8794 відвідувача онлайн

Систему енергозабезпечення України вдалося частково стабілізувати, графіки відключень є необхідним кроком, - Міненерго

Стан енергетики піісля атаки РФ

Енергетична інфраструктура України стала мішенню масштабної балістичної атаки. Наразі систему енергозабезпечення вдалося частково стабілізувати, однак довелося запровадити графіки погодинних відключень.

Як передає Цензор.НЕТ, про поточний стан енергосистеми після чергової масованої атаки Росії розповіла міністерка енергетики Світлана Гринчук в ефірі телемарафону.

Наймасованіша атака на енергетику

Так, за словами міністерки, енергетична інфраструктура України стала мішенню масштабної балістичної атаки.

"Сьогоднішня ніч стала однією з найважчих за весь час повномасштабної війни. Ворог завдав масованого удару саме балістичними ракетами, які надзвичайно складно збивати. Такої кількості прямих ударів по енергетичних об’єктах з початку вторгнення важко згадати", - наголосила Гринчук.

Наслідки ударів для енергетики

Зазначається, що через значні пошкодження оператор системи передачі був змушений застосувати аварійні та спеціальні графіки відключень у Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Полтавській, Чернігівській та Сумській областях.

Надалі вдалося частково стабілізувати роботу системи та перевести регіони на графіки погодинних відключень", - додала міністерка.

Вона зауважила, що у постраждалих регіонах - на Харківщині, Полтавщині та Київщині - разом із заступниками та представниками органів влади триває координація роботи з розгортання альтернативних джерел живлення та малих модульних котелень.

Відновлювальні роботи

За словами Гринчук, застосування графіків відключень є вимушеним і необхідним кроком для проведення ремонтів, перезапуску обладнання та стабілізації роботи енергосистеми.

Очільниця Міненерго повідомила, що відновлювальні роботи ускладнюються постійними повітряними тривогами та ризиком повторних атак, що змушує тимчасово призупиняти роботу ремонтних бригад з міркувань безпеки. Попри це енергетики, рятувальники та всі залучені служби працюють одразу, щойно ситуація дозволяє продовжити роботи.

Також вона наголосила, що резервне обладнання наявне у достатніх обсягах для заміни пошкодженого обладнання. Його встановлення та перемикання потребує часу й обережності, однак усі служби діють максимально оперативно та узгоджено, щоб повернути українцям світло і тепло якнайшвидше.

Масований комбінований удар 8 листопада

  • Увечері 7 листопада та впродовж ночі на 8 листопада Росія здійснила чергову масовану повітряну атаку по Україні. Противник застосував дрони-камікадзе, крилаті та балістичні ракети, у тому числі "Калібр" і "Кинджал".
  • Ворог вкотре атакував енергооб'єкти, залізницю та цивільну інфраструктуру. У кількох областях країни вимушено запроваджені аварійні відключення електроенергії.
  • У столиці внаслідок падіння уламків у Печерському районі сталося кілька загорянь. Ворог масовано атакував Київщину ракетами та дронами. Під ударом мирні населені пункти та обʼєкти енергетичної системи. Унаслідок атаки у Вишгородському районі постраждала жінка. Із осколковими пораненнями стегна вона госпіталізована до місцевої лікарні. Уся необхідна медична допомога надається.
  • Під масованим обстрілом ворога опинилася Полтавщина. Повністю знеструмленими опинилися Кременчук та Горішні Плавні. Також у містах було відсутнє опалення та водопостачання. Крім того, внаслідок ворожих ударів по Полтавській області пошкоджено залізничну інфраструктуру: кілька станцій залишилися без електропостачання, а на деяких ділянках пошкоджено контактну мережу. Через це рух поїздів здійснюється лише тепловозами, що призводить до значних затримок.
  • Поцілили росіяни і по критичній інфраструктурі Кіровоградщини. Зокрема, за даними місцевих ЗМІ, під ударом опинився Світловодськ.
  • Ввечері 7 листопада ворог завдав удару керованою авіабомбою по Пісочинській громаді Харківської області. У селищі Коротич внаслідок атаки зруйновано будівлю автозаправної станції та пошкоджено кілька автомобілів. У результаті удару постраждали 8 людей, усіх госпіталізовано для надання необхідної медичної допомоги.
  • Під час удару Росії по критичній інфраструктурі Харківщини загинув співробітник енергопідприємства, який перебував на робочому місці.
  • Російський дрон зруйнував квартири в дев’ятиповерхівці Дніпра. Три людини загинули, постраждалих 12. Семеро потерпілих перебувають у лікарні. Серед постраждалих - діти.
Топ коментарі
+21
Четвертий рік повномасштабки і ніхто навіть не здогадувався, що таке може відбутися і не готувався до захисту енергетики, угу. Саботажники кляті, будьте ви прокляті.
показати весь коментар
08.11.2025 21:46 Відповісти
+18
Помнится один типа президент в случае подобного обещал показать рашке "кузькину мать" и устроить блэкаут в маскве. Ну и, как там с выполнением обещанного? Или до сих пор еще "не время"?
показати весь коментар
08.11.2025 21:43 Відповісти
+17
Нє, ну якщо замість створення розподіленої енергосистеми три роки пиляти гроші у Міненерго та Енергоатомі руками Галущенка на купівлі всякого лайна для майбутніх мільйонів гігават, то потім залишається тільки по черзі знеструмлювати міста та села.
показати весь коментар
08.11.2025 21:49 Відповісти

Завантаження...