10987 відвідувачів онлайн

Козак казав Путіну, що готовий до розстрілу за відмову вимагати капітуляції України у 2022 році, - NYT

Козак та Путін

На другий день повномасштабного вторгнення Росії в Україну один із найближчих соратників диктатора Володимира Путіна Дмитро Козак відмовився виконувати його накази. Тоді глава Кремля наказав на переговорах вимагати капітуляції України.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times, інформує Цензор.НЕТ.

Козак виступав проти початку вторгнення

Довірений соратник Путіна Козак пішов у відставку з посади заступника керівника адміністрації у вересні. Шестеро росіян, близьких до Козака, описали для видання трансформацію одного з найближчих соратників Путіна в осередок антивоєнних настроїв серед російської еліти.

Зазначається, що Козак казав Путіну, що не розуміє мети вторгнення в Україну. Коли розмова між ними стала більш напруженою, він заявив, що "готовий до свого арешту або розстрілу за відмову виконувати накази".

Роль Козака на початку війни

"Пан Козак був самотнім голосом незгоди у близькому оточенні пана Путіна, невеликою тріщиною в його залізній хватці за владу. Оскільки так мало людей бажали кинути йому виклик, пан Путін здійснив майже повний контроль над веденням війни Росією. Частково саме тому, майже чотири роки потому, російський лідер здатний дотримуватися своїх жорстких вимог, навіть коли тиск щодо припинення вогню зростає", - пишуть журналісти NYT.

Перед вторгненням у лютому 2022 року Козак підготував для Путіна записку, в якій висловив ймовірні негативні наслідки від війни, пише NYT з посиланням на джерела.

Один зі співрозмовників, який бачив текст, розповів, що в ній було попередження про можливе вступ до НАТО Швеції та Фінляндії, яке після вторгнення дійсно відбулося.

  • ️На засіданні Радбезу РФ 21 лютого 2022 року Козак також виступив у закритій частині щодо визнання так званих "ДНР" та "ЛНР" й заявив, що українці чинитимуть опір вторгненню, санкції в разі початку війни будуть жорсткими, а геополітичне становище Росії постраждає, пише NYT.
  • Після цього Путін сказав усім, крім Козака і постійних членів російського Радбезу, залишити зал, а потім попросив свого соратника повторити аргументи, розповіли джерела.
  • ️Пізніше Путін відпустив і постійних членів, залишивши тільки Козака. Глава Кремля запитав у нього: "Що це?" і "Чому ви проти цього?". Козак, як розповіли джерела, залишився на своїй позиції.

Переговори з Україною

️"Через кілька годин після вторгнення, як розповідав сам Козак знайомим, йому зателефонував тодішній глава Офісу президента України Андрій Єрмак, і Козак сказав йому, що хоче якомога швидше домогтися мирного врегулювання шляхом переговорів", - пише NYT.

На другий день вторгнення Козак вів переговори про можливе припинення вогню з главою фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією. Угода передбачала б гарантії безпеки України з боку Росії та виведення військ з усіх частин України, окрім Криму та Донбасу.

️Ці переговори, як зауважує NYT, розлютили Путіна.

"25 лютого Козак доповідав Путіну телефоном. Тоді Путін дорікав Козаку за перевищення повноважень через обговорення територіальних питань і доручив повідомити Києву, що Росія погодиться лише на капітуляцію України. Козаку здалося, що Путін різко змінює свою переговорну позицію. Він сказав, що не може вести переговори, не знаючи кінцевих цілей РФ", - пише газета.

Російський лідер тоді наказав йому вести переговори, як було доручено, і після цього Козак сказав, що "готовий до арешту або розстрілу".

"️Путін сказав вести переговори відповідно до вказівок, але Козак відмовився, пише газета. Саме тоді, за словами джерел, він і сказав, що готовий до арешту або розстрілу. До кінця тієї розмови Козак все-таки погодився повідомити Україні вимоги Росії й зателефонував Арахамії, поки Путін слухав. Арахамія відмовився", - додають журналісти.

Топ коментарі
+30
Козак родом из Кировоградской области. Возможно остатки совести заговорили. Хотя именно он укатал нашу дуру Верещучку разминировать Чонгар. Я помню как она от радости трусы снимала, размахивая ими как флагом. И угрожала всем кто не согласится на разминирование. Ибо она вместе с Россией будут строить на чонгаре хабы.шоб ты сдохла б.
показати весь коментар
18.12.2025 18:43 Відповісти
+23
Зрозуміло що це чергова спецоперація, очевидно ФСБ хоче агента козака інфільтрувати у кола західних політиків, зараз йде накачка образу такого собі "героя-протестувальника у кремлі".
показати весь коментар
18.12.2025 18:44 Відповісти
+22
Так званий д-кізяк, таке сам лайно як і ху-ло.
показати весь коментар
18.12.2025 18:26 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Клоун.
показати весь коментар
18.12.2025 18:26 Відповісти
Козак родом из Кировоградской области. Возможно остатки совести заговорили. Хотя именно он укатал нашу дуру Верещучку разминировать Чонгар. Я помню как она от радости трусы снимала, размахивая ими как флагом. И угрожала всем кто не согласится на разминирование. Ибо она вместе с Россией будут строить на чонгаре хабы.шоб ты сдохла б.
показати весь коментар
18.12.2025 18:43 Відповісти
Козак зробив свій вибір свого часу - НЕ служити Україні, а прислужувати рашці.
там було жирнєй і дружина - кацапка.
тепер все його життя по хитромудрому влаштуванню мєрзоти сусідам рашки пішли псу під хвіст - об рашку стали витирати ноги!
і подєлом !
а міг би в Україні великою людиною бути, зважаючи на його особисті якості.
типова доля типового малороса на службі імперської орди - не він перший, але, можливо, він стане останнім !
бо ніяка розумна людина більше на службу в рашку не попреться.

.
показати весь коментар
18.12.2025 20:29 Відповісти
оце і є кінець рашки як імперії - вона стала НЄінтєрєсной для творення кар'єри талановитих людей, відстойною економічно, політично та культурно

.
показати весь коментар
18.12.2025 20:43 Відповісти
Так званий д-кізяк, таке сам лайно як і ху-ло.
показати весь коментар
18.12.2025 18:26 Відповісти
+ 💯 👍🏿!

із зрадника-малороса ліплять "хорошого рузького" для можливого договорняка.

чого вартий кІзяк, який зрадив Батьківщину і зганьбив свій рід, розкаже Портніков

.
показати весь коментар
18.12.2025 20:32 Відповісти
і що???
показати весь коментар
18.12.2025 18:27 Відповісти
Нічого. Тіпо ще один хароший рюсскій. 😊
показати весь коментар
18.12.2025 18:35 Відповісти
Як що він з кіровоградської області то він не "руzкій". Він манкурт.
показати весь коментар
18.12.2025 19:00 Відповісти
да землячок мій .по якомусь каналу ціле кіно-розслідування про нього зняли ..мабуть пішов прогон від канторських
показати весь коментар
18.12.2025 19:06 Відповісти
и снова вечер акуительных историй
показати весь коментар
18.12.2025 19:38 Відповісти
Хотят дерьмака отмазать.
показати весь коментар
18.12.2025 20:16 Відповісти
+💯 👍🏿!

точно ! відмазка дєрьмака:
був договорнячок з рашкою,
ми нічого нє зналі, а подлий хутін... нєожиданно напав

хоча кІзяк з андрієм єрмаком були против.

отака ЗЄльоная пічаль-отмазка для мудрого наріту

.
показати весь коментар
18.12.2025 20:40 Відповісти
Хероя України хоче - як деркач на ерефії?
показати весь коментар
18.12.2025 18:28 Відповісти
причісування пішло...може луб.янські гауляйтером готують??
показати весь коментар
18.12.2025 18:28 Відповісти
Та схоже на те, *****🤬
показати весь коментар
18.12.2025 20:30 Відповісти
щас !
зрадника в гауляйтери.
придумаєте.

.
показати весь коментар
18.12.2025 20:46 Відповісти
Пуйло ще до його дістане, враховуючи, що він з кропівниччини
показати весь коментар
18.12.2025 18:29 Відповісти
пуйло, будучи сциклом і ганчіркою, його поважає як крутого пацана.

.
показати весь коментар
18.12.2025 20:47 Відповісти
росія це безглузда, безсоромна, тупа дура.
показати весь коментар
18.12.2025 18:29 Відповісти
***** тепер на це все. Аби цей кОзак придушив тоді ***** подушкою-оце був би козАк.
показати весь коментар
18.12.2025 18:32 Відповісти
головне, наголос де поставити - от тоді був би козак наш...
показати весь коментар
18.12.2025 18:36 Відповісти
так вони і сказали - або розстріляємо, або згвалтуємо!
і що ти вибрав діду?
розстріляли мене онучку, розстріляли
показати весь коментар
18.12.2025 18:36 Відповісти
Козак зганьбив своє прізвище, зрадив Батьківщину, прислуговував воєнному злочинцю. Не треба робити з нього героя. Такий самий злочинець як і *****.
показати весь коментар
18.12.2025 18:36 Відповісти
Никто из Козака не делает героя
Просто есть такая наука- история
Она ,как и математика - требует точности
Свидетельств очевидцев
Если бы не выжили жертвы Холокоста
То такого бы понятия не существовало
Если бы историки не записали воспоминания переживших Голодомор
То и Голодомора как факта бы - не было
То,что происходило в Кремле - невероятно важно
И то,что Козак не сломался под нажимом путина
Это не просто интересно
Это важно для понимания того
Как готовилось вторжение
Кто принимал решение
А кто был против
Есть Международный Трибунал
Который изучит все факты ...
показати весь коментар
18.12.2025 19:23 Відповісти
все так, кроме " Козак не сломался под нажимом путина" Єто далеко не факт и, вполне возможно ИПСО
показати весь коментар
18.12.2025 20:38 Відповісти
не ломається, а курвиться -

сопромат, однако....

.
показати весь коментар
18.12.2025 20:49 Відповісти
А для чего такое ИПСО?
Какой в нем смысл?
Ваша версия?
показати весь коментар
18.12.2025 21:45 Відповісти
ніби від цього "козака" щось залежало?

відмовився чи не відмовився : госдума внесла пів-України в свою простітуцію, пішов би перед цим стадом баранів повідмовлявся, на публіку
показати весь коментар
18.12.2025 18:36 Відповісти
Цікаво - скільки NYT отримала за цю публікацію?
показати весь коментар
18.12.2025 18:37 Відповісти
ВІДМАЗУЮТЬ. Нормальна людина б просто в РФ не жила
показати весь коментар
18.12.2025 18:40 Відповісти
Зрозуміло що це чергова спецоперація, очевидно ФСБ хоче агента козака інфільтрувати у кола західних політиків, зараз йде накачка образу такого собі "героя-протестувальника у кремлі".
показати весь коментар
18.12.2025 18:44 Відповісти
И агенту Арахамії кинули рятувальний круг.
показати весь коментар
18.12.2025 20:10 Відповісти
показати весь коментар
18.12.2025 18:52 Відповісти
навіть якщо це не казка то навіщо це нам зараз. Всі вони мерзотники і воєнні злочинці
показати весь коментар
18.12.2025 18:55 Відповісти
Якщо він ще живий після того як сказав ***** "ні" - казка 100%.
показати весь коментар
18.12.2025 19:49 Відповісти
Так! Підписаний договір про гарантії безпеки зі сторони Кацапії, це дуже потужний папір! Хто це взявся Зельоних відбілювати, і не каже, на що вони в Стамбулі погодились, і чого на теперішніх перемовинах Пуйло вимагає дотриматись.
показати весь коментар
18.12.2025 18:59 Відповісти
Нехай іде ***** із своїми мемуарами
показати весь коментар
18.12.2025 19:08 Відповісти
Що тут дивного?
Старий кадровий кгбіст, розраховував на своїх агентів тому числі на дерьмока та ахлохламідію.
Що було б в країні якби не повномаштабка?
Люся абдристович,мудаєв,мертвенчук,чмойко,та інша гидота як себе почувала тоді?
Чи просто так кращебвтік відпускав вагнерів,
вже всі забули що тоді було,як воно хотіло в очі хлу дивитись.
показати весь коментар
18.12.2025 19:17 Відповісти
Поганим кацапам - погані гроби, хорошим кацапам - хороші гроби.
показати весь коментар
18.12.2025 19:18 Відповісти
можливо козака як показову альтернативу шо він інший і хароший ,будуть пропонувати Заходу на рахунок репарацій ...але це ті ж яйця ...аби час тягнвти ...
показати весь коментар
18.12.2025 19:22 Відповісти
Ну судячи із того засідання Радбезу у лютому 22 року, де всі були перелякані крім Козака, то щось із написаного може мати місце.
показати весь коментар
18.12.2025 19:30 Відповісти
Козак просто вважав ,що Україну можна було б купити ,а не завоювати . От в цьому вся різниця між Пу і Ко . Правильно до речі вважав.
показати весь коментар
18.12.2025 19:36 Відповісти
полностью согласен .за тыщи две баксов наш народ еще раз проголосовал за янека!
показати весь коментар
18.12.2025 19:42 Відповісти
"-Так а што дальше было, дедушка?
-Расстреляли меня, внучок, расстреляли."
показати весь коментар
18.12.2025 19:45 Відповісти
я один обратил внимание , что периодически украинские сми нам втюхивают истории про "хорошего" Козака ? Зачем ? Кстати раньше то же делалось и про Лукашенко...
показати весь коментар
18.12.2025 20:12 Відповісти
можливо - но треба було пуйла розтріляти - бо тепер українці зроблять гірше з обома
показати весь коментар
18.12.2025 20:14 Відповісти
Можна лише припустити, що *****, знаючи позицію того кОзака щодо "украинского вопроса", використало його у темну для схиляння головзебілів на переговорах до максимальних поступок, які мали в комплексі призвести до швидкої окупації території України у разі раптового нападу.
Адже всі події напередодні вторгнення армії пітьми і одразу після нього свідчать про глибоку психологічну залежність головзебілів від запевнень кОзака, що такого не станеться і що всі фактори, які свідчать про протилежне, це обман і провокація. А так переконувати інших неможливо, коли ти сам у це не віриш.
Звідси і пояснюється поведінка головзебілів після початку вторгнення, тобто так званої операції "Бросок мангуста". Це і апеляція до всіх їх кулуарних домовленостей з кОзаком, патрушевим й іншими головрашистами, і їхнє наївне сподівання про зупинення бойових дій у два-три тижневий строк, і надсилання арахамія-делегацій для переговорів на будь-яких майданчиках і з будь-яким "потішними" і представниками ворога, і врешті готовність до підписання Стамбульської капітуляції.
Тож, кОзак виконав свою роль сповна, затуманивши і без того задурманений й позбавлений геть критичного мислення мозок головзебілів, яким український народ так легковажно довірив власну долю і долю Української Держави.
показати весь коментар
18.12.2025 20:15 Відповісти
Классическая метода нквд, кгб и подобного. Называется ,,плохой, хороший следователь,, через день на допросы к каждому. Для лошков по первой ходке.
показати весь коментар
18.12.2025 20:52 Відповісти
Повна туфта!!! Ті, хто відмовляються виконувати накази пуйла, довго не живуть. Інакше таких, як цей козак, було б вже сотні, а то й більше. Але ж про "новачок" усі знають, то й сидять мовчки
показати весь коментар
18.12.2025 20:22 Відповісти
Якщо дійсно відбулася така трансформація Козака, то чому він давно не втік на Захід та не роздає інтерв'ю спецслужбам (він же повинен знати не одну таємницю кремлівського режиму)?
показати весь коментар
18.12.2025 20:48 Відповісти
Просто посмійтесь з х@йла : https://t.me/baza_houston/5345
показати весь коментар
18.12.2025 20:49 Відповісти
Восени 1937 року гуру Окурка Алоїзич зібрав верхівку рейха ( не парттоваріщей) і розказав про свої плани по перебудові Європи в тому числі військовим шляхом. В історії це названо протоколом Хоссбаха. Полковник Хосбах був начальником Центрального відділу Вермахту і керівником групи ад'ютантів при Гітлері і вів протокол цієї зустрічі рукописним текстом. Одночасно він був помічником головкома сухопутних військ Фріче. Бломберг усно повідомив ряд генералів про плани Адольфа. Генерали уповноважили нач Генштабу подати заперечення. Той і повідомив про неготовність Вермахту і політичні наслідки. Лист (перший) нач.0 Генштабу роздратував Адольфа і після інсценованого розбору справи Фріче по зфальшованому звинуваченню в гомо.... 4 лютого 1938 року він звільнив 35 генералів у відставку в тому числі і Хоссбаха, який вів кадрову роботу у вермахті. Обізвав їх пораженцями І встановив, що вермахт може спілкуватись тільки через ОКВ, Кейтеля. А кадрову роботу доручив новому адьютанту бувшому полковому адьютанту Кейтеля Шмундту. Начальник Генштабу звертався до осені 1938 року, аж поки його звільнили. Сам протокол не був знайдений, бо машинописного тексту не було, але на Нюрбернському процесі особи, знайомі з ним, підтвердили його існування. Хоча Кейтель і його найближчі соратники Йодль і Варлімонт заперечували існування взагалі. Однак всі пункти його підтвердилися подіями 38-1941 років.
показати весь коментар
18.12.2025 21:46 Відповісти
"Куля в лоб" московського розливу!
показати весь коментар
18.12.2025 21:48 Відповісти