"Ми не ризикуватимемо третьою світовою заради України", - Столтенберг про відмову Зеленському закрити небо

Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг визнав, що найболючішим рішенням під час повномасштабного вторгнення було відхилення прохання Володимира Зеленського закрити небо над Україною, аби уникнути прямої війни з Росією.
Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на hromadske, про це він розповів у своїх мемуарах, які цитує Times.
Зеленський просив НАТО про закриття неба
За словами Столтенберга, Зеленський зателефонував йому з бункера в Києві, на який у той час наступали російські війська.
"[Він] сказав: "Я приймаю те, що ви не надсилаєте наземні війська НАТО, хоча я з цим не погоджуюся. Але, будь ласка, закрийте повітряний простір. Не дозволяйте російським літакам, безпілотникам та гелікоптерам літати та атакувати нас". І він також сказав: "Я знаю, що НАТО може це зробити, бо ви вже робили це раніше"", - наводить слова Зеленського ексгенсек НАТО.
Однак тоді він змушений був відмовити українському президенту, пояснивши, що в такому разі НАТО мусило б знищити російські системи ППО в Білорусі та Росії, щоб убезпечити літаки НАТО.
Закриття неба для НАТО означає стан війни з РФ
"І якщо в повітрі російський літак або гелікоптер, ми повинні його збити, і тоді ми опинимося у справжньому стані війни між НАТО та Росією. А ми не готові цього робити", — каже Столтенберг.
"Як сказав Байден, який на той час був президентом США, ми не ризикуватимемо третьою світовою війною заради України", — наголосив Столтенберг.
Він додав, що боявся, що його розмова з Зеленським може стати останнім телефонним дзвінком українського лідера.
Попри це, Столтенберг вважає рішення не надсилати війська НАТО в Україну правильним підходом, хоч і визнає, що західна допомога Україні була "занадто малою і запізнілою".
Якби Київ мав би достатньо військової підтримки, то повномасштабного вторгнення можна було б уникнути, додає ексгенсек, "оскільки президент Путін, можливо, дійшов би висновку, що вторгнення в [озброєну] Україну неможливе".
Нагадаємо, раніше Столтенберг зазначав, що у 2014 році, після незаконної анексії Криму Росією, більшість союзників були проти надання військової допомоги Україні, бо боялися, що це може спровокувати Росію. Однак наданням зброї, включно з летальною, можна було б запобігти вторгненню РФ.
Твоє, Єнсе, тупориле мимрення зараз вже нікого не цікавить, всі й так бачили твої з байденом коричневі штани в 2022му. Шуруй куди подалі й навіть не сподівайся, що ми тебе зрозуміємо.
З Рейхом теж ніхто не хотів воювати, так само розмазували шмарклі по мармизах і серили в штани від жаху перед глобальною війною. По факту воювати проти Гітлера довелося всім, тільки до глобальної війни ще отримали величезні втрати людських життів, яких можна було уникнути, та всесвітню ганьбу, яку більшість країн тепер старанно ховають. А все могло закінчитися значно швидше і з меншою кров'ю, якби тоді були більш рішучі дії на перші вторгнення Рейху в інші країни.
Нічого політиків історія не вчить...