5452 відвідувача онлайн

РФ заявила, що Польщу "створив Ленін". Варшава відповіла: Фальсифікація історії

Марія Захарова

У Міністерстві закордонних справ Польщі відреагували на заяву речниці МЗС РФ Марії Захарової про те, що комуністичний вождь Володимир Ленін є "архітектором" польської незалежності.

Як інформує Цензор.НЕТ, речник МЗС Польщі Мацей Вевьор відреагував на слова МЗС РФ в соціальній мережі X.

Суперечка міністрів

Нещодавно глава МЗС Польщі Радослав Сікорський та його угорський колега Петер Сійярто публічно посперечалися.  

  • Її спричинив допис прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, в якому він розкритикував плани ЄС конфіскувати заморожені активи РФ.

Тоді польський міністр написав: "Віктор заслужив свій орден Леніна".

Заява Захарової

15 грудня Захарова, коментуючи публічні суперечки двох міністрів, написала: "Забув Сікорський, що якби не Ленін, ніякої Польщі не було б і близько".

Вона додала, що "більшовики дали полякам саме те, що обіцяли – незалежну державу".

"Тож Ленін – багато в чому архітектор незалежної польської держави. І сучасну Польщу так само можна було б назвати "Польщею імені Володимира Ілліча Леніна". Про це Варшаві точно не варто забувати", - заявила посадовиця держави-агресорки.

Реакція Варшави

Речник польского МЗС наголосив, що російське Міністерство закордонних справ, яке "прагне захищати Орбана", знову вдалося до фальсифікації історії.

"Якби Польща завдячувала своєю незалежністю Леніну, польсько-радянська війна 1920 року мала б бути російською гуманітарною операцією, або, за цією логікою, "спеціальною військовою операцією", - написав Вевьор.

Речник МЗС Польщі додав, що у реальному світі саме Польща зупинила експансію більшовиків.

"Польська незалежність не була подарунком Леніна, так само як радянська присутність у Центральній Європі не була "визволенням". Цей урок історії показує вільний вибір Польщі: наше місце у НАТО", - резюмував він.

Варшава відреагувала на слова Захарової, яка приписала Леніну появу Польщі

Топ коментарі
+23
Ех європідари..європідари..А тув в 22--23 роках шанс загнати кацапів за урал але ви його просрали разом із злодієм бейденом
показати весь коментар
16.12.2025 17:28 Відповісти
+23
Платівка запущена знову, але замість "Україна" замінено на "Польща"
показати весь коментар
16.12.2025 17:30 Відповісти
+20
Ну значить, Польща наступна! Я все таки думав на Литву підуть. Якщо почались розмови про леніна та Польщу, то вони наступні. Хоча.... З іншого боку, Литву також ленін створив. Тому 50/50.
показати весь коментар
16.12.2025 17:32 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Правильно казати члЄнін! Хвойді захаровій про таке не знати
показати весь коментар
16.12.2025 17:27 Відповісти
ну що, рольники, поцьомали свого коханого хутіна в зад ?

.
показати весь коментар
16.12.2025 17:56 Відповісти
показати весь коментар
16.12.2025 19:11 Відповісти
Ну это уже приговор полный ЧЕРДАКА у людей нет!И это ДИАГНОЗ!!!!
показати весь коментар
16.12.2025 20:23 Відповісти
Не бухай бабо, бо вже ілліча з Богом плутаєш!!!
показати весь коментар
16.12.2025 17:28 Відповісти
Ех європідари..європідари..А тув в 22--23 роках шанс загнати кацапів за урал але ви його просрали разом із злодієм бейденом
показати весь коментар
16.12.2025 17:28 Відповісти
шляхта, для вас тревожный сигнал)))
показати весь коментар
16.12.2025 17:28 Відповісти
В паніці можуть кордон перекрити для збіжжя) або школяра українського відлупцювати, на більше не спроможні
показати весь коментар
16.12.2025 17:52 Відповісти
Ага, разом з крупською!
показати весь коментар
16.12.2025 17:30 Відповісти
Платівка запущена знову, але замість "Україна" замінено на "Польща"
показати весь коментар
16.12.2025 17:30 Відповісти
Польскій язик прідумалі в австрійском гєнштабє. Что би рассорить браццкіє народи.
показати весь коментар
16.12.2025 17:45 Відповісти
Ну значить, Польща наступна! Я все таки думав на Литву підуть. Якщо почались розмови про леніна та Польщу, то вони наступні. Хоча.... З іншого боку, Литву також ленін створив. Тому 50/50.
показати весь коментар
16.12.2025 17:32 Відповісти
Після Другої Світової Польща більш - менш ввійшла в свої кордони - Кенінсберг якось дивно відійшов кацапам - воювали
показати весь коментар
16.12.2025 17:34 Відповісти
Якшо не помиляюся, то Польша якраз перед Другою Світовою мала більше територій. Частина України була в складі Польщі. Потім разом з нацистами поляки ділили Чехословаччину. Думаю після ДСВ той шматок повернувся назад (хоча я не впевнений).
показати весь коментар
16.12.2025 17:41 Відповісти
+ часть современной Беларуси совок отжал у поляков
показати весь коментар
16.12.2025 18:17 Відповісти
Если у сифилитика и есть в Европе связи
То их надо искать в Германии
Нацисты и большевики давние друганы
Меркель вот немного подкачала
Засветилась своей перепиской с кремлевским Вольдемаром
Старая гэбэшница
показати весь коментар
16.12.2025 17:34 Відповісти
Да да, лєнін с будьонавим. Вот прям вмєсті і дєлалі, пака ніхто нівідєл
показати весь коментар
16.12.2025 17:34 Відповісти
Архітектор міра, владімір лєнін
показати весь коментар
16.12.2025 17:36 Відповісти
Західний світ: живе майбутнім, людство літає в космос, відкриваються нові ліки, штучний інтелект

тим часом росія: рюріки, печенеги, сифілітік лєнін, с<censored>ср!
показати весь коментар
16.12.2025 17:36 Відповісти
Трамп хай не розслабляється. США теж результат нєтлєнного дєдушкі Лєніна.
показати весь коментар
16.12.2025 17:37 Відповісти
і Гренландію теж створив лєнін, між іншим, пославши туда члена СОВНАРКОМА Еріка Рудобородого
показати весь коментар
16.12.2025 18:14 Відповісти
Мда... оце Ульянов розігнався... Україну створив, Польшу створив... може він і США створив? Хай Трамп тепер за це дякує, бо шоб нє дєдушка Лєнін, то їх би і не було...
показати весь коментар
16.12.2025 17:38 Відповісти
Той випадок, коли вже незрозуміло - воно і до алкоголізму таке їб*нуте було, чи це набутий скіл...
показати весь коментар
16.12.2025 17:39 Відповісти
Нащо на таке взагалі відповідати?
Чи відповісти питанням на питання: а Леніна хто створив?
показати весь коментар
16.12.2025 17:41 Відповісти
і справді, заявили б у відповідь шо Ульянов був польський шпіон і створював Польшу по завданню польських спецслужб. Це було б потужно.
показати весь коментар
16.12.2025 17:43 Відповісти
показати весь коментар
16.12.2025 17:42 Відповісти
А раніше - Україну ..
.
показати весь коментар
16.12.2025 18:02 Відповісти
Не вгадав - він Русь хрестив ((
показати весь коментар
16.12.2025 18:58 Відповісти
за версією отруєного водкой ШІ машкі захаровой

.
показати весь коментар
16.12.2025 18:40 Відповісти
Польща Туска, зціли поляків, бо ж багато з них вірять у Х-уйловщину, яка спритно перевела стрілки, що ворогом Польщі є не вона, а Україна. Навроцький тиражує кацапські міфи, і поглиблює прірву між потенційно двома близькими і дружніми народами.
показати весь коментар
16.12.2025 17:42 Відповісти
а ********* створив бухой орангутанг
показати весь коментар
16.12.2025 17:43 Відповісти
У нинішніх кордонах Польща швидше завдяки сталіну, який забрав у поляків Львів, але віддав Гданськ і т. п.
показати весь коментар
16.12.2025 17:43 Відповісти
Що вони робили з поляками-нехай розкаже.
Навіщо посилав той "архітектор" Будьонного під Варшаву?
показати весь коментар
16.12.2025 17:43 Відповісти
Як навіщо? Щоб отримати гарних пі3дюлей...
показати весь коментар
17.12.2025 00:51 Відповісти
а хто тебе створив жертва інцесту
показати весь коментар
16.12.2025 17:44 Відповісти
Фінляндію також Лєнін ,,створіл,, Але фінську мову все ж таки в австрійському генштабі разом у українською придумали.
показати весь коментар
16.12.2025 17:49 Відповісти
ЇЇ С...КУ підключити, як на електричний стілець, , на історика блогера Дрібницю, й паралельно підключати з тупим рашистським запропогандоненим "скотним" стадом ... Він справиться.
показати весь коментар
16.12.2025 17:50 Відповісти
Ну ото ж бо й є… Тепер поляки мо перестануть нас кусати і перекинуться мраzєю. Пґекґасна нагода паспоґіть с Лєніним!
показати весь коментар
16.12.2025 17:55 Відповісти
Польща була втрачена ще до Леніна
• До 1915 року, за царського уряду, майже вся територія Царства Польського була окупована Німеччиною та Австро-Угорщиною.
• Російська армія відступила, адміністративного контролю не залишилося.
👉 Тобто до жовтня 1917 року у більшовиків не було Польщі, яку можна було «віддати».

Ленін вважав:

«Якщо ми не підпишемо мир - нас зметуть».

3. Брест-Литовський мир (березень 1918)

За умовами миру Радянська Росія:

визнавала вихід Польщі, Литви, країни Балтії та України зі складу колишньої імперії;

фактично погоджувалася, що ці території перебувають у німецькій сфері впливу.

Це було:

не добровільне «дарування», а ультиматум Німеччині;

вибір між поганим миром і військовим крахом.

Ленін розглядав мир як тимчасовий:

він очікував революцію в Німеччині, після якої договір втратить силу;

ставив пріоритет на збереження влади більшовиків, а не на територіальну цілісність.

І дійсно:

після поразки Німеччини в листопаді 1918 року Брестський мир був анульований;

Польща стала незалежною державою, а не німецькою колонією.

Підсумок війни

1920 - поразка Червоної армії під Варшавою («диво на Віслі»);

1921 - Ризький мир:

Польща зберігає незалежність;

отримує Західну Україну та Західну Білорусь;

СРСР відмовляється від подальших спроб.
показати весь коментар
16.12.2025 17:58 Відповісти
А Маньку Захєрову створили "Манька Аблігация" с "Прамакашкой" по пьяні під "скамєйкай" у Вєркі Мадісткі.
показати весь коментар
16.12.2025 17:59 Відповісти
Помиляєшся, машку захарову зробив Шаріков.
показати весь коментар
16.12.2025 20:44 Відповісти
Цій дурепі тільки в клубі анонімних алкоголіків виступати. Хоча, яка вже там в дупу анонімність. У неї на пиці все написано.
показати весь коментар
16.12.2025 18:00 Відповісти
Чого іржите? Саме так. Товарісчь Ульянов - чЛенін створення Польші задумав у ту мить, коли йшов з мюнхінського борделя до лікаря на процедуру лікування сіфілісу, який він підхватив в борделе Франції. А тріпер він підхватив у Швейцарії.
показати весь коментар
16.12.2025 18:01 Відповісти
Манька фєдєрація вчила історію у кагебе.
показати весь коментар
16.12.2025 18:07 Відповісти
Ни нада стисняцца - все гасударства саздал дедушка ленин.
показати весь коментар
16.12.2025 18:12 Відповісти
А ще землю допомагав створювати
показати весь коментар
16.12.2025 18:16 Відповісти
А ще піраміди у Єгипті створив він за допомогою курської та дзержинського
показати весь коментар
16.12.2025 18:15 Відповісти
100% - і піраміди сворювались , як мавзолей для чЛеніна , а для виготовлення сфінкса Крупська позувала !
показати весь коментар
16.12.2025 18:45 Відповісти
*****,ленін напевно весь Всесвіт створив. Ото дядько в пеклі дивується. Кацапстан хоче потопити весь світ в абсурді, маячні та антиреальності. А світ судячи з усього не проти.
показати весь коментар
16.12.2025 18:17 Відповісти
лєнін хотів створити Польську радянську соціалістичну республіку і в 1920 послав на Варшаву будьонного.
Пілсудський таких звіздюлєй ввалив 1-ій конній армії що потім відловлювали красноармійців під Уралом,а будьонний так тікав що біг попереду коня.
показати весь коментар
16.12.2025 18:27 Відповісти
Кто не в курсе Енин был жидом.
показати весь коментар
16.12.2025 18:27 Відповісти
Не був він евреем.
показати весь коментар
16.12.2025 18:53 Відповісти
Ну как бы не секрет, что главная причина прихода большевиков к власти это то что демократы не хотели сдаваться и подписывать капитуляцию, а большевики подписали. Так что формально русские правы - Ленин создал прецедент.
показати весь коментар
16.12.2025 18:29 Відповісти
Большевики сначала думали что им нечего ловить и медленно сбегали из Петербурга кто куда. Они поняли что ничего им не видать, но из-за проигрыша в войне карта поперла. А так бы может все эти великие лидеры большевиков, которыми были названы улицы и города остались бы в известности где-то в Финляндиях и Австриях.
показати весь коментар
16.12.2025 18:30 Відповісти
Большевики были предателями России. И все это знали. Но они начали рассказывать что они царя свергли(чего они не делали) и что вообще у них новое государство - СССР. Короче, пытались как могли скрыть тот факт, что они пришли к власти как марионетки и предатели.
показати весь коментар
16.12.2025 18:33 Відповісти
"чего они не делали", але "прийшли к власти". Щось Ви заплуталися. То коли саме прийшли до влади так звані "більшовики"? Здається, Ваше розуміння історії - на рівні отої zахарової.
показати весь коментар
16.12.2025 20:15 Відповісти
О, з цими "істориками" вам буде про що поговорити! Ото відведете душу! Можете готувати фермерів до захисту блокування кордонів Польщі
показати весь коментар
16.12.2025 18:40 Відповісти
Все зрозуміло - то кацапи самі підірвали ПЧ "варшавянка" на зло полякам !
показати весь коментар
16.12.2025 18:43 Відповісти
BBC декілька років назад "не так" нарізала відеоряд про великого - позов на 10 млрд дол.
Кацапи щодня вигадують які країни вони "створили", руйнують цілі міста, вбивають тисячі людей, поносять того ж великого і його велику країну - о, "good guys"!
показати весь коментар
16.12.2025 18:54 Відповісти
А хто був архітєктором машкі?
Враження, що робив він її дуже п'яним...
показати весь коментар
16.12.2025 19:09 Відповісти
Знову в драбадан.
показати весь коментар
16.12.2025 19:10 Відповісти
"РФ заявила, що Польщу "створив Ленін".
Прямо,найвеличніший для поляків-в нас також такий є...
показати весь коментар
16.12.2025 19:16 Відповісти
Ну якщо так, то і Сталіна могла згадати - ще один зодчій Польщі )))
показати весь коментар
16.12.2025 19:20 Відповісти
Все, Польща накрилась мідним тазіком
показати весь коментар
16.12.2025 19:34 Відповісти
Авжеж, Ленін створив Польщу, а Сталін з Гітлером хрестили її в 1939 році.
показати весь коментар
16.12.2025 19:56 Відповісти
Было бы точно если сказать рашу создали Монголы,наверное забыли,если что Татары могут напомнить
показати весь коментар
16.12.2025 19:56 Відповісти
...і що таке вживати мо....жн.... о?Які "високі" думки вирують в її голові..
показати весь коментар
16.12.2025 20:04 Відповісти
Схема працює.

Приносить дивіденди у вигляді територій.

Нащо змінювати?
показати весь коментар
16.12.2025 20:17 Відповісти
Тільки це не дивіденди, а постійні витрати на утримання.
показати весь коментар
16.12.2025 20:35 Відповісти
А хто ж вас сотворив,недо....