11480 відвідувачів онлайн

Каллас про репарації від РФ: Як визначити ціну вбитого члена родини, депортації дітей або сексуального насилля?

Каллас про репарації

Росія ніколи добровільно не погодиться на відшкодування збитків, які вона завдала, тому міжнародна спільнота має довести до завершення механізми відповідальності РФ, інакше неодмінно відбудуться нові акти агресії.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", про це заявила висока представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас перед підписанням конвенції про компенсаційну комісію для України.

Визначення розміру репарації

Так, вона нагадала, що започаткована комісія має визначити розмір репарації, які отримають постраждалі від агресії мешканці України.

Обсяг руйнувань – неймовірний. Але власність – це лише одна з категорій, і я навіть скажу, що найменш вартісна. Як ви визначите ціну вбитого члена родини, депортації дітей, травми, що змінює життя, або сексуального насилля, тортур? На ці питання комісія має дати відповіді у наступні роки", – наголосила Каллас.

РФ не відшкодовуватиме збитки добровільно

Вона визнала, що розпочата робота має значні виклики, найбільший виклик – невизначений механізм наповнення коштами. Каллас згадала про можливість використання заморожених активів РФ, але їх недостатньо.

"Росія ніколи не буде добровільно відшкодовувати збитки, які вона завдала", – наголосила Каллас.

Представниця ЄС закликала світ зберегти репараційний механізм попри очікуваний тиск Москви.

"Ми вже бачимо спроби вилучити репарації та будь-яку форму відповідальності у імовірній мирній угоді. Тому на міжнародній спільноті лежить неймовірна відповідальність. Ми всі маємо стати на захисті жертв цієї загарбницької війни. Якщо ми цього не зробимо – будуть наступні напади", – додала вона.

Що передувало?

Нагадаємо, 1 жовтня парламентська асамблея Ради Європи одноголосно підтримала проєкт Конвенції про створення Міжнародної Комісії з розгляду заяв для України.

Пізніше комітет міністрів Ради Європи ухвалив Конвенцію про заснування Міжнародної комісії з розгляду претензій України до Росії.

16 грудня у Гаазі відбулася конференція зі створення Міжнародної комісії щодо компенсації збитків, які РФ завдала Україні під час війни. Представники 35 держав підписали відповідну конвенцію, що передбачає діяльність комісії на базі Ради Європи.

Що відомо про "репараційний кредит" для України

  • Нагадаємо, на зустрічі у жовтні лідери країн Євросоюзу відклали рішення щодо використання заморожених російських активів як заставу за так званим "репараційним кредитом" для України на суму 140 млрд євро ($163 млрд). Лідери країн ЄС планують повернутися до обговорення цього питання на зустрічі 18-19 грудня.
  • Проти запропонованого Єврокомісією плану використання заморожених російських активів на зустрічі лідерів країн ЄС виступила Бельгія, де зберігається левова частка цих коштів. Країна побоюється юридичних та фінансових санкцій з боку Москви та хоче, щоб інші країни ЄС розділили ці ризики.
  • Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала використати заморожені російські активи у якості застави для надання Україні "репараційних кредитів". Формально підсанкційні російські активи не конфіскуватимуть, але Україна повертатиме такі кредити лише після того, як Росія сплатить репарації.
  • Своєю чергою російський диктатор Путін у відповідь підписав указ, що фактично дозволяє прискорену експропріацію активів західних компаній, які досі не вийшли з РФ.
  • За різними оцінками, "репараційний кредит" Європейського Союзу для України, забезпечений російськими активами, може становити 130-140 млрд євро. Остаточно його розмір визначать після оцінки Міжнародним валютним фондом потреб України у фінансуванні у 2026 та 2027 роках.
  • Загалом наразі у Euroclear накопичилось понад 175 млрд євро готівки від заморожених російських активів, яка може бути використана для забезпечення нової позики. Але перш ніж ЄС погодить надання репараційної позики, він захоче погасити позику G7 для України у розмірі 45 млрд євро ($50 млрд), узгоджену минулого року, яка мала б погашатися за рахунок прибутків від заморожених активів РФ.
Топ коментарі
+12
Всіх надр ********* відшкодувати кожному українцю і державі в цілому не вистачить. Але треба з чогось починати! Дякую, пані Каллас!
показати весь коментар
16.12.2025 20:26 Відповісти
+11
В результаті спланованих і ефективних дій російських спецслужб, які протягом останніх двох років ретельно готувалися до вторгнення, використовуючи агентів Козирів, Буратін та корисних найвеличніших ідіотів, станом на ранок 24 лютого Україна перебувала наче у летаргічному сні, бо військово-політичне керівництво держави замість того, аби готуватися до очевидної війни, радило громадянам готуватись до шашликів.

Наслідком цього стала справжня катастрофа: в перші ж дні війни російська армія без спротиву пройшла розмінований Чонгар і швидко оточила Маріуполь, пройшла розмінований міст через Дніпро і захопила Херсон, окупувала 80% Запорізької області та майже всю Херсонську область, суттєво просунулась на сході та півночі країни, без бою захопила Чорнобильску АЕС і підійшла впритул до Києва.
Тисячі загиблих дітей та дорослих, масові зґвалтування, розстріли цивільних, приречені загинути в оточенні українські військові - ріки крові потекли всією Україною...
показати весь коментар
16.12.2025 20:31 Відповісти
+10
Каї Каллас - наша повага! Дякуємо!
показати весь коментар
16.12.2025 20:29 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А как оценить потери семей, вынужденных покинуть свой дом и скитающихся по Украине и миру? Какой монетой оценить горе семей, вынужденных покинуть свою жизнь?
показати весь коментар
16.12.2025 20:25 Відповісти
Кримчани уже із 2014 року бомжують....((((
показати весь коментар
16.12.2025 20:57 Відповісти
вот саме з цього і треба було починати питання репарацій - шалена компенсація за життя вбитих українців !
по міліону, кілька міліонів за кожного вбитого !
так, щоб кілька поколінь кацапів їли тільки черствий хліб.

і "фінансово цнотливих бельгійців" це також стосується, так само як і кацапів.
Бєльгія зберігає криваві гроші рашки !!!
чим це відрізняється від зберігання в швейцарських банках золотих коронок вбитих у концтаборах євреів ?

але ж ЗЄля і не рухається щоб подати позов на рашку

.
показати весь коментар
16.12.2025 21:58 Відповісти
Всіх надр ********* відшкодувати кожному українцю і державі в цілому не вистачить. Але треба з чогось починати! Дякую, пані Каллас!
показати весь коментар
16.12.2025 20:26 Відповісти
Реально почати стягнення репарації, коли кожен громадянин кацапстану і білокацапії при в"їзді до будь-якої країни ЄС та інших країн, які підтримують Україну, сплачує на кордоні 3 000 євро мита. З цієї суми 300 євро йде країні-реципієнту для адміністрування процесу, а 2700євро - Україні. Пізніше мацьква роздуплиться і розрахується звичними каналами з державного бюджету.
показати весь коментар
16.12.2025 20:35 Відповісти
Чудовий варіант!!!
показати весь коментар
16.12.2025 22:47 Відповісти
Каї Каллас - наша повага! Дякуємо!
показати весь коментар
16.12.2025 20:29 Відповісти
показати весь коментар
16.12.2025 20:31 Відповісти
Прийняти до уваги те, що людське життя безцінне та задовольняти позови на будь яку вказану в них суму. До останньої кацапської нирки.
показати весь коментар
16.12.2025 20:33 Відповісти
Правильно сказано. Але.

Щось я сумніваюся, що буде компенсовано бодай матеріяльні втрати України, які можна порахувати.
показати весь коментар
16.12.2025 20:34 Відповісти
Реально почати стягнення репарації, коли кожен громадянин кацапстану і білокацапії при в"їзді до будь-якої країни ЄС та інших країн, які підтримують Україну, сплачує на кордоні 3 000 євро мита. З цієї суми 300 євро йде країні-реципієнту для адміністрування процесу, а 2700євро - Україні. Пізніше мацьква роздуплиться і розрахується звичними каналами з державного бюджету.
показати весь коментар
16.12.2025 20:34 Відповісти
Визнайте кремлівський режим терористичним і таким , що має бути знищений - і всі проблєми одразу будуть розв'язані за прикладом Нюрнбергського процесу !
А без цього - це все лише порожні слова
П.С - навіть Україна цього й досі не зробила .
показати весь коментар
16.12.2025 20:35 Відповісти
Але є одне "але".

У Нюрнбергу кремлівський режим був серед переможців.
Причому, на процесі були совєцькі прокурори-вбивці, які стратили людей більше, ніж нацисти, яких вони судили.
показати весь коментар
16.12.2025 20:41 Відповісти
"был да сплыл" - чи не так кажуть на рашці ?
показати весь коментар
16.12.2025 22:01 Відповісти
Нікуди він не сплив. Зараз у Кремлі сидить совковий КДБіст.
І топ-чиновники теж у нього совкові функціонери.

Як там у одного їхнього співака було:
"І люді, стрєлявшиє в наших отцов,
Строят плани на наших дєтєй".
показати весь коментар
16.12.2025 22:11 Відповісти
чим відрізняється хутін від івана грозного ?
да нічим !
обидва кацапські совки-ватники

кацап - різник (татарська)
показати весь коментар
17.12.2025 00:32 Відповісти
Іван Грізний совок?

Це у якій реальності?
показати весь коментар
17.12.2025 00:35 Відповісти
хочете сказати що іван грозний був не рузький ?
ну так, по мамці - Глінські з кочовників, але ж і всі кацапи помісь содомська.

чим опричники відрізняються від вагнеровців ? навіть "Гойду" верещать.
рекомендую по цій темі роман "День опричника" - антиутопія з відродженою опрічніною в постсовковій моцкві

рашка вона реально майже тисячолітня, від того долгорукого, який моцкву заснував, а нині в Лаврі лежить

.
показати весь коментар
17.12.2025 04:24 Відповісти
Вы действительно верите, что страна, у которой мрачное кровавое прошлое и мрачное кровавое настоящее, - когда-нибудь станет страной прекрасного светлого будущего?
показати весь коментар
16.12.2025 20:42 Відповісти
Ціна є. 9 грамм.
показати весь коментар
16.12.2025 20:48 Відповісти
От сих новин складывается впечатление, что медведь сдох и шкуру снял для облегчение дележа.
показати весь коментар
16.12.2025 20:50 Відповісти
Репарации платят проигравшие. Уверен кацапы скоро сдадутся, кто бл** выдержит такое безумное количество болтовни.
показати весь коментар
16.12.2025 20:53 Відповісти
Ці потвори вже програли.
показати весь коментар
16.12.2025 21:11 Відповісти
Коли своїм почнете ціну визначати, може швидше порахуєте....
показати весь коментар
16.12.2025 20:57 Відповісти
А репарації жителям Іраку, Лівії та Югославії вже виплатили?
показати весь коментар
16.12.2025 21:05 Відповісти
Як визначити ціну? віддати донбас
показати весь коментар
16.12.2025 21:35 Відповісти
Вы таки не смотрите последние выступления русских представителей. Отдать Донбасс уже не актуально. Рябков, один из голосов Путина, чётко обозначил, что Запорожье и Херсон тоже русские.
Сколько городов на Донбассе осталось за Украиной? Из крупных Краматорск и Славянск. В Константиновке уже бои.
По Запорожью 50% Гуляй Поля все. Остаются Орехов и далее четвёртый город страны Запорожье.
Поэтому Трамп и стремиться быстрее замириться, чтобы Украина не потеряла все.
показати весь коментар
17.12.2025 07:06 Відповісти
Українці, на жаль, цього не розуміють і вирішили, що краще втратити всю країну, ніж частину території.
показати весь коментар
17.12.2025 08:06 Відповісти
Непокаране зло породжує нове зло!
Совок не покарали за змову з гітлером і дали окупувати країни Балтії!
Не покарали за танки у Чехословаччині! За Корею! За Афганістан! Молдову, Грузію, Сирію, Крим! От вони і лізуть далі за підтримки китаю! Ще й китай винагородили, настроївши там заводів і фабрик!
показати весь коментар
17.12.2025 10:13 Відповісти