11172 відвідувача онлайн

Рим виключив участь італійських військових у гарантіях безпеки України

Італія не направлятиме свої війська в Україну

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні за підсумками засідання "коаліції охочих" у Парижі заявила, що Рим не розглядатиме відряджання італьських військ на територію України в межах гарантій безпеки.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться на сайті уряду Італії.

Глава італійського уряду підтвердила незмінну підтримку безпеки України, однак наголосила на принципових обмеженнях, яких дотримується Рим у цьому питанні. Йдеться, зокрема, про виключення можливості залучення італійських військових до операцій безпосередньо на українській території.

Позиція Італії щодо гарантій безпеки

У заяві зазначається, що Мелоні підтвердила ключові підходи італійського уряду до питань безпеки України.

"Прем’єр Мелоні підтвердила деякі основні положення позиції італійського уряду щодо гарантій, зокрема виключення використання італійських військ на території України", – наголошується в документі.

Також Італія неодноразово підкреслювала, що участь держав у будь-яких безпекових ініціативах має бути добровільною та відповідати національним конституційним процедурам.

Саміт у Парижі та підсумкові домовленості

Зустріч "коаліції охочих" на рівні лідерів відбулася у вівторок, 6 січня, в Парижі. Під час переговорів учасники обговорювали узгодження спільної позиції України, Європейського Союзу та США, а також можливі формати безпекових механізмів після встановлення перемир’я.

За підсумками саміту Україна, Велика Британія та Франція підписали декларацію про наміри щодо розгортання сил на українській території. Документ розглядається як перший крок у напрямку можливого розміщення контингенту західних країн.

Топ коментарі
+16
просто є охочі до пустого 3,14здежа і не більше
показати весь коментар
06.01.2026 23:42 Відповісти
+7
А так лыбилась зе
показати весь коментар
06.01.2026 23:42 Відповісти
+5
Гарантія безпеки це ******* винищувачі в високоточна зброя, але вони зассють передавати побоюючись ескалації
показати весь коментар
06.01.2026 23:57 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
просто є охочі до пустого 3,14здежа і не більше
показати весь коментар
06.01.2026 23:42 Відповісти
Ось така «охота» у політика з Італії…
Римські легіони, це колись було!!!!
показати весь коментар
06.01.2026 23:53 Відповісти
Ну хоч чесно сказала, а не збрехала, як решта.
показати весь коментар
07.01.2026 07:34 Відповісти
А так лыбилась зе
показати весь коментар
06.01.2026 23:42 Відповісти
Якщо не помиляюсь, раніше ця Мелоні більше всіх говорила, що Україні потрібно дати "гарантії безпеки" по типу "5 статті НАТО"...
показати весь коментар
06.01.2026 23:45 Відповісти
Ви читали 5 статтю статута?
показати весь коментар
06.01.2026 23:54 Відповісти
А пам'ятаєте як вона перекривила Орбана, та робила гримаси в його сторони. Скажіть крута 😎😎😎 була. Тут більшість кип'ятком.... Оце я розумію підтримка 🤣🤣🤣. Ото силище 🤣🤣.
показати весь коментар
06.01.2026 23:46 Відповісти
Т.е надо было задрать клешни и идти в кацапской упряжке, так?
показати весь коментар
07.01.2026 00:27 Відповісти
Та й нічого би не було.Наші люди в порівнянні не роблять злочинів там.
показати весь коментар
07.01.2026 00:11 Відповісти
Так він не за злочини стогне.
показати весь коментар
07.01.2026 00:19 Відповісти
Бо розуміє, що всі ці перемир'я ******/кацапами буде використано для відновлення боєздатності та подальшому відновленням баєвих дій.
показати весь коментар
06.01.2026 23:47 Відповісти
Коаліція охочих=коаліція імпотентів
показати весь коментар
06.01.2026 23:56 Відповісти
Гарантія безпеки це ******* винищувачі в високоточна зброя, але вони зассють передавати побоюючись ескалації
показати весь коментар
06.01.2026 23:57 Відповісти
Це за Рококо образилися?))
показати весь коментар
07.01.2026 00:12 Відповісти
Не, это как говорил дворник в фильме "12 стульев" не пришей кобыле хвост. И взяли её в коалицию только потому что ей симпатизирует Трамп.
показати весь коментар
07.01.2026 05:51 Відповісти
Ну в недавній історії Італійські війська великими перемогами не відрізнялись. Головне щоб допомогли зброєю і на те будемо вдячні.
показати весь коментар
07.01.2026 00:12 Відповісти
Моя бабуся розповідала, як під час окупації (2WW) у них квартирували італійці: жалюгідне видовище, вічно замерзлі... Правда, добрі-пригощали дітей шоколадом.
показати весь коментар
07.01.2026 08:11 Відповісти
всмислі... ?? Ваші військові що, не того.... Навіть не підпишуть якогось папірця з назвою Гарантії ?? Як це так..
показати весь коментар
07.01.2026 00:36 Відповісти
Италiйськi солдати в Українi вже були. Люди вони хорошi, але як бiйцi - не годяться. Так що i не треба.
показати весь коментар
07.01.2026 00:59 Відповісти
Италійські солдати в Україні?
Вы имеете в виду 19-й год прошлого века? Это когда "новые римляне" припелись в Одессу? Только не смейтесь, там ещё и греческие аргонафты присутствовали. Потом пришла армия, про которую нельзя вспоминать и выгнала всех
показати весь коментар
07.01.2026 06:02 Відповісти
Моя бабуся розповідала, як під час окупації 2WW у них квартирували італійці: жалюгідне видовище, вічно замерзлі... Правда, добрі-пригощали дітей шоколадом.
показати весь коментар
07.01.2026 08:12 Відповісти
Ваші вояки були тут на початку 40-х минулого століття. Нічим, окрім зелених шмарклей не відзначились.
показати весь коментар
07.01.2026 03:48 Відповісти
Что интересно. Воевали они на территории нынешней Донецкой республики. Типа деды помнят как
показати весь коментар
07.01.2026 06:20 Відповісти
Молодці італійці що чесно сказали що їм нахер це не треба, Україні потрібна ядерна зброя і Чингізхан
показати весь коментар
07.01.2026 06:35 Відповісти
Та ці війська розбіжаться після першого дрону москальського. Таких воїнів самих захищати прийдеться.
показати весь коментар
07.01.2026 09:19 Відповісти