання торговельних суперечок.

Президент США Дональд Трамп оголосив, що з 1 листопада вводяться додаткові 100% мита на китайські товари та обмеження на експорт критично важливого програмного забезпечення.

Це стало відповіддю на дії Китаю: нові портові збори для американських суден, антимонопольне розслідування та обмеження експорту рідкоземельних металів і стратегічних матеріалів.

У КНР пояснили, що їхні заходи мають оборонний характер і стали відповіддю на нові американські обмеження після вересневих переговорів у Мадриді. У Пекіні вважають, що постійні загрози високими митами "не є правильним шляхом взаємодії з Китаєм" і пообіцяли захищати законні інтереси країни.

Крім того, Китай запровадив контроль за експортом рідкоземельних металів та стратегічного обладнання, включно з ліцензіями для іноземних компаній, що їх використовують. Пекін заздалегідь повідомив міжнародних партнерів і оцінив мінімальний вплив обмежень на промислові та логістичні ланцюги.

Пекін також зазначив, що заходи США проти морських, логістичних і суднобудівних компаній шкодять двостороннім відносинам. Раніше Трамп скасував зустріч із Сі Цзіньпіном і пригрозив новими великими митами через обмеження експорту рідкоземів.

Крім того, Вашингтон встановить для Китаю експортний контроль на все критично важливе програмне забезпечення.

Топ коментарі
+7
Споживач керує ринком. Споживач - це гроші. Він може купити у когось іншого, скоріш за все - дорожче, але він може це зробити просто якщо забажає.
Виробник так може?
показати весь коментар
12.10.2025 21:05 Відповісти
+6
Господи, да закидайте ви вже той Китай якоюсь заразою і не пускайте до себе цих комуністичних мавп поки вони там не виздихають.

Задовбали жовтопикі...
показати весь коментар
12.10.2025 21:13 Відповісти
+5
але правило ринку вічно залізобетонне:

"Споживач завжди правий !"

крім китаю виробниками можуть бути і вже Є !!!! : Індія, Вьєтнам, Таіланд.... врешті решт, самі США.

а от споживач лише один - "золотий міліард",
якщо ви не згодні - то ваша миска буде порожнею, без рису.

.
показати весь коментар
12.10.2025 21:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Експерт з Китаю Джонатан Цзін з Брукінгського інституту зазначив, що дії Сі Цзіньпіна спрямовані на формування порядку денного майбутніх переговорів, підкресливши, що нові правила експорту рідкоземельних металів поки не набрали чинності.
«Він шукає способи перехопити ініціативу, - сказав він. - Адміністрації Трампа доводиться реагувати на виникаючі проблеми по мірі їх появи».
Він додав, що Китай не боїться відповідних заходів з боку США.
«З попередніх раундів торговельних переговорів Китай зробив висновок, що в нього вищий поріг болю, - сказав він.
- З їхньої точки зору, адміністрація Трампа дрогнула».

Обидві сторони потребують одна одну, тому компроміс неминучий.
показати весь коментар
12.10.2025 20:39 Відповісти
Коли це були компроміси. Тільки Трамп обсирався і здавав назад. А європейці тільки тихо гавкають, і відразу ховають голову назад в будку.
показати весь коментар
12.10.2025 21:37 Відповісти
показати весь коментар
12.10.2025 20:47 Відповісти
На даний момент Китай - виробник, США - споживач. Засоби масової інформації роблять все, щоб переконати нас, що споживач це крутіше. І без споживача Китай здохне.
показати весь коментар
12.10.2025 20:55 Відповісти
але правило ринку вічно залізобетонне:

"Споживач завжди правий !"

крім китаю виробниками можуть бути і вже Є !!!! : Індія, Вьєтнам, Таіланд.... врешті решт, самі США.

а от споживач лише один - "золотий міліард",
якщо ви не згодні - то ваша миска буде порожнею, без рису.

.
показати весь коментар
12.10.2025 21:04 Відповісти
Так, приблизно так вони і говорять.
показати весь коментар
12.10.2025 21:06 Відповісти
без споживача Китай здохне !!!

бо в нього ще надто слабкий внутрішній ринок

.
показати весь коментар
12.10.2025 21:14 Відповісти
Так, так. І так теж кажуть.
показати весь коментар
12.10.2025 21:18 Відповісти
Споживач керує ринком. Споживач - це гроші. Він може купити у когось іншого, скоріш за все - дорожче, але він може це зробити просто якщо забажає.
Виробник так може?
показати весь коментар
12.10.2025 21:05 Відповісти
все вірно !

тому і діє правило споживач завжди правий
споживач або твій, або його перехопить хтось інший

.
показати весь коментар
12.10.2025 21:16 Відповісти
Виробник також може продати комусь іншому.
І зазвичай на ринку більше саме споживачів, а не виробників.
показати весь коментар
12.10.2025 21:34 Відповісти
рашка саме так і зробила - тепер має лише одного споживача, Китай , якому продає газ на40% дешевше, ніж в Європу
показати весь коментар
12.10.2025 21:40 Відповісти
Ви хоч почитайте про те, як працює ринок.
Вибирати за бажанням споживача може хіба монополіст.
Навіть не уявляю як це, коли на ринку надлишок споживачів, а інвестори такі дивляться і кажуть собі, а, най буде.
показати весь коментар
12.10.2025 21:40 Відповісти
Всю світову історію панували країни-виробники з найпотужнішою промисловістю. Не Індія володіла Британією.
показати весь коментар
12.10.2025 21:46 Відповісти
Ви б ще Римську імперію згадали. У ті часи якраз ті, хто володів технологіями і були монополістами. На весь світ тоді було одиниці потужних виробників. Це як зараз TSMC, от вони і обирають споживача. А не ваш улюблений Китай зі своїми кондиціонерами, які можуть виробляти навіть у Пакістані.
Ви реально не розумієте як формується ринок. Почитайте. Це корисно.
показати весь коментар
12.10.2025 21:55 Відповісти
Можу згадати і Римську імперію і нічого не зміниться. Так, наприклад від Нідерландів зараз залежить все виробництво передових мікропроцесорів у світі. Але диктують свою волю не вони. Їм не вистачає промислової сили, яка була колись, коли вони конкурували з Британією.
показати весь коментар
12.10.2025 22:01 Відповісти
Тобто диктують не вони? А хто каже їм кому продавати виробничі потужності компанії?
Ще раз - коли ти володієш технологією, ти монополіст, ти обираєш споживача і саме ти диктуєш свою волю будь кому. Але тільки коли ти монополіст.
Якщо ти виробляєш електрочайники - ти нікому нічого не диктуєш. Бо завжди знайдеться інвестор, який відкриє свій цех по виробництву тих чайників хоч у Камбоджі. І ходи потім зі своїми чайниками по світу скільки хочеш, але твоя воля нікому не буде потрібна.
показати весь коментар
12.10.2025 22:10 Відповісти
Напевно тому Китай і рф кинули величезні сили на створення власних літографів. І ніяких сумнівів, що вони їх створять в найближчі 10-15 років у мене немає.
показати весь коментар
12.10.2025 22:17 Відповісти
Ну, Китай виділив на цей проект $20 мільярдів і нічого не досяг. Щодо раїсі, здається, вони просто купили пару старих літографів на 250 нм і на цьому все закінчилось. Тому так, за цим монополістом завжди будуть черги із споживачів.
А от для наглядності по інших товарах з того ж Китаю можу навести такий приклад: якщо зараз США залишать ці 100% мита, то уже наступного року у Малайзії, Тайланді і т.д., повирастає купа заводів з виробництва мікрохвильовок, телевізорів і т.п. І Китаю доведеться свою волю нав'язувати хіба своїй власній дупі.
А якщо проти тієї ж TSMC введуть мита хоч і 100%, просто здорожчає їхні продукція і усе. Думаю, навіть черга із споживачів не зменшиться.
показати весь коментар
13.10.2025 09:52 Відповісти
Индия владела Британией. Она ей и закат империи устроила. Вся экономика империи была подорвана Индией.
Школы и больницы, ж.д транспорт и авто дороги. Электричество и телеграф принесла Британия в Индию. И шо она получила взамен? Максимум полный чемодан алмазов. После второй мировой Индия видя что подорванная войной Британия не может продолжать тащить её экономику выгнала пинками тощую сиську.
Индия обьела и похоронила Британскую империю.
Вторым разрушителем и нахлебником был Китай. Но это уже другая история.
показати весь коментар
12.10.2025 22:17 Відповісти
Інша історія це ви про Опіумні війни? Коли Британія продавала опіум в Китай, а коли імператор намагався перешкодити перетворенню китайців в наркоманів, то почала війну?
показати весь коментар
12.10.2025 22:23 Відповісти
Да, нет на это у меня ума не хватает. Я про экономику. Так же самое как из Индии, нечего было вывозить, тогда ещё Великобритании, из Китая. Вся торговля шла с дефицитом. Туда металл, шерсть и технологии, оттуда сено и глина. Чай и фарфор.
показати весь коментар
12.10.2025 22:34 Відповісти
Це ж чекає і США. Туди промислові товари, звідти нафта кінофільми.
показати весь коментар
12.10.2025 22:37 Відповісти
Коли в США не обмежують діяльність свої ідіотів... то це робить Китай. В Україні точно таки обставини...
показати весь коментар
12.10.2025 21:06 Відповісти
Господи, да закидайте ви вже той Китай якоюсь заразою і не пускайте до себе цих комуністичних мавп поки вони там не виздихають.

Задовбали жовтопикі...
показати весь коментар
12.10.2025 21:13 Відповісти
колись британці закидали китай дешевим опіумом і піднебесна імперія припинила існування майже на сто років
показати весь коментар
12.10.2025 22:13 Відповісти
С поганой овцы (Индии) хоть шерсти клок (опиум для китайцев). Нечего больше было импортировать из Индии кроме опиума.
Такой знаете бизнес дешевый опиум в обмен на сено (китайский чай) и дрянной китайский фарфор. Чтобы как то не прогореть всю Европу садили на китайский чай.
P.S китайский фарфор даже династии Мур дрянь. Фарфоровые чашки безнадежно портились (принимали коричневый вид) от такого же по качеству китайского чая. Традиция спасать фамильный фарфор, и пить чай с молоком идет с тех времен
показати весь коментар
12.10.2025 22:27 Відповісти
красиво расписано 😬
показати весь коментар
12.10.2025 22:57 Відповісти
Україна готова стати посередником для вирішення в китаї політичної кризи
показати весь коментар
12.10.2025 21:14 Відповісти
авжеж! авжеж!

Україна дуже стурбована китайським вапросом

.
показати весь коментар
12.10.2025 21:17 Відповісти
Останнє китайське попередження.
показати весь коментар
12.10.2025 21:18 Відповісти
Китай щось ***********
показати весь коментар
12.10.2025 21:20 Відповісти
Китай не виробник, Китай постачальник рабів. Індуси радо їх обійдуть.
Китайці дуже обережні, простий твіт рудого обвалив всі ті копіїальткойни. Зараз вони не хочуть бовкнути зайвого на пару лярдів.
показати весь коментар
12.10.2025 21:35 Відповісти
последнее время слишком в себя поверили