10207 відвідувачів онлайн

США допоможуть, якщо Іран "жорстоко вбиватиме мирних протестувальників", - Трамп

Президент США Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати готові втрутитися, якщо іранська влада застосовуватиме насильство проти мирних протестувальників.

Про це Трамп заявив у своїй соцмережі Truth Social, передає Цензор.НЕТ.

"Якщо Іран, як зазвичай, відкриє вогонь і жорстоко вб'є мирних протестувальників, Сполучені Штати Америки прийдуть їм на допомогу. Ми готові до дій", - заявив він.

За даними медіа, загальнонаціональні протести в Ірані почалися серед власників магазинів, обурених різким падінням курсу національної валюти щодо долара США на відкритому ринку. До вівторка, 30 грудня, до акцій долучилися студенти університетів. Протести називають наймасштабнішими з 2022 року - після смерті Махси Аміні.

Хоча демонстрації розпочалися через погіршення економічних умов, учасники також висловлювали невдоволення системою управління країною. Активістки за права жінок, власники магазинів і студенти скандували гасла "Смерть диктатору" та "Жінка, життя, свобода". У різних містах Ірану також лунали заклики до повалення верховного лідера Алі Хаменеї.

За інформацією Iran International, 1 січня в місті Марвдашт іранські сили безпеки застрелили протестувальника - батька двох дітей. Видання також повідомляло про стрілянину та застосування сльозогінного газу поліцією в містах Нахаванд, Асадабад і Хамадан.

Раніше іранські державні ЗМІ повідомляли про 13 поранених поліціянтів та членів формування "Басідж" під час сутичок у місті Кухдашт. Агентство IRNA також заявило про загибель 21-річного члена "Басідж".

Через що люди вийшли протестувати?

Причинами заворушень у різні роки в Ірані ставали економічні проблеми, санкції, дефіцит води, а також питання прав жінок і політичних свобод.

На цьому тлі курс місцевої валюти - ріала нещодавно впав до рекордного рівня - близько 1,4 мільйона за долар США. Саме це викликало невдоволення серед людей. Після цього голова Центрального банку країни подав у відставку.

Топ коментарі
+18
Допоможе вбивати? Треба уточнити, бо с трампа це станеться.
показати весь коментар
02.01.2026 11:08 Відповісти
+16
Там аквафреш намалювали, а це для Пентагону страшне колдунство, майже як ладан для чорта 🤔
показати весь коментар
02.01.2026 11:12 Відповісти
+15
Якшо вбиватимуть не жорстоко то ну їх нах
показати весь коментар
02.01.2026 11:09 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Допоможе вбивати? Треба уточнити, бо с трампа це станеться.
показати весь коментар
02.01.2026 11:08 Відповісти
А якщо будуть вбивати, але не жорстко?
показати весь коментар
02.01.2026 11:12 Відповісти
США знову виявились неготовими до революції в Ірані. Зараз американські авіаносці мають стояти навколо Ірану, а не навколо Венесуели, бо Іран це ключ до безпеки на Близькому сході і у на планеті вцілому. Якщо б зараз вдалось повалити режим аятол в Ірані, це б в рази покращило ситуацію з безпекою на Близькому Сході. Ізраїль вийшов би з під прицілу половини арабського світу і з ним стало б легше домовлятись про палестинську державу, ціна на нафту зменшилась за рахунок відміни санкцій та поставок дешевої іранської нафти на світовий ринок, що припинило би війну росії проти України. Трамп знову все просрав.
показати весь коментар
02.01.2026 13:05 Відповісти
Із заголовка статті випливає, що США допомагатимуть вбивати мирних громадян.
показати весь коментар
02.01.2026 11:59 Відповісти
"тєкст как-то по-дебільному напісан..." (с)
показати весь коментар
02.01.2026 12:50 Відповісти
Чудова заява. Головне щоб не застав діяти.
показати весь коментар
02.01.2026 11:08 Відповісти
Якшо вбиватимуть не жорстоко то ну їх нах
показати весь коментар
02.01.2026 11:09 Відповісти
а чому ж українцям не допомагає?
показати весь коментар
02.01.2026 11:09 Відповісти
Тому що дурень, та ще боязкий.
показати весь коментар
02.01.2026 11:48 Відповісти
Бо у Зеленського нема карт. А у аятолл карти є - збагачений уран і російськи та китайські технології виготовленя ЯЗ.
показати весь коментар
02.01.2026 12:44 Відповісти
а украинцы не против зеленского, он хороший, это трамп плохой
показати весь коментар
02.01.2026 13:03 Відповісти
А втручалка не зламається? Що там по Венесуелі та Сектору Газа?
показати весь коментар
02.01.2026 11:10 Відповісти
Там аквафреш намалювали, а це для Пентагону страшне колдунство, майже як ладан для чорта 🤔
показати весь коментар
02.01.2026 11:12 Відповісти
Можно і дешевше: *********, що вже ядєрка є.
Одразу стануть "хорошімі парнямі".
Трамп же у "Валдай" повірив, а рушники чим гірші?
показати весь коментар
02.01.2026 11:14 Відповісти
Ніхто не повірить. І ніхто не дозволить щоб в наркокаотелі була ядерна зброя.
показати весь коментар
02.01.2026 11:29 Відповісти
Вони вже пробували "скасувати". Результат - "цар-бомби" лише подряпали Фордо.
показати весь коментар
02.01.2026 11:31 Відповісти
***** не пиши.
показати весь коментар
02.01.2026 12:47 Відповісти
І там уже "усрався"... Тепер, "на порядку денному" - "припинення громадянської війни в Ірані"...
показати весь коментар
02.01.2026 11:14 Відповісти
А як би Трамп був президентом, то протестів в Ірані не було б!
показати весь коментар
02.01.2026 12:02 Відповісти
По Венесуелі - три штатівськи авіаносні групи заблокували три танкери, які йшли чи то з Венесуели з наркотою, чи то до Венесуели за наркотою.
По Сектору Газа - війна закінчена, будівельні майданчики для будівництва тисяч "трамп тауерів" вже розміновуються.
показати весь коментар
02.01.2026 12:51 Відповісти
Трамп человек слова. Готов как никогда. Всякое случается.
показати весь коментар
02.01.2026 11:14 Відповісти
Он настоящий хозяин своего слова: слово дал, слово забрал.
показати весь коментар
02.01.2026 12:04 Відповісти
Потужний балабол
показати весь коментар
02.01.2026 11:17 Відповісти
Ага, так і шукає яку б ще війну закінчити.
показати весь коментар
02.01.2026 11:19 Відповісти
шоб закінчити потрібно почати
показати весь коментар
02.01.2026 11:30 Відповісти
А якщо іранська влада одягне на голови полотенця з триколором?
показати весь коментар
02.01.2026 11:18 Відповісти
Зараз Іран терміново перейде у склад рф та Трамп всереться знову.
показати весь коментар
02.01.2026 11:19 Відповісти
Президент США - а що б не сказав виглядає як клоун стендапер
показати весь коментар
02.01.2026 11:21 Відповісти
Тема "кому допоможуть" не розкрита.
показати весь коментар
02.01.2026 11:27 Відповісти
А, якщо Іран нежорстоко вбиватиме мирних протестувальників? То норм?
показати весь коментар
02.01.2026 11:29 Відповісти
Це, типу, тарифи підвищать? Чи нафтові танкери будуть відловлювати?
показати весь коментар
02.01.2026 11:30 Відповісти
звісно втрутяться! хай іраньці у афганьців попитають, як що довіряють тіки єдиновірцям
показати весь коментар
02.01.2026 11:37 Відповісти
США, тобто Трампон призначить "дедлайн", після якого він постарається згадати - у звязку з чим цей "дедлайн" був призначений. Після цього буде призначений новий "дедлайн"...
показати весь коментар
02.01.2026 11:39 Відповісти
Але, якщо Ізраїль знову знищить все ППО Ірану, тоді ого-го - США може й кілька бомб скинути куди небудь...
показати весь коментар
02.01.2026 11:48 Відповісти
А якщо ху.....лостан, то трампонутий допомогу не може надати, бо це його друзі, да і валізи у нього не має. Трампонутий може народити на слабких, в на убогих типу ху......лостану, тут сцікотно
показати весь коментар
02.01.2026 11:43 Відповісти
Хоч Іран нам не друзі, але можу підказати вихід - поміняйте свої прапори на триколор кацапстану і тоді сам Трампон стане на захист "режиму аятолл".
показати весь коментар
02.01.2026 11:44 Відповісти
А якщо вбиватиме не жорстоко - як в Україні, наприклад - то ніякої рекції?
показати весь коментар
02.01.2026 11:45 Відповісти
Так, не буде ніякої ерекції.
показати весь коментар
02.01.2026 12:54 Відповісти
- Лікарю, допоможіть, я помираю!
- Зараз допоможу...
показати весь коментар
02.01.2026 11:46 Відповісти
Поможуть, але через 2 - 3 тижні
показати весь коментар
02.01.2026 11:55 Відповісти
Так ви тільки папуасів і можете на місце ставити, рашку слабо?
показати весь коментар
02.01.2026 12:40 Відповісти
Заголовок вогонь просто. Якраз під Трампа.
показати весь коментар
02.01.2026 12:41 Відповісти
Взагалі США не змогли справитися з Іраном ще коли прийшли аятоли і можливо не хотіли і зараз теж не будуть.
показати весь коментар
02.01.2026 12:42 Відповісти
Накидають бомб кудись в пустелю, які ефектно вибухатимуть на відео і таким чином "переможуть диктатуру".
показати весь коментар
02.01.2026 12:44 Відповісти
Це, часом, не та американська влада котра ввела війська у свої ж міста для боротьби з протестувальниками? 😁
показати весь коментар
02.01.2026 13:09 Відповісти
Если трамп сказал, то это не точно.
показати весь коментар
02.01.2026 13:15 Відповісти
Виходячи з трампа заяви, українців вбивають не жорстоко?!
показати весь коментар
02.01.2026 13:18 Відповісти
США допоможуть, обов'язково допоможуть.., але колись потім, можливо.., якщо Трамп побачить де там можна підзаробити😂
показати весь коментар
02.01.2026 14:11 Відповісти
Побудує ще один бальний зал в Білому Домі, і гольф клуб на галявині біля нього?
показати весь коментар
02.01.2026 14:11 Відповісти