9379 відвідувачів онлайн

Польща могла б надати МіГи Україні в обмін на антидронові технології, - Навроцький

МіГи для України: Навроцький не виключає можливість обміну

Президент Польщі Кароль Навроцький вважає, що країна могла б обміняти МіГ для України на антидронові технології.

Як передає Цензор.НЕТ, про це він заявив під час спілкування із журналістами.

Що відомо?

"Хочу нагадати, що обсяг моїх обов'язків - дбати про інтереси польських солдатів, особливо цих із Мальборка, які задумуються, що буде з МіГами.

Натомість у цій залежності, в якій ми знаходимося, – і ця зустріч є доказом цього – ми шукаємо стратегічного, симетричного партнерства. Цей обмін МіГів на антидронові системи не суперечить нашій політиці", - сказав польський лідер.

За словами Навроцького, після вирішення формальних питань, ймовірно, це питання буде вирішено.

Що передувало?

  • Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Польща відмовляється передавати літаки МіГ-29, хоча Україна домовилася з НАТО про відправлення літаків Альянсу до Польщі в обмін.
  • Пізніше у МЗС країни відповіли, що Польща передасть Україні свої літаки МіГ-29 тоді, коли отримає їм заміну від союзників.
  • Президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що Польща передасть Україні решту своїх МіГ-29, коли союзники гарантуватимуть безпеку повітряного простору країни.
  • Своєю чергою глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що серед країн, які допомагають Україні, Польща зробила для України більше у співвідношенні до ВВП, ніж будь-яка інша країна.
  • Міноборони заявило, що Польща може передати Україні 6-8 винищувачів МіГ-29
Топ коментарі
+9
Тобто новітні технології в обмін на списані МІГи?
показати весь коментар
19.12.2025 15:29 Відповісти
+5
навротський взагалі відсталий дегенерат?
афігєть!
технології на металобрухт?
люстерко з намистом замість золота?
показати весь коментар
19.12.2025 15:30 Відповісти
+4
Порахуйте вартість розробки, тестування, доведення і випробовування в бойових умовах новітньої технології і вартість іржавого радянського мотлоху. Це буде правильніше.
показати весь коментар
19.12.2025 15:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Німці! А вам не треба антидронові технології? Можемо на тауруси махнути 🤔
показати весь коментар
19.12.2025 15:29 Відповісти
Тобто новітні технології в обмін на списані МІГи?
показати весь коментар
19.12.2025 15:29 Відповісти
Мы вообще то с поляками в одной лодке. Правда они чуть дальше от воды сидят. И поскольку особо не стоит очередь жалающих безвозмездно или в обмен на дроновые технологии передать ф-35, гриппен, рафаль, тайфун и прочие ф16 последних модификаций - то нужно брать то что можно взять. Тем более что советские самолеты нам нужны - у нас есть кому на них летать и кому их обслуживать.
показати весь коментар
19.12.2025 15:33 Відповісти
Польща отримала від Заходу завдяки поляку Папі Римському більше трильйона доларів прямих інвестицій. Ми з поляками в абсолютно різних "світах"... Українські "Січові стрільці" буквально врятували Польщу від поневолення совєтами. Чим віддячили поляки українцям? Полонізацією та репресіями. Хто почав "волинську різанину"? Поляки разом з німецькими фашистами, але сьогодні поляки предявляють якісь висмоктані з пальця претензії саме до українців. Хто ініціював операцію з примусового виселення українців з їх історичних земель протягом операції "Вісла"? Теж поляки... Вони намагаються за прикладом євреїв оголосити себе "жертвою" в Другій Світовій і отримати якісь репарації та вибачення від українців за те що самі спровокували, бо німці їм вже скрутили їм велику дулю в наглі пики. Але дурний гонор до добра не приведе... Закликаю українців покинути Польщу.
показати весь коментар
19.12.2025 15:56 Відповісти
а зараз бардзо гонорові,успішні і розвинуті поляки,щорічно отримують від добрих дядь і тьоть з Брюсселю тільки прямих дотацій,субсидій,допомоги.....23 млрд. євро,(це якби Україні до 14 року хтось давав 27-28 млрд. щорічно...
показати весь коментар
19.12.2025 17:52 Відповісти
навротський взагалі відсталий дегенерат?
афігєть!
технології на металобрухт?
люстерко з намистом замість золота?
показати весь коментар
19.12.2025 15:30 Відповісти
"люстерко з намистом замість золота?"

+100500
показати весь коментар
19.12.2025 15:31 Відповісти
Це ті самі 28 мігів, передачу яких заблокував ще бідон у 2022?

https://forbes.ua/news/bayden-osobisto-naklav-veto-na-peredachu-litakiv-mig-29-ukraini-wsj-11032022-4513

Чи ще якісь були?
показати весь коментар
19.12.2025 15:31 Відповісти
Яке відношення Байден мав до польськіх мігів? І ніякого права вето на це в нього не було і не могло бути. Схоже на кіздьож або маніпуляцію.
показати весь коментар
19.12.2025 15:33 Відповісти
Ну, напевно, тому, що Польща є членом НАТО. А головними у НАТО завжди були і є штати. Вони не захотіли і поляки не передали. Ось, до речі, заява кірбі з цього приводу:

https://www.nbcnews.com/politics/national-security/biden-admin-rules-transfer-polish-fighter-jets-ukraine-rcna19398
показати весь коментар
19.12.2025 15:39 Відповісти
Польша - суверенна країна і радянські літаки ніякого відношення до НАТО або США не мають. Хотіли б - давно передали.
показати весь коментар
19.12.2025 15:44 Відповісти
США заблокували передачу винищувачів МіГ-29 Україні на початку війни, - Дуда

https://www.unian.ua/war/vinishchuvachi-dlya-ukrajini-ssha-zablokuvali-peredachu-polskih-mig-29-13058661.html

Не дозволили - ось і не передали...
показати весь коментар
19.12.2025 15:47 Відповісти
Тобто ви хочете сказати, шо передавати літаки Байден заборонив, а міняти на дронові технології розрішив
показати весь коментар
19.12.2025 16:06 Відповісти
А, пардон, бідон ще президент?
показати весь коментар
19.12.2025 16:08 Відповісти
Тобто якшо Байден не президент і заборона вже не діє, то чого вони не передадуть ті літаки, як і хотіли? Чи не хотіли?
показати весь коментар
19.12.2025 16:25 Відповісти
ОК, ще раз. Бо Польща узгоджує всі свої дії з керівництвом НАТО. Якщо американці не дозволяли цього робити при бідоні, то чому вони мають змінити цю позицію зараз? Особливо, коли йдуть "мирні переговори"?

Ви все підводите до того, що поялки погані, бо не хочуть ділитися зброєю. Але вони були першими, хто надав нам танки (понад 300), бронетехніку (понад 500 одиниць), артилерію (понад 130 систем), авіацію (МіГ-29), а також ПЗРК «Піорун» та **********.

Якби взагалі нічого не давали, то були б підстави їх звинувачувати у жадібності. Але ж давали. В тому числі і міги.
показати весь коментар
19.12.2025 16:33 Відповісти
"Але ж давали. В тому числі і міги. "
І Байден не заборонив? Чи заборонив? Ви мене заплутали остаточно
показати весь коментар
19.12.2025 16:41 Відповісти
А Ви УВАЖНО читали новину з CNBC, на яку я дава посилання? Якщо потрібно, я можу перекласти. Там йшлося про те, що поляки хотіли перегнати ці літаки на американську базу у Рамштайні. І тоді проти цього виступили спочатку остін, а потім і бідон. І коли це, до речі, мало відбутися, Ви теж не подивилися. А це був березень 2022 року. Тоді адміністрація бідона взагалі боялася надавати нам важке озброєння, не кажучи вже про літаки.

Звісно, що у 2023 році ситуація змінилася і вони вже проти цього не заперечували. Ну бо самі вже багато чого надали.

Плюс поляки не хотіли (і не хочуть) одразу ВСЮ свою авіацію віддавати. Тому й зараз зволікають. Бо ще не всі F-35 отримали зі штатів та FA-50 з Південної Кореї. Плюс, як я вже вище писав, адміністрація тампона може несхвально до цього поставитися. Тому й притримують.
показати весь коментар
19.12.2025 16:55 Відповісти
Азохенвей! Не можна було в Рамштайн, то переганяли б в Скнилів. І ближе летіти і одразу передали б.
показати весь коментар
19.12.2025 17:03 Відповісти
Але ж не ризикнули. Поки американці не надали F-16 (точніше дозвіл).
показати весь коментар
19.12.2025 17:09 Відповісти
Ну тобто не Байден заборонив, а просто не хотіли віддавати все. Цілком розумію. Але нашо прикриватися Байденом?
показати весь коментар
19.12.2025 17:20 Відповісти
Ну це ВАША інтерпретація тих подій. Вам просто так хочеться це бачити. Хотів би я на Вас подивитися, якби Ви були президентом Польщі, а Вам би забороняв щось робити президент сша.

І ще раз: говоримо про один окремий епізод у 2022 році. сша не дозволили, а Польща послухалася. Все. Про причини я написав вище (і нижче).
показати весь коментар
19.12.2025 17:27 Відповісти
З 2022 до 2026 (майже) - 4 роки. Ті літаки іржавіють 4 роки на аеродромі в Польщі. І зараз вони вирішили бодай шось урвати зі знесиленої воюючої країни за ті залізяки. Молодці.
показати весь коментар
19.12.2025 17:32 Відповісти
А Ви впевнені, що вони ними НЕ користуються?

https://www.ukrinform.ua/rubric-world/4053738-polski-vinisuvaci-vtrete-za-tizden-perehopili-rosijskij-litakrozvidnik-nad-baltikou.html

Особисто я НЕ схвалюю зволікання поляків. Вони б мусили розуміти, у якому скрутному становищі перебуває Україна.
показати весь коментар
19.12.2025 17:50 Відповісти
Як і Вас позиція змінюється - спочатку кіздьож та маніпуляції, потім суверенна країна, зараз вже міняти літаки на дронові технології.

Підсумуємо: з фактами, наведеними вище, Ви, хоч і мовчки, але погодилися. Єдине, що Вам муляє, це сама ідея, що штати могли наказати Польщі не передавати міги. Ну, тут вже я Вам нічим зарадити не можу. Такий цей світ недосконалий. Он ціле ЄС не наважилося кацапські гроші передати Україні, бо штати наказали цього не робити. А тут якісь міги...
показати весь коментар
19.12.2025 16:14 Відповісти
Не приписуйте мені те, чого я не говорив . Я як вважав, шо пшеки чомусь не хотіли їх передавати, так і вважаю. Хотіли б то знайшли б змогу.

А приклад з ЄС не дуже вдалий. Там стільки бабла на кону, шо той пшецький металобрухт і близько стільки не коштує.
показати весь коментар
19.12.2025 16:27 Відповісти
Нічого не приписую. Просто констатую. Ви ж писали, що це, м'яко кажучи, неправда?

Схоже на кіздьож або маніпуляцію

Про суверенну країну писали?

Польша - суверенна країна і радянські літаки ніякого відношення до НАТО або США не мають

Про бідона дозвіл писали?

передавати літаки Байден заборонив, а міняти на дронові технології розрішив

Все це Ваші слова.

Стосовно "хотіли б - передали" я вище відповів.

А приклад з ЄС Ви просто не зрозуміли. Тут не про гроші, а про сам факт заборони. Ще раз УВАЖНО перечитайте...
показати весь коментар
19.12.2025 16:40 Відповісти
Якщо у тебе є два МіГа, і ти поділився одним, у тебе залишився один МіГ.
Якщо у тебе є технологія БПЛА і ти поділився нею, у тебе залишилась технологія БПЛА.
показати весь коментар
19.12.2025 15:35 Відповісти
Порахуйте вартість розробки, тестування, доведення і випробовування в бойових умовах новітньої технології і вартість іржавого радянського мотлоху. Це буде правильніше.
показати весь коментар
19.12.2025 15:46 Відповісти
Судячи з усього, цієї "байки" ви не зрозуміли.
показати весь коментар
19.12.2025 15:47 Відповісти
Я все зрозумів. Новітня технологія чогось вартує тільки тоді, коли вона в тебе є, а у всіх інших -нема. Якшо технологія є у всіх - це вже не новітня технологія.
показати весь коментар
19.12.2025 15:49 Відповісти
Польща не буде ділитись з "усіма".
І технологію завжди краще отримувати від першоджерела, бо вона на місці не стоїть, і автор майже завжди - попереду.
показати весь коментар
19.12.2025 15:55 Відповісти
Буде ділитися з усіма з ким захоче. Як ви їй це забороните? А потім якийсь пшек ще й кацапам її продасть за 30 ***********.
показати весь коментар
19.12.2025 16:04 Відповісти
З.І. з таким підходом можна поміняти міги на "баби яги". Я якимось коефіцієнтом. Захочуть більше - куплять.
показати весь коментар
19.12.2025 15:47 Відповісти
на жаль,друже,ви дуже недалека людина..вам не треба вступати в дискусії з розумними людьми,які на порядок,зрозуміли? на порядок! розумніші за вас...вибачайте,за прямоту!
показати весь коментар
19.12.2025 17:55 Відповісти
МІГИ технології 70х років. А вони хочуть НЕ ВИРОБИ а технології 2020х

ОТО б лин шикарний обмін
показати весь коментар
19.12.2025 15:39 Відповісти
ці МІГи пройшли глибоку модернізацію, по факту це будуть унас ************ МІГи
показати весь коментар
19.12.2025 17:20 Відповісти
акція одноразова (по технологіям), чи нескінчена?... адже за півроку те, що існує нині, піде в топку, і поле бою потребуватиме абсолютно інших рішень...
показати весь коментар
19.12.2025 15:41 Відповісти
Чергова вигідна угода по типу тієї, коли під час голоду продавали останні сімейні цінності в обмін на черствий просрочений хліб.
показати весь коментар
19.12.2025 16:04 Відповісти