6481 відвідувач онлайн

Косіняк-Камиш заявив про "позитивні наміри" щодо передачі Україні МіГ-29, але рішення ще немає

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що уряд має позитивний намір щодо передачі Україні винищувачів МіГ-29.

Його заяву цитує PAP, інформує Цензор.НЕТ.

Є позитивні наміри 

Міністр заявив, що в обмін на літаки Польща очікує, що Україна допоможе їй отримати доступ до ракетних або дронових технологій.

Водночас він наголосив, що "з української сторони також має бути позитивна реакція".

Відповідаючи на запитання про передачу Україні МіГ-29, Косіняк-Камиш зауважив, що термін експлуатації цих винищувачів добігає кінця.

"Краще, щоб вони потрапили до України і в перспективі продовжували служити безпеці Польщі, ніж щоб їх переробили на леза для бритв. Я думаю, що більшість поділяє цю думку",- сказав очільник оборонного відомства Польщі.

"Поки що немає жодної постанови Ради Міністрів з цього питання. Є позитивні наміри, але має бути й позитивна реакція з української сторони", – додав Косіняк-Камиш.

Що передувало?

  • Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Польща відмовляється передавати літаки МіГ-29, хоча Україна домовилася з НАТО про відправлення літаків Альянсу до Польщі в обмін.
  • Пізніше у МЗС країни відповіли, що Польща передасть Україні свої літаки МіГ-29 тоді, коли отримає їм заміну від союзників.
  • Президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що Польща передасть Україні решту своїх МіГ-29, коли союзники гарантуватимуть безпеку повітряного простору країни.
  • Своєю чергою глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що серед країн, які допомагають Україні, Польща зробила для України більше у співвідношенні до ВВП, ніж будь-яка інша країна.
  • Міноборони заявило, що Польща може передати Україні 6-8 винищувачів МіГ-29
Топ коментарі
+5
та кому та рухлядь потрібна? таке враження що останню сорочку віддають...

а тим часом Україна, кров'ю своїх синів, вбиває їхнього ворога
показати весь коментар
19.12.2025 21:27 Відповісти
+1
.. Не намагайтеся відвертим дурноголовим скавчати про рухлядь.. металобрухт..тощо. Дурноголові так розбираються у цьому питанні..як і у квантовій механиці ці пологовій гарячці у бабуінів...))) Люди..які бачили літак на картинці... на відео..і десь у небі... мають нахабство корчити з себе знавців...))) Забийте.
показати весь коментар
19.12.2025 22:18 Відповісти
+1
а інших варіантів якби особливо і НЕМА!
пєндоси давати Ф16, яких в них майже ТРИ ТИСЯЧІ!!!! штук, навіть і не думають, і в таких умовах польська рухлядь безкінечно краще ніж взагалі НІЩО!
показати весь коментар
20.12.2025 01:36 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
та кому та рухлядь потрібна? таке враження що останню сорочку віддають...

а тим часом Україна, кров'ю своїх синів, вбиває їхнього ворога
показати весь коментар
19.12.2025 21:27 Відповісти
Треба дякувати🤣🤣🤣🤣🤣

ДЯКУЄМО....ДЯКУЄМО
показати весь коментар
19.12.2025 21:39 Відповісти
це вони нам повинні дякувати, але світ перевернувся з ніг на голову
показати весь коментар
20.12.2025 10:49 Відповісти
Європідари та як і байден весь металолом сюди притягли ..влаштували полігон
показати весь коментар
19.12.2025 21:41 Відповісти
у Вас є інформація про дати закупки (виробництва) Міг-29 Польщі і України? Не заводьте нас в блуд....
показати весь коментар
19.12.2025 22:01 Відповісти
Це вже списані і не потрібні полякам МІГі.Вони потрібні були 4 роки тому...
показати весь коментар
20.12.2025 01:54 Відповісти
в ви це хто? команда жопоголових ?
показати весь коментар
20.12.2025 10:51 Відповісти
Ну то чекай на шведськи та французьки літаки, котрі гнида купив. От тіки де ти візьмеш декілька десятків міліардів денег, як до речі і той хто "купив".
показати весь коментар
20.12.2025 01:05 Відповісти
а то поляки міги безкоштовно дають ?
показати весь коментар
20.12.2025 10:52 Відповісти
а інших варіантів якби особливо і НЕМА!
пєндоси давати Ф16, яких в них майже ТРИ ТИСЯЧІ!!!! штук, навіть і не думають, і в таких умовах польська рухлядь безкінечно краще ніж взагалі НІЩО!
показати весь коментар
20.12.2025 01:36 Відповісти
Шумів камиш, дерева гнулись...
показати весь коментар
19.12.2025 21:39 Відповісти
У поляків Міги модернізовані і адаптовані під озброєння НАТО...
Експердддди замовчують головне - ціна і якість (в порівнянні із нашими Мігами 1991 року)
показати весь коментар
19.12.2025 21:48 Відповісти
.. Не намагайтеся відвертим дурноголовим скавчати про рухлядь.. металобрухт..тощо. Дурноголові так розбираються у цьому питанні..як і у квантовій механиці ці пологовій гарячці у бабуінів...))) Люди..які бачили літак на картинці... на відео..і десь у небі... мають нахабство корчити з себе знавців...))) Забийте.
показати весь коментар
19.12.2025 22:18 Відповісти
+ +
показати весь коментар
19.12.2025 22:27 Відповісти
Рухлядь є рухлядь...як би вони їх віддали,то можно сказати "дякую",а так вони хочуть "технології" яки коштують десятки-сотні млрд $.
показати весь коментар
20.12.2025 01:57 Відповісти
Не переживайте..віддадуть... А таких наших технологій зі збіркою дронів у підвалах вони без міліардів знайдуть. Ви дуже правильно написали слово технології...))))
показати весь коментар
20.12.2025 22:02 Відповісти
Скільки літаків Німеччина перекинула Україні? Наскільки я знаю, це один великий 0!!!
Із 682 танків, переданих Заходом Україні, більше половини (приблизно 350) - це танки з Польщі.
І так може тривати довго!
Але ваша неповага до Польщі залишиться надовго!
А злість до вас у поляків зростає!
Цікаво чому?!
показати весь коментар
20.12.2025 17:29 Відповісти