7920 відвідувачів онлайн

Провести вибори під час війни неможливо, - Магера

андрій магера про вибори

Під час дії воєнного стану вибори неможливо проводити через те, що воєнний стан вводиться за наявності певних загроз для держави.

Про це колишній заступник голови ЦВК Андрій Магера повідомив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Питання безпеки

Зокрема, держава не може гарантувати дотримання окремих принципів виборчого права, зокрема принципу вільних виборів.

"Через повномасштабне вторгнення Російської Федерації і бойові дії держава не може гарантувати дотримання принципу виборчого права, зокрема принципу вільних виборів.

Принцип вільних виборів передбачає два елементи. Перший елемент - можливість вільно сформувати свою волю, незалежно від погроз, обману, підкупу, протиправних дій. Друга річ - неможливість реалізувати свою політичну волю, висловлену раніше - на виборчій дільниці, заповнюючи виборчий бюлетень. І невипадково у Конституції України, в статті 64, виписуючи окремі статті Основного Закону України, які торкаються конституційних прав і свобод, надаючи перелік цих конституційних прав і свобод - ми їх нерідко називаємо так звані захищені статті. Серед цих захищених статей немає статті 38, яка стосується права обирати і права балотуватися на виборах. Але там є інші. Наприклад, право на життя, право на свободу і особисту недоторканість, право на звернення і так далі. Тому сама логіка Конституції зрозуміла: або воєнний стан, або вибори. Або вибори, або воєнний стан. Чогось третього бути не може", - наголошує експерт.

Голосування за кордоном

Також на його думку, можуть виникнути певні проблеми з голосуванням за кордоном.

"Щодо закордону - у нас же немає єдиної сталої цифри щодо біженців. Навіть ООН називає різні цифри. Навесні Управління у справах біженців називало цифру у 6 мільйонів 800 тисяч, а восени інша структура ООН - вже цифру у 5 мільйонів 900 тисяч. А повнолітніх громадян на консульському обліку у нас - менше 600 тисяч людей. Тобто абсолютна більшість людей не встає на консульський облік - і не хоче вставати. Виникає питання: як вони будуть голосувати? За ними ж теж ніхто бігати не буде...", - каже Магера.

Детальніше читайте у статті "Для Трампа чи для самих себе? Про що має подбати Україна, готуючи перші повоєнні вибори".

Питання виборів

  • Нагадаємо, після відповідних сигналів від партнерів в Україні заговорили про можливість проведення виборів у країні під час війни.
  • Зокрема, раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має провести вибори.Своєю чергою, Зеленський відповів, що готовий до цього.
Топ коментарі
+10
Як в Порошенка в 2019 році вийшло? Чи може хтось хоче сказати що тоді війни не було?
показати весь коментар
20.12.2025 15:21 Відповісти
+7
Конституція і закони на паузі, тому ці казочки звучать дуже смішно.
показати весь коментар
20.12.2025 15:21 Відповісти
+7
В 1997р. Національний Конгрес Еквадору (парламент) усунув Президента з посади через «психічну недієздатність».
Чи Ви вважаєте що у нас інші обставини ?
показати весь коментар
20.12.2025 15:36 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А як взагалі голосувати під час тривоги і під обстрілами?!!! Це все одно, як доводити математику, що 2+2=5!
показати весь коментар
20.12.2025 15:19 Відповісти
Яком. В бомбосховищі проголосуєш, якщо в школі сцикотно.
показати весь коментар
20.12.2025 21:54 Відповісти
Наверно отримав двушечку!
показати весь коментар
20.12.2025 15:21 Відповісти
Магера має рацію! Але він не знає, що рацію можна перенастроїти на іншу частоту...
показати весь коментар
20.12.2025 15:21 Відповісти
Як в Порошенка в 2019 році вийшло? Чи може хтось хоче сказати що тоді війни не було?
показати весь коментар
20.12.2025 15:21 Відповісти
А нєхй порівнювати хрін з пальцем.
показати весь коментар
20.12.2025 15:33 Відповісти
В 2019 було АТО, а не військовий стан. Офіційно війни не було
показати весь коментар
20.12.2025 15:42 Відповісти
Так і сьогодні офіційно війни немає, а воєнний стан вводиться при загрозі, тобто введений апріорі незаконно, бо всупереч Конституції.
показати весь коментар
20.12.2025 22:01 Відповісти
Ти ідіот чи просто приколюєшся? Хто з цивільних гинув в 2019 році на території України?
показати весь коментар
20.12.2025 15:46 Відповісти
А що, Донбас - це не теріторія України?
показати весь коментар
20.12.2025 15:50 Відповісти
Гинули цивільні в 2019 році, гинули.
За даними ООН, станом на кінець жовтня 2019 року на Донбасі загинуло 25 цивільних осіб, а 130 отримали поранення, що стало найнижчою кількістю жертв серед цивільного населення за весь період конфлікту з 2014 року, переважно внаслідок мін, вибухонебезпечних залишків війни (гранати) та обстрілів.
Деталі за період 1 січня - 31 жовтня 2019 року:

Загиблих цивільних: 25 осіб.Поранених цивільних: 130 осіб.
показати весь коментар
20.12.2025 15:50 Відповісти
для бариг війнини з 2014 року було . Було АТО . тіпа якісь терористи напали. торгівля з кацапстаном шла аж гай шумів. россіське посольство в Україні працювало в штатному режимі.
показати весь коментар
20.12.2025 17:09 Відповісти
Крим кацапи окупували частину Донбасу теж , з кацапстаном не то що дипстосунки не були припинені а активно та весело велась торгівля . яка нфіг війна для бариг? а от те щоти тут булькаєш тіпа зараз немає війни можеш і відповісти за це.
показати весь коментар
20.12.2025 17:16 Відповісти
товарооборот Україна-россія 2014 -22.5 млд .дол. США .. 2017- 11,1 млд .дол. США 2018р -11,8-млд .дол. США . ну то що воювали чи торгували бариги?
показати весь коментар
20.12.2025 17:34 Відповісти
Долбойоб, іди *****.
показати весь коментар
20.12.2025 20:01 Відповісти
Конституція і закони на паузі, тому ці казочки звучать дуже смішно.
показати весь коментар
20.12.2025 15:21 Відповісти
Вибори під час війни це буде цілковитий фарс і клоунада, навіть вибори 2004 року в порівнянні з цими є дуже демократичним
показати весь коментар
20.12.2025 15:23 Відповісти
Афігєть!
Оце ****** чмо магєра непотопляємий!
Воно при всіх прєзіках важливий.
Україні пізда!!!!
показати весь коментар
20.12.2025 15:24 Відповісти
А грошики державні отримує...
показати весь коментар
20.12.2025 15:51 Відповісти
Магера в ЦВКа давно, и самый не глупый член, именно в такой последовательности, но когда придумали третий тур президентских выборов, нашли схему?
показати весь коментар
20.12.2025 15:26 Відповісти
Оооооо......
Кацапчиків підвели.
показати весь коментар
20.12.2025 15:31 Відповісти
Удивлен! Давно одноклеточных не было)
показати весь коментар
20.12.2025 15:32 Відповісти
Трамп каже шо можна - Магери на нього немає
показати весь коментар
20.12.2025 15:26 Відповісти
Пояснюю довбой@бу Магері .
Зеленський і його мародерська шайка і є причиною того чому ми досі програємо війну .Вся його владна вертикаль складається виключно із саботажників , ворюг і зрадників .
Вибори в Україні потрібно провести тільки на території держави , тих хто з'їбався за кордон до голосування не допускати , живучи в інших реаліях вони не зможуть об'єктивно проголосувати і знов виберуть якусь зелену мразоту .
показати весь коментар
20.12.2025 15:29 Відповісти
Сам ти мразота...
показати весь коментар
20.12.2025 23:29 Відповісти
голосувати можна по пошті, дільниці можна розмістити під землею, в укриттях, можна збільшити час для голосування
показати весь коментар
20.12.2025 15:30 Відповісти
При амбасадах за кордоном виборчі дільниці. Хто має бажання і аусвайс - голосують, як завжди.
показати весь коментар
20.12.2025 15:53 Відповісти
під землю ракети теж прилітають . ти повернешся з за кордону , щоб пройтися зі скринькою по бліндажах хлопці теж мають право голосувати .
показати весь коментар
20.12.2025 16:58 Відповісти
так, а ще ракети літають під землею

>ти повернешся з за кордону

я в Україні
показати весь коментар
20.12.2025 17:19 Відповісти
так скриньку будеш носити по блиндажах на Сумщині ?
показати весь коментар
20.12.2025 18:42 Відповісти
для цього є польова пошта, хай через неї голосують
показати весь коментар
20.12.2025 18:48 Відповісти
ну ось і все ! так роблять 90 % голосунів - пук, пук в диван .
показати весь коментар
20.12.2025 19:30 Відповісти
так мені вибори не особливо то і потрібні, я не демократ і не підтримую це лайно

головне, щоб влада була у етнічних українців, які почнуть ядерну програму, а як вони прийдуть до влади мені пофіг
показати весь коментар
20.12.2025 19:35 Відповісти
ну якщо тобі не потрібні вибори , то для того про них ти пишеш ? щоб починати ядерну програму , треба мати носії і бомбу розробляти під них, а не навпаки . що понесе ядерну бомбу на кремль Лютий чи Бобер ?
показати весь коментар
20.12.2025 20:34 Відповісти
критична маса плутонію-239 - лише 11кг, і це навіть без дзеркал. Тому, будь-який дрон підійде.
показати весь коментар
20.12.2025 20:49 Відповісти
в чому військова цінність цієї пукалки ? тобто ти хочеш дорогий штучний технічно-складний виріб приробити до картонної диринчалки з китайським мотором , яку зіб'ють як тільки перетне кордон ? вам ніхто не казав , що ви геній ?
показати весь коментар
20.12.2025 20:57 Відповісти
Є не тільки "картонної диринчалки з китайським мотором", вчіть матчастину.

>яку зіб'ють як тільки перетне кордон ?

як показав досвід Касьянова, можна і кремль бити дронами, не зіб'ють.
показати весь коментар
20.12.2025 21:24 Відповісти
Може ти сходиш? Нє? То сиди, молись на зелене лайно і щоб шахед у вікно не постукав, а хлопці розберуться, яким чином проголосувати, їм там видніше.
показати весь коментар
20.12.2025 22:09 Відповісти
без питань ! тільки комісія з пересувною скринькою має включати три особи , тож другим будеш бо ядерщик відмовився ? хлопці розберуться - не проходить , бо є процедура проведення виборів і порушення якої робить вибори не демократичними . а лякати шахедами мене не треба я живу 15 км від кацапського кордону .
показати весь коментар
20.12.2025 22:57 Відповісти
Выборы проводить нельзя,а продлевать полномочия тех,кого давно пора переместить на скамью подсудимых можно,это что за общество такое получится,общество хитрозадых мигер?
показати весь коментар
20.12.2025 15:30 Відповісти
Капздальське болото на цензорі знову забулькало, як дріжжі в туалеті
показати весь коментар
20.12.2025 15:35 Відповісти
магера.що ви дядьку 3,14здите, або виконуєш Конституцію і проводиш вибори,або хер ложив на Конституцію через відмазки .котрі намалював "магера" для того.щоб не виконувати Конституцію яка каже- "виконай мене".Ніколи в держав не буде порядку до тих пір поки всялякі проходимці при владі.не будуть виконувати хай і не досконалий закон державми.Не виконуючи не досконалі закони державі ,ці "горе-політики" ніколи і за ніяких обставин не виконують і досконалих законів...
показати весь коментар
20.12.2025 15:36 Відповісти
Кацапе, розкажи, як військові на фронті і цивільні поблизу лінії фронту повинні голосувати?
показати весь коментар
20.12.2025 15:51 Відповісти
Тобто військові на фронті воювати можуть, а голосувати не здатні? Йди воюй, зелена гидота!
показати весь коментар
20.12.2025 15:55 Відповісти
Ну да, твоїй тюльці дуже кортить замінити зебілів і продовжувати доїти Україну під час війни.
показати весь коментар
20.12.2025 15:57 Відповісти
так не голосуй за тюльку, і все.
показати весь коментар
20.12.2025 16:06 Відповісти
Ти не за адресою звертаєшся ,хам, Конституція прописує в кого є повноваження і в який час саме проводити вибори.Все інше невиконання.Ти своїх "зелених " доярів українського народу в тому числі і захисників всіх перерахував???"
показати весь коментар
20.12.2025 16:08 Відповісти
Закон України «Про правовий режим воєнного стану» (ст. 19) містить чітку заборону на проведення президентських, парламентських та місцевих виборів.У Конституції немає прямої норми, яка б забороняла вибори Президента під час війни, що породжує дискусії серед юристів. АЛЕ!!!!!! --- закон про воєнний стан робить їх проведення неможливим без зміни законодавства. І що ти мелеш???
показати весь коментар
20.12.2025 16:41 Відповісти
Так який ОСНОВНИЙ ЗАКОН ДЕРЖАВИ УКРАЇНА???Давай запускай млин ,і починай молоти... АЛЕ!!!!!! знаєш що це таке???
показати весь коментар
20.12.2025 18:43 Відповісти
ким ти був, тим і залишився, рви дупу далі.
показати весь коментар
20.12.2025 20:29 Відповісти
Заміни Магеру мною і я все розкажу, покажу, організую і це не вартуватиме 20 млрд.
показати весь коментар
20.12.2025 22:14 Відповісти
В 1997р. Національний Конгрес Еквадору (парламент) усунув Президента з посади через «психічну недієздатність».
Чи Ви вважаєте що у нас інші обставини ?
показати весь коментар
20.12.2025 15:36 Відповісти
Мабуть в парламенті Еквадору небуло психічно недієздатних перламентарів типу безуглої, нацистки-трєтьякової, бандюка колі-каклєти, іванісова гвалтівника неповнолітньої, ківи -зрадника-праффєора, убивці богуцький і т.д. і т. п.
А якраз були всі психічно здорові і більш менш чистими перед законом,тому і турнули свою бубочку?
показати весь коментар
20.12.2025 15:56 Відповісти
В 2019-му було можливо, а тут вже неможливо раптом стало. Було б бажання!
показати весь коментар
20.12.2025 15:47 Відповісти
Тобі, кацапе, вже і Магера зеленим став? Чи ти мрієш, щоб Зеленського знову вибрали? Визначся вже.
показати весь коментар
20.12.2025 15:53 Відповісти
А що, Магері зелені франкліни не потрібні? Каже, за що платять
показати весь коментар
20.12.2025 15:57 Відповісти
В 2019-му був запроваджений військовий стан??? Ні??? бо це телепень сталося 24 лютого 2022 року/, якщо ти не у курсі!(
показати весь коментар
20.12.2025 16:44 Відповісти
По перше не віськовий стан, а воєнний, по друге він запроваджується лише при загрозі для держави, тобто при запровадженні порушено вимоги законодавства, а значить це юридично нікчемна дія, як і АТО з 14-го до 19-го.
показати весь коментар
20.12.2025 22:19 Відповісти
Йому дозволили рот відкрити. Ми 5 років під серену ходимо на роботу, в магазини, в ресторани... таким чином підемо голосувати.
показати весь коментар
20.12.2025 16:19 Відповісти
Не правильне формулювання. Провести вибори, щоб відповідали Конституції під час війни не можливо. І Зельоні їх і не збираються проводити. А створити шоу для оголошення Зеленского вибраним 70% населення на черговий термін можна тільки так!
показати весь коментар
20.12.2025 16:22 Відповісти
Молодець!
Оперативно відреагував!
Ще ТелеграмАнали нехай піднімуть шум, про неможливість проведення виборів.
І не забудьте, ще ****** поляків 💩.
Бо Зеленський почав "очкувати", після пропозиції Польщі допомогти з виборами.

"Я не тримаюся за крісло президента", але пішли ви всі накуй, я тут барин. 🤡
показати весь коментар
20.12.2025 16:27 Відповісти
А якщо війна буде 20-30 років,який вихід
показати весь коментар
20.12.2025 16:33 Відповісти
влада військових єдиний вихід .
показати весь коментар
20.12.2025 17:03 Відповісти
показати весь коментар
20.12.2025 16:50 Відповісти
Что ты хотел этим сказать, рюськи?
показати весь коментар
20.12.2025 16:52 Відповісти
Да это и козе понятно..
показати весь коментар
20.12.2025 16:54 Відповісти
.Москалику дурнуватий - ти сам з собою розмовляєш чи зі своєю козою?
показати весь коментар
20.12.2025 17:11 Відповісти
Так что ты хотел сказать этой картинкой, рюськи?
показати весь коментар
20.12.2025 18:24 Відповісти
У своєі кози спитай москалику.... Бо тільки вона зрозуміє що ти там бекаєш своєю козлячою мовою своі козлячі думки....
показати весь коментар
20.12.2025 19:11 Відповісти
Так что ты хотел сказать этой картинкой, ответ будет, рюськи?
показати весь коментар
20.12.2025 21:20 Відповісти
О, одразу видно «інтелектуальну еліту» з болот.. Ви москалики там на своіх болотах підмосков'я усі такі притрушені та гальмонуті як ти, чи це тільки ти один там такий ,,вундеркінд' ? Ти дійсно вважаєш що твоя впертість у твоій тупості допомагає тобі здаватися розумнішим .....? Але ти тут нещасне не вгадало , бо рівень твоєї єрудиціі дійсно застряг десь у розвитку примата, а судячи з твого повторювання тих самих безглуздих запитань, твоя еволюція взагалі пішла десь у зворотний бік. Питань тих самих багато, а мізків - як у черепашки....Типовий приклад, коли щелепа явно звикла працювати швидше за мозок.... . Твоі запитання варті рівно стільки ж, скільки й увесь твій словниковий запас - тобто нічого. , Давай дурнику, продовжуй і далі бути посміховиськом..... Давай, ще раз запитай !!!! Чи може ти все ж таки відкриєш картинку? Телепень ти дебілкуватий......
показати весь коментар
20.12.2025 23:47 Відповісти
я, конєчно, пана Магеру поважаю, але коли все навколо неможливе - то роби що маєш і буде що буде!
показати весь коментар
20.12.2025 17:09 Відповісти
Опять, 4 года люди под обстрелами ездят на работу, ходят по магазинам, ведут детей в школы и садики, но вот выборе, неек опасно. Ну, никак.)) В общем понятно, уходить оно не собирается. Предсказуемо. У клоуна только два пути. Или бежать (непонятно куда) или оставаться про власти. А по сути все тот же первый вариант, но растянутый по времени.
показати весь коментар
20.12.2025 17:27 Відповісти
Для дурника 95 проби «закон нєпісан», бо йому замість диплома юродивого видали диплом юриста!
показати весь коментар
20.12.2025 17:38 Відповісти
А хто каже,що саме під час війни? Мирна угода,перемиря,вибори і вже інші люди виводять країну з жахливої ситуації,в яку привів агентфсб.
Зе завів країну на край прірви і ніхто з його оточення не робить спроб вийти.
Якщо Магера вважає,що взагалі неможливі вибори ,то йому місце біля подоляка.
показати весь коментар
20.12.2025 17:46 Відповісти
Люди, ви реально не в здоровому глузді?
Звідкіля береться ця дебільна, абсолютно не дотична до реальності віра, що під час повномасштабної війни можна провести хоч якісь вибори?
Ви що, не усвідомлюєте, що ця є**натська вимога кацапів направлена тільки на одне - руйнувати та роз'єднувати українське суспільство? ***** - майстер срачів та підступу, він вже давно осідлав інструменти пропаганди і вони, судячи з коментарів, чудово діють і на українців.
Я з презирством та відразою відношуся до Зє ще з моменту до його обрання на президентську посаду, але ви ж його обрали в 2019му, попри всі застереження? Обрали. І гасло було те саме - хто завгодно, хоч чорт лисий, хоч хрипаве чудрило з кварталу95, аби не Порошенко. Зараз вас, як лoхів, розводять на те саме - хто завгодно, лиш би не Зеленський. Це ж б**дь було вже!
І осьо у мене для вас сюрпрайз десятиліття - якщо раптом гіпотетично вибори таки відбудуться і оберуть когось замість Зє, знаєте, що буде? Те саме! ***** знову скаже - це все нелегітимно, от у нас є легітимний, ледве дихаючий, але ще живий Янукович, поки його не оберете, ми іншого не визнаємо. І всі ці десятки мільярдів грн на вибори, всі ці політичні срачі та здані ні за **й собачий території під ці вибори будуть намарні!
Тому який вже б не був той Зє зарозумілий тупи*день - іншого поки що немає, не буде і не час його шукати. Краще ці надцять мільярдів на снаряди та дрони витратити, а пару від злості випустити в допомогу волонтерам та ветеранам. Нам зараз для повного щастя ще гарячої внутрішньої гризні не вистачало...
показати весь коментар
20.12.2025 19:38 Відповісти
Ти тупак чи з подляківської ферми вилупився? Іди нах.
показати весь коментар
20.12.2025 22:23 Відповісти
А що, є справжні списки виборців ( не сфальшовані), зважаючи на кількість загиблих, втікших за кордон легально, військових, мінус полонених. Виборчі дільниці на фронті це тільки ідіотам в голову прийде-організоване вбивство, як і під атаками рашки. Перемир"я? Ви в це вірите? У зє вибори фальсифіковані це надія утриматись при владі і подальшому розкраданні коштів, врешті, і збереження життя. Бо надто багато крові на ньому і його "менеджерам". Може, хто розумніший порадить, як позбутись отого зеленого лайна...